dam.si.knihu dam.si.knihu komentáře u knih

Pojízdná čajovna splněných snů Pojízdná čajovna splněných snů Rebecca Raisin

Pokud hledáte nenáročný, jednoduchý a feel good příběh, tak touhle knihou nešlápnete vedle. Tohle je mé druhé setkání s autorkou a musím říct, že tento příběh se mi líbil o něco více. Rebecca má dobrý styl psaní a vybírá originální téma, škoda jen, že to v některých částech nerozvede více do hloubky.

Je to příběh, kde hlavní hrdinka provede obrovskou změnu ve svém životě a vydá se na cestu, o které vůbec nic neví a snaží se tak přizpůsobit novému životu. Je to hlavně o nalezení sama sebe a celkově svých hodnot a samozřejmě nechybí ani romantická linka. :)

Takže za mě je to fajn příběh, který úplně nenadchne, ale zároveň je to milé a neurazí to. :)

24.03.2024 3 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Kniha, která v zahraničí sklízí neuvěřitelné úspěchy. Příběh, který v Česku vyjde 28.3.2023 a má obrovskou propagaci. Čtvrté křídlo má na GD téměř 1 milion 400 tisíc hodnocení a 4,6 hvězdičky. Takže už jen to může poukázat na to, že to za to asi bude stát a ten hype nebude jen tak.

Já jsem nesmírně vděčná, že jsem si příběh mohla přečíst s předstihem a ano, stálo to za to. Dostala jsem snad ještě více, než jsem očekávala. Rebecca Yarros si pro své čtenáře připravila neuvěřitelně čtivý, skvělý, napínavý a originální příběh, který Vás bude bavit od začátku do konce. Budete součástí příběhu, který Vám v hlavě poběží jako film a všechny ty emoce a pocity hlavních hrdinů budete prožívat s nimi.

V příběhu nejsou žádné zdlouhavé popisy, jež by čtenáře nebavily, či nudily. Autorka jde prostě rovnou k věci, což opravdu oceňuji.
Je to brutální, nelítostné, a nechybí tomu ani perfektní sexuální napětí a romantická linka, která má výtečnou jiskru, kterou já ve fantasy příbězích vyhledávám.

Byť byl pro mě závěr knihy docela předvídatelný a občas bych snesla více rozvedené dialogy, tak to nemění nic na tom, že to bylo skvělé a já se nemohu dočkat dalšího dílu, už teď jsou to muka. Tiše jsem záviděla ve Španělsku všem, kteří si v knihkupectví mohou kupovat další díl.

A obrovské poděkování patří @humbook_blogeri , kteří mi poskytli knihu k recenzi! MILUJU! #spoluprace

19.03.2024 5 z 5

Nový rok, nové knihy. Josef Mareš Moje případy z 1. oddělení je kniha, která mi u postele ležela přesně rok. Tenkrát mi ji mamka dávala se slovy, že si jí musím prostě přečíst, protože je to skvělý. Nebudu Vám lhátneviděla jsem ani stejnojmenný krimi seriál, byť jsem o něm několikrát slyšela.

A víte co? Já byla nadmíru spokojená! Dostala jsem vlastně ještě více, než jsem očekávala. Josef Mareš je vynikající a opravdu upřímný vypravěč, který vám popíše svůj život a co stálo za tím, dostat se k takové práci. Dozvíte se, jak to na oddělení vražd chodí, ať už v terénu, či při výslechu. A často je to velmi humorné. Vlastně celou dobu máte pocit, jako když to vypráví váš kamarád.

Několikrát nahlédneme do případů, které za svou kariéru vyšetřoval, nicméně nečekejte sáhodlouhé vyprávění, neboť to není úplně tématem knihy. Martin Moravec byl naprosto vynikající a pokládal přesně ty správné otázky, které vás možná někdy za život napadly.

