dam.si.knihu dam.si.knihu komentáře u knih

Rivalové Rivalové Vi Keeland

Musím říct, že tohle bylo opravdu milé překvapení. Autorka má super styl psaní, který mě ihned vtáhl do děje. Nechyběl ani bizardnější humor, který jak všichni víte mám ráda. Je to přesně ten tip knihy, který si můžete přečíst kdykoli a při jakékoli náladě. Pobaví vás, naštve, vžene slzy do očí, ale zahřeje u srdce.

Bavil mě celkový námět knihy a to, jaké nám autorka naservírovala postavy. Bylo skvělé jak dokázala dát v poměrně krátkém příběhu hlavním hrdinům prostor pro vývoj. Já si to prostě užila, protože hate to love linka je prostě:)

31.08.2023 4 z 5

Tlukot tisíců srdcí Tlukot tisíců srdcí Kiera Cass

Jestli je nějaký autor, od kterého bych si přečetla každou knihu, kterou vydá, tak je to Kiera Cass. Je to autorka, který si mě naprosto získala svou sérií Selekce, na kterou nedám dopustit a od svých zhruba 18. let ji doporučuji každému.

I když Selekce pro mě bude nejspíše asi její nejlepší dílo, které napsala, tak v tomto příběhu mi opět potvrdila, že je skvělá autorka YA fantasy knih, které dokáže krásně spojit s romantickou linkou.
Příběh byl provázen traumatem a bolestí obou hlavních hrdinů, které se navzájem prolínaly. Musím říct, že mi to několikrát vehnalo slzy do očí, protože jestli se autorce něco povedlo, tak to bylo vdechnout příběhu pořádnou dávku bolesti a autentičnosti, která se čtenáři dostane pod kůži. Dále mě bavilo to, že se nám střídali pohledy obou hlavních hrdinů a kapitoly byly krátké.

Byť příběh není náročný jak by řekli někteří čtenáři, protože je napsán jednoduše a autorka zbytečně nenatahuje děj, tak Vám dá ale vše, co od YA příběhu můžete chtít. A já věřím, že si ho zamilujete stejně jako já.

06.08.2023 4 z 5

Jeden rok Jeden rok Eleanor Corvin (p)

Autorka si pro nás připravila milý fantasy příběh, který je o smrtkách, které mají svou základnu Ruiny a přechází do lidského světa, když někdo zemře, aby převedli jeho duši. I když se mi tahle kniha sešla se zrovna rozposlouchanou audioknihou Nimbus ze série smrtka, tak jsem v tom nijak velkou podobnost neviděla.

Musím říct, že autorka naprosto skvělý humor, který dodával příběhu jiskru. Několikrát jsem si říkala, kam na to chodí, protože tolik vtipných hlášek jsem ještě nečetla a já sarkasmus prostě můžu! Nutno říct, že autorka má i dobrý styl psaní a stránky utíkají pod rukama, ale trochu mi tam chybělo větší rozvinutí příběhu a gradace. Na můj vkus se v ději dost přeskakovalo a některé pasáže mi tak přišly zbytečné.

Nicméně tenhle příběh by se určitě mohl líbit mladším čtenářům, kteří mají rádi i romantickou linku, tam byla totiž hezká!

06.08.2023 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Tohle byla opět jízda od začátku do konce! Autor si pro nás tentokrát připravil příběh, ve kterém sledujeme svět z pohledů několika různých hrdinů, které se navzájem propojují. V knize je opět spousta zajímavých a skvělých myšlenek, které Vám budou vrtat hlavou. Zároveň nám dávkuje správné množství napětí, které v závěru eskaluje. Bavil mě vývoj postav a samotného Nimba, ale i ostatních postav. A nemůžu se dočkat, co dalšího si pro nás autor připravil!

Tenhle příběh je prostě geniální a mrazivý, neboť čtenář si neustále říká, zda je tohle jednou možné a k čemu lidstvo může jednou dospět. Ta umělá inteligence, ten stvořený svět je prostě děsivý, zvracený, ale i možná opravdu uvěřitelný.

