dam.si.knihu dam.si.knihu komentáře u knih

Bojovníci s Nicotou Bojovníci s Nicotou Kate Murray

Autorka pro nás připravila dystopický příběh, ve kterém se hlavní hrdinka Priscilla snaží vyrovnat své rodině, protože má pocit, že její schopnosti nejsou tak silné. Její rodina je ze silného rodu bojovníků, kteří bojují proti Nicotě, která napadá jejich svět.

Musím říct, že téma knihy bylo originální a líbilo se mi, ale na můj vkus bylo lehce nedotažené. Autorka si mohla více pohrát s hlavními hrdiny a dát jim větší prostor, aby to bylo více uvěřitelné. Je pravdou, že toto dílo je tak trochu feministické, neboť tu máme téměř samé ženské postavy a vyskytuje se tu i LGBT tématika. Byť mi nevadí, tak za mě nebyla úplně dobře zpracována a pokulhávala. Možná do toho neměla tahat i mužského hlavního hrdinu a rozvíjet jen jednu romantickou linku. Za mě by to působilo lépe. :)

Nicméně co autorka zvládla na výbornou, byl vztah celé rodiny. Bylo úžasné jak se všichni neuvěřitelně navzájem podporovali a věřili si. Rodina je totiž na prvním místě. a to se autorce povedlo.

Takže tohle byla fajn nenáročná YA fantasy kniha, která se rozhodne bude líbit mladším čtenářům, ale i těm starším. Já jsem zvědavá, co si autorka připraví v dalším díle! Protože ve výsledku to bylo fajn čtení, až na těch pár věci, které za mě mohly být jinak, ale já věřím, že autorka to v dalším díle dožene a připraví si pro nás jednu velkou jízdu! :)

15.06.2023 3 z 5

Muž v domácnosti 1 Muž v domácnosti 1 Kósuke Óno

Tohle byla vynikající manga, která Vás rozhodně bude bavit a skvěle si u ní odpočnete! Příběh nám vypráví o bývalém legendárním zabijákovi jakuzy, který s tím skončil a dal se na novou cestu a stal se z něj muž v domácnosti. Přijde Vám to absurdní? Možná, ale je to výborně zpracované a o nudu bude postaráno! Já už se moc těším na další díl!

Tyhle mangy jsou vynikající pohodové čtení na večer, které čtenáře nenudí a hodí se do jakékoliv nálady!
Je to vtipný, je to akční, je to drsný.

15.06.2023 5 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Tohle byla vynikající 484 stránková kniha, u které nebudete mít čas se nudit. Autorka nejde zbytečně okolo horké kaše a rovnou nás vrhne do poutavého vcelku originálního příběhu. Jelikož tohle není moje první kniha o upírech, tak jsem byla upřímně zvědavá, jak to autorka pojme a za mě super, neboť tam nejsou jen upíři, ale i další mýtické postavy a hlavně škola, která Vám bude připomínat Bradavice.

Přiznám se, že se mi teď dlouho u fantasy knihy nestalo, abych měla takové nutkání neustále číst a číst a těšit se na to, až budu mít knihu přečtenou. Tady to svým stylem psaní a originalitou autorka dokázala, za což nemůžu než hodnotit kladně. Škoda jen, že tu lásku mezi hlavními hrdiny tak uspěchala a nedala tomu více časové linky, bylo by to tak uvěřitelnější (ale pak si stejně řeknu, že kdybych potkala někoho tak sexy, kdo by mi psal a měl o mě zájem, tak bych neodolala. fakt nemůžou být upíři skuteční?)

Takže, pokud milujute YA fantasy příběhy s romantickou linkou o upírech a dalších mytických postavách, tak tahle kniha by Vás rozhodně neměla minout! Nečekejte žádný náročný a složitý příběh, ale vynikající young adultovku, kterou autorka perfektně vykreslila.

