dam.si.knihu dam.si.knihu komentáře u knih

Vše, co k tobě cítím Vše, co k tobě cítím Nora Welling

Máme tady další romantickou knihu od německé autorky, která se trochu liší tím, že se tentokrát nejedná o příběh ze školního prostředí. Když si to řekneme na rovinu, já moc velká očekávání neměla, protože pro mě zaříkávač koní s delšími vlasy úplně neníno, sexy? Ale to je jedno, i tak ta dokonalá obálka a vidina skvělého romantické příběhu další německé autorky, byla nutností.

Příběh byl psán čtivé a měl hezkou myšlenku, ale jaksi jsem tam postrádala to hlavní téma, což byl smrt nepoznaného syna. Sice byl na začátku hlavní hrdina nešťastný, nicméně pak se děj točil úplně okolo něčeho jiného a on si téměř nevzpomene. Ráda bych zmínila další věc, ale nebudeme si tady spoilerovat. Kdyby autorka zapracovala více na hlavním tématu celého příběhu, mohla to být větší senzace, u které by si troufám říct čtenář i pobrečel. :) Kniha se bohužel nevyrovná jak Kasten, tak Kneidl, které tu laťku alespoň pro mě nastavily dost vysoko.

Ale i tak to byl hezký příběh, který se určitě bude líbit těm, co milují jak já říkám koňáky () a jednoduchý, nenáročný děj. BTW. slovo Hacienda nemůžu ani slyšet.

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Kniha, která sbírá neuvěřitelné ohlasy po celém světe opravdu zaslouženě. Naprosto fantastické dílo autorky Taylor Jenkins Reid, o kterém si budete myslet, že je to životopis reálné herečky. Budete mít neustálé nutkání otevírat svůj prohlížeč a hledat o ní více informací. Přesně to autorka dokáže. Dokáže ve čtenáři vzbudit dojem pravdivosti a naprosto Vás bude mást tím, že Evelyn a všichni ostatní jsou pouze výplodem fantazie.

Věřte tomu, že jak jednou tento román začnete číst, tak už ho neodložíte a doslova se vám vpije do kůže. Tenhle příběh Vám ukáže, jaké rozhodnutí musí jeden člověk udělat pro to, aby byl slavný, ochránil svoji rodinu, ale také svou pověst. Ukáže Vám spoustu stránek lásky přátelství, smutku, neštěstí, ale také touhu po penězích a slávě. Možná Vám i trochu zlomí srdce, věřte tomu, že si i trochu pobrečíte.

Jak už můžete vědět z anotace, kniha vypráví příběh o Evelyn Hugo a jejím životě, rozhodnutích, která učinila pro to, aby byla tam kde byla. Budete ji milovat? Budete, ale také zároveň občas nenávidět.

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Přišel konečně čas si přečíst tuhle erotickou fantasy knihu, která tady sbírala skvělé ohlasy. Přiznám se, že jsem si ani asi nepřečetla anotaci, a tak jsem neměla úplná nějaká očekávání. Musím říct, že tohle byl čtivý erotický román, který se jak už název vypovídá odehrává v moderním Olympu. Ano, čtete správně. Tady mají bohové telefony, autaale žádné superschopnosti.
Příběh mi od začátku dost připomínal Padesát odstínů šedi v jednodušší a méně pikantnější verzi. Co se musí nechat je to, že tady konečně máme hlavní hrdinku, která ví, co chce, má svůj názor a není to žádná holka, která pomalu ani neví co je to sex.
I když čtenář ví, že se jedná o erotický román a předpokládá, že tam budou pikantní slova, tak já si prostě na štěrbinku, broskvičku, mušličku nikdy nezvyknu. To je prostě věc, která já nevím, vždycky mě to rozesměje a možná trochu znechutí. Bod pro autorku, která tyhle slova dokázala neuvěřitelně střídat v každé větěasi aby se čtenář nenudil.
Ovšem i přes to, to byl čtivý a vcelku originální román, který v sobě měl příběh a nebylo to jen 90 % sexu a děj skoro nic. :)

