Covenant Covenant komentáře u knih

Synové impéria Synové impéria Bill Willingham

Nejlepší na tomto díle byl pro mne určitě popis zničení světa a ještě lepší byl popis, jeho záchrany. Ještě se mi líbila vtipná vložka s dikobrazem. To ostatní mě už moc nebralo a scéna se Santou mě i iritovala. Uvědomuji si, že po dvou superdílech, jsem se stal trochu náročnější, ale takhle to holt je. Nebýt kamaráda, který mi tyto komiksy půjčuje, ke čtení dalšího dílu, by mě nic nenutilo.

17.11.2016 3 z 5

Ekhö: Zrcadlový svět 1 a 2 Ekhö: Zrcadlový svět 1 a 2 Christophe Arleston

Druhá polovina se mi líbila víc. Inspirace tragédií princezny Diany, byla v příběhu čitelná. Nevím, jak by to na lidi působilo v té době, ale nyní jde prostě o vtipnou vložku. A jestli to nemělo být vtipné, tak jsem divný, ale jejich auta a hlavně motorky, jsou fakt legrační. Jinak scénář nebyl úplně TOP. Co se týče kresby, byl jsem trochu v rozpacích. Z počátku mi připadalo, že koukám na obrázky od Disneye, ale tohle by se nikdy v těch pohádkách neobjevilo. Kromě krve v něm byl erotický podtón, který je mnohdy silnější, než nějaké prvoplánové ukazování všeho. Ale co bylo ještě krásnější, všechna ta pozadí. Teď pryč od linií zobrazovaných žen, apod. Myslím propracované pozadí domů, kaváren, parků....i když pozadí žen, bylo také propracované. O tom nemůže být sporu. Celkově vzato, je příběh prostý (ne však špatný) a kresba je dokonalá.

27.10.2016 4 z 5

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

Uff! King píše skvěle, o tom žádná, ale pro mě byl tenhle díl tak trochu vata. Je to vůči autorovi nefér, ale předchozí díly nastavily laťku tak vysoko, že tento díl je oproti nim chudák. Ano, lze ho brát jako most a příprava na velké finále, ale když já se tak dlouho tímto dílem prokousával. Když jsem pak zjistil, že nejlepší a zajímavější na knize, byly pro mě Kingovy zápisky...no nic, mám to za sebou a teď hurá na poslední díl, na který se opravdu těším a jsem rád (doufám), že zjistím, jak putování hrdinů skončí. Je výhoda číst knihy až po vydání všech dílů. Představa, že bych musel čekat 22let na rozuzlení, je opravdu děsivá!

05.10.2016 3 z 5

Pozemšťan! Pozemšťan! Mark Fearing

Dcera už to přečetla dvakrát, což znamená, že se jí to opravdu líbí. Taky jsem to zkusil a úplně nadšený z toho nejsem, ale špatné to rozhodně není. Za sebe bych dal průměr. Nenudilo to a rychle se to četlo, avšak děj mě moc nebral. Cílová skupina jsou, ale děti, takže zvyšuji...

11.08.2016 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Miroslav Žamboch

Žamboch možná úmyslně vytvořil postavu Baklyho, jako svalnatého hromotluka jen proto, aby odlišil postavu od útlého, šlachovitého Koniáše. Schválně z něj udělal částečného "negramota", protože Koniáš je do knih blázen, Bakly trpí sebevražednými sklony a Koniáš miluje život, atd. Přesto vše je cítit, že uvnitř jsou si obě postavy velice podobné a odlišně působí jen navenek. Celkově mi tedy přišlo, že plynule navazuji na Koniášova dobrodružství prostřednictvím jiné osoby a to je jenom dobře, protože mě bavila. Trochu mínus, ačkoliv to může být mojí hloupostí, jsem se ztrácel ve jménech a zápletka mi přišla překombinovaná. Knihu jsem četl po krátkých úsecích s velikými mezerami a tak jsem se trochu ztrácel. Musel jsem zpětně listovat a dávat si vše dohromady. Jestli takhle budou pokračovat i ostatní knihy, budu si muset asi začít kreslit nějaké schéma.

