Hedvika a Ludvík

Koupit

Poláček v Hedvice a Ludvíkovi zvolil za základ pro svůj parodický pohled formu "rodinné ságy" a vykročil z polohy jazykového karikování tradiční formy směrem k nejmodernější absurdní próze, jejíž tvar i rámec přestupují zákony populární humoristické tvorby i v syžetu.

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12790/hedvika-a-ludvik-12790.jpg 3.939
Romány, Literatura česká
Vydáno, František Borový

Kniha Hedvika a Ludvík

tittanie
19.07.2020

Zaujalo mě téma. Ke konci to už bylo brutálně neuvěřitelné. Ale bavilo mě to. Je pravda, že v množství postav jsem se trochu ztrácela a uvítala bych nějaký rodokmen. Ale stálo to za přečtení.

pami
05.02.2018

Nic bizarnějšího jsem nečetla. Přesto mě to celkem bavilo.
Byla jsem zvědavá, co Poláček vymyslel na další a další stránce.

varanbooks
21.04.2015

Poláčkův experimentální úlet a totální kult: Tatíček a mamička mají Hedviku a Ludvíka. Mamička umře. Tatíček přivede domů novou mamičku. Tatíček umře. Nová mamička přivede nového tatíčka atd. Až je dětem přes osmdesát a rodičům kol dvacíti.

JenikSebera
07.01.2014

Pro mě jedna z těch slabších, ale i přesto zajímavá kniha.

maryzka
26.04.2012

Já jsem to četla jako povídku v jedné knize a moje orientace dlouho bloudila ve snách takový rodiny propletenec čím dál mladších sourozncu, babiček a mátinek.

WEIL
01.09.2011

Asi už toho měl K. Poláček dost, těch dlouhých rodových ság, rozvleklého vypravování, tak udělal kraťas a vložil do něho svůj um.