dam.si.knihu dam.si.knihu komentáře u knih

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Romantické útěky od Julie Caplin určitě už nemusím představovat. Vydala jsem už spoustu recenzí a troufám si říct, že se tu nenajde téměř nikdo, kdo by o ní alespoň neslyšel.

Opět jsem dostala od @audioteka_czsk v rámci #spoluprace její skvělé dílo v audioverzi a nebylo jinak, než výtečné. Tentokrát jsme zavítali do Paříže, která mě již spoustu let láká. Teď o to více, protože Julie nás na to místo prostě dokáže přenést. Příběh je opět originální a má skvělou romantickou linku.
Hlavní hrdiny jsem si zamilovala a nemůžu se dočkat dalšího skvělého příběhu.
Nikdy mě nepřestane bavit, jakou jiskru a dynamiku dokáže autorka vnést do příběhu.

Asher Black Asher Black Parker S. Huntington

I přes trochu vtipnější začátek, u kterého jsem nestihla valit oči, byl tohle skvělý román, který mi naprosto padl do noty. Přiznám se, že od knihy jsem neměla velká očekávání. A to se někdy opravdu vyplatí, protože já jsem naprosto spoko! Knihu jsem slupla jako malinu a téměř jí nedala z ruky.
Musím říct, že tohle byl opravdu vtipný, svižný, akční, originální příběh, který měl ten správný drive. I když někomu mohou některé myšlenkové pochody hlavní hrdinky přijít na palici, tak za mě to bylo vynikající. Dlouho jsem se takhle u knihy nepobavila. Nebylo zde žádné zbytečné drama, na které jsme v určitých situacích zvyklí, ale naopak. Autorka si dala skvělou práci s vykreslením citů hlavních hrdinů a vybudováním jejich vzájemného vztahu. Jediné co mě mrzí je to, že o nich není více dílů, já si oba dva hlavní hrdiny zamilovala!

Obchůdek s knihami Obchůdek s knihami Rebecca Raisin

Kniha, která by dle anotace mohla oslovit fanoušky série Romantické útěky od Julie Caplin. Jelikož jsem její velký fanoušek, tak tahle kniha nemohla chybět v mé knihovně.

Příběh nám vypráví o Sarah, která se rozhodne vyměnit své knihkupectví v Ashwordu s kamarádkou, která má úspěšné knihkupectví v Paříži. Musím říct, že půlka knihy se celkem vlekla a měla jsem problém se začíst. Na můj vkus se tam toho moc nedělo, hlavni hrdinka omílala to samé dokola a zároveň jsem knihu často odkládala.

Ovšem za půlkou se příběh příjemně změnil a stránky ubíhaly pod rukama. Co autorka umí je to, že máte pocit, jako byste se na místě opravdu nacházeli a já si připadala, jako bych byla v krásné Paříži (ach, snad už se tam někdy konečně dostanu). Dostala také tu správnou šťávu a bylo zde více akce a vše se dělo rychleji a nebylo to furt to samé dokola. Kdyby měla kniha stejný drive jako ke konci, mohla to být pecka. Přiznám se, že romantickou linku jsem vůbec neodhadla a opravdu mile mě překvapila! No a konec byl opravdu jeden velký happy end. :)

Království obávaných Království obávaných Kerri Maniscalco

Jedna z mých nejočekávanějších knih tohoto roku. Závěrečný díl série Království hříšných autorky Kerri Maniscalco. Jak někteří z Vás ví, tak tuhle hříšnou sérii jsem si zamilovala od první stránky počínaje počátečním dílem. Prvním dvou knihám jsem dala 5 z 5, a to oprávněně, protože ten svět je propracovaný, napínavý, zároveň trochu tajemný a prostě celkově skvělý! Takže čekat na třetí díl bylo pro mě trochu utrpení, ale konečně jsem se dočkala.