06.08.2023 5 z 5

Věž Věž Skye Warren

Třetí díl série Koncovka mohl být vynikajícím zakončením, které bych hodnotila poměrně vysokým hodnocením. Jenomže v průběhu čtení jsem se cítila jak na houpačce, kdy na začátku jsem byla mírně znechucená, v půlce knihy nadšená vývojem a gradací příběhu, kde nám autorka ukázala, že dokáže skvěle psát děj, který není o neustálém sexu, má pořádnou šťávu, ale pak to bohužel trochu zabila tím koncem. Celková eskalace příběhu byla skvělá měla dobrou myšlenku, která mě ani vlastně vůbec nenapadla, ale bohužel jak skvěle to začalo, tak nepochopitelně to skončilo. Škoda, mohla to být pecka.

Jestli ale něco Skye Warren umí, je to psát svižný a dobře čtivý příběh, který přečtěte ani nevíte jak. Bohužel ani ve třetím díle jsem si na to úchylné oslovení hlavní hrdinky nezvykla.

06.08.2023 3 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Tak tohle byla pecka od začátku do konce! U audioknih je velmi důležité, aby Vám sedl hlas interpretů a vy jste si to díky nim pořádně užili. Pokud to bude někdo, kdo Vám nesedne k hlavním postavám, tak je to problém, nebo alespoň já to tak mám. A já Vám musím říct, že tohle byla pecka! Matouš Ruml a Veronika Lazorčáková byli naprosto perfektní! Spousta z Vás se mě ptalo, jaké to je, když někdo čte erotické scény nebojte, zvládli to na výbornou.

Vůbec nevím, že mě tahle kniha minula, protože tenhle vynikající příběh bych si ihned zamilovala a ráda Vám ho doporučovala! (No jo, papírovou verzi už jsem si objednala rovnou s druhým dílem).
Autorka si pro nás připravila skvělý erotický příběh, který měl vynikající děj, u kterého se rozhodně nebudete nudit.
Prostě skvělé téma, vynikající romantická linka a výborní hlavní hrdinové. Nebýt toho trochu natahovaného konce, tak hodnotím plným počtem. :)

Takže kdo ještě nečetl tenhle erotický příběh, tak za mě jedno velké doporučení a doporučuji Vám si ho pořídit jako audioknihu. Jen bacha na veřejnou dopravu, možná se budete trochu červenat, nebo smát.

28.07.2023

Propast mezi námi Propast mezi námi Tess M. Puffrová

Příběh, který vypráví o dvou rozdílných lidech. On žije v chudobě a ona v bohatství, je možné aby mohli být spolu?

Autorka Tess M. Puffrová si pro nás připravila hezký příběh, ve kterém dokázala skvěle vystihnout rozdíl mezi bohatými a chudými a to, že peníze nejsou vše a lásku, či rodinu si za ně nekoupíš.
Musím říct, že stránky mi utíkaly pod rukama a Tess má velmi čtivý styl psaní a vy jste zvědaví, jak to nakonec dopadne, byť já jsem už tušila.
Jak už jsem psala výše, v knize je skvěle popsáno téma bohatých a chudých, ale najdete v něm i další silnější téma, kdy Donna bojuje sama se sebou, protože si přijde méněcenná.

Na můj vkus tam bylo až moc napětí mezi hlavními hrdiny, kteří se neustále uráželi, hádali a občas nelogicky chovali. Uvítala bych trochu více rozvíjení jejich lásky a chemie mezi nimi, aby to bylo více uvěřitelné. Na mě to bylo až moc rychlé. Nicméně to má každý čtenář jinak a každý má rád něco jiného! :)

28.07.2023 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

O této sérii už jsem několikrát slyšela, ale nikdy jsem neměla nutkání si ji pořídit, proč? To nevím. No a když Neal Shusterman přijede v říjnu na Humbookfest tak nebyl důvod váhat. Teď přijde to známé klišé, že se budu ptát.. proč jsem si ji sakra nepořídila už dříve?. Tenhle příběh byl naprostá pecka! Vasil Fridrich, dokázal dát knize neuvěřitelnou jiskru a byť tam bylo spoustu postav, tak vy jste díky němu dokázali vždy poznat, koho zrovna interpretuje. Jedním slovem prostě dokonalost.

