CraWer

Hranice nevinnostiHranice nevinnostiAbbi Glines

Jestli takhle nějak vyumělkovaně vypadá láska, tak se nechci nikdy zamilovat. :------)))

27.08.2015odpad!

Girl OnlineGirl OnlineZoe Sugg

Pls. Už nikdy víc.

25.07.2015odpad!

Vlhká místaVlhká místaCharlotte Roche

Tohle bylo velmi jednoduché hodnocení, knížka je doopravdy perfektní. Čtenáři by se vážně měli zamyslet nad knihou i nad sebou, protože je to knížka o psychologii hlavní postavy. V zásadě je to drama, protože se dost rozebírá i dětství Helen. Je to knížka, která má hloubku, která je neskutečně vtipná a zábavná a naprosto neobyčejná...

Jedna malá připomínka - Vážně se myslíte, že kdyby to byla taková kejda, jako tady kdekdo píše, že by to zdravej člověk vydal? Ne, vydali to, protože ta knížka za to stojí a něco má v sobě.

91%

08.07.2015

Ostrov LhářůOstrov LhářůE. Lockhart (pseudonym)

Nemám slov.

18.05.2015

Holka, a ne ledajakáHolka, a ne ledajakáLena Dunham

Extravagantní, popsiné, kontroverzní, lehce erotické, naprosto upřímné a DOKONALÉ.

05.05.2015

Dívka z 6EDívka z 6EA. R. Torre (pseudonym)

Naprosto skvělá kniha, od začátku to byl nářez.
Je skvěle přeložená, má skvělé postavy, děj je napínavý a já knihu přečetl za jeden den.
Co mi vadilo byl konec. Pro tak dokonalou věc, bych zvolil akčnější a morbidnější závěr.

85%

24.01.2015

KruhKruhMats Strandberg

Strašně tu knihu zbožňuju, je naprosto boží!
Rozhodně stojí za přečtení.
Chyba překladu je smutná, ale s tím se nic nenadělá...

90%

24.01.2015

Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJohn Green

Mějte mě za obludu beze srdce, ale tohle není dobrá kniha.
Je to průměr.
A rozhodně to není reálná kniha.

49%

AKTUALIZACE:

Trvalo dlouho, než jsem si ujasnil jak to s jeho knihami mám. Byla to dlouhá cesta. Nicméně za tímto hodnocením si stojím:

Žádná kniha, krom této mě nikdy nerozbrečela. Žádná jiná mě tak nedostala. A vážně jsem nevěděl jak to s knihou a celkově s Greenem mám, až teď mi došlo, že možná nemá do detailu propracovaný strhující děj. Ale ty myšlenky. Ty zasraně dobrý myšlenky, co člověku pomůžou a něco dají. Klidně i do života. Toho si cením.

18.01.2015

Papírová městaPapírová městaJohn Green

Inu, už konečně jsem si ujasnil, jak to s Greenem mám.
Měl by zapracovat na dějové lince, poté by kniha byla naprosto dokonalá. :)

68%

18.01.2015

Poslední z bohůPoslední z bohůRick Riordan

Jsem překvapen, jakože dost mile.
Když pominu občasný TRAPNÝ humor a málo úmrtí, když se koná velký boj, je to bez chyby. Autor mi přišel někdy jako strašně vypsaný, takové ty vtípky byly zbytečné. Při menší většině jsem se zasmál, ale následně už jsem to ignoroval, protože mi zbytek přišel spíš uhozený.
Napsané je to čtivě a oproti ostatním dílům, které byly natahované před velkým finále, je výhoda, že je to završení, tudíž jde o něco jiného, než řešení tohohle a tamtoho.
Líbilo se mi to, ale bohužel mě to nepřesvědčilo natolik, abych to označil jako jednu z nejlepších sérií.

78%

11.01.2015

Škola dobra a zlaŠkola dobra a zlaSoman Chainani

Je tak těžké udělit knize 4 hvězdy z pěti, když jí tak žeru a plánuji i číst v Angličtině...
Ale bohužel se najdou chyby, které celkový dojem knihu kazí. Ale i tak knihu fakticky zbožňuju. A doporučuju.

87%

08.01.2015

SaeculumSaeculumUrsula Poznanski

Je to bezpochyby úžasná, čtivá a velicí zajímavá kniha.
Až do konce netušíme, co se vlastně stane a co spočívá za tím vším, co se v knize odehrálo.
Jak už jsem napsal, je to skvělé, nicméně něco mi u toho chybělo. Například nějaký šok na konci, nebo něco, co člověku vyrazí dech... Mohlo se z toho možná víc vytěžit.
I když je kniha hodně silná, člověk se nenudí... Je napsaná vážně dobře.
Jsem spokojen a čtení jsem si užil, maximálně. Těším se na další knihy autorky a uvidíme co mi nabídnou.