09.01.2024 5 z 5

Aquaman: Válka o trůn Aquaman: Válka o trůn Geoff Johns

Jakožto milovník filmu Aquaman jsem neodolala skvělé nabídce od @crew_komiks ! Co Vám budu, už jen Jason Momoa na obálce je velká lákačka.
Musím říct, že jsem to moc užila! Ty kresby jsou jedna velká pecka a já byla nadšená ze všech možných detailů.
Pokud milujete film Aquaman a chystáte se do kina na dvojku, tak tenhle komiks by vás rozhodně neměl minout. Já si to užila, protože je to jedna velká akce od začátku do konce. :)

09.01.2024 4 z 5

Mládí na hřišti Mládí na hřišti Kódži Miura

Tohle byla moje první manga ze školního a zároveň sportovního prostředí a musím říct, že to bylo opravdu bezva! Sledujeme zde skvělý zápal hlavních hrdinů pro různý druh sportu, a to, jak jsou schopní bojovat o to, aby byli úspěšní. Dále je tu opravdu roztomilá romantická zápletka, kde se povedlo ukázat strasti první lásky, jako je například žárlivost, nerozhodnost, bojovnost. Bylo vtipné sledovat, co se hlavnímu hrdinovi děje v hlavě. :)

Tenhle příběh je určitě vynikající volbou pro mladé čtenáře, ale i pro ty starší, protože mě to opravdu bavilo a nemůžu se dočkat dalšího

09.01.2024 4 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Vinice ve Francii je má 6 kniha ze série Romantické Útěky od Julie Caplin. Není tajemstvím, že zatím všechny co jsem četla, jsem si zamilovala a měla pocit, jako bych byla součástí příběhu.

Tahle novinka nás opět bere do Francie, kam od svého přítele prchá Hattie, aby jako svatební koordinátorka připravila na vinici svatbu pro svou sestřenici.
Nemohu říct, že by tento díl nebyl čtivý. Co si budeme, tu romantickou linku Julie umí, ale bohužel jsem v tomto díle měla celou dobu pocit, že tomu něco chybí. Přišlo mi to celé takové dokola, a na to co jsem od autorky zvyklá, tam prostě nebylo. Byť bylo prostředí krásné, hlavní hrdinové sympatičtí a nebylo mezi nimi žádné zbytečné drama, tak mi tam chybělo více příprav oné svatby, která zde měla hrát hlavní roli. Zkrátka to dle mého názoru postrádalo trochu té správné dynamiky.

Tentokrát pro mě příběh neměl takový ten wow efekt, ale bylo to pro mě spíše takové odpočinkové čtení, které mě nenadchlo, ale ani neurazilo. :)

31.12.2023 3 z 5

Každý tvůj nádech Každý tvůj nádech Jennifer L. Armentrout

K autorce Jennifer L. Armentrou jsem se dostala, když u nás vyšla série z Krve a popela. Kdo mě už delší dobu sleduje tak ví, že na ni nedám dopustit a je to jedna z nejlepších fantasy, jež jsem četla, a která dle mého názoru dosahuje knihám od Sarah J. Maas.
Minulý rok u @knihydobrovsky vyšla pod značkou King Cool její další série s názvem Dark Elements. Autorka mi dokázala to, že dokáže napsat propracované příběhy o více než pěti stech stránkách, ale dále pak vyšvihnout jednoduchou a originální fantasy sérii, která dosahuje téměř stejných kvalit, jako ta delší a „propracovanější“ a téměř nic jí za mě nechybí. Řekla bych, že občas je v jednoduchost krása.

Dark elements je přesně ten typ fantasy, u kterého se rozhodně nebudete nudit, protože i když tam jde do tuhého, tak autorka dala perfektní jiskru hlavním hrdinů, kteří vás budou bavit od začátku do konce. Není prostor pro to, abyste měli chuť knihu odložit, ba naopak. Hlavní hrdiny si zamilujete a na konci se Vám s nimi bude těžko loužit.
Takže za mě je tohle originální, vtipná, čtivá série se skvělou romantickou linkou zasazená do dnešního světa, která by Vás neměla minutou!

31.12.2023 5 z 5

Šéf, co tě nadzvedne Šéf, co tě nadzvedne Winter Renshaw

Tak tahle feel good knížka byla přesně to, co jsem si potřebovala přečíst. Musím říct, že tenhle romantický příběh se četl sám a já si užila fajn příběh, v tomto ponurém počasí. :)
Autorka si připravila vtipný příběh, kde máme mou oblíbenou hale to love linku, která se v příběhu pěkné rozvíjí. A i když všichni víme, jak to dopadne, tak to rozhodně stojí za přečtení! Nechybí i skvělá zápletka, žádné zbytečné drama a za mě originální téma. Takže pokud pokukujete po nějaké skvělém romantickém příběhu, tak tady pro Vás mám jeden malý tip! :)

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Před lety jsem od autorky četla sérii Sukuba, která byla naprosto boží a já se do ní zamilovala! Nechápu, jak mi mohla uniknout její další série s názvem Vampýrská akademie..asi to bude tím, že tyhle nové obálky od @adela.stopka jsou boží a nejdou přehlédnout!