Když půjdeme do samotného příběhu, tak autor dokázal stvořit neuvěřitelně dokonalý a mrazivý dystopický příběh, nad kterým budete neustále přemýšlet. Nečekejte žádný pohádkový příběh, protože tady takzvané smrtky vraždí bez soucitu a je jedno co jste zač. Lidé jsou nesmrtelní, a když zemřou náhodou, tak je zase oživí. Ovšem i tak se na světě musí udržovat přijatelný počet obyvatel a k tomu byly vycvičené výše zmíněné smrtky. Sledujeme zde dva hlavni hrdiny - Rowana a Citru a zvláště ještě zápisky ctihodných smrtek.

Příběh v sobě ukrývá spoustu témat k zamyšlení a já se přiznám, že nad nimi přemýšlím každou chvilku. Je to tak děsivé, až je to geniální. A já Vám říkám, že pokud Vám nevadí ostřejší dystopické příběhy, tak si tohle rozhodně přečtěte, nebo si poslechněte audioverzi, protože já jsem se díky Fridrichovi nemohla od poslechu odtrhnout a nemůžu se dočkat dalšího dílu!

28.07.2023 5 z 5

Řeka času Řeka času Bianca Iosivoni

Tuhle romantickou fantasy sérii od mých oblíbených německých autorek mám moc ráda a teď nám vyšel nový díl, který se tentokrát odehrává u nás v Praze!

Nyní dostáváme příběh o Elle a Waynovi, kteří se v předchozích dílech také objevili. Je jasné, že Laura nám opět naservírovala krásnou romantickou linku, která se Vám bude prostě líbit a to jiskření mezi hlavními hrdiny vás dostane jako vždy.

V tomto díle opět dostáváme další díly skládačky, které potřebujeme k odhalení celé zápletky, ale to si ještě počkáme!
Byl to další hezký příběh, který v sobě skrývá hodně bolesti, se kterými se hlavni hrdinové museli vyrovnat po tom, co se stalo v předchozím díle, ale na můj vkus se trošku zapomnělo na tu fantasy část, která nešla tak úplně do hloubky, jako v předchozích dílech. Na můj vkus to bylo všechno takové až moc rychlé a trochu nedotažené. Nicméně i tak to bylo originální, protože tentokrát se vydáváme do světa duchů a bavi mě ta myšlenka, co se děje s dušení lidí, kteří zemřou!
Už se moc těším na další díl!

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Znáte ten pocit, když vidíte obálku a přečtěte si anotaci, tak víte, že si tu knihu zamilujete? Tak já jsem to u téhle fantasy prostě věděla! Je pravda, že spousta z Vás mi psalo, že si ji musím přečíst a já nevím, na co jsem celou tu dobu čekala. No, možná jsem mohla počkat do podzimu, kdy vyjde pokračování, teď to budou zase muka.

Tohle byla teda panečku jízda! Tady se nemusíte bát, že se budete nudit. Autorka Vás vtáhne do děje hned od prvních stránek a vy tak nebudete mít možnost přestat číst.
Je to originální, je to zvrhlý, je to sexy. Naprosto mě bavilo, jak autorka dokázala popsat věci, kterým si normálně autoři vyhýbají, ale Stacey si nebrala servítky a napsala to dokonale, byť to někomu může přijít nechutné, ale za mě to dávalo příběhu autentičnost.

