david6273 david6273 komentáře u knih

Propast Propast Jozef Karika

Těšil jsem se, těšil a nakonec jsem byl rád, že jsem knihu sotva dočetl...Oceňuji odvahu hlavního hrdiny, který v sobě dokáže najít sílu, překoná strach a snaží se příjít na kloub všem těm divným věcem, které se kolem té tajemné propasti dějí...ale to je tak asi vše. Slovo 'Sprunggeist' už mi po čase lezlo doslova krkem.

13.04.2022 2 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Krutá zima, nevysvětlitelné ztráty malých dětí a nepříjemné vzpomínky z dětství vyplouvající na povrch tvoří poctivě tajemný příběh, který opravdu nahání strach, ale bohužel konec je na můj vkus až příliš béčkový. Není to špatné jenom jsem myslel, že se budu bát trochu více....Kariku mám spíše radši když píše o 'černé hře' mezi mafiány nebo když dávní kamáradi bojují 'na smrt'.

13.04.2022 3 z 5

Hráči Hráči Karel Poláček

Klasická 'poláčkovina', tzn. mnoho postav, vtipné životní osudy podbarvené vtipným stylem vypravování. Poláček mi zvedne náladu kdykoliv, jeho humor je jedinečný. Díky

30.03.2022 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Zatím nejlepší Ziburova kniha! Charakteristický humor, nápady na výlety, osvěžující informace a pozitivní nálada dělají z knihy velmi příjemný koktejl mezi průvodcem a deníkem. Oproti předchozím knihám, kdy se autor snaží být vtipný za každou cenu, příjemné překvapení. Poctivě vyzdrojovaná kniha, jen tak dál.

03.03.2022 4 z 5

Žít s moudrostí včel Žít s moudrostí včel Karel Sládek

Klidné povídání o včelkách nejen pro včelaře, ale i pro nadšeného obdivovatele přírody, včetně spousty zajímavých rad a mouder a přirovnání s životem člověka. Stále se máme od včel co učit!

03.03.2022 5 z 5

Zeptej se ďábla Zeptej se ďábla Michal Vrba

Kombinace sociálního románu s fantaskními motivy nemusí vždy působit důvěryhodně, ale Vrba vyloženě nezklamal. Jako červená niť se v jeho knihách táhne osud bývalých komunistických pohlavárů, které osud vytrestá za jejich dávné činy, byť se hlavní hrdina snaží svojí duchovní cestou dojít vykoupení. Vždy když se do hlavních postav dokážu, alespoň trochu vcítit, mám pocit, že autor odvedl dobrou práci a to je i tento případ.

02.03.2022 4 z 5

Je to jízda: O svobodě na kole ve městě i krajině Je to jízda: O svobodě na kole ve městě i krajině Petr Volf

Čirá radost z pohybu na kole popsaná lidmi, kteří jsou tímto jednoduchým strojem fascinováni. Kniha mi snad ještě více prohloubila můj vztah k bicyklu, jako nástroji nezávislého a geniálního přepravního prostředku, tak věrného přítele až na kraj světa.

03.02.2022 4 z 5

Zimní včely Zimní včely Norbert Scheuer

Hlavní hrdina je dobrák se slabostí pro ženy a včely, a svérázně se pere s osudem i se svou nemocí v období války. Složitá doba a složité životní situace se v knize plynně odehrávají v poutavý děj. Kniha, která nepostrádá zajímavý příběh, milostné zápletky ani praktické informace pro včelaře, je poctivým románek, který stojí si zato přečíst.

19.01.2022 4 z 5

Hedvika a Ludvík Hedvika a Ludvík Karel Poláček

Tak krásně ironický příběh, že to úplně perfektní. Poláček vypráví se vší vážností rodinnou ságu, která se až komicky zamotává. Miluju Poláčkovo psaný jazyk a netradiční humor.

13.01.2022 4 z 5

Žít lehce Žít lehce Lucie Sedlářová

Osud rodinky, která cestuje v karavanu k lidem, kteří se rádi podělí o svůj životní příběh a zároveň ukazují, že je možné žít v souladu s přírodou, nezávisle a přirozeně. Cesta během, které si autoři sami uvědomují, kam by chtěli patřit. Četlo se to samo, až má člověk po dočtení pocit, kolik konzumního a civilizačního balastu musíme řešit aniž bychom si to uvědomovali. Pěkné fotky v knize pěkně dokreslují atmosféru v knize.

