Čtenářka73 Čtenářka73 komentáře u knih

Sí, vole! Sí, vole! Pavel Liška

Knížku mi půjčila kamarádka, sama bych po ní asi nesáhla, protože si obvykle vybírám jiný žánr. Nakonec jsem z ní ale byla nadšená a nebýt toho, že obvykle čtu večer a po pár stránkách usnu, přečetla bych ji jedním dechem :-) Smekám před odvahou a nadšením kluků. Moc se mi líbila i grafika a styl, jakým byly jednotlivé zápisky řazené, ačkoliv je pravda, že občas to písmo mohlo být větší. Příjemně mě překvapilo, že se chlapi nestyděli ukázat, že nejsou jen drsňáci, ale i trochu cíťové.

23.09.2019 5 z 5

Když se zvěrolékař ožení Když se zvěrolékař ožení James Herriot (p)

Pohodové čtení, pohlazení po duši.

25.08.2019 5 z 5

Strana štěstí Strana štěstí Vlastimil Vondruška

Přiznávám, že ačkoliv mám zrovna „vondruškovské“ období a jeho historické detektivky se mi moc líbí, v této knížce jsem došla jen na stranu 23 a měla jsem pocit, jako by to psal někdo úplně jiný. Nesedlo mi moc téma a už vůbec ne styl humoru. Raději se zase vrátím o pár století zpět k nějaké „pěkné vraždičce“.

23.08.2019

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Knížka je čtivá a má spád, ale...
Severští autoři se zřejmě předhánějí v tom, kdo bude drsnější a popíše naturalističtěji všechny krutosti. (Zlatá Agatha!)
Pachatel je extrémně inteligentní, počítá s tím, že jeho náznaky někdo rozluští a díky tomu mu „skočí na špek“. Nevím, jestli jsem tak nedůvtipná jen já, rozhodně bych se nenechala nalákat do pastí jako detektivové a oběti, protože bych na to prostě nepřišla.
V knížce se několikrát objeví věty typu „Když otevřel dveře a podíval se do místnosti, udělalo se mu špatně.“ apod. V další kapitole už jsme někde jinde a z čeho se mu udělalo špatně se dozvíme až na konci knížky.
Vzhledem k tomu, že dvě a půl hvězdy dát nemůžu, zaokrouhluji na tři.

21.08.2019 3 z 5

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Skvělá kniha, ačkoliv nic jiného jsem od Čapka nečekala. Překvapilo mě, že některé dojmy z Anglie mám podobné po téměř sto letech. Zajímavé bylo srovnávat Čapkovy pocity v kontextu toho, co víme dnes.

21.07.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Na mě moc podle mého zbytečných brutálních scén. Hlavní padouch má až nadpřirozené schopnosti dedukce, lokalizace osob, přežití i přemísťování. Do dalšího Keplera už se asi pouštět nebudu.

22.06.2019 2 z 5

Hon na lišku Hon na lišku Roald Dahl

Zpočátku jsem nebyl úplně nadšená, ačkoliv je Roald Dahl mým oblíbeným autorem. Je to těžší čtení než obvykle, ale i tady je Dahlův styl jasně patrný. Knížka nepostrádá vtip ani promyšlenou pointu a její téma je (bohužel) stále velmi aktuální. Vřele doporučuji.

27.05.2019 5 z 5

Pohodové a vtipné čtení, které mi vždycky zlepší náladu. Líbí se mi dnes stejně jako před dvaceti lety.

27.05.2019 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Bohužel na mě tahle knížka udělala téměř stejný dojem jako na čtenářku oskli níže. Také jsem byla zklamaná. Chyběl mi jemný humor, na který jsem byla u Backmana zvyklá, ačkoliv u většiny jeho knih jsem si i poplakala. Možná vystihl dobře některé charaktery, ale celkově na mě tahle knížka působila velmi depresivně. Neseděl mi ani styl "vševědoucího" autora, který stále naznačuje, jak kdo dopadne (většinou špatně). Doufám, že příští knížkou se zase vrátí "starý" Backman z Oveho a Babičky :-)

11.02.2019 3 z 5