Hlavní hrdinka konečně nebyla neuvěřitelná superhrdinka, ale i když měla celoživotní výcvik, tak nebyla zdaleka tak neohrožená a často dostala pořádnou nakládačku. No náš hlavní hrdina kdyby brzdil s jeho erekcí, tak dávám knize plný počet.

Tohle rozhodně není příběh pro každého, protože tohle není žádná YA fantasy pro mladší čtenáře, ale je to originální fantasy, kterou si zamiluji všichni, kteří například milují knihy J. L. Armentrout. Takže Vám to prostě doporučuju, protože je to skvělý!

28.07.2023 5 z 5

Jenom ne Rich Jenom ne Rich Penelope Bloom

Nedávno nám vyšla novinka od autorky Penelope Bloom, která mě rozhodně nesměla minout. Jakožto velký fanoušek série Objekty touhy a Můj tak trochu komický románek tohle byla jasná volba.

Určitě se zde budu opakovat, ale tohle rozhodně nejsou romány pro každého. Pokud nemáte rádi bizarní humor a jednodušší děj, u kterého stejně víte jak to dopadne, tak to nečtěte, protože z toho nadšení nebudete.

Nicméně já její styl psaní miluju, protože píše skvělé jednoduché romány, které si můžete přečíst prostě kdykoli, a i když budete mít špatnou náladu, tak Penelope Vás prostě rozesměje. Její hrdinové jsou občas takové trubky, že si říkám, kam na ty hlášky chodí. Mám pocit, že i když je to všechno na jedno brdo, tak mě to nepřestane bavit a sáhnu po jejich knihách kdykoli kdy nebudu mít náladu.

Byť jsem četla spoustu negativních recenzí, tak já se k tomu nepřidám. Dostala jsem co jsem očekávala. Oddech, pohodu, humor a bezva romantickou linku, která tedy v tomto případě mohla být lehce více rozvinutá. :)

Doktor Láska Doktor Láska Leisa Rayven

Tohle bylo fantastický! Jestli někdo dokáže napsat příběh na 286, který má krásný děj, je plný lásky, ale také obrovské bolesti a rozpláče Vás, tak není o čem přemýšlet. Tahle autorka ví, jak napsat úžasný příběh!

Přiznám se, že zpočátku jsem si říkala, co je Miles za bábovku (já přeci jen ráda ty badboye), tak jak se četl příběh dál, nešlo si ho nezamilovat. V příběhu sledujeme dvě dějové linky. Přítomnost, kde je hlavní hrdinka Tate a Miles a minulost, která nám popisuje etapu života Milese.

Je to příběh, který rozbije vaše srdce na kousky, ale pak ho slepí dohromady. Jestli jste ještě od autorky nic nečetli a stále váháte, tak dejte na mě. Zamilujete si to a nebudete chtít přestat číst. Já objednávám další knihy.

Doktor Láska Doktor Láska Leisa Rayven

Série Mistři lásky je sérii, kterou Vám budu s radostí doporučovat. Jsou to knihy, které autorka dokázala napsat tak, aby Vás dostala a vy jste se do nich zamilovali. Když jsem přečetla první dva díly, nemohla jsem se rozhodnou, který z nich je lepší.

Teď nám vyšel 3. díl, který je pro mě ze všech nejslabší, protože autorka u prvních dvou nasadila opravdu velkou laťku. Neznamená to, že se mi nelíbil, jen ty první dva byly prostě top.

Doktor láska je silný příběh o dvou lidech, kteří to v životě nemají lehké a překonávají spoustu překážek a musí se naučit spoustu věcí k tomu, aby byli oba dva šťastní.

Příběh se opět točí v našem známém prostředí a setkáváme se s hlavními hrdiny předchozích dílů. Toby je hlavní programátor aplikace spřízněných duší a potká dívku Joannu, u které je to láska na první pohled a ví, že našel svou spřízněnou duši. Jaké procento úspěchu jim dá jeho aplikace?