Král Král Devney Perry

Skvělý příběh, který je vyprávěn z pohledů dvou osob, což já dost často oceňuji, protože je skvele nahlédnout do pocitů hlavních hrdinů. Detektivní zápletka byla za mě velmi dobře zpracovaná a já si celou tu dobu říkala sakra, kdo to udělal! Od začátku jsem neměla problém se začíst, a stránky mi doslova létaly pod rukama. Není tam žádné zbytečné a nudné okecávání, zbytečná dramata. Prostě všechno napsáno jasně a stručně a čtenář (alespoň já) se rozhodně nenudí. Musím vystihnout vynikající erotické scény, kterých nebylo moc, ale tak akorát, aby čtenář nebyl přehlcen. A víte co? Ta chemie mezi hlavními hrdiny prostě fungovala, takže jste se vůbec nad ničím nepozastavovali. Já bych určitě kouzlu Dashe hned podlehla. Protože ty sexy záporáky prostě nejde nemilovat.
Celou dobu jsem si myslela, že budu hodnotit plným počtem, ale ten konec mě lehce zklamal. Nelíbilo se mi to následné přeskočení o pár let dopředu. Přiznám se, že jsem listovala zpátky, jestli jsem něco nepřeskočila, ale bohužel ne.
Ale i tak je to za mě skvělý erotický román se skvěle zpracovanou detektivní zápletkou, který Vám mile ráda doporučím a naprosto chápu ty ohlasy ohledně příběhu. Už se těším, až si přečtu pokračování, které na mě čeká v knihovničce. :)

Tři drobné chybičky Tři drobné chybičky Nikki Sloane

Ano, já jsem prostě člověk, který když rozečte sérii, tak ji musí dočíst. I když z téhle nejsem až tak nadšená, tak mě i tak zajímá co si pro nás autorka připravila.

Kde bych začalaKniha je opět plná tvrdého sexu (překvapivě), kde se narozdíl od předchozích dílu podle mého názoru odehrává trochu hlubší příběh, u kterého od začátku všichni víme jak skončí. Pro mě jsou všechny tři díly na jedno brdo a přiznám se, že nevím, zda si ten další pořídím, protože byť se to čte dobře, tak u čtení nemám takové to nutkání číst dál a dál.
Nicméně čtenáři, kteří mají tento typ knih rádi si ji určitě užijí. :)

Straky Straky Zoe Sugg

Tajemný příběh, který se odehrává v anglické škole, na kterou přichází nová studentka Audrey, která se snaží utéct před svojí minulosti. Nicméně nová škola je plna tajemství a záhad. Kdo miluje Harryho Pottera tak ten si zamiluje to prostředí, protože já jsem si místy připadala trochu jako v Bradavicích.

Tohle byla vynikají YA thrillerovka, která mohla být opravdu topka, kdyby autorky tak trochu nezabily ten konec. Knize se nesmí upřít čtivost a tajemno, které nutí čtenáře číst dál a dál, aby se dozvěděl, co se ve škole opravdu děje.

Polib mě znovu Polib mě znovu Stella Tack

Pokračování série Osobní strážce bylo nutností v mé knihovně, protože z prvního dílu jsem byla nadšená. Tady to nebude výjimkou. Byť byl první díl lepší, tak ani tento mě nezklamal. Autorka mi svým stylem psaní od začátku sedla a já měla nutkání číst knihu dál a dál. I když je příběh takový pohádkový, tak byl přesně tím, který jsem potřebovala.

Nechyběla krásná jiskra mezi hlavními hrdiny, ani napětí a drama. Miluju když se v příbězích objevují hrdinové z předešlých dílů.