Miluju styl psaní Richelle, takže příběh se četl skvěle od první stránky. Přiznám se, že mi chvíli trvalo, než jsem se v příběhu chytila ohledně nadpřirozených bytostí, ale za mě to bylo geniální. Nemáme tu jen jeden typ upírů a to mě baví!
Jediné co mě v příběhu trochu zklamalo, byl ten konec, kam autorka dala až moc dramatu, který měl větší potenciál k rozvinutí a byl spíše brzy utnut a navazoval dalším. Ale víte co, mému sedmnáctiletému já by to vůbec nevadilo.

Všem kdo jako já přehlídli tuhle sérii o upírech, doporučuji doplnit do své knihovny! Já už se nemůžu dočkat dalších dílů

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

První díl ze série Miliardáři z Dreamlandu s názvem Laska mezi řádky si rozhodně zaslouží velkou pozornost u čtenářů, kteří milují pohádkovější romantické příběhy, s hate to love linkou a perfektně stvořený prostředím.

Troufnu si říct, že tenhle příběh by klidně mohl začínat slovy “Bylo, nebylo. Je to totiž taková modernější verze pohádky, kterou si alespoň za mě nejde nezamilovat.
Autorka si pro nás připravila naprosto úžasné prostředí, které budete zbožňovat a hlavně ho budete chtít navštívit stejně jako Disneyland. Já osobně bych uvítala ještě více popisu Dreamlandu a možná trochu ubrala na erotických scénách, kterých tam v jednu chvíli bylo až moc za sebou. Nicméně i tak jsem si to celé stihla zamilovat.
Kniha je možná plná otřepaných klišéale proč ne?Když to všechno skvěle funguje, tak mi to vůbec nevadí!
Samotná romantická linka hlavních hrdinů mě opravdu bavila. Užívala jsem si skvělou atmosféru, vtipné slovní přestřelky, ale co je důležité, Lauren se povedlo dát Zahře a Rowanovi neuvěřitelnou jiskru a chemii a celkově autentičnost.

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Ke knize Kostičas jsem se dostala díky tomu, že autorka byla minulý rok hlavním hostem humbookfestu a pro mě bylo nutností si jí pořídit. Dobřemožná jsem si ji trochu nestihla přečíst a dostala se k ní až teď díky @audioteka_czsk kteří mi poskytli audioknihu v rámci #spoluprace a víte co? Opět jsem se zamilovala a opět děkuji tomu, že existují audioknihy, díky kterým se dostanu k tak úžasným titulům, jež by mi v knihovně ležely mnohem déle.

Musím říct, že tohle je jedna velká fantasy pecka, která si při čtení/poslechu bude vyžadovat vaši veškerou pozornost. U tohohle příběhu musíte mít oči/uši na stopkách, protože je to tak dokonale propracovaný, ale zároveň neuvěřitelně složitý příběh, u kterého nesmíte jen tak usnout.
Autorka si připravila opravdu originální, fascinující a tajemnou knihu, který rozhodně stojí za přečtení! Musím vypíchnout hlavní hrdiny, nenásilnou romantickou linku a celkově skvělou atmosféru.

Zvrácené království Zvrácené království Rina Kent

Série Royal Elit se stala mou závislostí od svého prvního dílu, který jsem zhltla jako malinu. Pak přišla muka, druhý díl, který byl fantastický a konečně jsme se po dalším čekání dočkali toho třetího! Na úvod nutno říct, že tahle erotická série určitě není pro každého, protože jak už vypovídají názvy, tak je to opravdu zvrhlé. Autorka sama na začátku varuje, že tohle není příběh pro každého.

Jelikož nám autorka každý díl ukončí tak, že byste to nejradši vyhodili z okna, tak vždy navazuje tam, kde skončila. Musím říct, že tento díl byl pro mě v první půlce trochu nuda a čekala jsem o trochu více. Nicméně v druhé polovině to byla jedna velká jízda a knihu nešlo odložit. Opět skvělý, napínavý a eroticky nabušený příběh, který k uzavření příběhu Elsy a Eidena potřebujete. A ani mi nevadil ten přeslazený epilog, který si pro nás Rina Kent připravila. Perfektně vykreslila pocity hlavních hrdinů a nechyběla ani minulost, která je vzájemně propojuje.

