V pasti

Jednatřicetileté Sonje se rozpadlo manželství – po dramatickém rozvodu se ocitla prakticky bez prostředků… a bez syna. V islandské krizi je Sonja bez práce a síly jí docházejí. Její rozvodový advokát jí nabídne pracovní cestu do ciziny a Sonja si pozdě uvědomí nebezpečí…Banka, kde pracoval její bývalý manžel, zkrachovala a jeho vyšetřují kvůli účasti na rozsáhlých finančních machinacích. Sonja celou dobu nic netušila – co všechno ještě před ní skrýval? Domyslí si to, když jí syn náhodně ukáže jednu fotografii… Pod hrozbou, že jí gang unese syna, je schopna vymýšlet nové a nové způsoby, jak uniknout pozornosti celníků, nakonec ji ale jeden z nich zastaví. Znamená to pro Sonju definitivní konec, anebo naopak naději na únik z pasti?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/313639/v-pasti-NQI-313639.jpg 4.338

Gildran (2015)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Leda

Urbana
18. listopadu

Super, napínavý děj, který mně pohltil a nepustil, než jsem knihu po přečtení odložila, mohu jen doporučit !

TracyB

Vynikající, svižná kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Velice uvěřitelné, skvěle napsané, charaktery postav propracované. Tohle bylo fakt silný kafe a neprosto předčilo mé očekávání. Touto knihou u mě autorka rozhodně nekončí.

jarin58

Supr kniha.Přečteno za jeden večer.

soukroma

Překvapivě dobře se to četlo, a i když hlavní hrdinka byla vlastně na té nesprávné straně barikády, docela jí člověk fandil. Autorce se podařilo zajímavě představit zákulisí hned několika závažných i zajímavých témat: především pašování drog, bankovní machinace a následná krize na Islandu. I když příběh končí poněkud "sluníčkově", ostatnímu se v knize dá snadno uvěřit.

Siraelxy

Překvapivě dobrá kniha. Vypráví příběh opravdově uvěřitelný. Žádné fantasmagorie, ale realita, která se může stát i vám....více: http://siraelxy.blogspot.cz/2017/04/lilja-sigurdardottir-v-pasti.html

Marselle

Do složité situace jako Sonja se dostane spousta lidí, a každý se snaží nějak nad tím zvítězit.
Sonja přijala nabídku, která ji měla z takové situace pomoci velmi rychle, bohužel se vše událo trochu jinak než sama čekala a musí zapojit všechny síly aby dosáhla toho po čem tolik touží.
Tato kniha se čte dobře, ale na můj vkus postrádá trochu více akčních míst.

Clara del Valle

Výborný příběh se sympatickou hlavní hrdinkou! SPOILER - Poslední část se odehrála celkem rychle, narychlo se to celé neuzavřelo, spíš naopak, příběh zůstal velmi otevřený a Sonja bude mít ještě hodně práce z pasti uniknout, myslím, že si sáhne na dno, ale je mazaná, ona to zvládne. Je zaděláno na slušnou pokračovačku. Trochu mě mrzí pointa, která byla celkem odhadnutelná, když se v příběhu u ex objevil jakysi Spongebob, tak bylo jasný, kdo to asi bude a kdo tahá za nitky, rovněž když celník objevil modřiny, bylo celkem jasný, proč se na Sonju zaměřil. Snadno předvídatelné, ale dobré!

Hella

Koho by zprvu napadlo, že islandský krimithriller může být tak čtivý a dobrý, že? No tak teď už to vím.

DariDerek

Souhlasím s Blaufikem, čím víc se blížil konec, tím víc to bylo napínavé. Chybělo mi pár stránek a já pořád nebyla schopná pochopit, jak to stihne všechno vyřešit. Nemyslitelné. A přesto je to skvěle napsané. Konec byl překvapením a také příslibem dalšího dílu. Více píšu v recenzi v záložkách.

Blaufik

Čím více jsem se blížila konci, tím více jsem byla napnutá, aby to všechno dopadlo dobře. Hltala jsem stránku za stránkou, krev mi houstla v žilách a napětí by se dalo krájet.
Za mě určitě více než povedená kniha a jelikož je jedná o první díl z trilogie, tak jsem velice zvědavá, jakým směrem se bude příběh dál upírat.

veronika9143

Docela zajímavá kniha, napsaná trošku jinak, než jsem zvyklá. Hlavní hrdinka, která se tolik snaží dostat syna do péče, že udělá cokoli. Chytí se do pasti a uniknout z ní je převelice těžké. Je to ale bojovnice a jen tak ji něco nezastaví. Pěkná oddechová četba.

milunka21

Opravdu skvělá kniha, hodně mě nadchla a úplně jsem si zhltla. U konce jsem dokonce skoro nedýchala...

mmmisulka.r

Kniha není vůbec špatná, bohužel já jsem na pointu příběhu přišla strašně moc brzy, což je škoda. Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček

konicekbily

Rychlé a dobré odpočinkové čtení napsané formou krátkých kapitol ke zvýšení rychlosti děje, něco na způsob jak píše Marry Higgins Clark.

Janasem

Islandská současnost, mafie a jedna nešťastná ženská, ze které bývalý manžel se snaží stvořit klubíčko nervů a posléze ji odkopnout. Vydírá ji skrze syna. Jenže matky jsou nelítostné, když se jedná o dítě. Velmi dobře se čte, mnohé o životě na ostrově napoví. Napsané přesně podle atributů správného trháku.

Sigřička
28.12.2016

Skvělá knížka, výborně psychologicky vystižené postavy, napínavý děj s mnoha překvapivými momenty, sympatická hrdinka! Přečetla jsem jedním dechem. Za mě naprosto nejlepší psychologický thriller roku 2016!

ondraPH
15.12.2016

Islandské Pulp Fiction s Jackie Brownovou dohromady - a ještě něco navíc. Čtivé, skvělé, zábavné, gradující do poslední stránky. Vřele doporučuju!