Byl to opět skvělý a originální příběh, který přečtěte ani nevíte jak. Ale na mě to bylo zpočátku trochu protahované a Toby se choval na můj vkus zvláštně. A musím říct, že mě mrzelo celé to vyvrcholení té důležité zápletky, které bylo zmíněno jen tak mimo řeč. Nicméně, i tak je to přesně ten příběh, který ve Vás zanechá spoustu pocitů a ve finále si ho zamilujete.

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Určitě se tady nenajde moc lidí, kteří by ještě neslyšeli o autorce, která píše překrásné romantické příběhy z různých koutů světa. Autorka, která dokáže vytvořit úžasnou atmosféru, skvělou uvěřitelnou romantickou linku a popsat místo, kam se pokaždé budete chtít vydat.

V tomto díle se ocitáme na venkově, nedaleko Londýna, kam odchází na půl roku hlavní hrdinka pohlídat své kmotře dům. Osud a rodina si pro ni připraví plán a je jen na Elle, zda mu půjde vstříc.

Tohle je přesně ta krásná slowburn romantika, kterou si zamilujete. Vynikající vývoj hlavních hrdinů, který není ze dne na den, ale postupně k němu dochází a je to tak celé uvěřitelné.

Pokud nad knihami od Julie Caplin váháte, tak za mě jsou to jedny z nejkrásnějších slowburn romantik, které jsem četla a mohu Vám je jen a jen doporučit! :)

Láska ve střihu cosplaye 1 Láska ve střihu cosplaye 1 Šin'iči Fukuda

Příběh nám začíná pozvolna, kdy se seznamujeme s mladým Godžóu, který nemá žádné kamarády a uchvátilo ho panenky Hina, které by chtěl jednou i vyrábět. A pak přijde na řadu Marin, třídní kráska, která do příběhu přinese něco, co tomu dá šťávu, trochu pikantnost a humor! Bylo výborné číst jak Marin přivádí Godžu (fakt doufám, že to dobře skloňuju)do rozpaků a zároveň jí téměř nic nerozhodí. Příběh mi vyvolal několikrát úsměvů na tváři a musím opět vypíchnout ty krásné ilustrace mang, tohle byla zase pecka!
Bavilo mě zpracování tématu cosplaye a nově vznikajícího přátelství mezi dvěma odlišnými osobami! Ona je spíš extrovert a on introvert, ale já bych řekla, že se k sobě skvěle hodí!
No a já se opravdu nemůžu dočkat pokračování!

15.06.2023 3 z 5

Šílená posedlost Šílená posedlost Danielle Lori

Jestli autorka něco umí, tak je to dát hlavním hrdinům skvělou jiskru a chemii. Příběh je rozdělen na dvě půlky, a to na minulost a přítomnost. Bezvadný je, že to autorka hned v úvodu píše, aby Vás to nerozhodilo a hlavně Vám řekne, proč takto příběh rozdělila.

V příběhu máme nyní dva hlavní hrdiny, kteří se v průběhu let dostanou několikrát do slovní přestřelky a dávají si najevo to, co si myslí o tom druhém. Nicméně, nebude to jen přetvářka skrývaných pocitů. Jak se říká: co se škádlívá, to se rádo mívá. :)

Nemůžu upřít čtivost a originalitu a hlavně koho by nebavilo číst o mafiánech. Téměř celý příběh jsem si užívala a stránky mi utíkaly pod rukama, ale konec už dle mého názoru autorka lehce zbytečně protahovala a psala o tom stejném dokola. Nicméně samotný závěr byl super.

Za mě bude první díl numero uno, ale tento příběh jsem si také užila!

15.06.2023 4 z 5

Láska Láska Geneva Lee

Nenapsala tenhle díl jiná autorka? Přesně tuhle otázku jsem si neustále říkala při čtení třetí dílu série Royal. Tohle byl obrat téměř o 180 stupňů, kdy autorka konečně dokázala napsat super příběh, který byl poutavý a napínavý od začátku do konce. Jedna akce za druhou a já nemohla knihu odložit. Víme, že já jsem neuvěřitelný dočítač sérii a byť jsem nad těmi prvními díly kroutila hlavou, tak tohle bylo o dost, ale o dost lepší!