Mockrát děkuji Humbook za poskytnutí knihy k recenzi! :)

15.06.2023 5 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

Příběh, který rozhodně nesměl chybět v mé knihovně, neboť Mona Kasten je autorka, která ve mně spolu s Laurou Kneidl probudila lásku k romantickým knihám.

Rosie je mladá dívka, která má vzkvétající rozhlasovou show a Adam bubeník známé hudební skupiny Scarlet Luck. Jejich cesty se protnou, když přijmou pozvání do její show. Nutno zmínit, že tuto kapelu Rosie miluje od jejich vzniku, protože jí jejich písničky pomohli v nelehké době, a proto je taky velice nervózní, když s nimi má dělat rozhovor. A pak se stane něco, co nikdo nečekal.

Jestli někdo umí psát dokonalé, procítěné romány, kde se skrývá bolestné trauma hlavních hrdinů, tak je to Mona Kasten. Žádné zbytečně okecávky příběhu, tisíce dramat. Zkrátka nemáte prostor se nudit a knihu přečtěte jedním dechem.

Je pravdou, že jsem měla trochu obavy z toho, že tohle téma je poslední dobou v knihách používáno, takže strach, aby autorka dokázala vytvořit něco originálního bylo naprosto zbytečné. Dokonale vystihla pocity hlavních hrdinů a jejich útrapy. Krásně vzkvétající láska, byť vznikala téměř jen přes sms zprávy.

V knize najdete spoustu útrap, bolest, ztrátu, ale i vzkvétající lásku a naději. A já pevně věřím, že si tento příběh zamilujete stejně jako já.

Bolest teď tedy prožívám já, protože pokračování je nutností a já ho nutně potřebuji

01.05.2023 5 z 5

Vysněný cíl Vysněný cíl Kate Stewart

Příběh, který Vám zlomí srdce. Knihy, které si zamilujete a nedají Vám spát.
Za rok přečtu několik příběhů a je dost často těžké si pamatovat o čem úplně do detailu byly. Ale tohle je asi jediná série, kterou si pamatuji nazpaměť a nezapomenu žádné detaily. Kate Stewart píše neuvěřitelně a její příběh Vám doslova nedá spát. Moc se mi nestává, abych měla problém knihu odložit a jít spát, ale tady vždy čtu do noci a nemůžu pak usnout, protože se mi ten příběh neustále přetáčí v hlavě.
Je až neuvěřitelné jak dokáže popsat emoce a vztahy, které Vám přijdou tak reálné, úžasné, ale zároveň bolestné, a vy máte pocit, jako byste byli součástí příběhu.

Věděla jsem, že i tento díl bude dokonalý a zamiluji si ho, nicméně že to bude až taková horská dráha emocí, kde se hlavni hrdinové otevírají svým pocitům a snaží se je pochopit a vstřebat jsem nečekala. Neuvěřitelný vývoj jak Cecilie, tak Tobiáše. Byť jsem si myslela, že nás už autorka nemůže ničím dostat, tak tohle byl pravý opak.
Posadila mě doslova na prdel a já to celé opět nemůžu dostat z hlavy a tleskám za tuto celou dokonalou sérii.

Bylo vynikající číst z pohledu Tobiaše a jeho dětství, kde se dozvídáme všechny jeho rozhodnutí, postupy a tahy, které učinil. Autorka nás neochudí ani o Doma a Seana, a to si troufám říct dodá příběhu tu správnou jiskru.
Tohle bylo bravurní, dokonalé a já nechci aby to skončilo.
Víte, málokdy se stává, že se čtenář do hlavních postav tak zamiluje, ale v tomto příběhu nemáte ani jinou možnost.

27.04.2023 5 z 5

Třinácté znamení Třinácté znamení Elizabeth Briggs

Erotikou nabitá vlčí romance? Nemusíte se ptát dvakrát a beru hned.