Při čtení prvních stránek jsem si říkala, jotenhle díl by se měl jmenovat hříšný. Měla jsem tak trochu pocit, že autorka doháněla všechny ty erotické scény, které v předchozích dílech vynechávala. Nechápejte mě špatně, tyhle scény ve fantasy knihách miluji, ale tady toho na začátek bylo trochu moc. Nicméně pak se to obrátilo a Kerri nám dávkovala její skvělý styl psaní a byly jsme opět součástí jejího dokonalého světa. Začala nám odtajňovat spoustu zápletek, až jsem se v tom ztratila a byly chvíle, kdy jsem to tak trochu nechápala. Doteď jsme byli zvyklí na postupný přísun informací, ale tady jich byla hromada a jedna zápletka se přelévala přes tu druhou a já měla pocit, že nám pár informací k pochopení chybí. Škoda, někdy je méně více.

Nicméně, i tak jsem si tuhle sérii naprosto užila a zamilovala, a kdyby autorka trochu ubrala v posledním díle, mohla to završit senzačním závěrečným dílem, se kterým by se nám těžko loučilo. Každopádně i tak se mi těžko loučíjá bych snesla více dílů, protože ten poslední by si dle mého názoru zasloužil rozdělit na dva.
Autorka ukázala, že má skvělý cit pro to, aby napsala skvělou romantickou linku a vytvořila dokonalý fantasy svět, ve kterém byste se chtěli sami ocitnout. Tahle série bude jedna, kterou stejně budu doporučovat, byť jsem od posledního dílu čekala více!

Návrh Návrh Elle Kennedy

Jak přede mnou mohla tahle série tak dlouho utíkat? Už naprosto chápu ty skvělé ohlasy a neustálé doporučování této série s názvem Off - Campus od autorky Elle Kennedy. Tohle bylo vynikající! Všichni co milujete romanticko-erotické romány ze školního prostředí si tohle musíte povinně přečíst, či poslechnout v audioverzi. Já měla tu možnost mít knihu v audioverzi a byla to pecka. Byť mě trochu mrzí, že hlavního hrdinu nečetl muž, tak i tak nemám co vytknout, protože Klára Anita Přistižená byla výtečná!

Tuhle knihu jak jednou začnete, tak nemůžete přestat. A když čtu/poslouchám takový příběh, tak přesně takhle to chci mít. Pod obálkou se skrývá opravdu krásný, ale i silný příběh, kde se hlavní hrdinové zabývají těžkými a silnými tématy a autorka je zpracoval na výtečnou. Musím říct, že mě pro změnu bavilo číst o silné hlavní hrdince s těžkou minulostí.

Nesmím opomenout, že v knize máme mou oblíbenou hate to love linku, která vždycky přidá body, pokud je skvěle napsaná, a tady rozhodně je.
Příběh je opravdu návykový a autorka ví, jak čtenáře udržet u knihy. Nebylo tam spousta zbytečných dramat a hádek, ale vše plynulo krásně. Bylo to opravdu vtipné, originální a skvělé. Já už se teď nemůžu dočkat, až se pustím do dalších dílů této série!

Hra na druhou Hra na druhou Zuzana Holčíková

Je to příběh o lásce, která má jako překážku věkový rozdíl hlavních hrdinů. Zatímco Ben s tím nemá problém, tak Nela nedokáže překonat tuto propast, ale dokáže se s tím nakonec vyrovnat a dá přednost lásce před morálními předsudky?

Je těžké tady psát recenzi, abych Vám něco náhodou nevyzradila. Kniha má pouhých 175 stránek, které přečtete rychleji, než budete čekat.
Musím říct, že autorka si za mě vzala originální téma, protože já jsem zatím nic takového nečetla. Příběh celkem rychle plynul a byla jsem zvědavá, jak to všechno dopadne.

