Rituály vody

Rituály vody https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430446/bmid_ritualy-vody-x1u-430446.jpg 4 146 42

Sněžné město série

Inspektor Ayala se vrací na scénu za velmi dramatických okolností: kvůli zranění hlavy, které utrpěl během vyšetřování předchozího případu, trpí ztrátou řeči, rodinný život se mu hroutí a do toho jej dostihne vlastní minulost. Vysoko v horách je nalezena mrtvola jeho první milé a vychází najevo, že způsob, jakým byla zavražděna, odpovídá dávnému keltskému rituálu. Stopy vedou k okruhu lidí, kteří se kdysi zúčastnili letního archeologického tábora, a inspektor Ayala byl jedním z nich. Na povrch vyplouvají další dávno zapomenuté temné události a vrah stahuje smyčku…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Los ritos del agua , 2017

malen
22.04.2021 3 z 5

Mám z knihy takový rozpolcený pocit. První díl jsem nečetla, ale docela jsem se asi dostala do obrazu. Na jednu stranu se mi moc líbila postava detektiva a ráda bych věděla, jak to bude pokračovat dál.. Ale často jsem se v ději docela ztrácela, až nudila .. Konec jsem naopak hltala jedním dechem. Možná po třetím dílu přeci jen sáhnu.

berila
12.04.2021 5 z 5

Opět výborný díl, není co dodat, určitě doporučuji k přečtení.

mrsterezz
10.03.2021 4 z 5

Další skvělé dílo ze série ze sněžného města. Opět jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Postavy jsem znala z prvního dílu, tak jsem se do děje rychle dostala. Hned se vrhnu na poslední díl.

astra3
21.02.2021 5 z 5

Napínavé. Psychologicky zajímavé. Co všechno prošlo Saúlovi a Unaiovi vůbec nedošlo. Nakonec mi bylo některých aktérů docela líto.

juliesze
27.01.2021 4 z 5

První díl jsem nečetla, a tak mi na začátku asi trochu trvalo se začíst. Krom toho ono to vysvětlení starodávných rituálů taky není zrovna čtení, které pohltí. Nicméně zajímavě to popsané bylo. I když se ovšem autorka snažila zvrátit a čtenáře trochu překvapit, tak toto se moc nedařilo, relativně předvídatelný konec a zápletka. Ale určitě velmi čtivé a dobrý nápad, zapojit do detektivky trochu historie!

JustWomen
25.12.2020 5 z 5

Moje srdcovka, miluji autorčin styl psaní, popisy míst a atmosféry, legendy ... na to má autorka opravdu talent. Historie a současnost, životem zkoušené postavy, brutální vraždy. Přesto malinko slabší než první díl.

iveta3689
19.10.2020 4 z 5

Vadilo mi neustálé omílání Albina těhotenství. Hlavně to, že je údajně jedno, kdo je otec, přesto se v tom oba hlavní hrdinové neustále rýpali. Alba byla vůbec strašně protivná a Unai od prvního dílu taky trochu vyměkl. Vraha lze snadno odhadnout, včetně motivu. Přes tato negativa je ale kniha napsaná velmi poutavě, čte se snadno, rychle odsýpá. Doplňující zápletky kolem hlavního příběhu jsou zajímavé.

Čtenářka73
17.10.2020 4 z 5

Napínavá detektivka, ale na rozdíl od předchozího dílu se mi zdála už trochu překombinovaná. Zase výborně popsané postavy i prostředí. Rozhodně se nebudete nudit :-)

MMacicekk
04.10.2020 5 z 5

Tento thriller má přesně to, co od podobného thrilleru očekáváte. Je čtivý, napínavý, postavy jsou uvěřitelné a velmi dobře vykreslené v čele s Krakenem, kterého si musíte oblíbit, děj se odehrává na atraktivním místě, nechybí promyšlené vraždy spojené s rituály, vychytralý vrah a překvapivé zvraty. Já jsem i s druhým pokračováním maximálně spokojená a těším se na závěrečný díl trilogie s názvem Páni času, který má vyjít koncem října.

lenka.g
28.09.2020 5 z 5

První díl se mi líbil asi maličko víc, ale i tak platí, že knížka je milé překvapení, není nudná ani na stejné brdo jako desítky jiných a že se těším na závěrečnou část trilogie.

