Dar vlka

Nový svět - moderní, přitažlivý, plný špičkových technologií - a uprostřed něj příběh tak starý a přesvědčivý, jako samotná historie: stvoření vlkodlaka, přepracované a znovu sepsané Annou Riceovou, vypravěčkou fascinujících příběhů a čarodějkou, která dokáže vytvořit neobyčejné světy. Příběh se odehrává v součas... celý text

Příběh se odehrává v současnosti.
Je situován na divoké pobřeží Severní Kalifornie, na útes vysoko nad Pacifikem, kde se nachází velkolepé panské sídlo s půvabnou a vzrušující historií, obklopené sekvojovým lesem.
Mladý reportér nedávno zaměstnaný u San Francisco Observer. Starší žena, vítající jej v majestátním rodinném domě. On tam přijel psát článek. Ona chce urychleně prodat onen dům. Náhodné setkání mezi dvěma naprosto odlišnými lidmi. Idylická noc - přerušená tragickou událostí - mladý muž je bezdůvodně napaden, pokousán, šelmou, ze které díky tmě spatří pouze obrys. Brutální epizoda děsivým způsobem změní Reubenovi celý život. Mladý muž je lapen v extázi a v hrůze, snaží se přijmout, čím se stal, a obává se budoucnosti. Zároveň ho ale vlčí dar nesmírně vzrušuje.
Odolává potěšení a vlčí divokosti, a zároveň získal silný smysl pro dobro. Na stopě mu jsou vládní složky, média a vědci (důkazy plynoucí z DNA ohrožují jeho dvojí život). Potkává opravdovou lásku a přemýšlí nad stále se vynořujícími otázkami týkající se jeho nové existence: Proč a jak tenhle dar získal? Jaký doopravdy je? Co znamená ona tajemná posedlost dobrem? A jsou tu další takoví jako on - strážci, kteří jako oko v hlavě střeží prastará tajemství a znalosti z alchymie? Během hledání cesty, jež by spasila jeho duši, prožíváním situací, ve kterých musí čelit pokušení, a vzrušujícího putování si začíná uvědomovat, že se stává obojím, člověkem i vlkem. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/143089/dar-vlka-143089.jpg 3.571

The Wolf Gift (2012)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Baronet

makynka911

Tak právě dočteno. Bylo těžké překousat se přes prvních sto stránek, ale čím víc jsem se do příběhu ponořila, tím víc jsem chtěla odhalit všechny tajemství a okolnosti, které hrdinu vedly knihou. Jak už bylo popsáno v komentářích níž, nejlepší úsek je cca posledních 50 stránek. Ty jsem doslova hltala.

Co se týče příběhu jako takového, nebyl nijak zvlášť poutavý, místy až moc protáhlý děj. Ale na druhou stranu to nebyla ani klasická fantasy vlčí záležitost, líbilo se mi, že celá legenda nebo jak to nazvat, je pojata trošku jinak.

Nicméně, kniha se dala i přes počáteční, dlouhý ba přímo zdlouhavý úvod číst a rozhodně to pro mě nebyla až taková ztráta času. Znova si ji asi nepřečtu, ale za mě průměrná trojka :)

VerčaFF

Nedočteno, styl psaní mě vůbec neoslovil, hrozně jsem se nudila... Možná kdybych přelouskala první půlku, tak bych hodnotila jinak, ale nezvládla jsem to..

micha-ella

Dobrý začátek, který mě nalákal, zatím jsem od této autorky nic nečetla. Ale co si pomyslet, když v úvodu příběhu majitelka nádherného sídla a dalšího velikého bohatství přepíše svůj majetek na cizího člověka, kterého zná pár hodin? To by se v životě prostě nemohlo stát. Pak jsem zjistila, že by se nemohlo stát ani to ostatní a knížku jsem odložila. Miluji Sci-fi, když je příběh pravděpodobný, ale Fantasy ne.

