CraWer CraWer komentáře u knih

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Styl psaní téhle dámy, je zaručeně úctyhodný.
Druhá kniha od Gerritsen, mě snad zaujala snad i o něco víc, než ta první. (Poslední na řadě)
Přišlo mi to lidské, celkově dobře vymyšlené a velice se mi líbil nápad.
Knihu definitivně doporučuji, je čtivá a rozhodně zaujme.

89%

24.11.2014 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Po Insurgent / Rezistenci, která se mi absolutně nelíbila, jsem dost dlouho váhal, kdy si tu Alianci mám přečíst.
Jednoho ponurého dne jsem si jí s odstupem vzal, a bylo pro mě šokující, když jsem zjistil, že mě ta kniha baví.
Přese všechny nekladné komentáře jsem si ke knize našel cestu.
Fakt, že autorka vyprávěla z pohledů, dvou osob mě doslova znechutilo, ale při čtení mi nevadilo, bylo to fajn.
Hodnocení se mi zdá zbytečně vysoké (a co teprv u Rezistence), ale ta kniha rozhodně není špatná.
Jedná se o lidský příběh, kde né vždy všechno pěkně končí.
A Tris - Moje milovaná Tris, která byla pro mě v Divergent hrdinkou, v Insurgent debilkou a v Allegiant znovu hrdinkou, mám za jednu z mých nejmilejších postav.

21.11.2014 3 z 5

Divergencia Divergencia Veronica Roth

Další dystopická novela co nemá moc nabídnout, ale zaujme.
Jedná se propracovaný svět, který mě zaujal tak, jako Hunger Games.

95%

11.11.2014

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Pokavaď byl druhý díl pouze vytahaný za prst, tohle je z toho prstu přímo vycucané.

48%

06.11.2014 2 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Dobře napsaný, obyčejný, někdy nudný a snadno strávitelný příběh, který je absolutně O NIČEM.

05.11.2014 2 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Jednoduše a stručně, nižší hodnocení dávám, protože mi v některých částech přišlo, že jsou některé části až moc vytahané za prst.

05.11.2014 3 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

V mých patnácti letech, se tomu nehorázně zasměju.

04.11.2014 3 z 5

Černý sníh Černý sníh Lotte Kinskofer

Knihu jsem přečetl během jednoho dne.
Není to nic extra, spíš taková detektvika pro mladé, jak já tomu říkám.
Osobně si myslím, že je rovnou lepší, sáhnout po nějakém špičkovém thrilleru, a nezabývat se takovouto četbou.
Na zahnání nudy to ale postačí.
Příběh to má spíše idylický, je tam pár trhlin.
Knihu jsem koupil za devatenáct korun - Za což jsem rád - Nerad bych ji koupil za plnou cenu, o čemž jsem ale stejně neuvažoval.
Není to tedy vyloženě špatné, ale rozhodně ne ani dobré.

04.11.2014 2 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tahle kniha člověka ničí.
Přibližuje nám život, svým způsobem náhodné oběti heroinu.
Christianu možná někdo pokládá, za tu odpornou starou heračku, ale já jí fandím.
A v téhle knize jsem jí také fandil.
Jedná se o strašně milou, hodnou osobnost jenž miluje zvířata a zkrátka ví jak co ve světě chodí.
A i přes ty obří nedostatky, jsem si k ní našel cestu, a pokládám jí za mojí určitou hrdinku.
Vlastně ani nevím proč.

Mimochodem, drogy jsou fakt svině.

100%

03.11.2014 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Většina lidí z Hunger Games šílí, milují to a to není špatně, ale stálé vyznačování v podobě miliardy srdíček, pusinek a dalších pitomých znáčků, z toho dělá bohužel pouze obyčejnou tuctovku.
Jaká škoda.

Jedná se o neuvěřitelně kvalitně napsaný příběh, přičemž z celého příběhu syčí obětavost, přátelství, láska, a emoce samy o sobě.
Měl jsem fáze kdy jsem to hltal, kdy jsem se smál, a dříve (když jsem knihu četl mladší, poprvé) i bulel.
Vhodnější pojmenování neznám - Snad jen možná řval.

Co mi občasně vadilo, byly určité druhy vět, které mi tam neseděly. (např. věta kdy Katniss popisuje svojí sestru Prim, a pozastaví se u jména - Je zde napsáno něco ve stylu že dostala Prim jméno po kytičce, podle které má obličej.)
Ale to se dá přehlédnout.

98%

03.11.2014 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Po Zloději blesku to o něco kleslo dolů.
Kniha je čtivá, ale to je asi tak všechno.

03.11.2014 2 z 5

Urban Games Urban Games A. T. Jurasek (p)

Strhující a napínavé dílo, které uvítají především fanoušci 15 Minus.
Líbil se mi nápad s Reality-Show - Že je tam od každé (Uznávám, v tomhle případě přeháním :D ) odvysílané show trocha toho, a tamtoho.
Knihu jsem měl přečtenou během dne.
Konec byl možná až moc přitahaný za uši, ale dalo se to.
Našel jsem zde jedinou chybu, a to fakt, že "Urban Games" byla první Show, toho "zlého typu" - A nevím jak na to reagovali lidi.
To je trochu nedomyšlené, zdá se mi.

85%

02.11.2014 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Moje nejoblíbenější kniha.
Chápu že si ke knize nemusí všichni najít cestu.
Já si tuhle knížku naprosto zamiloval, a má pro mě velký význam.
Dodám, že když jsem byl v určitou dobu v nemocnici, tahle knížka mi neskutečně pomohla.

100%

02.11.2014 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Geniální.
Někdy možná zdlouhavé, ale ve zkutečnosti si s Vámi Flynn nehorázným způsobem hraje.

95%

02.11.2014 5 z 5

Akademie Evernight Akademie Evernight Claudia Gray (p)

Takový průměr...
V některých částích mi styl psaní připomíná profesionála, ale někdy zase jako by to napsala patnáctiletá fangirl Twilight ságy.

58%

02.11.2014 2 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

Ačkoliv lidé hodnotí tuto jako oddechovku, nebo lepší průměr - Je to tak, ale nenechte se zbytečně odradít.
Není to nic světoborného, ale Panika za to stojí.

70%

02.11.2014 3 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Neuvěřitelná knížka.
Přijde mi, jako kdyby to napsal naprosto zkušený profesionál.
Ale konec byl přímo obřím klišé.
Jinak zde nejsou žádné chyby.

90%

02.11.2014 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Celkově si myslím že je to idylický, plytký příběh, který je ale čtivý.
Najdou se zde zápory, plusy a možná se párkrát zasmějete.
Tu knížku mám rád. Není to nic přelomového, ale líbí se mi a na Elitu se vážně těším. Příběh je předvídatelný, dost možná víme jak celá trilogie skončí, ale mezi tím jsou zde části, které člověka překvapí a kde si něco najde.
Na Elitu se těším, a uvidíme jak se s tím Cass a America popere.

70%

02.11.2014 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Nebylo to špatné, ale nebylo to rozhodně ani dobré.
Prvnímu dílu se to nerovná, ani po paty.

53%

10.08.2014 2 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Nesrozumitelnost a ztrácení se v textu můj celkový dojem hodně zkazilo.

77%

02.08.2014 4 z 5