Musím říct, že tohle bylo velmi originální zpracování vlčích smeček ve smyslu znamení zvěrokruhu a jejich dovedností podle něj. Děj svižně ubíhá pod rukama a vy čtete stále dál a dál až jste na konci. Tohle není úplně propracovaný příběh, jak jsem poslední dobou zvyklá od jiných autorek, ale tuším, že mé mladší já (tyjo, to už jsem tak stará že to píšu?) by si to zamilovalo o něco více. Ale to nic nemění na tom, že to byl fajn příběh, který mohl jít o ždibec víc do hloubky a dát hlavním postavám a vytvořenému světu větší prostor.

Já jsem zpočátku měla problém s hlavní hrdinkou, která na můj vkus byla po všem co se jí stalo v životě až moc arogantní, ale nicméně bylo hezké vidět, jak se v příběhu její postava vyvíjí a mění za mě k lepšímu. Romantická linka byla také hezky zpracovaná a já jsem zvědavá, jak se příběh bude vyvíjet v dalším díle!

Tak jo, říkám si, že na ty české překlady erotických scén si zvyknu a prostě některá ta slůvka přejdu, ale proč? Škoda, že naši překladatelé se snaží být až tak moc originální že to zabijou spoustou hrozných slov, která Vás spíše odradí.

Nicméně tohle byl fajn NA fantasy příběh s originálním tématem, který se určitě bude líbit čtenářům nenáročnějších fantasy. :)

24.04.2023 4 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Četla jsem spoustu názorů čtenářů, kteří si tuto knihu zamilovali více než zmiňovanou sérii Z krve a popela. Já Vám povím, že za mě asi bude stejně topka právě ona, nicméně tohle byla opět velká jízda.

Příběh nám vypráví o první Panně a jejím úkolu. Dostáváme se do prostředí, kde žijí bohové a za mě je super, že to člověk začne více chápat a dávat si to trochu do spojitosti s posledním dílem, který u nás vyšel, a to díl Koruna z kostí a zlata.

Tento díl měl opět neuvěřitelnou šťávu a byla to jízda od začátku dokonce. Říkám si, jak je opět možné, že autorka 600 stránkový příběh napíše tak, že ho přečtěte jedním dechem. Baví mě neuvěřitelná propracovanost světa, který stvořila. Příběh má skvělý drive, chemie a jiskření mezi hlavními hrdiny je fantastické a zápletka na výbornou.
Baví mě, že u příběhu se nenudíte a humor a břitký jazyk hlavní hrdinky tomu dodává šmrnc. A to samé můžeme říct o sexuálním napětí mezi hlavními hrdiny, které autorka prostě umí psát a dá mu tu správnou šťávu.

Opět vynikající díl a já se nemůžu dočkat pokračování jak této knihy, tak série Z krve a popela!

Mockrát děkuji humbook za poskytnutí knihy k recenzi :)

24.04.2023 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Po přečtení prvního dílu jsem se opravdu těšila na pokračování a konečně na něj došlo!

Tohle si troufám říct bylo spíš takové čtení před bouří a ten opravdový nářez dostaneme v dalším díle, byť ten konec byl jedno obrovské vzrůšo! Rozhodně tím nechci říct, že by se čtenář nudil, ba naopak! Téměř celý díl zjišťujeme různé informace o království, rebelech, ale také rodině Kivy. Je tam také spousta jejích pocitů a nerozhodnosti, čemuž se vlastně ani nemůžeme divit.

Autorka píše velmi čtivě, ale zároveň detailně, aby čtenáři nic neuniklo a neměl problém dané intriky nakonec pochopit. I když je to spíše pozvolný díl, tak ke konci to mělo opravdu ty správné grády jako u prvního dílu a já opět všechny ty intriky neprokoukla a byla překvapená! Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

10.04.2023 4 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

I když mi spousta lidí psala, že tento díl je mnohem lepší než ty předchozí, tak bohužel ani tento díl mě nijak nepřesvědčil. Byť jsem si v půlce říkalajo, tohle začíná vypadat slibně a začíná mě to hodně bavit a konečně to začíná mít ten správný drive, tak to pak ke konci na můj vkus autorka zase zabila.

