Upír Lestat

Lestat je upír, nikoli však obvyklá nemrtvá-neživá bytost. Je temperamentní, výstřední a živý v tom nejlepším slova smyslu. Střemhlavě se řítí v čase ze smyslného prostředí Paříže osmnáctého století do doby vlády římského císaře Augusta, ze starověkého Egypta plného démonů do New Orleansu před koncem devatenáctého století, z Galie zabydlené potomky Keltů a jejich kněžími - druidy, do frenetického světa rockových superhvězd ve dvacátém století. Lestat - pronásledován jak smrtelníky, tak nesmrtelnými - se snaží ve světě dobrat smyslu své existence a skrze čas se mu podaří dobrat se tajemství vlastní temné nesmrtelnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/175817/upir-lestat-175817.jpg 4.185

Upíří kroniky (2.)

Horory, Romány, Fantasy
Vydáno:, Československý spisovatel

The Vampire Lestat (1985)

Kniha Upír Lestat

eraserhead

Snad ještě lepší, syrovější a temnější než Interview s upírem. Snad těžkopádně může působit mnohovrstevnatost příběhu, nemůžu si pomoci, ale myslím si, že jeho obsah by v pohodě uživil dvě samostatné knihy. Minimálně příběh Akáši a Enkila by si zasloužil samostatnou knihu. Anne Rice se však musí uznat, že rovnou půl tisícovku stran zaplnila jen minimem suchých a slabších částí a zcela překvapivě dokázala přijít s velmi zajímavým a výživným závěrem. Kdysi před přečtením Interview by mě to asi nenapadlo, ale jsem spokojen a s chutí půjdu do další knihy Kronik.

JosefKomensky

Byla to naadhernaa kniha, ikdyz misty silne ukecanaa. Nenii to ani naahodou zaadnyy Kulhaanek. Spisovatelka si chvilkama ujiizdii stylem Alexandra Dumase, resi vsechna mozna upirska P, tedy Puvod, postaveni, poslanii. Spisovatelka do te knihy dala doslova a do piismene svojii dusi. Necetl sem jeste nikdy v zivote vec Makrupulos, takze neviim jakyym zpuusobem se zmocnil popisu nesmrtelne bytosti nas K. capek. Kazdopadne z knihy A. Rice doslova kape nostalgie a nihilismus. Lestratuv pribeh je proste opusem tvora, pohybujiciho se napric casem opusteneho jak Bohem tak lidmi a vyvrzeneho vlastnii rasou. Nebyyt Mariuse a Gabriely tak nevim neviim. Sem raad, ze sem byl schopen narozdiil od mnohych Lestratuuv priibeh odciist od zacaatku az do konce, ale znovu uz bych ho asi necetl . preskocil bych totiz rovnou k Armandove a Mariusove priibehu. Na zaver bych se s vaami rozloucil piisnii klasika

" Who wants to live for ever... who wants to live for ever...."

takana

Dala se číst, průměrná kniha.

Pythonissam
03.10.2018

Dá se říci "pokračování" Interview s upírem, ale tentokrát vyprávění hlavní Lestata. Začátek byl lehce nezáživný, ale později mne děj vtáhl do sebe. Dostala jsem to jednou jako dárek od ex spolužáka a štěstím jsem skoro skákala do stropu.

Beatrisie
09.11.2017

Neuvěřitelné ukecana a nudná knížka. Příběh v podání Louise v Interview s upirem byl mnohem lepsi.

Twinny
14.01.2017

Pokoušela jsem se jí číst třikrát.
Poprvé jsem skončila po pár stránkách, podruhé v polovině a po třetí také po pár stránkách. Zajímavý příběh, jen by si zasloužil záživněji napsat.

RiverSong
02.08.2016

Úžasné! Ještě lepší než první kniha. S Lestatem byl děj živější a zajímavější než s Louisem a celkový životní příběh působil mnohem svižněji. Škoda jen, že toho Louis věděl o Lestatově životě tak málo, možná by ho dokázal více pochopit a hledět na něj i z jinéhu úhlu. Pro mě se Lestatovo osobní kouzlo stalo prostě neodolatelné. Jeho vzdorovitý postoj, občasná marnivost, ale i schopnost hluboce se zamyslet nad podstatou věcí. Další díly si v každém případě přečtu, i kdybych je měla louskat hodiny se slovníkem v ruce. Pro ty, kterým se líbilo Interview, určitě doporučuji.

Durancie
18.07.2016

Kdysi v dětství jsem v časopise Pevnost četla článek, jehož první věta se mi na věčné časy vpálila do paměti: „Nenávidím Anne Riceovou a její upíry, ty ufňukaný buzíky, kteří si pořád stěžují, že jsou až do konce svého bídného života ach tak sami.“
Pamětliva zmíněné věty jsem tedy k této knize přistupovala patřičně skepticky.
A výsledek?

Guilty pleasure! Občas nadbytečně filozofující, občas opravdu upírsky ukňourané a připomínající spíše fanfiction, nežli skutečný román, ale přesto svým způsobem skvělé. Anne Rice vytvořila podmanivý upírský polosvět, a podala svou verzi jejich mytologie a původního poslání. Tedy, že upíři byli na počátku své kariéry bohy, kterým se přinášela obětina. To dává smysl! Takovou míru propracovanosti jsem nečekala a moc mě potěšila. Stejně tak i skvěle vykreslené charaktery postav a lehce homoerotický nádech mezi nimi. Ačkoliv stále se opakující popisy těch hebkých a lesklých vlasů byly už unavující.

A samotný Lestat? To je zářivý paprsek mládí, okouzlující a svébytný džentlas, který by si o třpytkujícího a bezvýrazného Edwarda Cullena neotřel ani boty a ještě by ho nějakou trefnou hláškou poslal zpátky na strom. Musím si přečíst i ostatní knihy z Upířích kronik.