Napíšu Pavle

Napíšu Pavle https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188582/bmid_napisu-pavle-Gv8-188582.jpg 4 13 4

Dívka pronásledovaná komplexy ze svých mohutných ňader a jejich mužských pronásledovatelů, její kolega z nákupního centra - sekuriťák, který se pozoruhodně originálním způsobem vzbouří proti aseptickému lajfstajlu, jejž mu vnucuje dobový establishment, poněkud rozpačitý homosexuál a jeho náhodný partner - alfa samec gay komunity, parta mladíků usilovně naplňujících Úžasnou Životní Výzvu dotáhnout to jednou až na plně seberealizovaného losera, mladý muž nemuž v pavučině zjitřeného Já, blábolivě pranýřující figurky z mikrosvěta, v němž beznadějně uvízl... to jsou jen někteří z "hrdinů" dvojice próz, jejichž talentovaný sedmadvacetiletý autor už nepociťuje potřebu konjunkturalisticky se vyrovnávat se stíny minulostí, ale s přímočarou otevřeností, bez uhýbavých verbálních obezliček sype nahořkle ironickou sůl do ran přítomnosti, aby vnímavé ucho zaslechlo i jejich křik.... celý text

Lenka.Vílka
22.06.2022 5 z 5

Tenoučká knížka obsahující dvě povídky, které se mi libily vlastně skoro stejně. Teda, Napíšu Pavle o trochu víc. No, prostě ze života. Napsané bez příkras, dalo by se říct, prostě bez jupíků a sluníček.

Chtěla jsem si od autora přečíst starší věci a rozhodně nejsem zklamaná  :)

david6273
15.03.2021 2 z 5

První povídka byla výborná, dlouho jsem se takhle nezasmál. Postavy jsou skvěle popsané a vypointované. Druhá povídka mě bavila trochu méně, už to nebyla taková rána na komoru jako v prvním případě. Na Pechovi se mi líbí, že u některých pasáží jde o přesně uhozený hřebíček na hlavičku z života všednosti nás obyčejných lidí a ještě je to napsané pro mě vtipným způsobem.

Bubun
10.11.2020 4 z 5

Další originální text od Miroslava Pecha. Je to taková jednohubka na pár hodin, ale tak fascinující, jak se autor dokáže vcítit do jím popisovaných omezenců, primitivů, psychopatů a jinak narušených jedinců, jak plynule a přirozeně dokáže komunikovat z jejich pozice, až se logicky nabízí otázka, zda sám M.Pech nemá něco z balíčku těchto psychických poruch či odchylek. No, to je jen takové malé zamyšlení. Každopádně knihu doporučím známým a možná ji někdo dostane i pod stromeček.

milan.krimsky
24.10.2015 4 z 5

Dívka pronásledovaná komplexy ze svých mohutných ňader a jejich mužských pronásledovatelů - to sedí, hodně homosexuality v první povídce a v té druhé povídce je o rozchodu chlapce s dívkou, který se nesmíří s rozchodem a píše jí strašné zprávy. Ve skutečnosti bych nad těmi zprávy kroutil hlavou kdyby mi to někdo napsal, je fuck síla.

homosexualita

Část díla