14.07.2016 4 z 5

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Nemám rád námět sedmi statečných (dobrá, spíše samurajů), je to už hodně omleté a bál jsem se toho. Jenomže King dokáže z jakéhokoliv námětu, udělat úplně něco absolutně odlišného, co si jde svojí vlastní cestou a z každé maličkosti, dokáže udělat důležitou součást celku. Dokáže v pátém díle přivést novou postavu a vystavět jí příběh tak, že máte pocit, že tam byla celou dobu a nesnesli byste, kdyby tam chyběla. Pohrává si s realitou a zachází až tak daleko, že do knihy propašuje i sebe a své dílo. Dobrý tah Stephene, Prokletí Salemu už si budu muset po tomhle opravdu přečíst. Prostě celý tento svět a jeho příběh je tak neskutečný....nebo skutečný? Jsem jím naprosto pohlcen a v mém osobním žebříčku se tato série nachází právě teď někde, kde bych určitě dostal závrať. Ještě, že je tu Callahan. A já říkám díky a hopala na další díl!
PS: zabili Kennyho, parchanti!

19.06.2016 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Miroslav Žamboch

Vynikající dílo, vynikajícího spisovatele. Žamboch opět nezklamal. Zpočátku se mi zdálo, že v příběhu vystupuje příliš mnoho postav a děj je až zbytečně roztroušený na různé dílky skládačky, které do sebe nemůžou zapadnout. Samozřejmě, že nakonec zapadly a znamenitě. Na Žambochovi se mi líbí, že nic neodflákne a na nic nezapomene. Každá osoba má svůj čas a místo. Charaktery jsou propracované (např. záporňáci nejsou hovada bez mozku), jak je už zvykem a chovají se přirozeně, tedy vzhledem k okolnostem (( a žánru fantasy (jo a Koniáš není člověk)). Děj se ubírá správným směrem a překvapuje svým vyobrazením a.....ano, opět propracovaností. Takový pocit při čtení, jsem zažil naposled u trilogie První zákon. Politikaření a intriky, byly rozsáhlejší, ale objevila se tam i hluchá místa. Zatímco Míra mi naservíroval správně vyváženou porci pokrmů a mě nezbylo, než s díky přijmout a vše zhltnout. Po dočtení jsem zvědavý na další díl a tak si vybírám mezi ciderem a vínem, abych byl správně naladěn...

02.06.2016 5 z 5

Sága 2 Sága 2 Brian K. Vaughan

Určitě je to dobrý, ale úplně z toho odvázanej nejsem. Kresba je pěkná a některý okýnka jsou líp, než jen dobře provedený. Celkově mi, ale přijde, že je polovina z toho odfláknutá. Zjišťuju, že Fiona má "oblibu" v mužských pohlavních orgánech. Obr měl koule fakt velký a nechutný a moment, kterej mě opravdu rozesmál, když byl princ zraněn a na monitoru mu běželo homopéčko s orálem a následným bukkake. To byla absurdita na entou. Co se týče, ale příběhu, moc se děj neposunul. Je dost prošpikovanej romantickou linkou, ale tam to zachraňujou vtipný dialogy. Co mi vadí asi nejvíc, že jsem pořád "nepřilnul" k hlavním hrdinům. Tedy Alana je na přilnutí dobrá, ale Mark mě moc nebere. Kdo mě zajímá nejvíc, je Vůle s Prolhanou kočkou. Jenomže se bojím toho, že se akorát bude snažit páreček dostihnout a ty mu budou stále unikat. Takže z dobrýho charakteru se díky ději stane zbytečná postavička. No, uvidíme, doufám, že se mýlím. Škoda pavoučice Stopy, to byl charakter. Takže teď víme, jak to začalo, ale kromě nějakých úmrtí, jsme se moc daleko nedostali. Dost už, ale negace. Nejspíš jsem moc náročnej a hodně lidí se mnou nebude souhlasit, ale takhle to vidím já. Sága mi přijde dobrá a některý věci jsou opravdu zajímavý a originální, ale předchozí díl se mi prostě líbil víc.

27.05.2016 3 z 5

Muži hněvu Muži hněvu Jason Aaron

Tohle byla opravdu krvavá jednohubka. Rychlý slet událostí, bleskové flashbacky a hlavně se tam nikdo s ničím nesral. To byla, ale zároveň jediná věc, co mi trochu vadila. Nebyl čas "přilnout" k nějaké postavě, takže co se s kým stane mi bylo tak trochu u prdele.