93%

30.12.2014

Zpívající městoZpívající městoChristoph Marzi

Nápad je jakžtakž fajn, ale provedení vůbec.

10%

24.12.2014odpad!

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Do čtyřsté strany jsem na všechnu idyličnost, nedomyšlenost, mega úžasné orgasmy, vnitřní bohyni, jeho šeď, tepláky visící "tím způsobem," kondomy, rudnutí, e-maily...... Urychleme to. Do čtyřsté strany jsem na všechno jednoduše sral.
Do čtyřsté strany, to pro mě totiž byla kniha, na pomezí 80%. Autorčin styl psaní je skvělý, a pro mě, jako milovníka akčnějších knih, byla kniha milou, příjemnou, hezounkou oddychovkou. (Dafak?)
Stačila chvilička logického přemýšlení, dojít na stranu 400, a uvědomíme si, že nám kniha už nic nenabídne.
Sexuální scény jsou pak nudné a očekávané, a několika násobné orgasmy (na jeden sex) Annastázii nikdo nevěří.
Autorka si to vážně slušně podělala. Kdyby knihu zkrátila, hodnocení okolo 60 / 70-ti procent, s tím že je to pro mě oddychová věc, jednou za uherák, by bylo na místě. Ale takhle?

20.12.2014

Kočičí genKočičí genThomas Brezina

Má to svoje výtky, ale líbilo se mi to. Je to takové příjemné oddychové čtení, ale jelikož je styl psaní dětský a autor pracuje s "ostřejšími" frázemi, možná je to na mladší děti příliš nevhodné.

60%

13.12.2014

NevítaníNevítaníSophie Jordan

Styl psaní - To je to jediné, díky čemuž jsem knihu dočetl.
Proč? Protože nevím, který debil dělal anotaci, ale prozradit 200 stránek děje, který se neuvěřitelně vleče a v určitých místech i pokulhává, je docela k ničemu.
Nápad to má skvělý, ale provedení je hrozné.
Hlavní hrdinové mi byli nesympatičtí, někteří byli naprosto nedostatečně vykreslení a celkově jsem se u knihy nudil.
I tak, zde byly části, které mě bavily a díky kterým dávám právě:

36%

11.12.2014

Čarodějův synovecČarodějův synovecC. S. Lewis (pseudonym)

Pro mě se jedná, o příjemný oddychový příběh, který neurazí a naopak si ho užijete. Občas se možná pousmějete, ale ve výsledku si knihu užijete. Hodnocení je nižší, protože mě kniha někdy nudila a protože si chci nechat rezervu, na další díly.

70%

06.12.2014

ProkletíProkletíMichaela Burdová

Tři absolutně zasloužené hvězdy. Dokonce jsem váhal nad čtyřmi, ale nakonec jsem usoudil, že je trojka příhodnější.
Ta knížka mě vážně bavila, strašně moc. Michaela má skvělý styl psaní, ALE stručně a krátce, MUSÍ rozvinout více postavy! Já o nich nevím absolutně nic, maximálně znám jejich jméno.
A taky se z toho dalo tolik vytěžit... Tak skvělý námět... Kdyby se o něco více zaměřila na popis prostředí, bylo by to jistě o mnohem lepší.
(Knihu hodnotím tak, jako každou jinou - Neberu ohledy na to, že to napsala Češka)

Slušných 70 %

02.12.2014

KořistKořistAndrew Fukuda

Na pomezí prvního dílu.
Má to chyby, ale pan Fukuda ukázal, že né vždy musí být zásadně pokračování horší.
(PS: Rozhodování mezi třemi nebo dvěma hvězdičkami, bylo vážně kruté.)

29.11.2014

MlhaMlhaRob MacGregor

První polovina byla vážně skvělá; už kvůli tomu, knihu můžu doporučit.
Druhá mě upřímně řečeno nezaujala. Nicméně, doporučit vám jí mohu...

60%

28.11.2014

ZávějeZávějeTess Gerritsen

Styl psaní téhle dámy, je zaručeně úctyhodný.
Druhá kniha od Gerritsen, mě snad zaujala snad i o něco víc, než ta první. (Poslední na řadě)
Přišlo mi to lidské, celkově dobře vymyšlené a velice se mi líbil nápad.
Knihu definitivně doporučuji, je čtivá a rozhodně zaujme.

