Dar vlka

Nový svět - moderní, přitažlivý, plný špičkových technologií - a uprostřed něj příběh tak starý a přesvědčivý, jako samotná historie: stvoření vlkodlaka, přepracované a znovu sepsané Annou Riceovou, vypravěčkou fascinujících příběhů a čarodějkou, která dokáže vytvořit neobyčejné světy. Příběh se odehrává v současnosti. Je situován na divoké pobřeží Severní Kalifornie, na útes vysoko nad Pacifikem, kde se nachází velkolepé panské sídlo s půvabnou a vzrušující historií, obklopené sekvojovým lesem. Mladý reportér nedávno zaměstnaný u San Francisco Observer. Starší žena, vítající jej v majestátním rodinném domě. On tam přijel psát článek. Ona chce urychleně prodat onen dům. Náhodné setkání mezi dvěma naprosto odlišnými lidmi. Idylická noc - přerušená tragickou událostí - mladý muž je bezdůvodně napaden, pokousán, šelmou, ze které díky tmě spatří pouze obrys. Brutální epizoda děsivým způsobem změní Reubenovi celý život. Mladý muž je lapen v extázi a v hrůze, snaží se přijmout, čím se stal, a obává se budoucnosti. Zároveň ho ale vlčí dar nesmírně vzrušuje. Odolává potěšení a vlčí divokosti, a zároveň získal silný smysl pro dobro. Na stopě mu jsou vládní složky, média a vědci (důkazy plynoucí z DNA ohrožují jeho dvojí život). Potkává opravdovou lásku a přemýšlí nad stále se vynořujícími otázkami týkající se jeho nové existence: Proč a jak tenhle dar získal? Jaký doopravdy je? Co znamená ona tajemná posedlost dobrem? A jsou tu další takoví jako on - strážci, kteří jako oko v hlavě střeží prastará tajemství a znalosti z alchymie? Během hledání cesty, jež by spasila jeho duši, prožíváním situací, ve kterých musí čelit pokušení, a vzrušujícího putování si začíná uvědomovat, že se stává obojím, člověkem i vlkem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/143089/dar-vlka-rB4-143089.jpg 3.581
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Baronet

The Wolf Gift (2012)

Kniha Dar vlka

ludek.n

Známá autorka Upířích kronik Ann Rice přináší v Daru vlka poměrně neortodoxní a osvěžující pohled na problematiku vlkodlaků. Dalo by se to nazvat i studií bestie s lidskou tváří. V jejím pojetí totiž vlkodlaci nejsou zběsile vraždící monstra, lačnící jen po krvi a zabíjení, ale jsou ochránci spravedlnosti, soudci bezpráví a kati, trestající zločinné jednání. Bez ohledu na brutalitu, s níž si počínají, jsou i ve své vlčí podobě stále lidsky myslícími bytostmi s mimořádným smyslem pro dobro. Takový je i Reuben Golding. Sledovat jeho proměnu od pohledného provinčního reportéra k dědici vlčího prokletí je docela úchvatné… jen kdyby si autorka odpustila ony hloubkové ponory do psychiky muže, hledajícího cestu k sobě samému. Filozofování o podstatě života, o Bohu, o smyslu lidské existence, o odpovědnosti jednotlivce vůči společnosti atd. rozmělňují tempo vyprávění do takové míry, že jsem co chvíli lovil zatoulané myšlenky kdovíkde. Zkrátit text, zbavit dějovou linii balastu a byla by to kniha par excellence.

ChristineDaee
23.02.2018

Toto dielo úžasne vykráda populárne knihy a filmy. Vlkolaci ochrancovia z Twillightu. Vnímanie vôní, pocitov a sexu sa dá pekne prirovnať k film The Wolf - inak úžasný film - odporúčam. Žiadne hlboké myšlienky. Nelogické závery.
Prečo teda tak vysoké hodnotenie ? Tá kniha ma bavila, veľmi ma bavila a to je tiež niekedy dôležité. :D

LMFantasy
28.09.2017

Nuda... A i potom, nuda, len o niečo menšia... Autorka si tuším zabehla po inšpiráciu do Furry komunity...

makynka911
28.07.2017

Tak právě dočteno. Bylo těžké překousat se přes prvních sto stránek, ale čím víc jsem se do příběhu ponořila, tím víc jsem chtěla odhalit všechny tajemství a okolnosti, které hrdinu vedly knihou. Jak už bylo popsáno v komentářích níž, nejlepší úsek je cca posledních 50 stránek. Ty jsem doslova hltala.

Co se týče příběhu jako takového, nebyl nijak zvlášť poutavý, místy až moc protáhlý děj. Ale na druhou stranu to nebyla ani klasická fantasy vlčí záležitost, líbilo se mi, že celá legenda nebo jak to nazvat, je pojata trošku jinak.

Nicméně, kniha se dala i přes počáteční, dlouhý ba přímo zdlouhavý úvod číst a rozhodně to pro mě nebyla až taková ztráta času. Znova si ji ale asi nepřečtu :)

VerčaFF
04.05.2017

Nedočteno, styl psaní mě vůbec neoslovil, hrozně jsem se nudila... Možná kdybych přelouskala první půlku, tak bych hodnotila jinak, ale nezvládla jsem to..

micha-ella
24.02.2017

Dobrý začátek, který mě nalákal, zatím jsem od této autorky nic nečetla. Ale co si pomyslet, když v úvodu příběhu majitelka nádherného sídla a dalšího velikého bohatství přepíše svůj majetek na cizího člověka, kterého zná pár hodin? To by se v životě prostě nemohlo stát. Pak jsem zjistila, že by se nemohlo stát ani to ostatní a knížku jsem odložila. Miluji Sci-fi, když je příběh pravděpodobný, ale Fantasy ne.

Temný snílek
29.08.2015

Příběh se odkrývá pozvolna, ne však zdlouhavě a postupně všechno do sebe zapadá, až dojdeme k velkému odhalení společně s postavami. To vás k nim zase o kousek přibližuje a většina postav je k tomu i hodně sympatických, což je nebezpečná kombinace.
Sice se tady objeví láska, dokonce dvě, ale romance to není, protože je v knize mnohem důležitější napínavý děj a příběh o vlčích mužích s jejich vlastní spravedlností.

Dar vlka je poutavý, lehce hororový příběh, který je čtivý a zajímavě pojatý. Čtenář musí nad dějem přemýšlet a prožívat osudy postav, jinak hrozí, že ztratí nit a nedobere se zdárného konce, který rozhodně stojí za to. Úžasná kniha a ještě lepší literární zážitek.

zdazilek
10.07.2015

Ze začátku mě kniha vůbec nebavila, nedařilo se mi začíst a chtěla jsem knihu odložit nedočtenou. Pak ale začala nabírat spát a být zajímavá. Posledních dvacet stránek se mi líbilo nejvíc akorát mě mrzí, že na konci nebylo napsané jak se Laura rozhodla. Znovu už bych ale knihu nečetla