david6273 david6273 komentáře u knih

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Jako malý jsem hltal televizní příběh, který je pro mě symbolem dětství. Kniha je jeho krásným oživením s nezaměnitelnou mluvou a atmosférou. Nikdy neomrzí.

04.10.2021 3 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Klasicky napínavé se zajímavými postavami. Kniha nenudí a má spád a nezklame, ale taková ta přidaná hodnota, díky které se vám kniha vtiskne do paměti, bohužel není. I tak hodnotím celkem kladně, nebyla to ztráta času.

29.09.2021 2 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Klasická, vzpomínková kniha z dětství, která nikdy neomrzí.

01.09.2021 3 z 5

Srdce včely má pět komor Srdce včely má pět komor Helen Jukes

Pro mě jako začínajícího včelaře to byla velmi inspirativní kniha s mnoha zajímavostmi a detaily o včelách, které jen tak nepochytíte. Samotný příběh hlavní postavy je samozřejmě něco jiného. Pochopitelně je zajímavé pozorovat to co cítí hlavní postava, jelikož si díky tomu uvědomíte, že když jste u včel, tak je to hodně podobné.

01.09.2021 2 z 5

Kniha o tichu Kniha o tichu Josef Formánek

Neobvyklé příběhy posbírané z kamarádských vyprávění a vlastní výpověď o nynější autorově životní cestě dávají čtenáři námět k zamyšlení nad sebou samým a smyslem našeho bytí. Kniha, která tak trochu rozesměje, tak trochu nastaví zrcadlo a také dokáže tak trochu uklidnit.

21.08.2021 3 z 5

Muži v ofsajdu Muži v ofsajdu Karel Poláček

Krásná čeština a svérázné postavy, které nám dokreslují humorný příběh tehdejší doby. Každý fanoušek svého klubu je tak trošku nestranný, proto fotbal spojuje i rozděluje, ale diskutovat se o něm dá stále a to je důležité. Kniha, která rozesměje i chytne za srdce svým nadhledem.

21.08.2021 4 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

May je sázka na jistotu. Zapeklitý příběh protkaný osobními problémy detektivů, barvitě popsané prostředí a vhled do prostředí hluchoslepých tvoří lákavý koktejl, který chcete dopít do konce.

21.08.2021 3 z 5

Ota Pavel: Pod povrchem Ota Pavel: Pod povrchem Aleksander Kaczorowski

Řekl bych poctivá, vyzdrojovaná kniha, která vykresluje celkový obrázek o mém oblíbeném spisovateli. Některá fakta o Otovi Pavlovi jsou samozřejmě lehce nepříjemná, ale jsem rád, že jsem se mohl dozvědět celou pravdu. Díky

20.07.2021 5 z 5

Mezipřistání Mezipřistání Matěj Hořava (p)

Poeticky pojaté vypravování lehce vnitřně rozervané osobnosti, která jako by neustále neví kam patří. Osudy lidí spjaté s místní kulturou a krajinou dávají knížce esenciální nádech.

14.07.2021 4 z 5

Smrtholka Smrtholka Lucie Faulerová

Kniha, která vás nutí přemýšlet o smrti jako o normální součásti života. Jasně, není to úplně veselá kniha, ale zároveň jsou, zde i vtipné pasáže, kdy je zkrátka nutné se nad všechny ty rány osudu povznést...

08.07.2021 3 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Kniha na kterou jsem se velmi těšil, ale bohužel jsem nedočetl. Pointa příběhu se mi líbila, ale styl vypravování je pro mě bohužel velmi kostrbatý...ale nikdy neříkej nikdy...

16.06.2021 1 z 5

Možná že odcházíme Možná že odcházíme Jan Balabán

Balabán dokáže krásně vykreslit postavy a jejich pohnuté osudy končící často ve slepých životních uličkách. Existenciální próza je občas pěkně syrové téma a na konci cítíte prach v puse, ale samotný proces je celkem štavnatý.