89%

24.11.2014

AlianceAlianceVeronica Roth

Po Insurgent / Rezistenci, která se mi absolutně nelíbila, jsem dost dlouho váhal, kdy si tu Alianci mám přečíst.
Jednoho ponurého dne jsem si jí s odstupem vzal, a bylo pro mě šokující, když jsem zjistil, že mě ta kniha baví.
Přese všechny nekladné komentáře jsem si ke knize našel cestu.
Fakt, že autorka vyprávěla z pohledů, dvou osob mě doslova znechutilo, ale při čtení mi nevadilo, bylo to fajn.
Hodnocení se mi zdá zbytečně vysoké (a co teprv u Rezistence), ale ta kniha rozhodně není špatná.
Jedná se o lidský příběh, kde né vždy všechno pěkně končí.
A Tris - Moje milovaná Tris, která byla pro mě v Divergent hrdinkou, v Insurgent debilkou a v Allegiant znovu hrdinkou, mám za jednu z mých nejmilejších postav.

21.11.2014

DivergenciaDivergenciaVeronica Roth

Další dystopická novela co nemá moc nabídnout, ale zaujme.
Jedná se propracovaný svět, který mě zaujal tak, jako Hunger Games.

95%

11.11.2014

Síla vzdoruSíla vzdoruSuzanne Collins

Pokavaď byl druhý díl pouze vytahaný za prst, tohle je z toho prstu přímo vycucané.

48%

06.11.2014

Hledání AljaškyHledání AljaškyJohn Green

Dobře napsaný, obyčejný, někdy nudný a snadno strávitelný příběh, který je absolutně O NIČEM.

05.11.2014

Vražedná pomstaVražedná pomstaSuzanne Collins

Jednoduše a stručně, nižší hodnocení dávám, protože mi v některých částech přišlo, že jsou některé části až moc vytahané za prst.

05.11.2014

Deník malého poseroutkyDeník malého poseroutkyJ. Kinney (pseudonym)

V mých patnácti letech, se tomu nehorázně zasměju.

04.11.2014

Černý sníhČerný sníhLotte Kinskofer

Knihu jsem přečetl během jednoho dne.
Není to nic extra, spíš taková detektvika pro mladé, jak já tomu říkám.
Osobně si myslím, že je rovnou lepší, sáhnout po nějakém špičkovém thrilleru, a nezabývat se takovouto četbou.
Na zahnání nudy to ale postačí.
Příběh to má spíše idylický, je tam pár trhlin.
Knihu jsem koupil za devatenáct korun - Za což jsem rád - Nerad bych ji koupil za plnou cenu, o čemž jsem ale stejně neuvažoval.
Není to tedy vyloženě špatné, ale rozhodně ne ani dobré.

04.11.2014

My děti ze stanice ZOOMy děti ze stanice ZOOChristiane Vera Felscherinow

Tahle kniha člověka ničí.
Přibližuje nám život, svým způsobem náhodné oběti heroinu.
Christianu možná někdo pokládá, za tu odpornou starou heračku, ale já jí fandím.
A v téhle knize jsem jí také fandil.
Jedná se o strašně milou, hodnou osobnost jenž miluje zvířata a zkrátka ví jak co ve světě chodí.
A i přes ty obří nedostatky, jsem si k ní našel cestu, a pokládám jí za mojí určitou hrdinku.
Vlastně ani nevím proč.

Mimochodem, drogy jsou fakt svině.

100%

03.11.2014

Aréna smrtiAréna smrtiSuzanne Collins

Většina lidí z Hunger Games šílí, milují to a to není špatně, ale stálé vyznačování v podobě miliardy srdíček, pusinek a dalších pitomých znáčků, z toho dělá bohužel pouze obyčejnou tuctovku.
Jaká škoda.

Jedná se o neuvěřitelně kvalitně napsaný příběh, přičemž z celého příběhu syčí obětavost, přátelství, láska, a emoce samy o sobě.
Měl jsem fáze kdy jsem to hltal, kdy jsem se smál, a dříve (když jsem knihu četl mladší, poprvé) i bulel.
Vhodnější pojmenování neznám - Snad jen možná řval.

Co mi občasně vadilo, byly určité druhy vět, které mi tam neseděly. (např. věta kdy Katniss popisuje svojí sestru Prim, a pozastaví se u jména - Je zde napsáno něco ve stylu že dostala Prim jméno po kytičce, podle které má obličej.)
Ale to se dá přehlédnout.

98%

03.11.2014