Čtenářka73 Čtenářka73 komentáře u knih

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Moje srdcovka, ani nevím, kolikrát jsem ji četla. Nejdřív mi ji četla maminka, pak jsem si ji hodněkrát četla sama a později svým synům, kteří ji také milovali. Zvláště k vánočním kapitolám jsme se vraceli velmi často. Bohužel už mi z ní odrostli, ale už se těším, jak ji jednou budu číst vnoučatům. Skvělá je i audioknížka načtená Libuškou Šafránkovou.

12.03.2021

Babička Babička Božena Němcová

Mně se kupodivu Babička líbila už na základce. Vrátila jsem se k ní po letech díky čtenářské výzvě a seriálu Božena. A udělala jsem dobře. Vůbec se nedivím, že tuhle babičku vzali i do nebeské komise ;-)

12.03.2021

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Velmi milé čtení v této nemilé době. Ačkoliv téma cestování v čase nevyhledávám, tady mi nijak nevadilo, naopak. Děkuji Databázi, že mě přivedla k této knížce.

12.03.2021 5 z 5

Intimní slasti a strasti Intimní slasti a strasti Radim Uzel

Doktora Uzla mám ráda. I tohle je vtipné čtení, ale přijde mi to spíš jako sbírka článků publikovaných jednotlivě. Autor se často opakuje, občas si mírně protiřečí. Dozvíme se tu spoustu zajímavostí v oblasti sexu, lásky a manželství v různých kulturách i to, jaký má autor názory na politiku, alternativní medicínu nebo problematiku otce u porodu.

06.03.2021 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Knížka se četla rychle, bylo to napínavé, ale za mě trochu překombinované a některé věci nevysvětlené. Co třeba bylo v tom tajemném dopise, o kterém se hlavní postava několikrát zmiňuje? Nevím, jestli jsem jen nečetla dost pozorně nebo jsem nechápavá, ale tohle mi tam chybělo.

06.03.2021 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Üžasná kniha, velmi čtivá, velmi lidská, velmi poučná. Osudy lidí, kteří se provinili jen tím, že se narodili ve špatné době na špatném místě. Žádný člověk není jen dobrý nebo zlý, každý musí občas volit mezi špatným a ještě horším rozhodnutím. Z prvního dílu jsem byla nadšená, z druhého unešená a jsem moc zvědavá na třetí. Není to lehké čtení, ale stojí za to.

30.01.2021 5 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Napínavá detektivka s překvapivým závěrem.

03.01.2021 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Výborně napsaná detektivka s filozofickým přesahem týkajícím se viny a trestu. Má člověk právo na spravedlivou pomstu? Je možné potrestat jen skutečného viníka, aniž by to zasáhlo ostatní?

03.01.2021 5 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Asi bych hodnotila lépe, kdyby to byla moje první kniha od Jonassona. Takhle pořád porovnávám s nedostižným Staříkem a Analfabetkou. Styl psaní je podobný, některé pasáže jsou velmi vtipné, ale celkově mě knížka nezaujala a nejspíš se k ní nebudu vracet.

30.12.2020 3 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Michaela Klevisová mě ani tentokrát nezklamala. Skvělá psychologická detektivka odehrávající se v prostředí zapadlé vesničky. Výborně vykreslené postavy, téměř žádná krev, pohodové čtení.

30.12.2020 5 z 5

Noční motýli Noční motýli Jiří Žáček

Útlá knížka vtipných aforismů, které osvěží i povzbudí.

26.12.2020 5 z 5

V pasti V pasti Lilja Sigurðardóttir

Celkem napínavá detektivka, ale jedna dějová linka mi přišla naprosto nedotažená, podobně jako konec.

26.12.2020 3 z 5

Co oči nevidí Co oči nevidí Jiří Žáček

Krásné něžné básně, o kterých asi budu dlouho přemýšlet.

15.12.2020 5 z 5

Kdo učí ptáky zpívat Kdo učí ptáky zpívat Jiří Žáček

Skvělé! Tuhle knížku jsem koupila jako vánoční dárek a před zabalením do ní chtěla jen nakouknout. Ačkoliv na básničky moc nejsem, hned první náhodně vybraná mě tak vzala, že jsem musela přečíst všechny. Nádherné dojemné, romantické i vtipné verše. Jsem nadšená a chystám se do knihovny pro další várku „Žáčka“.

09.12.2020 5 z 5

Člověk má dělat to, nač má sílu Člověk má dělat to, nač má sílu Pavel Kosatík

Poutavý příběh obdivuhodné ženy, jejíž osobní statečnost a mravní síla ovlivnily životy nás všech, protože bez ní by Václav Havel nejspíš nebyl tím, čím byl. Velmi zajímavé čtení, dozvěděla jsem se spoustu věcí z naší nedávné historie, o nichž jsem neměla tušení. Místy bych potřebovala doplnit nějaké informace, trochu jsem se ztrácela, proto jedna hvězdička dolů. Ale rozhodně doporučuji.

31.10.2020

Clayův most Clayův most Markus Zusak

Trvalo mi, než jsem se začetla, trochu zvláštní styl a ty rvačky na začátku... Ale postupně se děj rozvinul, všechno do sebe zapadlo a zbytek knihy jsem přečetla téměř na jeden zátah. Hodně silné, ani nevím, kolikrát jsem si poplakala.

30.10.2020 4 z 5

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

Vtipné čtení o dámě, s níž se život nemazlil, ale která přes všechny hrůzy, kterými si prošla, dokáže brát život s humorem a rozhodně si nenechá nic líbit.

17.10.2020 4 z 5

Rituály vody Rituály vody Eva García Sáenz de Urturi

Napínavá detektivka, ale na rozdíl od předchozího dílu se mi zdála už trochu překombinovaná. Zase výborně popsané postavy i prostředí. Rozhodně se nebudete nudit :-)

17.10.2020 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Velmi vtipná politická satira, při jejímž čtení až mrazí. Jak lehce se dá zmanipulovat veřejné mínění a kolektivní paměť! Bohužel pořád aktuální.

11.10.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Napínavá detektivka se sympatickou vyšetřovatelkou v hlavní roli.

18.08.2020 4 z 5