02.06.2021 3 z 5

Jak šel táta Afrikou Jak šel táta Afrikou Ota Pavel

Pro mě něco neuvěřitelného z čeho jsem naprosto očarován. Musím číst ty silné, krásné a pravdivé povídky neustále dokud mě kompletně neprostoupí. Balzám.

02.06.2021 5 z 5

Wim Hof – Ledový muž Wim Hof – Ledový muž Wim Hof

Četl jsem čistě ze zvědavosti, jelikož lidé z mého okolí jsou Wimem ovlinění. Kniha je velmi inspirativní a myslím, že je zde dobře vysvětlená cesta, díky které Wim ke své metodě dostal. Metodu jsem začal hned provozovat, konkrétně studené sprchování. Studená sprcha je něco tak jednoduchého a účinného, že se to stalo mým denním rituálem. Co se týče dýchání, tak se stále učím se svým dechem pracovat, jelikož mi to velmi pomáhá i při samotném otužování. Člověk se celý život učí poslouchat své tělo.

11.05.2021 2 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Kniha ke které jsem se dostal díky čtenářské výzvě a rozhodně jsem za toto náhodné setkání rád. Bylo to čtivé a originální příběhové vyprávění ve třech časových rovinách, kde můžeme sledovat různé lidské osudy, které mají co dočinění se včelami. Možná až díky této knize, kde je nastíněný scénář možného co by nás bez včel mohlo čekat, si uvědomíme jaký mají pro nás přínos. Navíc pro mě jako začínajícího včelaře, to bylo také poučné..:-) Díky za dobrý námět na knihu

29.04.2021 3 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Karika si mě získal především dílem Na smrt a Černá hra, ale i jeho knihy z ranku nadpřirozeno mám také velmi rád. Zápletka a samotný děj je to co si mi líbilo na knize nejvíc, prostě žeru jak Karika dokáže ty postavy vykreslit (ego, přemýšlení). Vlastně jsem chtěl, aby v tom autě jel pořád dál a dál a furt se něco dělo, ale bohužel přišel konec a ten už byl trochu béčkový a vybájený. I tak je Karika můj oblíbený spisovatel.

01.04.2021 2 z 5

Fotbalová horečka Fotbalová horečka Nick Hornby

Fotbal jako životní diagnóza se vším všudy. Hornby jde nadřeň a donaha ohledně svého fotbalového postižení. Celou knihou se jako červená niť táhne jedno velké ospravedlnění, proč nejdůležitější dění v jeho životě je, když hraje Arsenal. Nemůžu jinak, než hodnodit kladně, protože je to krásná výpoveď toho, co se odehrává v hlavách nás, fotbalem postižených.

29.03.2021 3 z 5

Hrdinové 2 - Největší příběhy českého hokeje Hrdinové 2 - Největší příběhy českého hokeje Ondřej Fuczik

Poutavě zpracované příběhy českého hokeje (obrázkově i textem). Díky této knize si už dokáži dát spoustu věcí do souvislostí v rámci českého hokeje. Velmi edukativní.

23.03.2021 5 z 5

Pohádka o Raškovi Pohádka o Raškovi Ota Pavel

Nejhezčí na tom, že je to pohádka a přitom je to pravda. Je to štastná knížka a Ota Pavel v ní ukazuje svůj jedinečný talent a cit. Mám rád jeho smysl pro humor a nadhled, člověk jako kdyby po dočtení trochu zmoudřel.

23.03.2021 5 z 5

Napíšu Pavle Napíšu Pavle Miroslav Pech

První povídka byla výborná, dlouho jsem se takhle nezasmál. Postavy jsou skvěle popsané a vypointované. Druhá povídka mě bavila trochu méně, už to nebyla taková rána na komoru jako v prvním případě. Na Pechovi se mi líbí, že u některých pasáží jde o přesně uhozený hřebíček na hlavičku z života všednosti nás obyčejných lidí a ještě je to napsané pro mě vtipným způsobem.

15.03.2021 2 z 5