Já vám nevím, mně snad hlavní hrdinka nikdy nevadila jako takhle. Vadilo mi, že se pořád točíme v nějakém jejím kruhu pitomými nálad a ujetýho chování a hrozné sebelítosti. Nemluvě o tom, že jí tak strašně všechno zajímá, až není schopná dočíst tu důležitou knihu, kterou má od prvního dílu.

A pak přijde závěrečné vzrůšo, které se stane tak rychle, musím si to přečíst 3x, a stejně to moc nepobírám, protože to moc nedává smysl.

Paradoxem je, že tu knihu přečtěte za den, protože je to docela dobře napsaný, je to tajemný, ale ve finále pro mě slabý. Ale co, já těm dalším dílům stejně dám šanci, protože věřím, že to bude lepší.

10.04.2023 3 z 5

Kdekoliv Kdekoliv Sarah Sprinz

Příběh v sobě skrývá krásně se rozvíjející lásku, ale také smutek a neštěstí. Autorka to dokázala všechno skvěle propojit a popsat, a vy se ani nenadechnete, a jste u konce. Bavilo mě, jak dokáže skvěle popsat děj, ale i místo kde se příběh odehrává. Nemáte absolutně žádný problém si ho představit. Spíš máte pocit, že vy jste hlavní hrdinka. Protože všechny ty pocity, co tam prožívá jsou perfektně vykreslené. A co je důležité, ta chemie a jiskření mezi hlavními hrdiny tam byla.

I když tady jen chválím, tak jsem musela trošku ubrat v hodnocení, protože byť jsem si ten příběh zamilovala, tak mi tam trošku nesedla linka s Grace. :)

Nicméně tahle kniha rozhodně stojí za přečtenívykouzlí Vám úsměv na tváři, rozbrečí Vás, ale také si ji zamilujete.

10.04.2023 4 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Tohle byla opět jízda od začátku do konce. Byť má kniha přes 600 stran a já mám chuť napsat, že to byla jednohubka, tak já jsem ji prostě přečetla za chvilku. Děj opět neuvěřitelně ubíhal pod rukama a já ji jen nerada dala z ruky.

Jennifer mi opět potvrzuje, že její svět skvěle funguje. Dokáže postavám vnést skvělé emoce a reálnost a vy to celé prožíváte s nimi. Její romantická linka je na výbornou a já ji prostě miluju.
V tomto díle možná zavládl ke konci mírný chaos, kdy jsem se musela vracet zpět, protože mi to moc nedávalo smysl. Bylo tam až moc informaci, moc bohů a božstev a trochu se to celé zamotalo.

Nicméně i tak se to bude řadit mezi moje top fantasy příběhy, které Vám budu doporučovat.

05.04.2023 4 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

Nemůžu říct, že by tenhle díl nebyl napínavý a čtivý, ale za mě se tam toho dělo tak moc, až toho bylo málo. Těšila jsem se, že se toho dozvíme mnohem víc o králích, ale byl to spíš opak. Madison mi lezla neuvěřitelně na nervy, její chování bylo na pěst. Nechci tady nějak spoilerovat, takže nebudu zabíhat do děje. Ale bylo tam spoustu zbytečných scén, které nám vlastně nic neřekly a autorka tam mohla rozvíjet něco jiného. Možná lepší dialogy a tak.

Ale ve finále ten konec byl zase vzrůšo a ten příběh Vám vrtá hlavou a prostě musíte číst dál a dál. Nemůžu upřít čtivost a myšlenku příběhu, ale něco mi tam prostě chybí, ale i tak si další díl přečtu asi hned a budu doufat, že autorka dá hlavním hrdinům větší prostor a více popisu.:)

05.04.2023 3 z 5

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Autorka Rina Kent dokáže napsat neuvěřitelně skvělou erotickou knihu, která má vynikající příběh, nedá čtenáři usnout a nutí ho číst dál a dál. Neustále nad příběhem přemýšlí a snaží se přijít nad tou spoustou otázek a tajemstvích, které v sobě skrývá. Byť tohle není erotický román pro každého, protože tenhle druh sexu a posedlosti, tak za mě je to napsáno naprosto bravurně. Je to zvrhlý, skvělý, ale hlavně promyšlený.
Není to jen čtení dokola o sexu bez výraznější dějově linky. Tohle má prostě šťávu a správný drive. Věřte tomu, že jak se jednou pustíte do čtení, tak to neodložíte.