Co mě mrzí je to, že nebyl větší prostor pro dialogy mezi hlavními hrdiny, abych jim tu lásku mohla zkrátka věřit, na můj vkus to bylo všechno moc rychlé. Ben byl zpočátku na ránu a jak popisovala Nela, choval se jako spratek. Ale zhruba v půlce knihy bylo hezky vidět, jak mezi hlavními hrdiny vzniká hezké pouto.
Nicméně autorka krásně vylíčila emoce hlavních postav, a ten konec byl skvělý. Dala Benovi něco, co jsme potřebovali, a tím to i krásně završila.

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Julie Caplin je jedna z mých oblíbených autorek, která píše krásné romány. Jestli někdo dokáže napsat knihu, která je „uvěřitelná“ a dokáže čtenáře vnést na místo, kde se příběh odehrává, tak je to právě ona. Nikdy nebudete mít větší touhu odjet právě na to místo, které pro svou knihu zvolila.

Hotýlek na Islandu opět není výjimkou. Je to pátá kniha série Romantické útěky a ta laťka je pořád stejně vysoko. Tentokrát jsem díky @audioteka_czsk vyzkoušela autorky knihu v audioverzi a nemohla jsem být více nadšená! Když spojíte dokonalý a krásný příběh s Veronikou Lazorčákovou, která knize dokáže dát ještě větší jiskru, není o čem pochybovat. Jednoduše si to zamilujete. Už teď vím, že tenhle příběh jsem neslyšela naposledy a při svých delších cestách si ho budu pouštět.

Bylo to opět plné emocí, překrásné romantické linky a nádherného místa. Příběh Vám vyvolá několikrát úsměv na tváři, ale také Vás občas rozesmutní. Byť všichni víme, jak to dopadne, tak i tak nás ten příběh dostane.

Osudové pouto Osudové pouto Elizabeth Briggs

Určitě už jste slyšeli o této vlčí romanci, která vyšla tento rok pod nakladatelstvím @cosmopolis. Teď vyšel druhý díl, který navazuje tam, kde skončil ten první. Co autorka umí je udržet čtenáře u knihy. Byť to není nic, z čeho bych si sedla na zadek a nebudu asi tak nadšená, jako ostatní čtenáři, tak v celku je to originální příběh a vždy skončí tak, že potřebujete další díl.
Trochu mě mrzí, že v příběhu je to trochu jak na houpačce. Nic moc se neděje, a pak přijde spousta akce najednou, která skončí stejně rychle, jako začne. Za mě je kolikrát méně více.
Není tajemstvím, že tahle série je nabitá erotikou a říkám Vám, že tady to dostává úplně jiný rozměr, a byť je to trochu zvrhlé, tak spojení zvířecí touhy je vlastně originální.
Určitě se těším na další díl a jsem zvědavá, co si autorka tentokrát připraví. Takže kdo má rád jednodušší, erotické fantasy, kde jsou hlavními hrdiny vlci, tak nešlápne vedle!

06.11.2023 3 z 5

Přiznám se, že jsem nikdy nebyla fanoušek životopisných knih. Ale když jsem viděla vydání té od Toma Feltona a Alaricka Rickmana, tak jsem byla na vážkách. Má zvědavost byla velká, protože kdo by nemiloval Harryho Pottera? Nicméně když jsem zjistila, že se chystají audioverze, jež budou číst jejich čeští dabéři, tak bylo jasné, že si musím počkat! Nabídku od @nakladatelstvi_rosier jsem nemohla odmítnou a rozhodně jsem neudělala chybu! Kniha S kouzelnickou hůlkou v audioverzi a podání Radka Škvora je prostě pecka! Mám pocit, že kdybych měla papírovou verzi, tak si ji neužiju tak, jako jsem si ji užila takhle!