Autorka si skvěle pohrála s hlavními hrdiny a nešlo jen o neustálý sex a žádný záživný děj. Tady té akce bylo tolik, že jsem si až říkala, že to není možné.

Byť tam byly scény, které na můj vkus zbytečně usekla a více je nerozvinula, tak jsem moc ráda, že jsem si tento díl pořídila a těším se na ty další! I když si stojím za tím, že si autorka uřízla velké sousto s tím, že je hlavní téma královská rodina, tak ve výsledku to mezi Clarou a Alexandrem zvládla dobře. Bavil mě vývoj jejich, ale i ostatních postav.

15.06.2023 3 z 5

Únik před Houdinim Únik před Houdinim Kerri Maniscalco

Třetí díl vynikající série Po stopách Jacka Rozparovače opět nezklamal. Autorka nás tentokrát bere na dobrodružství na luxusní loď, která míří do Ameriky. Nicméně tohle nebude jen poklidná platba. Zážitková vskutku ano, protože na lodi se stane několik po sobě jdoucích vražd a kdo jiný než Audrey a Thomas by je mohl řešit.

Autorka nás ihned vezme po hlavě do příběhu a jízda začíná již na prvních stránkách a nenechá nás vydechnout téměř do konce. Opět jsem neměla ani tušení, kdo by mohl být vrah a za to smekám, protože o to víc mě to baví!
Nechybělo detailní popisováni pitvy, skvělé vykreslení prostředí, super detektivní linka, ale také romantická linka, která nám začíná gradovat - v jakem slova smyslu si budete muset zjistit tak, že si to přečtete, protože já Vám to neprozradím.

Nicméně půl hvězdičky jsem musela odebrat, protože první dil je za mě prostě fenomenální a tady mi trošku nesedělo chování hostů. :)

15.06.2023 5 z 5

Černý dort Černý dort Charmaine Wilkerson

Kniha s názvem Černý dort sleduje dvě dějové linky, které se navzájem prolínají a doplňují, a to minulost a budoucnost. Sledujeme příběh sourozenců Byrona a Benny, kterým zemřela matka a po své smrti jim zanechala vzkaz, ve kterém odhaluje všechna svá tajemství a životní cesty a chce, aby se její rodina dala opět dohromady, protože sourozenci Byron a Benny se již nějaký čas spolu nebaví.
Sledujeme tedy životní cestu s všechny překážky, které musela překonat Eleanor, ale také její děti, manžel a přátelé.
Je to příběh, který Vás zasáhne, neboť vypráví neuvěřitelný a silný životní příběh. Autorka zpracovala téma lidí s tmavou pletí a jejich osudy a zasadila ho do doby, kdy byl ve světě velký rasismus. Věřte tomu, že kniha Vás některými pasážemi dostane, protože spisovatelka perfektně vykreslila určitě situace, které se v té době lidem děli a vy si vlastně uvědomíte, jaké máte v životě vlastně štěstí.
Tento příběh je protkán bolestí, ztrátou, tajemstvím, ale také nadějí, láskou a odvahou.

Byť tohle není úplně můj žánr a zpočátku jsem měla problém se začíst, protože mi úplně nevyhovoval styl vyprávění, tak ale ve mě vyvolal spoustu pocitů a nedokážu nad ním přestat přemýšlet.

15.06.2023 4 z 5

Legendární zabiják Legendární zabiják Júto Suzuki

Tak tohle byla pecka! Jakožto milovník filmu John Wick (jednička je stejně nejlepší), jsem tuhle nabídku nemohla odmítnout. Opravdu čtivý, skvěle zpracovaný komiks, který jsem nedala z ruky a slupla ho jak malinu. Nechyběl humor, krvavé scény a super příběh! A já se nemůžu dočkat dalšího dílu!

15.06.2023 5 z 5