Za mě další povedený titul, který vyšel pod značkou RED. I když se nejspíše tato linka nebude líbit každému, protože je to možná trochu nereálné a někdo ty osudové lásky a klišé nemá rád, tak někdy je potřeba si to alespoň v těch knihách užít.:)

Jak zkrotit svůdníka Jak zkrotit svůdníka Evie Dunmore

Vynikající pokračování, které mě opět nezklamalo. Jak mě nadchl první díl, tak tento byl v těsném závěsu. Tohle je návykové čtení, takže se připravte na to, že jakmile knihu začnete jednou číst, tak ji neodložíte!
Autorka opět dokázala dát hlavním hrdinou neuvěřitelnou jiskru a chemii, a tak si troufám řádem že se zamilujete spolu s nimi. V knize nechybí ani erotická linka, která tu byla o něco více než v prvním díle, ale byla skvělá. :)

Štěstí voní jako chleba Štěstí voní jako chleba Pauline Mai

Tohle je takový pohodový román se slowburn romantikou, který provází časté pečení chleba. Ano, připravte se na to, že na něj budete mít neuvěřitelnou chuť!
Byť je to čtivý román, tak mi tam trochu něco scházelo. Hlavní hrdinka mi úplně nesedla, ale záleží na gustu. Prostředí bylo krásné a klidně bych ho zvládla více. Škoda, že tu romantickou linku autorka nerozvedla více.

Slušný vybavení Slušný vybavení Lauren Blakely

Lauren Blakely opět nezklamala. Pokud Vám nevadí lehce bizarnější, humorné, ale originální romány, tak tohle je série pro Vás. :)
Jsou to takové ty jednohubky, které přečtete za dva večery a užijete si takovou tu čtecí pohodu. :)

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Moje první detektivka, která dopadla na výbornou! Musím říct, že snad nebyla ani chvilka, kdy bych se u příběhu nudila. Byla to jedna velká jízda od začátku do konce. Perfektně promyšlená zápletka, u které budete neustále přemýšlet, kdo je vrah.
Rozhodně si budu muset přečíst u předchozí díly!:)

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

Pokud umí někdo napsat fantasy knihu vsazenou do dnešní doby, plnou nestvůr, žhavějších scén, ale hlavně také s poradním romantickým trojúhelníkem, tak je to Jennifer L. Armentrout!
Autorka mě opět nezklamala, byť je tohle "jednodušší" fantasy, u které si nemusíte pamatovat tisíce postav a intrik, tak hlavní zápletka je na jedničku! :)

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Další čtivý příběh, který mě na konci rozbrečel. Autorka má skvělý cit pro psaní rodinných pout a já musím říct, že ten konec byl super. Pokud máte rádi knihy ze školního prostředí, kde nechybí badboy, tak tahle kniha je rozhodně pro Vás. :)

Kniha noci Kniha noci Holly Black

Na novou Holly Black jsem se opravdu moc těšila, protože její knihy (zejména Krutý princ) si mě získaly. Takže novinka byla v moji knihovně nutností.
Kniha má velice slibnou a skvělou anotaci, u které jsem ani nemusela přemýšlet, zda to bude něco pro mě a navíc ještě překrásnou obálku! Máme tady opět originální a skvělý fantasy svět. Nicméně pro mě byl příběh lehoučkým zklamáním. Čekala jsem naprostou pecku od začátku dokonce, bohužel ta první půlka se tak trochu vlekla, protože se tam nic moc extra nedělo.
Přiznám se, že jsem se trochu ztrácela v těch stínech a jménech, bylo to na mě dost chaotické a nevím, zda jsem to pochopila správně.
Zhruba v půlce knihy se to otočilo a příběh dostal ten správný šmrnc a drive, na který jsem od autorky zvyklá a stránky mi začali utíkat pod rukama!
Autorka příběh nezačíná zbytečným “okecáváním” a sáhodlouhým seznamováním s postavami a vezme nás rovnou do příběhu a to mě baví. Nebýt toho, že se zpočátku nic moc nedělo a trochu chaotického vysvětlení podstaty stínů, byla by to další top kniha s originálním světem a romantickou linkou.

Mockrát děkuji @humbook za poskytnutí knihy v rámci #spoluprace k recenzi. ️

20.11.2022 4 z 5