Tom vypráví o svém životě aka herce, a provádí nás svou hereckou cestou ve filmu o Harry Potterovi a nejen v něm. Ale nepíše jen o své kariéře, ale i o své rodině, dospívání a různých útrapách svého života. Jestli se do knihy pustíte, tak věřte tomu, že se opravdu nudit nebudete. Je tu spousta vtipných historek, které Vás opravdu a upřímně rozesmějí. Nicméně není to jen procházka růžovou zahradou, ale Tom ukazuje i jiné stránky, které Vám vženou slzy do očí. Pokud si teď pustíte HP znovu, tak věřte tomu, že na Draca Malfoye bude nahlížet trochu jinak a budete si všímat spousty věcí, jež v příběhu popsal.
Pokud jste milovníci HP, tak by Vás tohle nemělo minou, a pokud chcete mít z knihy ještě lepší zážitek, zvolte audioverzi, protože já nelitovala ani minuty a příběh jsem poslouchala v každé volné minutě a nechtěla jsem, aby skončil. Připadala jsem si jako na výletě se svým nejlepší kamarádem. :)

Dívka ze země Venku 11 Dívka ze země Venku 11 Nagabe

Je možné, že už je konec? Dívka ze země Venku je mou úplně první mangou a myslím, že bude i tou nejoblíbenější. Za mě je to tak krásný a originální příběh s ještě dokonalejšími ilustracemi. Musím říct, že nebyl díl, který by mě nebavil. Celé to putování za pravdou byla jedna krásná jízda, na kterou budu vzpomínat.
Těch dílů bych klidně brala jednou tolik.

Jestli máte rádi fantasy a chcete zkusit Mangu, tak rozhodně zkuste tuhle. Nebudete zklamaní. :)

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

Jestli někdo dokáže narvat do 365 stránek 365 stránek akce, tak je to Stacey Marie Brown. Nebudete mít ani chvilku na to, abyste se nadechli, protože tenhle díl je jedna akce za druhou. Překvapivě musím říct, že mi to zvlášť nevadilo, i když bych možná trochu uvítala posečkat na jednom místě déle a dát tak novým hlavním postavám více prostoru a děje. Protože jak jsme si možná zvykli na první díl, kde se vše děje pomalu na jedno místě, tak v tomto pokračování je to každou chvílí jinde, nicméně trochu chápu tu spoustu nových zápletek a postav. Věřím, že sami v dalších dílech nebudeme vědět, komu věřit.

Autorka nám ještě více přibližuje a krásně vykresluje její dystopický svět, který je za mě dokonalý. Bavil mě i další vývoj hlavních postav a dozvídáme se spoustu nových informací, které budou pro další díly důležité.
Opět nás neochudila o její pikantní scény, u kterých už pomalu čtenář začne přicházet o rozum, protože je možný, aby to bylo tak pikantní, aniž by se ti dva jen políbili? Ano, je. Kdo četl, bude vědět. Jo a jestli tady bude nějaký milostný čtyřúhelník, nebo pětiúhelník, I am in!

Takže tohle bylo skvělé pokračování, které mělo pořádný drive a skvělou zápletku. Pro všechny milovníky dystopických fantasy příběhů, kteří v nich mají rádi erotickou zápletku a trochu brutálnější děj je tohle must have!
A teď mi sakra někdo řekněte, kdy bude další díl!

PS: tento říjen bude autorka na humbookfestu a já se nemůžu dočkat, až si knihy nechám podepsat! Vidíme se 16. října!

Mockrát děkuji @humbook_blogeri _blogeri za poskytnutí knihy k recenzi! #spoluprace

29.09.2023 4 z 5

Kordélie a kloboučníci Kordélie a kloboučníci Tamzin Merchant

Tohle byla opravdu krásná dětská knížka. Už je to nějaký rok, co jsem si nějakou přečetla, ale s jistotou mohu říct, že tahle je opravdu moc fajn! Ve svých 12. letech bych ji milovala. Pří čtení jsem si hned vybavila Johnyho Deppa z pohádky Alenka v říši divů. :)
Autorka si pro své čtenáře připravila krásný magický svět, který v sobě skrývá velké dobrodružství, odvahu, lásku, ale i trochu smutnější téma. Bavilo mě celkové zpracování starého Londýna a všech postav, které se v příběhu objevují, autorka jim dokázala dodat tu správnou jiskru, skvěle je popsala a vy jste měli pocit, jako kdybyste v příběhu sami byli.