Pokud milujete dark bully romance ze školního prostředí, tak tohle je pro Vás jasná volba a vy budete mít výhodu v tom, že už je celá venku!
Díky @knihydobrovsky že jste nám tenkrát dali knihu jako recenzáček, protože tohle bylo skvělý!

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Šest vran je kniha, která mi doma leží už nějaký rok. Pořídila jsem si ji díky všem těm skvělým recenzím, ale když jsem se do ní jednou pustila, tak jsem měla problém se začíst, a po chvíli ji odložila. Musím říct, že audioknihy jsou perfektní volba v tom, že se pustíte do knih, do kterých se vám nechce. A tady u té to rozhodně chyba nebyla, protože můžu konstatovat, že audioverze byla brilantní! Každá postava má svého interpreta a musím říct, že všichni byli výteční!

Tohle byla jedna velká jízda, kterou jsem si moc užila. Příběh jsem poslouchala v každé volné chvíli a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Autorka si připravila pro své čtenáře vynikající, propracovaný a napínavý příběh, který si zamiluji všichni fanoušci fantasy. A já už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

Jak ulovit boháče Jak ulovit boháče Evie Dunmore

Romantická série s názvem Rebelky z Oxfordu se od prvního dílu stala mou velmi oblíbenou. Častokrát to mám tak, že první díl bývá můj nejoblíbenější. Příběh Annabelle a vévody Mongomeryho si mě naprosto získal a říkala jsem si, že ho ani ten třetí nepřekoná. Nicméně autorka dokázala, že ten třetí, kde máme příběh o Hattie, dědičky bankovního impéria a Lucianovi, z něhož má britská šlechta strach, bude téměř tak skvělý.

Autorka znovu dokázala perfektně přiblížit dobu, do které hlavní hrdiny zasadila - to, jak se ženám žilo, jaká měla práva, či jak se s nimi zacházelo. Všechno to dohromady skvěle fungovalo a já nemůžu, než jen chválit. Byť jsem v počátku měla pocit, že tenhle díl je slabší, tak následující kapitoly mi to vyvrátily. A i když je tu více té romantické a skvělé hate to love linky, tak autorka neopomněla tu hlavní, a to boj žen za vlastní práva, která příběh skvěle utvořila.
Takže kdo ještě nečetl, tak tohle je mé velké doporučení, protože tohle si nejde nezamilovat.

20.11.2023

Velké naděje Velké naděje Ava Reed (p)

Autorka si připravila příběh, který Vás donutí prožívat všechny ty pocity hlavních hrdinů, které pro nás v příběhu stvořila. Budete naštvaní, zlomení, uplakaní zamilovaní a budete stále cítit naději a lásku. Napsat skvělý romantický příběh není jen o tom, aby tam byla skvělá romantická linka a chemie hlavních hrdinů, ale za mě je o tom, aby tam fungovalo vše dohromady. Reálnost, vedlejší postavy, prostředí a uvěřitelnost. A autorce se to povedlo vše dokonale funguje a vy neprožíváte jen ten jeden hlavní příběh. Je až neuvěřitelné, jak Vás příběh vezme za srdce a vy ho prožíváte tak, jako byste byli jeho součástí.
I když se po dočtení cítím trochu zlomená a naštvaná, protože chci další díl a zároveň se bojím, co si pro nás Ava připravila, tak tohle je jednoznačně jeden z nejlepších romantických příběhů, který jsem tento rok četla. Takže díky!

20.11.2023 5 z 5

Velký Gatsby (komiks) Velký Gatsby (komiks) Pete Katz

Dílo Velký Gatsby tady určitě nemusím představovat, protože kdo nečetl knihu, určitě viděl film, nebo o tom alespoň slyšel.

Díky povinné četbě na střední škole jsem se zamilovala do několika klasicky děl. Jsem ráda za to, že jsem byla poctivec a všechny knihy jsem přečetla. A právě díky tomu jsem se tenkrát zamilovala do díla F. S. Fitzgeralda. Byla to láska od začátku příběhu do jeho konce. Knihu jsem četla několikrát, filmové zpracování jsem viděla nespočetněkrát, a proto mi nemohl v knihovně chybět tento grafický román, který ilustroval Pete Katz. Jednoznačná pecka!
Kdo jste ještě nečetl, či neviděl film, tak sáhněte po tomto skvostu. Je to překrásné!

06.11.2023 5 z 5

Smlouva na lásku Smlouva na lásku Cassie Connor

Když jsem si přečetla anotaci, tak jsem věděla, že tohle by mohl být přesně ten příběh, který mě bude bavit. Překvapil mě víc, než jsem čekala. Po delší době jsem četla knihu, kterou jsem nechtěla dát z ruky a stránky mi utíkaly pod rukama.