Andrea7272
19.09.2020 5 z 5

Dobré čtení :-) těším se na 3.dil !!!

alzbeta4340
18.09.2020 4 z 5

Velmi slušná detektivka ze španělského prostředí. Vyhovovalo mi proplétání přítomnosti s minulostí, které bylo dobře promyšlené. A inspektor Ayala jako kraken urputně bojuje s nepřízní osudu i se sebou samým.
Určitě si přečtu i ohlášený třetí díl.

eiramka
30.08.2020 3 z 5

Nevstoupíš dvakrát do téže řeky. První díl mne hodně bavil a tak očekávání bylo veliké. Prostředí je sice opět atraktivní a počáteční motiv vypadal nadějně, i když první scéna vypadala jako připravena do akčního filmu - a to mne mělo varovat. Nějak se ztratilo to kouzlo, některé postavy jsou za hranicí uvěřitelnosti a to, co v prvním díle vypadalo občas trochu nemotorně, v tomto díle bylo už tak trochu trapné. Vydržela jsem až do konce, ale propad do průměru se bohužel potvrdil. Škoda.

vera4669
28.08.2020 3 z 5

Bohužel pokračování pro mě bylo slabé a do třetího dílu asi ani nepůjdu, jednička byla super, tohle mě nebavilo..

citeria
21.08.2020 2 z 5

Po jedničce jsem se na dvojku neskutečně těšila, po přečtení zůstala pachuť a pocit, že autorka měla zůstat u jedné knihy. Z komisaře Ayaly se stal emočně labilní ufňukánek, který mění názory v každé kapitole. Konec byl opět utnutý, na detektivkách mám nejraději právě konfrontaci s vrahem, která byla i v prvním díle dost odfláknutá, o druhém ani nemluvě. Co mi vadilo nejvíc byla kopírka toho, co už bylo řečeno. Pokračování je snad úplně ve všem totožné, jako první díl. Autorka nevymyslela nic odlišného, rozuzlení na konci bylo až k smíchu. Dávám tři hvězdičky za příběh z minulosti a španělskou scénu, nicméně do třetího dílu se mi moc nechce.

TerezaaBaarova
18.08.2020 5 z 5

Po výborné první knize jsem ihned začala číst druhou. Nezklamala mě. Bylo to dobrý, ale asi ne tak skvělý, protože, no, knihy si byly hodně podobné.
Jsem zvyklá, že když na sebe knihy nenavazují, mají většinou jiný scénář, ale tady se nápadně podobal/zrcadlil.
Ale rozhodně zaslouží velice kladné hodnocení! Pokud bude další, určitě si ji přečtu.

raffi
20.07.2020 3 z 5

Po výbornej prvej knihe som sa logicky na ďalší diel tešila. A po jeho prečítaní stále premýšľam, či som v tom prvom schválne neprivierala oči nad vadami, alebo sú tieto dve knihy naozaj tak diametrálne iné?
V Tichu nebol Ayala úplne v popredí sám, tým mi asi nevadilo, ako mužskú postavu stvárnila autorka. Tu stojí celý dej na ňom a bohužiaľ, nefungovalo to - správanie"bolestínka" a zároveň správneho chlapíka bolo ako z iného sveta, takto si asi autorka predstavuje termín "citlivý muž". Afázia a jej zázračné vyliečenie za dva mesiace, to snáď ani nepotrebuje komentár.
Priznávam, že tu som bola rozladená skoro z každej postavy, jediná konzistentná, racionálna, je dedko... ako zosobnenie životných skúseností a nadhľadu je dokonalý.
Celý dej vrátane príbehu z minulosti Ayalovej party sa mi zdal naivný, nereálny a príliš naťahovaný, autorke sa do toho prepletenca nepodarilo schovať vraha tak, aby bol odhalený až na konci knihy, minimálne pred polovicou knihy je jasné, kto ním bude...
No, teším sa na tretí diel, ale tentokrát z iného dôvodu, chcem mať trilógiu čo najskôr za sebou a poprežúvať to sklamanie z dobre rozbehnutej série. Pevne dúfam, že prípadný komerčný úspech týchto kníh nezmení autorkin názor a z trilógie neurobí nekonečný príbeh pridávaním ďalších dielov.

mikika
15.06.2020 5 z 5

perfektní série z Kantábrie, temná, plná mýtů, historie a překvapivě Keltů...

Hella
14.06.2020 4 z 5

Prvních 150 stran jsem se nemohla začíst a bojovala s nutkáním knihu odložit. Nicméně vydržela jsem a pak to vcelku stálo za to. Jen mě dostává takové to: Sestřenice druhého manžela synovcovy neteře.... :-), ale ano, jinak dobrý.

Katania
14.06.2020 5 z 5

Perfektní! I druhý díl neztratil své kouzlo a jsem touhle sérii unešená! Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Kraken s jeho dobrosrdečnou povahou vám ihned přiroste k srdci !