Takže za mě je tohle krásná a originální pohádka, která by si zasloužila i filmové zpracování! Pokud máte rádi fantasy pohádky, či vaše dětí, tak touhle knihou rozhodně nešlápnete vedle! Těším se na pokračování a další dobrodružství Kornélie a jejích kamarádů. :)

18.09.2023 4 z 5

Ukradnutý dedič Ukradnutý dedič Holly Black

Jestli je něco, co miluju, tak jsou to knihy od Holly Black a její série Kruty princ. Jsou to knihy, u kterých jsem si dala rereading a byla stejně nadšená, jako poprvé. Takže když jsem se dozvěděla, že vyjde pokračování, tentokrát o Doubkovi, nebylo o čem přemýšlet.

Holly Black je vynikající autorka, která své čtenáře dokáže zaujmout a nedovolí jim se od knihy odtrhnout. Má vynikající cit pro popisování svého světa, ale nečekejte žádné sáhodlouhé popisy, protože to dokáže napsat nenásilně, stručně a originálně.
Tohle byl opět další povedený díl, ale za mě to na Kruťase nemá, to je moje numero uno a i bude. Děj byl vcelku pomalejší a spíše seznamovací a gradace přišla až v posledních kapitolách. Troufám si říct, že větší jízdy si užijeme v dalších dílech.
Zápletka pro mě byla jasná téměř hned a trochu jsem si přála, ať nás autorka více překvapí. Nicméně, bylo úžasné vrátit se zpět do Elfahame a těším se na další díl. Doufám, že tam budeme mít Cardana a Jude!
Takže kdo má za sebou Kruťase, tak by ho tahle série rozhodně neměla minout!

Za recenzní výtisk mockrát děkuji @humbook_blogeri #spoluprace

18.09.2023

Každé další léto Každé další léto Carley Fortune

Příběh, který Vás chytne a nepustí. Autorka Carley Fortune napsala román, který má vše, co by měl být. Je to příběh, který Vás emocionálně dostane a nebudete ho chtít dát z ruky a neustále se Vám bude honit hlavou. Pří čtení jsem měla pocit, jako bych četla další příběh Colleen Hoover, která píše strhující a dokonalé knihy. Tento příběh sklízí ohlasy v zahraničí, na Good Reads má 416 745 hodnocení a 4,25 hvězdičky a to zaslouženě.

Při čtení cítíte tu bolest, vinu ale i lásku a touhu, které příběh doprovázejí, a to by měl skvělý román u čtenáře měl vyvolat. Prožívat ho celý tak, jako hlavní hrdinové a také je důležité, aby to celé bylo jako celek uvěřitelné. Občas slovy nedokážu vyjádřit, jak byla kniha dokonalá, ale tahle byla, věřte mi. Já si každou kapitolu užívala a nemohla se dočkat, co bude v té další, jelikož sledujeme minulost a přítomnost z pohledu hlavní hrdinky Percy. I když je to celé doprovázené tajemstvím, které celou dobu chcete odhalit, a přestože nějaké tušení máte, tak v závěru vás stejně dostane.
Přečtěte si tenhle příběh, pokud milujete tenhle žánr a já bude pevně věřit, že si ho zamilujete stejně jako já.