Autorka si připravila opravdu skvělý feel good příběh, kde se jí povedlo perfektně vykreslit hlavní hrdiny, které si nejde než jen zamilovat. Dala jim skvělou jiskru a uvěřitelnou lásku. Rozhodně nebudete mít prostor se nudit, je to vtipné, čtivé a návykové hned od začátku. A i když je tam možná spoustu klišé, tak věřte tomu, že Vám to vadit nebude. :)

Zpozornět by měli ti, co viděli například film Návrh (ja bych na něj mohla koukat furt, protože Sandra Bullock a Ryan Reynolds jsou :)), protože tenhle humorný romantický román bude sázka na jistotu.

06.11.2023 5 z 5

Teorie býka Teorie býka Magdalena Maxová

Teorie býka je příběh o Eleně, která má již několik let přítele, se kterým žije svůj stereotypní život bez větší vášně a najednou potká muže, Francesca, který jí naprosto okouzlí a přijde jí jako dokonalý muž, se kterým může být šťastná. Hodí svůj starý život za hlavu a vrhne se vstříc nové lásce až do Itálie?

Jestli jste ještě neměli touhu praštit hlavního hrdinu, tak tady rozhodně budete. Autorka perfektně vystihla to, jak se žena dokáže zamilovat do muže, kterého si idealizuje, ale nevidí tu skutečnou realitu. Protože pro lásku dokáže přehlížet věci, které ve skutečnosti takové nejsou. A Francesco je přesně ten typ chlapa, kterého (nebo alespoň já) nechcete.

Kniha je psána opravdu humorně, takže vám několikrát vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně se nebudete nudit . A i když Vám už kolikrát budou stát vlasy na hlavě, protože je hlavní hrdinka naivní a Francesco na pěst, tak Magda napsala přesně ten typ knihy, který Vám dá v konečném celku to, co je jejím posláním! Občas je totiž potřeba ty růžové brýle sundat a vidět svět takový, jaký je.

06.11.2023 4 z 5

Dvě prázdná místa Dvě prázdná místa Zuzana Holčíková

Volné pokračování knihy Hra na druhou začíná po dvou letech od rozloučení Nely a Bena, kteří dostanou druhou šanci, aby šli vstříc svým citům. Využijí ji?
Musím říct, že tenhle díl se mi líbil o něco více. Autorka dala více prostoru myšlenkám Nely, která stále bojuje s tím, zda hodit za hlavu to, co si o ní bude myslet okolí, nebo jít naproti lásce a otevřít tak své srdce někomu jinému. V čem má štěstí je to, že právě okolí a zejména rodina ji podporuje, což je úžasné, přiznám se, že já bych v reálném světě čekala možná trochu větší drama.

Kdyby autorka šla ještě o něco více do hloubky a dala větší množství dialogů hlavním hrdinům, abychom se do nich mohli vcítit o něco více, určitě bychom si je zamilovali jinou měrou a pochopili tak jejich pocity snáz. :)
Nicméně to nemění nic na tom, že je to příběh, který ve Vás zanechá spoustu pocitů. Je o lásce, sebeuvědomění a rodině a vykreslit krásný vztah mezi matkou a dětmi Zuzanka rozhodně umí. :)

06.11.2023 3 z 5

V pádu V pádu Anne Pätzold

Druhý díl série Love NXT začíná téměř tam, kde ten první skončil. Musím říct, že styl psaní autorky mě baví. Je to takový jednoduchý, čtivý a svým způsobem feel good příběh. Kniha, která Vás neurazí, ale ani úplně nevystřelí do nebes.

Stejně jako u prvního dílu jsem si užívala tu skvělou slowburn linku, a to, že autorka ve svém příběhu nevyužívá zbytečného dramatu a naivního chování hlavních hrdinů. Ukazuje nám stránky toho, jaký dopad má na slavné lidi a jejich blízké být známý a sdílen na sociálních sítích fanoušky a médii.
Opět se autorce povedlo to, aby čtenář prožíval lásku s hlavními hrdiny, byť byla téměř celou dobu přes sms a videohovory. :)
A i když jsem si téměř třičtvrtě knihy užívala, tak ke konci mi tam bohužel něco chybělo, nicméně na třetí díl se moc těším.

06.11.2023 3 z 5