A já nutně, ale opravdu nutně potřebuji další díl.Už teď závidím všem, co to ještě nečetli a čekají až vyjde celá série. Tohle budou opět muka čekat na další díl!

30.03.2023 5 z 5

Ve snu Ve snu Anne Pätzold

Popravdě, já tyhle osudové lásky mám moc ráda a v knihách mi nevadí. Dokážu i pochopit hlavní hrdinku, která tak slavnou skupinu neznala a tudíž zpěváka nepoznalajá bych byla určitě to samé.

Opravdu mě bavila jejich romantická slowburn linka, která se autorce moc povedla. Bylo fajn sledovat, jak se postupně vyvíjí a jak je těžké se navzájem setkat, protože ty podmínky nejsou lehké. Celý ten příběh jsem si užívala takovou pohodu, kterou už dlouho ne. Žádné nafouklé drama a naivní chování hlavních hrdinů, až jsem si říkala, že to ani není možné. A pak přišel ten konec. Proč? 250 stránek prožíváme krásně se vyvíjející lásku, super atmošku a pak to bohužel autorka za mě moc uspěchá a tak trochu zabije. Jasně, nějaký ten zvrat musel přijít, ale tohle za mě úplně nefungovalo.
Nicméně, i tak se těším na další díl a jsem zvědavá, jak se s ním autorka popere!
Tohle nic nemění na tom, že to byl milý, čtivý a originální romantický příběh, který se Vám bude líbit, ale za mě ten konec mohl být lepší a dalo se z toho vytřískat víc. :)

22.03.2023 3 z 5

Pan O Pan O Lauren Blakely

Tohle je druhá kniha v sérii od autorky Laren Blakely a musím říct, že jsem opět nebyla zklamaná. Tohle je přesně ten druh knihy, který si chcete přečíst pro lepší náladu a užit si tak pohodové čtení. Je pravda, že více kál polovina knihy je o sexu ale víte co? Ono to ničemu vůbec nevadí, protože autorka to umí skvěle napsat a nepřijde Vám to nudné.

Takže za mě další skvělý a humorný erotický román, od kterého nepotřebujete velká očekávání. Možná jen tu skvělou atmosféru.

18.03.2023 4 z 5

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

Uff, tak tohle bylo naprosto skvělý! Poslední dobou jsem měla trošku problém s erotickými knihami, kde 90 % děje je jen o sexu. Jasně, když má jít o erotickou knihu, tak by tam měl být, ale kdy už je toho moc? Ono když to tam je stále dokola, tak Vás to (nebo alespoň mě) přestane bavit a ztratí to tu správnou jiskru.

Tahle kniha je přesný opak. Od začátku má kniha neuvěřitelnou jiskru, a vy si užíváte tu chemii mezi hlavními hrdiny. Autorka nám to skvěle dávkuje a než aby Vás to omrzelo, chcete víc.

Za mě je tahle kniha skvělé spojení mafie, sexu a romantické linky. Já si ji naprosto užila s budu ji řadit mezi jednu z těch nejlepších v žánru. Nebylo to žádné zbytečně drama, které by se řešilo na dalších 100 stránkách, a proto mě to bavilo ještě více.

Takže pokud hledáte skvělou, pohodovou, ale pikantní knihu, tak moc doporučuji! Mě příběh naprosto sedl.