10.05.2016 4 z 5

Alfa a omega Alfa a omega Joe Hill (p)

Závěr této série se opravdu roztočil na plné obrátky a i když mám pocit, že předposlední díl byl jaksi propracovanější, neuberu tomuto dílu ani hvězdičku. Je těžké něco takhle rozjetého ukončit. Tohle byla opravdu krvavá sklizeň, u které jsem vůbec netušil kdo, kdy, jak, atd. Nemůžu a nechci nic prozradit, takže ukončuji tento komentář s tím, že jsem rád, že se mi něco takového dostalo do ruky a já měl tu čest poznat jednu z nejlepších komiksových sérii vůbec!

01.05.2016 5 z 5

Časohrátky Časohrátky Joe Hill (p)

Blížíme se do finále a já pořád nechápu, jak tahle dvojka slídilů dokáže zaujmout na tolik stránek, bez nějakého hluchého místa. Bál jsem se, že půjde o prequel, ale bylo to trochu jinak a vlastně jsem za to i hrozně rád. Nejde totiž jen o nějakou naroubovanou pasáž, před velkým finálem, ale o promyšlený tah, který dává smysl a parádně do sebe zapadá. Na konci všeho jste připraveni už na všechno, ale tak napjatí, že jste zároveň nadšení z toho, jak nám to vydavatelé usnadnili a vydali oba poslední díly najednou. Právě v tuto chvíli mám rozečtený díl poslední a musím říct, že odlepit se od stránek, kvůli blbý práci, šlo hodně ztuha. Na druhou stranu se tak alespoň protáhne konec, ke kterému se nerad v této velkolepé sérii blížím.

29.04.2016 5 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Tohle je taková kombinace románu pro ženy, westernu pro chlapy a magie pro děti. Kdyby to napsal někdo jinej, asi bych to měl za ubohý mix, uměle vytvořený jen proto, aby vysvětlil Rolandovu minulost a smutek. Protože to, ale napsal Král, který mi před očima roste (některé jeho knihy mě neosvítili), odpouštím mu veškerý patos a obdivuji propracovanost charakterů a vystavění děje. Tam zároveň musím trochu kritizovat, protože už to pan spisovatel trochu natahoval. Hlavně když víte jak to obecně dopadne. Nicméně to je jediná výtka v jinak úžasném a hlubokém příběhu, který od druhé poloviny značně gradoval.

03.04.2016 4 z 5

130: Čas hvězdoplavců 130: Čas hvězdoplavců Nikkarin (p)

Tato serie představuje pro mě požitkářský skvost. Nejvíc se mi líbí prostředí a pohrávání si s detaily. Někdy je to rušivé, ale vtipné - jako když na botě vidíte značku Baťa, ale většinou jde o prvky, skvěle doplňující celek. Samotný příběh je jednoduchý, ale to co se děje kolem, je prostě nádhera. Tento konkrétní díl mi přišel strašně krátký, potřebuju další!

28.02.2016 5 z 5

Kříže Kříže Jiří Kulhánek

Tenhle titul mi nějak přirostl k srdci a jsem rád, že jsem se po druhém díle rozhodl číst dál až do samotného konce. I když šlo o pěknou bejkárnu a pohledy na nekonečnou armádu mě nudili, většinou mě to bavilo a některé momenty, jako např. zasypání, fingovaný souboj a vysílání, bylo stylově popsáno. Nakonec to loučení se sérií, není tak chladné, jak jsem očekával...

25.02.2016 4 z 5

Dědictví krve Dědictví krve Richard A. Knaak

Diablu jsem se dlouho vyhýbal. Kniha podle hry? Warcraft byla fakt slabota. Jednu knihu jsem dal, další už jsem nezvládl. Omlouvám se nadšencům. Vlastně ne, je mi to jedno. Knaaka od té doby nemám příliš v lásce, protože jeho pojetí fantasy mi přijde tuctové a zapadající mezi další, tohoto typu. Ten typ, co prezentuje fantasy knihy, jako hru na hrdiny, s příšerkama, dráčkama, atd. Takhle fantasy vnímá většina lidí, co ji nečtou. A proč jsem tedy do toho šel? Kamarád mluvil o tom, jak se mu to líbilo. V podstatě mi knihu donesl a tak trochu vnutil (nemám to rád a přitom dělám to samé). Trvalo mi to dlouho, ale dostal jsem se k tomu. A výsledek? Tuctová fantasy, o jedné zbroji, co si takhle jednou umanula, že si vyjde na procházku a do toho se zamíchalo pár "zajímavých" postav. ALE, světe div se, mě to bavilo a tím já hodnotím. Nebavily mě 3/4, jak píše koci.utd, pode mnou, ale spíše 1/2 uprostřed. Tudíž začátek - zaběhlé schéma, prostředek - chytlavý děj, konec - si přečtěte... PS: Diablo jsem hrál a jsem rád, že příběh byl o něčem jiném, než o chození stále hlouběji, sekání, sbírání, nakupování a léčení

