Interview s upírem

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh jejich prazvláštního vztahu začal roku 1791 v New Orleansu, kdy věčný upír Lestat pomohl překročit citlivému a přitažlivému mladíkovi Louisovi práh lidského utrpení. Louis v tu chvíli ale ani zdaleka netušil, že věčný život v nikdy nekončící noci je mnohem větším prokletím, než jakákoliv lidská bolest.

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30311/big_interview-s-upirem-p3t-30311.png 3.9515
Série:

Upíří kroniky 1.


Žánr:
Horory, Romány, Fantasy

Vydáno: , Paseka
Originální název:

Interview with the Vampire, 1976


více info...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (9)

Trailer další adaptace, tentokrát seriálové:
https://m.youtube.com/watch?v=q8Oysn9I9K8
Datum premiéry:
2.10.2022
Kde? AMC (Lenka.Vílka)


Editorkou originálu knihy je Victoria Wilson. Tenkrát, když přispěla k jejímu prvnímu vydání, jí bylo 23 let. Dnes, skoro po 40 letech, s Anne stále spolupracuje a jejich autorsko-editorský vztah je nejdelší v historii publikování (nejen) v New Yorku. (Miha_Trochael)


Než se podařilo získat smlouvu s nakladatelem, byla Anne mnohými jinými odmítnuta. (Miha_Trochael)


Příběh byl původně napsán již v roce 1968/9 jako 30 stránková novela z pohledu reportéra. 1973 se Anne rozhodla text rozšířit a za 5 týdnů již měla 338 stran dlouhý román. (Miha_Trochael)


Postava upíra Louise vychází z osoby samotné autorky. (Miha_Trochael)


Postava upíra Lestata byla inspirována především manželem autorky Stanem Rice. Oba mají blond vlasy a narodili se 7. listopadu. (Miha_Trochael)


Postava Claudie vznikla podle autorčiny dcery jménem Michelle, která v 6 letech zemřela na leukémii (roku 1972). (Miha_Trochael)


Upír Armand se objevil již ve dvou filmech. Přesto ani v jednom filmu nevypadal tak, jako vypadá v knihách. (V Interview s upírem byl příliš starý a měl černé vlasy, v Královně prokletých byl stále starší než v knihách, a vlasy měl blond. Ve skutečnosti mu je 17 let nebo méně a jeho vlasy májí barvu do rezava.) (Miha_Trochael)


V roce 1994 byl natočen stejnojmenný film s Tomem Cruisem, Bradem Pittem a Kirsten Dunst v hlavních rolích. (chaera)