Covenant Covenant komentáře u knih

Duchové mrtvých Duchové mrtvých Richard Corben

Tak tohle se mi fakt nelíbilo. Povídky osekané a karikaturní ilustrace, pro mne nevyhovující. Nejsem úplný literární negramot a některé povídky znám, leč komiksová okénka mě nepřesvědčila, že jde o skvost, který bych měl svým komentářem podpořit a spolu s ostatními rozblaženými, přesvědčit tak nějakého chudáka, aby si to koupil. Ještě, že šlo o půjčený kousek.

11.01.2018 1 z 5

Krajina půlnočních stínů Krajina půlnočních stínů Joseph Michael Straczynski

Jeden z nejlepších komiksů, co jsem kdy četl. Když začnete číst, nepřestanete dokud nejste na konci. Pak nějakou dobu civíte do prázdna a cítíte se, jakoby jste právě snědli něco vyjímečně chutného, co vám připomíná něco z minulosti a vy si nemůžete vzpomenout, co to tenkrát bylo. A jediné na co dokážete myslet, je JEŠTĚ! Ale problém je v tom, že už je to snědené.

11.01.2018 5 z 5

Morové lodě Morové lodě Mike Mignola

Je to přímočaré a krátké

11.01.2018 4 z 5

Sémě zkázy Sémě zkázy Mike Mignola

Bavilo mě to, ale čekal jsem víc. Naštěstí jsou další díly zábavnější...

11.01.2018 3 z 5

Legendy české fantasy Legendy české fantasy * antologie

Lepší průměr. Žamboch vynikající jako vždy, Šlechta objev. Vrbenská s Medkem by byli skvělí, kdyby z povídky neudělali rozvleklý román

11.01.2018 3 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Je to prostě klasika

10.12.2017 5 z 5

Mrtví prezidenti Mrtví prezidenti Brian Edmund Posehn

Kamarád mi komiks půjčil, abych si ho přečetl, než ho prodá, jelikož takovou blbost, ve své sbírce nechce. No a mé jednoduché srdce, zaostřeno na béčkové zombie/horor/komedie, plesalo radostí.

10.12.2017 4 z 5

Jonáš Fink: Dospívání Jonáš Fink: Dospívání Vittorio Giardino

Kupováno v levných knihách, protože se mi líbila ilustrace. Když jsem začal číst, prosvištěl jsem stránky a na konci litoval, že nemám pokračování, tedy dokončení trilogie. Ani jsem nikde nedohledal, jestli existuje. Než se někde objeví, koupím si aspoň první díl, protože mě tento komiks vážně baví.

10.12.2017 4 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Nádherný závěr velkolepé série. Jedna z těch, u kterých vás mrzí, že skončila. Na druhou stranu, nedočkat se konce, by bylo ještě horší. King do tohoto díla vložil opravdu všechno a věřím mu, když tvrdí, že je to jeho opus magnum, protože co jiného by to jinak mohlo být. Jsem rád, že jsem mohl putovat s Ka-tet. Tato série přesahuje pouhé čtení a povyšuje ho na dokonalé ztvárnění autorovy fantazie.

28.05.2017 5 z 5

Goon #6: Čínská čtvrť a tajemný pan Trnka Goon #6: Čínská čtvrť a tajemný pan Trnka Eric Powell

Goon zraje jako víno. Tentokrát jsem jen zíral, jakou atmosféru se Powellovi, podařilo vytvořit. Tento díl je skvost a já, i když si půjčuji Goona od kamaráda, uvažuji o tom, že si Čínskou čtvrť pořídím, protože je to opravdu veledílo a chci ho mít doma ve své knihovničce...

10.04.2017 5 z 5

Goon #5: Zvrhlé choutky Goon #5: Zvrhlé choutky Eric Powell

Spadla lžička do kafíčka, udělala BÁC! Aneb morbidní humor pana Powella v tomto díle rozhodně nechybí. Přiznám se, že jsem se u této scény dosti zarazil, ale pak mi došlo, že to je přepálený schválně, protože Powell nezná hranice a může si ve svém díle dělat, co si zamane. A to se mi na Goonovi líbí. Nikdy nevím, co mám v dalším díle čekat. Tedy kromě toho, že Goon rozdává rány, opravdu tvrdě.

10.04.2017 5 z 5

Děsivé radosti Děsivé radosti Ondřej Neff

Komiks, co se opravdu povedl. Ano, především kvůli perfektnímu zpracování. Tři povídky, které zhltnete během krátké chvíle a pak se vracíte ke kresbám, jelikož je vám líto, že už to máte přečtené. První povídka se mi líbila asi nejvíc, především kvůli pointě, jak to má u správné sci-fi povídky být. Druhá byla naopak víc, než předvídatelná, krátká a v podstatě o ničem. Třetí už byla zajímavější a cestování v čase mám rád. Byla, ale příliš krátká a působila na mě jako nějaký trailer k něčemu většímu. Celkově musím však uznat, že se mi do ruky dostalo dílo, které stojí opravdu za přečtení, především však za prohlédnutí...

21.03.2017 4 z 5

Zombie - příručka pro přežití: zaznamenané útoky Zombie - příručka pro přežití: zaznamenané útoky Max Brooks

Lepší průměr. Co zaujme asi nejvíc, je dokonalá, realistická kresba. Nápady jsou taky dobrý, takže to zabaví. Je to, ale příliš krátké a příliš odtažité. Je to něco jako komiksová učebnice pro děti, která není pro děti.