31.08.2023 5 z 5

Láska a kerosin Láska a kerosin Winter Renshaw

Příběh vypráví o dívce Anneliese, která se zamiluje do Donovana na první pohled a hned se s ním dá dohromady. Byť se spolu znají jen půl roku, přijme jeho žádost o ruku a dá mu všechny své úspory, aby spolu mohli zrekonstruovat dům po jeho rodičích. Proč ne? Všechno funguje skvěle, protože nikdy nepotkala nikoho, kdo by byl tak dokonalý - on je skvělý, ona šťastná. Jen do doby, než Donovan zemře a Annaliese zjistí, že to byl celou tu dobu podvodník, obral ji o všechny její peníze a o všem ve svém životě jí lhal. I přes to všechno se rozhodne v rekonstrukci pokračovat a pak ji do života vstoupí jeho sexy svalnatý a potetovaný bratr Donovana Lachlan (no, divný jméno :D), se kterým se domluví, že rekonstrukci dokončí spolu, prodají ho a peníze si rozdělí.

Byť byl tenhle román předvídatelný, tak musím říct, že se četl sám, protože autorka píše dobře a já si užívala každou stránku.
Příběh je protkán dobrým tématem, které se v průběhu postupně odhaluje. Naleznete v něm smutek, naivitu, ale zároveň krásu nově vznikající lásky a sebepoznání. I když tento příběh může některým lidem připadat jako jedno velké klišé, tak za mě to fungovalo dobře. Kdyby autorka dala pár stránek navíc o tom, jak se Annaliese seznámila s Donovanem, a poté tam zakomponovala více dramatu a bolesti ze zrady a větší děje mezi hlavními hrdiny, mohla to být pecka. :)

31.08.2023 3 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Mám za sebou poslech 3. dílu a mohu Vám oper říct, že to bylo fantastické. Autor si pro nás opět připravil neuvěřitelnou dávku napětí, promyšlený příběh a vynikající postavy.
Tentokrát tu máme opět pohled více postav a s jistotou Vám i tento díl doporučím, byť někteří čtenáři byli zklamaní. Já dostala ještě víc, než jsem očekávala. Nebýt toho uspěchaného konce, mohl tohle být nejlepší díl.

Neal si připravil opravdu nadčasovou a propracovanou dystopii, kterou nám v těchto třech dílech perfektně dávkoval a s každým dalším dílem to opravdu gradovalo a já se nemůžu dočkat dalšího dílu.

31.08.2023 4 z 5

Léto porušených pravidel Léto porušených pravidel K.L. Walther

Tohle je výborný feel good příběh, který se náramně hodí do letního počasí. Byť v sobě nese trochu smutnější nádech, tak i tak je to kniha, kterou si užijete při jakékoliv náladě. Autorka má velmi čtivý a nenáročný styl psaní, takže nebude mít problém se začíst. Ti, co mají naposlouchané písně od Taylor je nejspíše snáz uvidí v pozadí, nicméně za mě je škoda, že autorka kapitoly například nepojmenovala názvy dle skladeb. Protože i když já její písně miluju, tak jsem je né vždy zaregistrovala. V angličtině to rozhodně bude jiný zážitek. Za mě by to bylo mnohem lepší a čtenář by si tak ihned mohl s chutí onu skladbu pustit. :)

Dále v knize nechyběla hezká, na někoho možná trochu rychlá romantická zápletka. Co musím vypíchnout, je ta vynikající hra, která celou knihu doprovázela. Ta atmosféra celé rodiny a ostrova byla dokonalá. Co Vám budu, takovou svatbu a týden bych si nechala líbit.

Jestli hledáte nenáročnou, pohodovou letní romanci, tak po téhle určitě sáhněte.

