Darami87 Darami87 komentáře u knih

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Miluji seriál Příběh služebnice a tak jsem knize nemohla odolat. Musela jsem neustále přemýšlet nad tím, jak snadno se můžeme všichni nechat nalákat do pasti, jak snadno se dá nad obyčejnými lidmi nenápadně utahovat smyčka. Když jsem četla, co se služebnici honí hlavou, říkala jsem si, co by se asi honilo hlavou mě, kdybych byla tolik omezena na svobodě. Čeho bych si všímala? Jak významné by pro mě najednou byly drobnosti, které teď s naprostou samozřejmostí přehlížím? I když byla kniha psaná takovým zvláštním stylem, líbila se mi. Jen konec příběhu... Jasně, někdo má rád tak otevřený konec, protože může povolit uzdu své fantazii. Ale já jsem děsně zvědavá a chci všechno vědět. :D

03.11.2023 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Na knihách Chrise Cartera je nejlepší, že když čtete o té brutalitě vykonané na obětech, kroutí se vám žaludek. Když ale zjistíte PROČ, začnete mít s vrahem do jisté míry pochopení. Kniha mi trochu připomínala film Saw. Celkově se mi líbila, byla napínavá, ale ne přetažená přes vlasy. A kdybych měla pod pohrůžkou smrti hádat, kdo je vrah, prohrála bych.

10.07.2021 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Tolik brutality... Něco tak šíleného jsem ještě nečetla a celou dobu jsem si kladla otázku: "Co je to za šílenou bestii!?" A pak.... Přišlo pochopení. A to až takové, že mi bylo líto, že pachatele chytili. Vzhledem k bolesti jeho a desítek jiných, si oběti vytrpěly přesně to, co si zasloužily. Kdo seje vítr, bouři sklízí a Boží mlýny melou.

01.10.2018 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

To je vtip? Tohle má být debut roku? Zpočátku kniha celkem zajímavá, ale z nějakého důvodu jsem měla ve své hlavě neustále záběry z filmu To. Myslím, z toho nového filmu. Byla to podobnost čistě náhodná nebo se jedná o mizerně provedenou vykrádačku? Jo, jasan, pachatel byl pro mě neznámý až do poslední chvíle, ale jinak se žádné velké nadšení nekonalo. A dočíst poslední stránky knihy bylo naprosté týrání. Nemohla jsem se donutit k četbě. Jediné, co mě zajímalo bylo, kde je hlava. Já vlastně věděla od začátku, kde je, ale doufala jsem, že se pletu.

31.12.2018 2 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Absolutně dokonalá a skvělá kniha. Už dlouho mě žádná kniha nezaujala natolik, abych se od ní nemohla odtrhnout. Četla jsem v každé volné chvíli. A když jsem nečetla, pořád jsem na knihu myslela. Skvělé téma, které autor dokázal podat tak, aby ho dokázal pochopit i laik. Kniha byla překvapivá, napínavá a jednoduše geniální. Zařazuji knihu do poličky těch, které hodlám číst víc než jednou.

08.07.2018 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Moc dobrý nápad, který byl bohužel totálně zabitý příšerně stupidními dialogy a nesympatickými postavami. Mia je jen zoufalá troska na práškách, Curry je ochlasta a Munchova dcera mi těžce drásala nervy a já měla chuť ji profackovat. A samotný Munch, ač je to jedna z hlavních postav, působí úplně prázdně, nevýznamně... Prostě o ničem. A jak už zde bylo řečeno- tohle je prostě tým k ničemu, jak může něco vyřešit?
A hlavní záporák, chytřejší než celý tým vyšetřovatelů se nechá odhalit tak neuvěřitelnou, dokonce přímo školáckou, chybou!

01.09.2020 2 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Nebudu se nutit knihu dočíst. Tohle je fakt moc velké mučení.. Vážně se nikdo nepozastavil nad tou nemožně stupidní zápletkou? Prostě rodiče na pendrek chtějí jít pařit, tak nechají dítě doma samotné. Kojící matka, která bere antidepresiva vesele chlastá vínko... Tohle nezodpovědné chování odpovídá spíš mladému vyfetovanému párečku, než manželům na slušné úrovni. I chování detektiva Rasbacha je naprosto nesmyslné! A tím hlavně myslím chování ohledně (POZOR SPOILER) nabídky přímo únosci. Který detektiv se zdravým rozumem by schválil takovou do nebe volající blbost? Ne, na tohle fakt nemám. Radši kousat ježky, než dočítat tohle....

22.11.2018 odpad!