03.01.2017 3 z 5

Goon #4: Čest a děsivé konsekvence z ní plynoucí Goon #4: Čest a děsivé konsekvence z ní plynoucí Eric Powell

Všechno bylo skvělý, až na tu vánoční část. Ano, bylo to i vtipné, ale i tak to byla pro mě zbytečnost. Nicméně, jak už jsem uvedl, se vším ostatním, jsem nadmíru spokojen. Kresba, vtip, rozmašírovaný ksichty.....super!

03.01.2017 4 z 5

Synové impéria Synové impéria Bill Willingham

Nejlepší na tomto díle byl pro mne určitě popis zničení světa a ještě lepší byl popis, jeho záchrany. Ještě se mi líbila vtipná vložka s dikobrazem. To ostatní mě už moc nebralo a scéna se Santou mě i iritovala. Uvědomuji si, že po dvou superdílech, jsem se stal trochu náročnější, ale takhle to holt je. Nebýt kamaráda, který mi tyto komiksy půjčuje, ke čtení dalšího dílu, by mě nic nenutilo.

17.11.2016 3 z 5

Ekhö: Zrcadlový svět 1 a 2 Ekhö: Zrcadlový svět 1 a 2 Christophe Arleston

Druhá polovina se mi líbila víc. Inspirace tragédií princezny Diany, byla v příběhu čitelná. Nevím, jak by to na lidi působilo v té době, ale nyní jde prostě o vtipnou vložku. A jestli to nemělo být vtipné, tak jsem divný, ale jejich auta a hlavně motorky, jsou fakt legrační. Jinak scénář nebyl úplně TOP. Co se týče kresby, byl jsem trochu v rozpacích. Z počátku mi připadalo, že koukám na obrázky od Disneye, ale tohle by se nikdy v těch pohádkách neobjevilo. Kromě krve v něm byl erotický podtón, který je mnohdy silnější, než nějaké prvoplánové ukazování všeho. Ale co bylo ještě krásnější, všechna ta pozadí. Teď pryč od linií zobrazovaných žen, apod. Myslím propracované pozadí domů, kaváren, parků....i když pozadí žen, bylo také propracované. O tom nemůže být sporu. Celkově vzato, je příběh prostý (ne však špatný) a kresba je dokonalá.

27.10.2016 4 z 5

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

Uff! King píše skvěle, o tom žádná, ale pro mě byl tenhle díl tak trochu vata. Je to vůči autorovi nefér, ale předchozí díly nastavily laťku tak vysoko, že tento díl je oproti nim chudák. Ano, lze ho brát jako most a příprava na velké finále, ale když já se tak dlouho tímto dílem prokousával. Když jsem pak zjistil, že nejlepší a zajímavější na knize, byly pro mě Kingovy zápisky...no nic, mám to za sebou a teď hurá na poslední díl, na který se opravdu těším a jsem rád (doufám), že zjistím, jak putování hrdinů skončí. Je výhoda číst knihy až po vydání všech dílů. Představa, že bych musel čekat 22let na rozuzlení, je opravdu děsivá!

05.10.2016 3 z 5

Pozemšťan! Pozemšťan! Mark Fearing

Dcera už to přečetla dvakrát, což znamená, že se jí to opravdu líbí. Taky jsem to zkusil a úplně nadšený z toho nejsem, ale špatné to rozhodně není. Za sebe bych dal průměr. Nenudilo to a rychle se to četlo, avšak děj mě moc nebral. Cílová skupina jsou, ale děti, takže zvyšuji...

11.08.2016 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Miroslav Žamboch

Žamboch možná úmyslně vytvořil postavu Baklyho, jako svalnatého hromotluka jen proto, aby odlišil postavu od útlého, šlachovitého Koniáše. Schválně z něj udělal částečného "negramota", protože Koniáš je do knih blázen, Bakly trpí sebevražednými sklony a Koniáš miluje život, atd. Přesto vše je cítit, že uvnitř jsou si obě postavy velice podobné a odlišně působí jen navenek. Celkově mi tedy přišlo, že plynule navazuji na Koniášova dobrodružství prostřednictvím jiné osoby a to je jenom dobře, protože mě bavila. Trochu mínus, ačkoliv to může být mojí hloupostí, jsem se ztrácel ve jménech a zápletka mi přišla překombinovaná. Knihu jsem četl po krátkých úsecích s velikými mezerami a tak jsem se trochu ztrácel. Musel jsem zpětně listovat a dávat si vše dohromady. Jestli takhle budou pokračovat i ostatní knihy, budu si muset asi začít kreslit nějaké schéma.

14.07.2016 4 z 5

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Nemám rád námět sedmi statečných (dobrá, spíše samurajů), je to už hodně omleté a bál jsem se toho. Jenomže King dokáže z jakéhokoliv námětu, udělat úplně něco absolutně odlišného, co si jde svojí vlastní cestou a z každé maličkosti, dokáže udělat důležitou součást celku. Dokáže v pátém díle přivést novou postavu a vystavět jí příběh tak, že máte pocit, že tam byla celou dobu a nesnesli byste, kdyby tam chyběla. Pohrává si s realitou a zachází až tak daleko, že do knihy propašuje i sebe a své dílo. Dobrý tah Stephene, Prokletí Salemu už si budu muset po tomhle opravdu přečíst. Prostě celý tento svět a jeho příběh je tak neskutečný....nebo skutečný? Jsem jím naprosto pohlcen a v mém osobním žebříčku se tato série nachází právě teď někde, kde bych určitě dostal závrať. Ještě, že je tu Callahan. A já říkám díky a hopala na další díl!
PS: zabili Kennyho, parchanti!

19.06.2016 5 z 5