Temný snílek
29.08.2015

Příběh se odkrývá pozvolna, ne však zdlouhavě a postupně všechno do sebe zapadá, až dojdeme k velkému odhalení společně s postavami. To vás k nim zase o kousek přibližuje a většina postav je k tomu i hodně sympatických, což je nebezpečná kombinace.
Sice se tady objeví láska, dokonce dvě, ale romance to není, protože je v knize mnohem důležitější napínavý děj a příběh o vlčích mužích s jejich vlastní spravedlností.

Dar vlka je poutavý, lehce hororový příběh, který je čtivý a zajímavě pojatý. Čtenář musí nad dějem přemýšlet a prožívat osudy postav, jinak hrozí, že ztratí nit a nedobere se zdárného konce, který rozhodně stojí za to. Úžasná kniha a ještě lepší literární zážitek.

zdazilek
10.07.2015

Ze začátku mě kniha vůbec nebavila, nedařilo se mi začíst a chtěla jsem knihu odložit nedočtenou. Pak ale začala nabírat spát a být zajímavá. Posledních dvacet stránek se mi líbilo nejvíc akorát mě mrzí, že na konci nebylo napsané jak se Laura rozhodla. Znovu už bych ale knihu nečetla

Krista93277
04.03.2015

Je to druhá kniha, která se mi od autorky dostala do ruky - Intereview s upírem jsem ani nedočetla. Tuto knihu jsem přečetla, byla pěkná ale nepřekvapila ani nenadchla. Jediné plus za dobrý překlad, jinak nic extra. Bohužel.

Moňule13
09.05.2014

Asi do půlky se mi knížka opravdu líbila, děj jsem hltala a byla zvědavá, jak to všechno dopadne. Ale ve druhé půlce jsem se začala nudit a musela jsem se trochu nutit, abych knížku vůbec dočetla, protože nerada nechávám knihy nedočtené. Postavy mi nebyly moc sympatické, hlavně Laura mi nějak nesedla. Nemám ráda otevřené konce, ale tady mi to ani moc nevadilo, protože mi bylo docela jedno, jak se Laura nakonec rozhodne. Znovu ji asi číst nebudu.

Lenka.Vílka
22.04.2014

Moje treti kniha od teto autorky...cele odpoledne jsem se premlouvala, ze to bude dobre, ze se mi kniha bude libit jako ty predchozi, a nakonec se do ni sladce zactu, jenze to se nestalo. Jediny duvod, proc jsem knihu docetla byl ten, ze jsem to chtela mit za sebou. Nebylo to tak spatne, ale zase ne tak uchvatne. Proste tahle kniha mi nesedla. Docetla jsem, ale neni sance, ze bych si ji pujcila znovu...docela me to mrzi...

Alie
26.01.2014

Ahoj chtěla jsem se zeptat jesti se na konci opravdu zabije????!!!!

Jennkie
09.12.2013

Tuto autorku mám ráda, takže od ní mám přečteno již více knih, ale tato je trochu odlišná. Možná je to tím, že je nejnovější, ale nemohu si pomoct, prostě mě nezaujala jako ty knihy předtím. Popisy dojmů, pocitů a scény byly jako vždy brilantní, autorka tam hezky zapasovala i jinou literaturu. Jen to trochu postrádalo napětí, nejvypjatější scéna knihy nebyla až tak napjatá, jak bych očekávala. Ale i tak se mi kniha četla dobře. :-)

Nikolka001
02.12.2013

Velice čtivá kniha. :)

Janičta
04.11.2013

Celkem zdlouhavá záležitost.
Skutečné akce vcelku pomálu.
Začátek mě upoutal, prostředek nudil a konec nabídl rozuzlení a spoustu prostoru k přemýšlení.