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nějak nerozumím tomu, proč se o této knize tolik mluvilo. Každý mi říkal, jak je to skvělý trhák. Ale já byla vážně zklamaná. Kniha byla neuvěřitelně nudná. Po několika kapitolách jsem ji odložila. A pokud se k ní někdy vrátím, bude to jen když nebudu moct usnout. Protože tohle zabere víc než prášky na spaní.

04.01.2018 2 z 5

Ihrisko Ihrisko Lars Kepler

Pozor, komentáře obsahuje spoilery.
A tohle jako bylo co? Retardovaný pokus o Hunger Games? Samotná myšlenka knihy je velmi zajímavá, ale provedení je hotová katastrofa. Do poloviny knihy jsem pořád nevěděla, co si o knize vlastně myslet. Líbí se mi nebo ne? Ale jakmile se začalo bojovat na život a na smrt, musela jsem si povzdechnout: "Bože, tohle je ale děsná sr**ka." A šlo to jen z kopce. Jako vážně, aby dítě bojovalo na život a na smrt proti dospělým chlapům jo? Aby se na cestě mezi životem a smrtí museli lidi tak rvát a hlídat si svá víza...
Mám ráda knihy s fantazií, ale tahle fantazie je totálně pošahaná. Nemluvě o vypatlanosti Diany. Sama dala sestře injekci, aby se jí zastavilo srdce a pak si klidně pronese: "Vidíš, já jsem ti říkala, že jsou to skvělí doktoři. Si představ že bys umřela jen tak..."
Hmmmm... Jako vážně...
To že Jasmin se během relativně krátké doby objevila v říši mezi životem a smrtí čtyřikrát, to si vůbec komentář nezaslouží...
Navíc mám pocit, že Lars Kepler při psaní knihy často zapomínal na to, že Dantemu je pět let. Sorry, ale tohle by pětileté dítě nezmáklo...
Celá říše mezi životem a smrtí je jedna velká hovadina. Vlastně když umřete, můžete se jít rovnou bodnout (a ano, to na tomhle místě fakt jde, i když jste v podstatě mrtví!), protože pokud nejste z armády a neumíte čínsky, tak si na tomhle místě ani neškrtnete.
Zlatý Joona Linna, ten nikdy nezklame. Tohle je děs!

16.10.2017 1 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Hodně mě bavil příběh malé Kláry. Ale měla jsem trochu problém s akademií. Občas to působilo, jakoby se v akademii předháněli o to, kdo se bude více chovat jako totální blb. I když Sneider si u mě ke konci dost vylepšil reputaci. Kniha byla skvělá, jen ten konec se mi zdál strašně, ale opravdu strašně překombinovaný. Ale i tak si přeštu další knihy A. Grubera. Tohle byla moje první.

15.11.2022 4 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Naprosto fascinující a dech beroucí kniha, která neskutečným způsobem předběhla svou dobu. První polovina knihy byla ohromně zajímavá a poutavá, se zbytkem knihy jsem měla trochu problém, zdálo se mi to dost těžké. Ale za ten nápad a celkově zpracování prostě musím dát pět hvězd.

07.03.2019 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

I když nejsem zrovna geek, kniha se mi líbila. Zajímavý, originální nápad plný odkazů na staré hry. Jestlipak jsem byla jediná, kdo občas odložil knihu, aby si na internetu našel nějaký výjev ze hry popsaný v knize? Některé pasáže pro mě byly trochu těžké k pochopení, ale to asi proto, že jsem jinak počítačový analfabet.

21.01.2019 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Moje první "Nesbovka". Asi jsem měla příliš velké očekávání. Kniha mě dokázala vtáhnout až v polovině. Navíc mi strašně lezly na nervy fráze v angličtině. Anglicky umím jen velmi sporně a nechci četbu trhat tím, že budu hledat překlad na konci knihy, pak se vrátím zpět k ději a za chvilku zase hledat překlad... Tohle mi fakt vadilo.
I průhlednost Dubajce mi celkem vadila. Jakmile se objevil na scéně coby někdo jiný, hned mi bylo jasné, že je to on. A některé scény zase byly až moc přehnané. Například (SPOILER) si nedovedu představit v praxi scénu z tunelu, kde Harryho zachránila láhev whisky. Sakra jak?
Nicméně dám Nesbovi ještě šanci. Třeba jsem prostě jen narazila na slabší knihu.

