Upír Lestat

Lestat je upír, nikoli však obvyklá nemrtvá-neživá bytost. Je temperamentní, výstřední a živý v tom nejlepším slova smyslu. Střemhlavě se řítí v čase ze smyslného prostředí Paříže osmnáctého století do doby vlády římského císaře Augusta, ze starověkého Egypta plného démonů do New Orleansu před koncem devatenáctého století, z Galie zabydlené potomky Keltů a jejich kněžími - druidy, do frenetického světa rockových superhvězd ve dvacátém století. Lestat - pronásledován jak smrtelníky, tak nesmrtelnými - se snaží ve světě dobrat smyslu své existence a skrze čas se mu podaří dobrat se tajemství vlastní temné nesmrtelnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/175817/upir-lestat-175817.jpg 4.172

Upíří kroniky (2.)

The Vampire Lestat (1985)

Horory, Romány, Fantasy
Vydáno:, Československý spisovatel

Beatrisie
09.11.2017

Neuvěřitelné ukecana a nudná knížka. Příběh v podání Louise v Interview s upirem byl mnohem lepsi.

Twinny
14.01.2017

Pokoušela jsem se jí číst třikrát.
Poprvé jsem skončila po pár stránkách, podruhé v polovině a po třetí také po pár stránkách. Zajímavý příběh, jen by si zasloužil záživněji napsat.

RiverSong
02.08.2016

Úžasné! Ještě lepší než první kniha. S Lestatem byl děj živější a zajímavější než s Louisem a celkový životní příběh působil mnohem svižněji. Škoda jen, že toho Louis věděl o Lestatově životě tak málo, možná by ho dokázal více pochopit a hledět na něj i z jinéhu úhlu. Pro mě se Lestatovo osobní kouzlo stalo prostě neodolatelné. Jeho vzdorovitý postoj, občasná marnivost, ale i schopnost hluboce se zamyslet nad podstatou věcí. Další díly si v každém případě přečtu, i kdybych je měla louskat hodiny se slovníkem v ruce. Pro ty, kterým se líbilo Interview, určitě doporučuji.

Durancie
18.07.2016

Kdysi v dětství jsem v časopise Pevnost četla článek, jehož první věta se mi na věčné časy vpálila do paměti: „Nenávidím Anne Riceovou a její upíry, ty ufňukaný buzíky, kteří si pořád stěžují, že jsou až do konce svého bídného života ach tak sami.“
Pamětliva zmíněné věty jsem tedy k této knize přistupovala patřičně skepticky.
A výsledek?

Guilty pleasure! Občas nadbytečně filozofující, občas opravdu upírsky ukňourané a připomínající spíše fanfiction, nežli skutečný román, ale přesto svým způsobem skvělé. Anne Rice vytvořila podmanivý upírský polosvět, a podala svou verzi jejich mytologie a původního poslání. Tedy, že upíři byli na počátku své kariéry bohy, kterým se přinášela obětina. To dává smysl! Takovou míru propracovanosti jsem nečekala a moc mě potěšila. Stejně tak i skvěle vykreslené charaktery postav a lehce homoerotický nádech mezi nimi. Ačkoliv stále se opakující popisy těch hebkých a lesklých vlasů byly už unavující.

A samotný Lestat? To je zářivý paprsek mládí, okouzlující a svébytný džentlas, který by si o třpytkujícího a bezvýrazného Edwarda Cullena neotřel ani boty a ještě by ho nějakou trefnou hláškou poslal zpátky na strom. Musím si přečíst i ostatní knihy z Upířích kronik.

AllyKumari
10.07.2016

Mnohem dynamičtější, bombastičtější, akčnější a rychlejší než pochmurné a osobní Interview s upírem. Obě knihy jsou koneckonců "autobiografiemi" dvou rozdílných osobností a podle toho to také vypadá. Milovala jsem obě. (poznámka - obě knihy jsem četla v angličtině)

hana6742
01.03.2016

Nečetlo se to špatně, ale po Interview s upírem to bylo něco hodně jiného, než jsem očekávala. Knížku jsem nedočetla, skončila jsem tak v 1/3, takže ji ještě určitě dám šanci, ale zatím mě nijak moc nezaujala, Interview s upírem mi přjde teda daleko lepší. Moc mi nesedí charakter Lestata tak, jak je popsán v Interview, tady s tímhle, ale možná jsem jen nedošla do správné části knihy. Za mě tedy zatím 3/5.

Belatris
26.12.2015

Po Interview s upírem zklamání. Hodně těžko se mi prokousávalo stránkami. U Intervia mi to nevadilo, naopak. Přestože by Lestat měl být spádnější (prostředí, postavy), tak je to právě naopak. Budu se k tomu muset ještě vrátit, pokud přemůžu vybudovanou nechuť.