31.08.2023 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Americký bestseller, který i u nás sklízel/sklízí pozitivní ohlasy. Databaze 82%, Good reads 3,93. Když jsem knihu uviděla v audioverzi, nebylo nad čím přemýšlet. Tenhle žánr knih k poslechu mě baví, protože mi skvěle zkrátí cestu do práce, či chvíli při uklízení.
Po nadšení z erotického románu Jednou za život jsem se na tuto těšila už jen díky všem těm pozitivním reakcím. Nicméně já se k nim až tak úplně nepřipojím. Častokrát píšu, že u audioknihy je důležitý interpret a mě sem bohužel Štěpánka Romová, byť má skvělý hlas, úplně nesedla
Kolik sexu je moc sexu? Tak tady už je to opravdu moc. Na mě ty scény byly až moc ohrané a ke konci už mě nebavili ani poslouchat.
Jaké mám po knize zjištění? Slovo klacek je stokrát horší poslouchat, než čísto lasturce nemluvě. Pak mi nikdo netvrďte, že je možný roztrhnout kalhotky na první dobrou. To musí být jen ze šňůrky, nebo nevím. Vždyť ta chudinka musela mít takovej zářez. :D

Nicméně, i přes to vše byl v knize zajímavý příběh, který byl místy opravdu vtipný a fajn. Ke konci nechybělo to správné drama a eskalace příběhu. Dále bylo fajn vidět, jak hlavní hrdinové dospěli a uvědomili si spoustu věcí. :) Takže za mě je míň sexu víc sexu.

31.08.2023 3 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Jsou knihy, u kterých si říkáte, že by měly skončit prvním dílem a pak jsou ty, u nichž byste dali nevím co, aby příběh neskončil. Lynette Noni si pro nás připravila našlapaný závěrečný díl série Ranhojička nejen skvělým vyvrcholením zápletky, ale pořádnou dávkou emocí a akce.
Po přečtení druhého dílu jsem předpokládala, že ten závěrečný bude jedna velká pecka, nicméně až takovou jsem nečekala. Nebyla místa, kde by se mohl čtenář nudit, ba naopak. Potřebovali jste číst dál a dál a dozvědět se, jak to vše dopadne. Jsem zamilovaná! Tahle série si mě naprosto získala, protože tohle je přesně ten příběh, který nezapomenete a pamatujete si vše, co se v něm doposud stalo. Nebudu Vám lhát, měla jsem slzy v očích, byla jsem naštvaná, ale také nadšená a několikrát se rozesmála.

Jestli milujete fantasy, tak si tohle přečtěte a neváhejte. Celý koncept a originalita toho světa je dokonalá, byť je tam silnější téma, ale autorka píše tak bravurně, že si to užijete na plné pecky. Já jen doufám, že se jednou dočkáme filmového zpracování, protože tohle si to zaslouží!

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Je spousta knih, u kterých si řekneme: jo, tohle byl jeden z nejlepších příběhů, který jsem četl/a, ale je jen málo z nich, které si opravdu zapamatujeme a neustále se nám vkrádají do mysli. Já sama často píšu, že tohle byl skvělý nebo opravdu jeden z nejlepších příběhů. Jenže teď si říkám, opravdu byly všechny ty příběhy tak skvělé? Mám za sebou další Colleen Hoover, která absolutně nabourala moji mysl tím, že její příběh, byť Vám zlomí srdce, je jeden z těch, který nikdy nezapomenete a budete nad ním přemýšlet neustále dokola, protože ani vy sami nevíte, na jaké straně Vaše srdce stojí a jak to celé dopadne.

Já vím, všichni jste to psali, ale dokud si čtenář její knihy nepřečte, tak nemůže dát na názor ostatních, protože co je často tak vyhypované, Vám pak nemusí dát to, co očekáváte. Ale já vám říkám, že jestliže chcete skvělý příběh, který je plný lásky, ale také bolesti a sebepoznání, tak do toho jděte. Zlomí Vám to srdce, budete brečet a možná budete jako já a stále nevědět na čí straně pořádně stát, tak už si ji konečně přečtěte.

Tohle byl vynikající příběh, který Vás na svých 360 stránkách dostane. Autorka řeší silné téma a nemůžu než jen tleskat, jak bravurně to dokázala dostat do jednoho příběhu a dám hlavním hrdinům reálnost. DĚKUJU, MILUJU.