david6273 david6273 komentáře u knih

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Jako kdybych se probudil a byl bych zase ten malý snílek, který prožívá všechna ta dobrodružství v knížce...

14.03.2021 4 z 5

Cobainovi žáci Cobainovi žáci Miroslav Pech

Jak píše kolega pode mnou, doposud jsem četl hororovou tvorbu od Pecha, která si mě získala. O této knize bohužel, nemůžu říci to samé. Kniha začínající od nevinného dítka přes prokalené a profetované mládí, připomínající Trainspotting, je dozajista vděčným námětem pro knihu, ale podané je to velmi sterilně, bez pointy a špetky fantazie. Vyjma několika vtipných situací nemůžu hodnotit kladně, myslím, že autorův potenciál je jinde.

14.03.2021 1 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Pro mě to byla velmi zajímavá kniha. Jasně pro někoho to nemusí být to pravé, protože to nemůže přesně žánrově zaškatulkovat...ale pro mě to byla krásná životní zkušenost pohledem muže a ženy...cítím z toho, že autor nechává na čtenáři, ať si zvolí sám svého oblíbence. V knize je spousta krásných myšlenek, metafor a přirovnání vyřknutých od srdce a zároven v emocích a ty jsou často nejpravdivější.

07.03.2021 2 z 5

Milenci ze snů / S Meluzínou sůl lízat Milenci ze snů / S Meluzínou sůl lízat Honza Vojtíšek

Miroslav Pech si mě získal knihou Dítě tmy. Vůbec jsem nevěděl co od toho čekat, ale nakonec to bylo jako kdyby na vás někdo bafnul zpoza rohu a řekl máš babu...nejdřív šok a pak ho začnete honit. Tato kniha v kooperaci s dalším autorem je velmi podobná. Je to čtivé a šokojucí zároven a tak to má být.

07.03.2021 3 z 5

Pohár od Pánaboha Pohár od Pánaboha Ota Pavel

Jedna z nejhezčích věcí, kterou jsem četl. Příběhy fotbalistů, cyklistů, horolezců podané přímým nefalšovaným způsobem, které Vám přirostou k srdci. Pan novinář a pan spisovatel. Díky

25.02.2021 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Inspirativní. Člověk musí nad některými větami přeci jenom trochu přemýšlet, aby pochopil, ale nakonec zjistí, že to dává smysl. Kolář umí vysvětlit problémy na konkrétních případech a nutí nás k zamyšlení nad sebou samými. Hlavní myšlenka knihy se mi jeví to, že je nutné léčit příčinu, nikoliv důsledek.

25.02.2021 4 z 5

Plná bedna šampaňského Plná bedna šampaňského Ota Pavel

Balzám. Jakoby Pavel psal očima sportovců, bez obalu, od srdce, čistě.

10.02.2021 5 z 5

Syn celerového krále Syn celerového krále Ota Pavel

To pohladí po duši. Psáno s nadhledem a od srdce.

07.02.2021 5 z 5

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Je to jako když v dětství nemáte rádi koprovku nebo rajskou a v dospělosti zjistíte, že to vlastně milujete a nevíte proč jste vlastně nejedli dříve...Verne je fantastický vypraveč, který drží čtenáře stále v tenzi. Klobouček. 4/5

01.02.2021 4 z 5

Café Groll Café Groll Jan Štifter

Příběh popisující život budějovického nevěstice a zároveň osobní životní příběh doktora, který se o ženy lehkých mravů stará mě velmi potěšil. Štifter píše lehce, osobitě a od srdce. Pěkně zasazeno do dobových Budějovic. Milé. 4/5

24.01.2021 4 z 5

Dítě tmy Dítě tmy Miroslav Pech

Jako kdyby jste vařili a dali tam něco z hororovosrandovního Stranger Things, přidali trochu z porna, přisypali trochou komiksu pro děti a dokořenili Bukowskim. V některých pasážích jsem se vyloženě lámal smíchem když jsem si je vybavil u některých mě zase trochu mrazilo. Za mě velmi povedené. 4,3/5