Dreamless
26.12.2015

Veľa času som nad ňou strávila, aby som dospela k stručnému koncu, ktorý som tušila už dopredu.
Lestat je zlatíčko, miláčik, anjel, sklamané dieťa. Nejde nemilovať ako postavu, príbeh nekulhá, ale často sa vlečie a nudí.

tsal
14.12.2015

Nedočteno, vzdala jsem to někde po dvou třetinách. Anne Riceová je užvaněná autorka, ale doufala jsem, že s Lestatem v hlavní roli nebude její kniha tak strašná. Jenže ve chvíli, kdy se Lestat, v minulém díle jediný záblesk světla v temnotě sebelítosti, dostal do hlavní role, stal se z něj... Louis v bledě modrém.
Nedočetla jsem, protože tuhle knihu už jsem jednou protrpěla, jen pod jiným názvem. Stejná sebelítost, stejné nekonečné monology o ničem, stejně nulový posun děje či vývoj postav, stejná hlavní postava. Autorka okavidně umí vyprávět jen v jednom jediném stylu, a proto se raději měla držet Louise. Pak by to třeba nebylo tolik vidět. A taky z toho měla udělat pouhou povídku, protože víc obsahu to stejně nemělo.

Arya26
06.12.2015

ÚŽASNÁ knížka!!! Lestat - zlatíčko :), Gabrielle - Ze začátku jsem ji nemusela, ale pak byla dobrá., Luis - Jak jsme zjistili, tak si umí dobře vymýšlet, ale na mé oblíbenosti neklesl., Armand - h%jzl jeden !!!!!, Marius - :) zajímavá postava , Nicki - magor. Osobně se mi víc líbila dvojka, protože Lestat má něco do sebe. Luis mi extra moc nevadil - jako některým jiným, ale Lestat byl víc zajímavý, akční a vtipný než Luis. Jediný kdo mě naštval byl Armand. Vždycky jsem si myslela, že je to ubožák, ale takovej šmejd !!! Ten konec byl super :D ! Štve mě,že nepřeložili i Queen of dammned :( !

Tomlord Mighty
11.08.2015

Lepší jak interview...Lestat mi sedl mnohem lépe než Louise,a skrývalo se v něm mnohem více než jen vášeň a bohémství :)

Falquar
18.04.2015

Pakliže jste četli Interview s upírem a jste z toho trochu rozpačití, nevíte, jestli máte dát Lestatovi šanci, vězte, že tahle knížka představuje milé překvapení. Vrhá na děj předchozího dílu kapku jiné světlo - a především je mnohem zábavnější. Ufňukaný Louis nesahá neohroženému Lestatovi, filosofu Mariovi a úchvatnému Nicolasovi ani po kotníky; všechno, co bylo na Interview mdlé a fádní, v Upírovi jenom hýří životem.
Jediné mínus vidím v Lestatových neuvěřitelných schopnostech - já vím, já vím, kombinace prastaré krve a nezdolné vůle... ale zatraceně, takové divy by nezvládl ani Bílý Tesák! Přesto to mému hodnocení nic neubírá, vřele doporučuji.

Jennkie
11.08.2014

Velmi zajímavá kniha co do stylu i děje. U knih od Anne Riceové si vždycky rozšířím slovní zásobu, protože styl psaní je velmi květnatý a velmi podněcuje fantazii, takže se vám všechno odehraje téměř před očima. Místy to sice bylo zdlouhavé, ale ne zas tak moc.
Charakter hlavního hrdiny je jako vždy velmi propracovaný a jeho monology místy hodně inspirující, i když by to asi neměl číst člověk v depresi :-P Ovšem popis Lestatova charakteru vyznívá dosti podobně jako charakter upíra Louise. Nevím, jestli to tak autorka zamýšlela nebo se nevědomky začala opakovat. Z Interview s upírem mi však nezdálo, že by si ti dva byli až tak moc podobní.
Celkově patří tato kniha, a hlavně Anne Riceová mezi mé oblíbené a je mi líto, že je toho tak málo přeloženo... :-)

Aniday
02.04.2014

díky této knize jsem si k Lestatovi našla cestu a pochopila... konečně jsem taky měla možnost dočíst se, jak a kde to všechno vlastně mělo počátek, což ve mně vyvolalo touhu rozšiřovat si obzory v upírské tématice...

Peťulka3
16.03.2014

Začátek trošku nudnější, ale potom se to rozjelo :)

CurlyWolf
15.03.2014

Bohužel malinko slabší než Interview

SillverAngellus
28.02.2014

skvělá kniha! Četla jsem originál, který mám také v knihovně, neboť jsem se nemohla dočkat českého překladu, v který jsem ani už nedoufala :D

CurlyWolf
20.12.2013

Co čekat od úžasné série jiného, než skvělí zážitek? Po parádním zážitku s interview s upírem tu máme další skvělí počin. Sice nemám momentálně knihu přečtenou ceelou, ale už teď vím, že bude jednou z mích nejoblíbenějších. V první knize této série jsem Lestata nenáviděla, ale teď s ním mám soucit, a doufám že se mi brzi dostane do rukou i třetí díl - Upír s tváří anděla (Upír Armand)

upírka
01.11.2013

Knížka je neuvěřitelně poutavá a téměř se od ní nedá odtrhnout. Jediné, co mi na ní vadilo, byl ten šílený obal. Sehnala jsem v levných knihách.

Lenny33
02.10.2013

Ani nevíte jak jsem šťastná, že tato kniha vyšla! Už jsem ani nedoufala. :) Co nejdříve se začtu. :)