Plná bedna šampaňského

Plná bedna šampaňského je první povídková kniha Oty Pavla. Vyšla v roce 1967, tři roky po jeho úspěšné reportážní črtě Dukla mezi mrakodrapy. Ve třinácti příbězích zůstává Ota Pavel stále věrný pouze sportu a své hrdiny nachází mezi těmi, které jako sportovní novinář dobře zná: mezi vrcholovými sportovci, kteří v uzlových okamžicích svého života překonávají hranice lidských možností a v čestném boji také sama sebe. Na stránkách knihy žijí Zátopek, Bosáková, Veselý, Heller, Mikoláš, Hudec, Kloz... družstvo házenkářů, akrobatický pilot, horolezci, parta skokanů na lyžích, hokejisté... Pavlovy povídky o sportovcích, sportu, sportovní slávě ( a jejím rubu ) už ale nesou výraznou autorskou pečeť budoucího Mistra daného žánru. Jsou to inspirativní, silné příběhy - hluboce pravdivé, dojímavé a navýsost lidské....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/14889/plna-bedna-sampanskeho-14889.jpg 4.5169
Literatura naučná, Sport
Vydáno, Sláfka

Kniha Plná bedna šampaňského

pagac17

Opět druhá knížka od Oty Pavla, velmi jsem se pobavil a poučil vše o uvedených sportovcích. Nejvíce mě zaujal životopis Emila Zátopka.

alfinha2321
20.07.2018

Četla jsem jí hlavně kvůli čtenářské výzvě, ale příběhy mě zase až tolik nenadchly... Asi nejsem tak zarytý sportovní fanoušek :)

Péťa1950
31.05.2018

Kniha, ke které se často vracím, stačí vždy jedna povídka a zase začnu věřit v dobré lidi. Krásně napsané

Hebrey
14.02.2018

Zajímavě napsáno. Žel se mi dostalo exempláře, kde je docela závažná tisková chyba, takže nakonec nedočteno. Snad někdy narazím na lepší výtisk či vydání.

stastnyandel
23.08.2017

Kéž by bylo více takových knih... Ačkoliv jsem absolutní neznalec sportu, povídky mě zcela pohltily.

Adelajda_4
18.07.2017

Otu Pavla mám strašně ráda, měl takový lidský způsob psaní a jeho knihy zbožňuju. Některé příběhy jsou k pousmání, u některých jsem si poplakala, ale je to psáno tak hezkým způsobem, s neuvěřitelnou pokorou. Marně hledám podobného spisovatele.

petr3954
08.07.2017

Vynikající kniha. Dal bych 6 hvězd.

ArwenAragorn
01.01.2017

Upoutá nejen Zátopek. Krásná kniha.

osudy lidí sportovci

Ota Pavel
česká, 1930 - 1973

všech 31 knih autora

Kniha Plná bedna šampaňského je v

Právě čtených1x