Rituály vody

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Inspektor Ayala se vrací na scénu za velmi dramatických okolností: kvůli zranění hlavy, které utrpěl během vyšetřování předchozího případu, trpí ztrátou řeči, rodinný život se mu hroutí a do toho jej dostihne vlastní minulost. Vysoko v horách je nalezena mrtvola jeho první milé a vychází najevo, že způsob, jakým byla zavražděna, odpovídá dávnému keltskému rituálu. Stopy vedou k okruhu lidí, kteří se kdysi zúčastnili letního archeologického tábora, a inspektor Ayala byl jedním z nich. Na povrch vyplouvají další dávno zapomenuté temné události a vrah stahuje smyčku…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430446/big_ritualy-vody-x1u-430446.jpg 4.480
Série:

Sněžné město 2.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Vendeta
Originální název:

Los ritos del agua, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (30)

Kniha Rituály vody

veronika4001
26.10.2021

Tady se zastavím jen krátce, protože komentářů je plno a ten můj nebude o nic odlišný. Knihu jsem četla, nutno dodat, že pouze tuto knihu, nikoliv celou sérii. Vybrala jsem si ji podle obálky a doufala, že mě nezklame její obsah. Kniha je napsaná ve velmi jemných nuancích a španělská jména neodváděla pozornost, z čehož jsem měla strach. Děj neustále komíhá, vzestupy a pády jsou nerozeznatelné, atmosféra je vybroušená podle děje. Vše do sebe zapadá a já si tuto krásnou "archeologickou" jízdu s odbočkami do minulých let pro upřesnění skutkové podstaty a pro vyšetřování užila.

PetraCy
16.10.2021

Dobře se četla, napínavý příběh až do konce, kdy už se i špatně odkládá...už se těším na třetí díl...


85098211
16.09.2021

Knihu, kterou jsem poslouchala jako audio v němčině, jsem už od samotného začátku jen těžko odkládala. Na další setkání s Krakenem, jeho kolegyněmi Albou a Estíbaliz a samozřejmě s dědečkem jsem se moc těšila - a určitě jsem nebyla zklamaná ;-). I tento případ je napínavý a poutavý a také vraždy s rituálním nádechem jsou dost brutální. Ze začátku je (stejně jako v první knize) poměrně těžké se zorientovat v jednotlivých postavách, ale po určité době už to jde. Autorka střídá současnost s poměrně nedávnou minulostí včetně Krakenových vzpomínek na onu dobu - a tím se jí daří vytvářet skvělou atmosféru. Vyšetřování je jako obvykle hodně spletité, kromě toho teprve postupně vychází najevo dosud neznámé skutečnosti a důležitou roli zde hraje právě minulost, která s aktuálními případy úzce souvisí. A závěr knihy je jedna velká jízda! ;-) O život totiž jde lidem z blízkého Krakenova okolí...
Opět se mi líbily španělsko-baskické reálie, přestože se příběh odehrává v zimě. Autorka psát opravdu umí, každopádně moje čtenářské srdce si dokázala získat, proto si ji přidávám do oblíbených. A už nyní se moc těším na třetí, (bohužel) závěrečný díl.
PS: No a samozřejmě pevně doufám, že tam bude i dědeček! ;-)

Címa
15.08.2021

Za mě opět napínavý děj až do poslední stránky. Už se těším na třetí dil.

Pepina19
11.07.2021

K dokonalosti jen krůček za mne 90 %

Zuzka12627
26.06.2021

Velice hezký díl, velmi se mi líbil. Určitě doporučuji k přečtení.

zdendula31
05.05.2021

Tahle série je naprosto fantastická...těším se na třetí díl.

Magrata15
26.04.2021

I druhý díl se mi líbil. Od začátku knihy jsem si podle jistého náznaku myslela, že vím,kdo je vrah, ale autorka mě opět překvapila. Bylo to napínavé od začátku do konce. Těším se na třetí díl. A zase... nejlepší byl dědeček!

1