Michelup a motocykl

Koupit

Ironický obrázek ze života malého českého člověka v neklidné době hospodářské krize třicátých let.

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/37791/michelup-a-motocykl-37791.jpg 4.276
Humor, Literatura česká
Vydáno:, Československý spisovatel

Kniha Michelup a motocykl

Radka1911

Humorný příběh mého oblíbeného spisovatele. Ač byla knížka poprvé vydaná v roce 1935, nezdá se mi, že by byla neaktuální.

marketa4006

Zajímavá sonda do života jednoho měšťáka, ve které se leckdo může poznat. Kdo by nechtěl ušetřit a dostat nějakou tu výhodu? :-)

waits

Malý český člověk:) Ale přišlo mi, že Poláček má s Michelupem určitou schovívavost, sice to protáhl těžkou živontím zkouškuo, ale mohl mu to připravit horší. Poláčkův sloh se pozná hned od počatku.

druzickaster
22.08.2018

Tak dlouho se chodí pro slevy až se ucho utrhne. Musím uznat, že mi bylo místy pana Michelupa líto, jeho pozvolný pád a v reálu, a to klidně i v reálu dnešní doby, by dopadl asi mnhome hůř, než jak dopadl, díky autorovu happyendu. Pan Michelup se na konec stejně moc nepoučil. Kniha je čtivá, zábavná, ale i mrazivá.

los
10.08.2018

kritika maloměšťáctví, ale Poláčka prostě nemusím

Bonnet
06.08.2018

Je rok 2018 a já jsem právě dočetla příručku o přemýšlení malých lidí, už zapadnu všude, díky, Karle!

Milos74
03.02.2017

Žít pan Michelup dneska, asi by se z toho zboží v akci po... zbláznil. Velmi zdařilý kop Karla Poláčka do měšťáka a jeho způsobu života. Pobavil jsem se, ostatně jako u všeho, co Poláček napsal a já četl.

Džerkys
30.01.2017

Super humor, kniha mě velmi bavila, jak to dostat a hlavně co nejlevněji :)