08.06.2017 2 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

První polovina knihy mi přišla dost táhlá. Popravčí a Dvojitý kříž měl tempo hned od začátku a od Nočního lovce jsem čekala totéž. Musím říct, že jsem se musela do čtení i trochu nutit, ale pak vše dostalo ten správný spád a já nakonec knihu dočetla jedním dechem. Těším se na další Carterovu knihu, jen nám musí vláda otevřít knihovny :)

24.04.2020 4 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Charlotte Linková mě svým projevem velice zaujala a rozhodně si hodlám přečíst i ostatní její knihy. Zpočátku jsem s Ryenem celkem soucítila, ale v druhé polovině mě to přešlo. Nejdřív na mě totiž působil jako ten ztracený chlapec peroucí se o své místo v životě. Ale nakonec se z něj vyklubal jen obyčejný sobecký parchant. Většina postav mi byla velmi příjemná a dokázala jsem se do nich vžít. Jen Nora mi z pochopitelných důvodů nesedla.

16.10.2018 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Musím se přiznat, že kdybych neviděla film, měla bych problém se na začátku chytit. Kniha mě donutila přemýšlet nejen o tom, jak pomíjivé je vše, co máme, ale také o tom, proč žít? Během četby jsem se neustále musela ptát, proč se vlastně muž a chlapec pokoušejí přežít? Proč existovat ve světe plného hladu, zimy a strachu? Konec knihy mi přišel úplně nesmyslný... Chápu, že autor asi chtěl pochmurnou atmosféru odlehčit "šťastným koncem", ale tohle se mi k tomu prostě nehodilo. Bylo to velmi zvláštní čtení, ovšem průměrné.

09.05.2018 3 z 5

Temná hra paměti Temná hra paměti Ron Puyn

Ach jo, tohle byla neskutečná zívačka. Začátek knihy byl parádní, ale pak už to šlo jen z kopce. A strašně mi lezlo na nervy absolutně nelogické chování postav. Jako vážně, kdo by se zachoval jako Stephen se ženou. Jako vážně, kdo by nešel po takovém masakru k lékaři? A ten konec s Jenny. To je snad špatný vtip....

03.05.2018 2 z 5

Sedm dopisů z Paříže Sedm dopisů z Paříže Samantha Vérant

Dejte mi kyselé okurky ať můžu spláchnout ten cukr. Tohle bylo příliš. Kniha ze začátku fajn, bezva oddechovka, ale později mi začal Jean-Luk těžce lézt na nervy. Tohle je až moc sladké. Nechce se mi věřit, že tohle se opravdu stalo. A jak tu již bylo zmíněno, taky mi vadily fráze psané francouzsky. Neumím to ani přečíst a nemám ani páru, co to znamená. S touto knihou jsem prostě sáhla vedle..

23.10.2016 3 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Vynikající kniha!!! Vůbec mi nevadilo, že kniha byla spíše zaměřená na vládu a příslušné orgány a obyčejné obyvatele zmiňovala jen okrajově. Takových katastrofických knih o osudech "postižených" tu už bylo. Tohle je konečně něco z jiného soudku. Některé odborné pasáže jsem musela číst dvakrát, abych jim úplně porozuměla, ale ani to mě nedonutí snížit hodnocení. I já, asi jako každý, kdo čte takovou knihu, jsem se musela zamyslet. Situace která nastala v knize se může stát. A my na to absolutně nejsme připraveni. Začala jsem uvažovat o tom, jak by člověk musel být připraven, aby něco takového přežil alespoň dva týdny. A začala jsem přemýšlet- moji rodiče mají starý dům, ve kterém je možné zatopit v kamnech, na kterých se dá i uvařit a mají i pár zvířat. Ale co dál? Je třeba zajistit vodu. HODNĚ VODY. Taky jídlo v konzervách, těstoviny, rýži, mouku.... A svíčky. A baterky. A baterky do baterek. A vlhčené ubrousky. Pytle na odpad, powerbanku k telefonu, léky..... A jak tak člověk začne uvažovat nad tím, co vše by potřeboval, aby byl připraven, uvědomí si, že na takovou situaci zkrátka není možné být připraven.
Obdivuji autorův smysl pro detail, díky kterému byl schopen vykreslit tuto situaci do téměř titěrných detailů. Když nejde elektřina, každému dojde, že si nenakoupí a nezapne televizi. Ale ostatní věci jako úhyn zvířat, ekonomické škody, propady na burzách, znečištění vody..... Je vidět, že Marc Elsberg nešil horkou nití. Naopak- studoval a promýšlel a to se cení!

02.09.2018 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Konečně se mi po delší době dostala do rukou kniha, která mě opravdu pohltila. Skvělý příběh. Jen mě trochu zklamalo, že vraha jsem odhalila prakticky hned.

10.06.2018 5 z 5