18.03.2023 5 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

Dokážete si představit lepší fantasy, než tu, která je propojená s pořádnou dávkou romantiky/erotiky? Já ne. Tohle byla naprostá pecka, kterou jsem přečetla doslova jedním dechem. Podle mě autorka prohodila názvy knih, protože tenhle díl se rozhodně měl jmenovat Království hříšných!

Trochu mě mrzelo, že jsem si už do detailů nepamatovala předchozí díl a občas přemýšlela, co se tam dělo. Nicméně, tohle bylo další fantastické pokračování od Kerri, která jednoznačně dokázala, že do fantasy knih umí perfektně zapojit pikantnost, ale hlavně vytvořit mezi hlavními hrdiny neuvěřitelnou chemii.
V tomto díle se vydáváme do podsvětí a seznamujeme se tak s různými rody a intrikami. Klidně bych detailů uvítala více, ale troufám si říct, že to přijde v dalším díle. I když jsem téměř všechny zápletky uhodla, tak i tak jsem měla radost z toho, že jsem to věděla!

Autorka umí psát nejen romantickou linku, ale také skvěle popsat fantasy příběh, který se Vám od začátku přehrávání v hlavě a máte pocit, že jste jeho součástí.

18.03.2023

Smrt a další šťastné konce Smrt a další šťastné konce Melanie Cantor

Tak tohle bylo opravdu milé překvapení! Přiznám se, že od knihy jsem neměla moc velké očekávání. Nicméně tohle byl hezky napsaný příběh o ženě, které zbývá jen pár měsíců života. Možná spousta lidí čeká depresivní čtivo (já ho očekávala), ale tady se rozhodně nudit nebudete! Kniha je opravdu vtipná a já můžu říct, že jsem se několikrát pobavila. :)

18.03.2023 4 z 5

Jezdec Jezdec Skye Warren

Jelikož ten první byl vcelku nezapomenutelný, tak pro mě nebyl problém si pamatovat děj. No tohle pro mě bylo trochu zklamání. Slovo panna už nemůžu ani slyšet a pak o jedné věci ani nemluvě..
Nutno říct, že autorka má ale čtivý styl psaní, a tak čtenáře nutí číst dál a dál. Není to ani nijak dlouhá kniha, ale přesto mi v ní něco chybělo. První půlka knihy byla furt to samé dokola a v té druhé se to trochu změnilo. Nicméně já tam trochu postrádala drive a nějaký wow efekt. Každopádně kniha si určitě najde své fanoušky, kterým se bude určitě líbit o něco více, než mně.

18.03.2023 3 z 5

Planoucí oblaka: Nebe ve tvých barvách Planoucí oblaka: Nebe ve tvých barvách Gabriella Santos de Lima

Kniha s tak krásnou obálkou, kterou bych si koupila i kdyby to byl horor (jasně, ten nikdy takovou nedostane, ale). Ale nešlo jen o překrásnou obálku, ale také slibnou anotaci.

Kdybych tuhle knihu četla před rokem, možná bych z ní byla nadšená, nicméně po těch desítkách romantických knih co mám za sebou, bylo tohle lehkým zklamáním. I když začátek byl slibný, tak průběh knihy mě vcelku nudil. Láska mezi hlavními hrdiny mi nepřišla uvěřitelná. Za mě tam nebyla ta správná chemie, ani jiskření, což je pro mě u romantické knihy základ. Autorka si mohla více pohrát s vývojem postav a ne udělat z toho hlavního podivína, který byl na můj vkus vlezlej.
Těšila jsem se na více dějové linky v oblacích a více dramatu, což úplně tak nepřišlo.
Kdyby tam nebylo tolik stejných myšlenek dokola, více rozvíjení romantického vztahu, mohla tohle být další pecka v žánru. Vždyť co je víc sexy, než sexy pilot?

Nicméně, každá kniha má své fanoušky a já vím, že i tento příběh si je našel a najde. Je to jednoduché a čtivé, jen ke mě to dorazilo možná v nesprávnou chvíli.

18.03.2023 3 z 5