16.02.2016 4 z 5

Temný prorok Temný prorok Jiří Kulhánek

Tak Temný prorok u mě zaznamenal znatelný pokrok. Netuším jak se mu to podařilo, ale po dvojce jsem byl už jen zvědavý, co se s Patejlem stane a hle, díl je za mnou a já se skvěle bavil. Teď už nemá smysl polemizovat nad tím, zda-li dočíst poslední díl. A nyní tři momenty, které mě pobavily, nebo spíš, které jsem nebyl líný si poznamenat: 1) Nikde nikdo nebyl, až po mnoha desítkách metrů jsem natrefil na dva muže. Jeden zemřel pokojně, druhý se mi pokusil zabodnout nůž do hrudi, pak zemřel také pokojně; 2) „Prý tu v okolí viděli dva chodící mrtvé!“ zasyčel seržant. Syčel, protože právě předváděli takové to, jak jeden kryje druhého, první si kleká, třetí vyskakuje na stůl, všichni jsou v podřepu a všichni kolem sebe zběsile míří - a u něčeho takového se syčet prostě musí; 3) Jakmile první z davu uviděli mrtvolami posetou podlahu, začali ječet. Lidé vždycky ječí, když uvidí mrtvolu. A přitom mrtvoly jsou ten nejklidnější národ na světě.

02.02.2016 4 z 5

Pod kočičími hlavami Pod kočičími hlavami Antonín K. K. Kudláč

Tak u mě je to lepší průměr. Povídku "Ukolébavka pro město krys", jsem četl už v Renčínově sbírce povídek a protože se mi hodně líbila, přivedla mě konkrétně k této knize. Zde se mi líbila povídka od Žambocha "Oběti a vrahové", jelikož mám pro něj a fantasy detektivky slabost. Objevem byla pro mě autorka Františka Vrbenská, se svojí povídkou "Hra na tiché léto", ale i Petra Neomillnerová, která je v těsném závěsu s povídkou "Všude je voda". Ta už měla, ale své chybky a tím už bych načínal povídky, které se mi líbily, ALE... Co se týče povídek, které mě opravdu nijak zvlášť neoslovily, tak to byla jedna krátká "Muž bez medových koláčků" a jedna delší "Ostří času", u které jsem se nudil. Je to právě jedna z těch plytkých, lehce podprůměrných, bezobsažných fantasy, které kazí celkový pohled a dojem lidí nezasvěcených.

31.01.2016 4 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

První díl navodil zvláštní fantaskní atmosféru, ze které jsem měl rozpačité pocity, zatímco druhý díl byl víceméně akční, přímý a odehrávající se převážně v našem "reálném" světě. Ve třetím díle autor mistrně zkombinoval oba tyto prvky v jedno, do celistvého tvaru. Jakoby vzal z těchto předchozích knih to nejlepší a vložil je do této. Stalo se toho tolik, že kdyby to tímto dílem skončilo, i tak bude pro mě série nezapomenutelná.

26.01.2016 5 z 5

130: Hodní, zlí a oškliví 130: Hodní, zlí a oškliví Nikkarin (p)

Pro mě to jsou orgie. První díl jsem si zamiloval a druhý, i když o malililinko slabší, je pořád vynikající. Hrozně se mi líbí kresba a fascinuje mě atmosféra "postapokalyptického" prostředí. Akorát jsem se musel smát u soubojů, které mi připomínaly zkrácenou verzi souboje z mangy.

25.01.2016 5 z 5

Spellsword Saga VII Spellsword Saga VII Michal Menšík

Zábavné a pěkně ilustrované. Škoda jen, že je to tak krátké i při všech kombinacích...

22.01.2016 5 z 5