LiLLu
09.10.2013

Když kniha začíná: Ruben byl vysoký muž, měřil přes 180cm. Měl hnědě kudrnaté vlasy a hluboko posazené modré oči........... - neznačí to nic dobrýho. V pohádce (filmu) tisíc a jedna noc je starý vypravěč a ten radí Šeherezádě, jak zaujmout posluchače vyprávěním. Že vždy záleží na první větě. A to zjistíte zda se posluchač chytí nebo ne. Tady se to nepovedlo a já se nechytila. Po zhruba 40ti stanách mě kniha prostě nebavila. Nevadilo mi mladíkovo naivita ale spisovatelky zvláštní pokus vkládat mezi rozhovory jeho vzpomínky co říkal otec, matka, přítelkyně. Bohužel hezký obal ale uvnitř nic moc.

gfdsa123
08.10.2013

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Poslední vysvětlující kapitoly, mě již moc nebavily, ale objasnily mi všechny otázky. Jen jsem do poslední stránky marně čekala jak se rozhodne Laura, to dle mého názoru chybí k uzavření děje.

kleria
07.08.2013

Konečně jsem to přečetla :)). Tahle knížka nemusí každému sednout, mě ale sedla a líbila se mi celkem dost. Naštěstí nezklamala a kniha se četla dobře, autorčin styl se mi líbil a s knihou jsem moc spokojená :D. DOPORUČUJI!!!

Lenny33
21.07.2013

To jsem tu jediná, kdo je z této knihy nadšen? Protože to já jsem.

Co k tomu jen říci. Anne Rice dokáže z na první pohled "obyčejného" příběhu vytvořit umělecké dílo.
Hodně se mi líbilo zachycení vlkodlaka jako vražedného monstra, ale zároveň inteligentní bytosti schopné něhy. Knihu jsem přečetla jedním dechem, byly zde části kdy se mi strachem(o Reubena) zastavovalo srdce a i jsem se párkrát zasmála. :) Překvapivě konec, kde čtenář dostává odpovědi na své otázky, mě bavil nejméně.
Já ten autorčin styl psaní prostě miluji a budu ho i nadále vychvalovat kudy chodím a stále mě bude mrzet, že v Česku se její knihy moc neujaly.
Nakonec snad jen dodávám, že kniha se řadí mezi ty nejlepší co jsem kdy četla...
(Ať se snažím jak chci nedokážu své pocity z knihy popsat slovy... Ale co. Někdy slova ani nejsou potřeba. A věřím, že se najdou čtenáři co mě chápou. )

"Stydím se, stydím se, že po tobě toužím a že přemýšlím nad tím, že když jsi ztratila všechny blízké, možná bys mohla milovat mě."

LucyMontgomery
23.04.2013

Slyšela jsem,že je to dobré - tak uvidíme,až si najdu chvíli a přečtu si :)

Jill
19.04.2013

Na Anne Rice docela zklamání. Ne že bych čekala něco akčního a strhujícího, spíš pomalejší knihu s filosofickým nádechem, nicméně tohle se vleče opravdu vražedně pomalu. Stále tytéž popisy, které se v jednom kuse opakují, nedivím se, že to spousta čtenářu vzdá dřív, než dojde do poloviny. Je pravda, že pak už je to trochu záživnější. I tak je to ale jedna z horších knih Anne Rice.

MartinaF
13.04.2013

Nejdřív jsem to chtěla taky odložit, ale dala jsem knize šanci. Udělala jsem dobře, protože příběh se docela rozběhl a už to bylo mnohem lepší.

Marbulka
06.04.2013

nezaujalo, po 80 stránkách jsem knížku odložila

finka
19.02.2013

Čtu. Jsem teprve za polovinou a jde to pomalu. Celkově to není špatné, ale nechytí. Chybí tomu „je ne sais quoi“, po česku koule. V žánrových knihách máme víc šťavnatějších kousků. S Posledním vlkodlakem nesrovnatelné. Nečekám, že po dočtení změním názor, stane-li se, opravím koment. Mládkův Jožin z bažin v překladu mě dostal.