24.01.2021 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Po dlouhé době jsem se opět těšil na Nesbø, a začátek knihy mě skvěle navnadil. Pěkná životní zápletka, retrospektivní vypravování, vraždy, milostné scény...všeho se v podání tohoto výborného spisovatele dočkáme, ale tak ňák už to očekáváme že...Takovej ten pocit, když žvejkáte vyžvejkanou žvejkačku nebo vymačkáváte vymačkaný citrón...Neurazí, nenadchne ( podotýkám, že jsem velký fanoušek ). 3,5/5

25.12.2020 3 z 5

Na kole přes Afriku Na kole přes Afriku Tadeáš Šíma

Samozřejmě nejde nesrovnávat se Ziburou, ale upřímně můžu říct, že Tadeáš mě nadchnul o poznání více. Upřímný, vtipný a čtivý příběh kluka, se všemi trablemi a osobními zážitky, který svůj sen proměnil ve skutečnost. Ať ti to šlape dál, chlape! 4/5

04.12.2020 3 z 5

Na Seně Na Seně Vojtěch Rauer

Návrat do dětských let, ovšem nikoliv foglarovský, ale takový ten kdy si adolescenti s cigárem v puse myslí, že jim svět leží u nohou. Bohužel obrázek o dnešní mládeži to nedělá nejlepší, to ale nic nemění na tom, že autorův styl psaní je na jeho věk velmi dospělý. Díky 4/5

11.11.2020 3 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Specifická kniha, zadrápla se mi pod kůži. Svérázně netypické příběhy hlavních postav u kterých prostě potřebujete vědět jak dopadnou a navíc přemýšlíte jestli z nich nemáte něco podobného v sobě. Líbilo se mi takové to střídání stylů, jednou detektivka, pak sci-fi, které sklouzne k bajce...Povedené dílo. 4/5

05.11.2020 4 z 5

Liška v dámu Liška v dámu Jiří Kratochvil

Nebyl to úplně můj šálek čaje, ale autor mě mile překvapil hezky vypointovanými postavami a přímočarým dějem posazeným do složité doby. Vše je psané v jaké-si bajkové nadsázce, a proto mi kniha přišla vtipně nevtíravá. 3,5/5

07.10.2020 3 z 5

Duchové Šumavy Duchové Šumavy Martin Sichinger

Tohle téma a příběhy s ním spojené mě nikdy nepřestanou zajímat, a že těch příběhů už vzniklo...Musím uznat, že jsem se do knihy nemohl začíst, s odstupem času jsem se tomu dostal kloub, ale dostatečně mě to nepohltilo. Rozhovory mezi postavami jsou vedené velmi zvláštně (např. otec a syn Firmanové). Nehodnotím jako odpad, ale něco o čem bych psal domu to také není.
2,5/5

07.10.2020 1 z 5

Vytěženej kraj Vytěženej kraj Veronika Bendová

Dvě hlavní postavy hledají zajímavé místa k natáčení nového seriálu, ale jak to tak bývá tak hledají nejvíce sami sebe. Zajímavé čtení, nenudil jsem se, některé pasáže mě vyloženě nadchli (např. rozhovor s polským knězem), ale hlubší emoční zářez to ve mě úplně neudělalo. 3,5/5

07.10.2020 3 z 5

Kolem Jakuba Kolem Jakuba Michal Vrba

Velmi povedené dílko s do detailu popsanými částmi příběhu. Všechny povídky měli svůj génius loci, zkrátka kniha příjemně tekla. Ty drsné osudy nám autor dokáže skvěle vykreslit a čtenářovi nezbývá jenom nedočkavě čekat jak vše dopadne. A to čekání stojí za to. 5/5

07.10.2020 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Knížku jsem doslova zhltnul. Některé pasáže mi byly samozřejmě trochu nepříjemné, ale musel jsem číst dál a dál...zoufale jsem potřeboval vědět jak vše dopadne. Neznám lepšího autora, který dokáže držet čtenáře ve střehu. Skvěle vykreslené postavy a jejich příběhy. Poklona. 5/5

17.09.2020 5 z 5