13.01.2022 4 z 5

Potkat Otu Pavla Potkat Otu Pavla Otakar Brůna

Vzpomínky a vyprávění blízkých přátel, herců ztvárňujících Otovi postavy nebo režisérů, zkrátka všech lidí kteří byli Otou Pavlem ovlivnění. Vzpomínky vyřčené od srdce a s pokoru. Milé.
"Umět se radovat. Ze všeho. Nečekat, že v budoucnu přijde něco, co bude to pravé, protože je možné, že to pravé přichází právě teď a v budoucnu už nic krásnějšího nepřijde. " - citát Ota Pavel

13.01.2022 5 z 5

Kdo se směje naposled Kdo se směje naposled Jan Cempírek

Protektorátní drama z jižních Čech, které je lemováno mladickými ideály ale válka vše změní a jak to tak bývá, změní hlavně charaktery a osudy lidí. Povedené dílko, které neurazí, spíše naopak.

30.12.2021 3 z 5

Hranice už nejsou, tati Hranice už nejsou, tati Miroslav Pech

Já bych řekl Pechovo standart, který příliš nevybočuje z jeho solidní úrovně, kterou mám rád. Vztah otce s dcerou utvářený ve velmi těžkých podmínkách je hlavní dějová linka v knize, která má v sobě něco z béčkového hororu a něco z road movie. Vtipně hororové části, nad které se musíte trochu povznést, a pasáže kde se musíte kousnout do rtu, protože autor citově zasáhne komoru, se pěkně střídají. Pokračuj Míro.

27.12.2021 2 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Jako věrný fanoušek 'foglarovek' to pro mě byla povinná četba, byť už dávno nejsem cílová věková skupina. Atmosféra a děj knížky se originálu snaží velmi přiblížit, což mě musím říct vůbec neodradilo, spíše naopak. Je to napínavé, mladicky nevinné a bojácné. Díky za tu vzpomínku.

27.12.2021 3 z 5

Michelup a motocykl Michelup a motocykl Karel Poláček

Poláček je skrytý talent, který dokáže svým jedinečným způsobem neuvěřitelně humorně vykreslit postavy. Michelup je postava která doslova smrdí korunou a maloměštáctví z ní doslova čiší, ale v postatě je to kladná postava. Ironie a nadhled, která se celou knihou line je výborná. Nemůžu jinak než hodnotit pozitivně.

19.12.2021 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Nic podobného jsem doposud nečetl. Vykonstruované procesy vedené šíleným inkvizitorem proti nevinným lidem doslova vyrazí dech. Výborně napsáno, ale již nikdy více...:-D

12.12.2021

Krasosmutnění Krasosmutnění Bohumil Hrabal

Pokračování Postřižin v "pábiteském" duchu. Hrabal nás svým lehkým tónem vypravování provede dětstvím v pivovaru, které přináší jednu neobvyklou vzpomínku za druhou. Z pozice pozorovatele jsou vykreslené příhody a osudy lidí, které jsou až poetické.

15.11.2021

Dům na předměstí Dům na předměstí Karel Poláček

Charaktery postav, které maloměšťáctvím doslova čiší, jsou krásně vypointované. Poláčkův mluvený dialekt je jedinečný a knihu tím posouvá ještě výše. Humorné dílko, které dává vtipnou sondu do prvorepublikového života na pražské periferii.

15.11.2021

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Mornštajnová od začátku navodila poměrně deprimující atmosféru. Upřímně kniha moc příjemně neutíká, ale v skrytu duše chcete vědět jak to dopadne. Četl jsem s vidinou světla naděje, která v závěru lehce svitla, aby nakonec uplně zhasla. Takže pokud byla pointa, aby po dočtení vyvstala myšlenka co kdyby...tak ano, mráz po zádech mi přejel.

04.11.2021 3 z 5

Tancuj, tancuj, tancuj Tancuj, tancuj, tancuj Haruki Murakami

Jasně kniha která začíná tím, že chlápek má nutkání jet do hotelu kde v minulosti byl a potká tam ovčího mužíka a ten mu řekne tancuj, tancuj, tancuj, zní jako kvalitní zkouřenina, ale zdání klame. Celé je to nutné číst v jednom kuse, jinak vám to nebude dávat příliš smysl, jelikož vždy ztratíte niť. Musím říct, že to nepovažuji v žádném případě za ztrátu času a knihu jsem si užil. Murakami dokáže zkombinovat detektivku, fantasy a horor a to je ta přidaná hodnota. Hodnotím kladně a těším se na další "slátaninu".

19.10.2021 3 z 5