Sága 2

od:


KoupitKoupit eknihu

Maličká Hazel už za těch pár týdnů života prožila kdeco: unikla nájemným zabijákům, několika větším i menším armádám, nočním přízrakům i aristokratickým robotům s televizorem místo hlavy, ale teď ji čeká to nejpodivnější setkání vůbec… setkání s dědečkem a s babičkou! Je to fantasy? Je to SF? Kdo vlastně ví… a koho to vlastně zajímá! Je to Sága, jedna z nejlepších původních komiksových sérií nového tisíciletí. Spolu s davy fanoušků po celém světě sledujte osudy Marka a Alany, milenců a čerstvých rodičů, kteří přestali být vojáky v dlouhé válce, jež zachvátila skoro celý vesmír, a stali se dezertéry, které nemilosrdně pronásledují obě strany konfliktu. Protože pro mocipány by nebylo moc příjemné, kdyby se svět dozvěděl, že zástupci dvou nesmiřitelných ras se mohou nejen milovat, ale také plodit potomky…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/288176/saga-2-5N6-288176.jpg 4.6136
Série:

Sága (2.)

Orig. název:

Saga, Volume 2 (2013)

Žánr:
Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, BB art
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Přidat komentář
Jass
04. října

Mohutně si vyčítám, že jsem si v knihovně vzala jen první dva díly... No, vážně, co to bylo za neprozřetelný záchvat skromnosti?! A nezajímá mě, že bych měla taky číst něco do školy... Druhý díl je zkrátka stejně návykový jako ten první. Veškerá chvála, kterou jsem napsala k tomu prvnímu se dá aplikovat i tady.

blazkoma
28. července

Opravdu jsem nečekala, že by se mi Sága tolik zalíbila, je značně návyková.

Alethea_k
18. července

Tohle je ještě lepší než první díl! Pomalu ale jistě se ze mě stává milovník Ságy. Musela bych se ale opakovat. Dokonalé postavy, propracovaný svět, humor,... Ráda bych viděla filmové zpracování. Celý svět mě fascinuje a nemůžu se dočkat dalších dílů.

Wojta777
05. července

Vůbec nevím, jak mám odlišit tuto recenzi od mé minulé u prvního dílu. Tento komiks má takový potenciál, že i totální nečtenář fantasy či sci-fi komiksů, by jsi to měl přečíst. Opět zde sledujeme příběh malé rodinky, která se teď rozrostla o jednoho člena, poté tu je zase lovec odměn Vůle a jeho kočka + nový záhadný člen s rohama. A naposledy tu máme prince Robota IV., který také hledá rodinku, jinak se nemůže vrátit ke své zaslíbené. Doporučuji a dávám 5 hvězdiček.

memphisz
24. června

V čem je druhá Sága jiná než první? Asi v ničem. Pocity jsou podobné jako při čtení komiksu Živí mrví, jednotlivé díly se v zásadě příliš neliší (maximálně podílem akce), protože o to nejde. Podstatné je prohlubování vztahů mezi protagonisty a postupné odhalování jejich minulosti a tím objevování motivů jejich činů. A jelikož Sága má celou řadu zajímavých postav, tento přístup vydrží na hodně dlouho.

Kulisa vesmírného fantasy románu, shakesperovská zápletka a vkusně začleňované společenské problémy jsou jen doplňky, které ovšem fungují na jedničku.

JajaCZ
12. června

Začína prituhovať, do deja vstupujú nové postavy :) Krásne grafické spracovanie. Rozhodne sa teším na ďalší diel :)

TomTomis
25. května

Škoda, že jsem si vypůjčil z knihovny jen tři díly... Nějak rychle s čte:) Přicházím komiksům trochu na chuť:) Určitě tuhle sérii dorazím, je to takové osvěžení mezi někdy až příliš vážnou literaturou...

Minde123
26.11.2017

Naprosto spontánně jsem si skoro po roce vzpomněla na ságu. :D Opět nezklamala, i když ta angličtina není v některých částech úplně lehká.

Gustik5
10.11.2017

Našel jsem svou srdcovou komiksovou sérii. Vážně. Tohle je skvost. Ten svět je neskutečně originální (klišé a šablonky najdeme všude, takže mě nesuďte moc přísně), nápaditý a barvitý postavy a jejich interakce a dialogy jsou neskutečně živé... Po jedničce, která se mi líbila, ale na zadek jsem si z ní nesedal, jsem se tady v závěru přistihl že nutně potřebuju pokračování... Čte se to samo. A pan Vůle je mou novou platonickou láskou... A to jsem prosím heterosexuál. :D Celé je to pohlcující jízda rychlíkem, ze kterého nechcete vyskakovat. Ani když zastaví...

Lenka.Vílka
13.10.2017

V tomhle díle se zase tak moc nestalo, ale na druhou stranu to příjemně utíkalo. Je tady dost flashbacků (samozřejmě dobře zakomponovaných), takže romantická linka je opravdu silná. Pod informací, že se do sebe zakoukali bachařka a vězeň jsem si představovala trochu jiný průběh, ale alespoň to bylo vtipný (takže rada do života. Čtěte, poznáte svýho Romea nebo Julku). Neskutečně velkým plusem knihy je její vtipnost, zasmála jsem se i trochu víc než v dílu prvním. Já jsem spokojená.
(No, já odjakživa chtěl mít syna jménem Barr...Bar jako hospoda? Nebo jako jednotku tlaku?...Ne. Můj otec se jmenuje Barr...Aha. Moc pěkné jméno...A v tu chvíli se moje máma ze všech sil modlila, aby její prvorozené dítě byla holčička. Jek je vidět, některé sny se vážně splní.)

Lenny33
29.09.2017

Opět neskutečně nádherné kresby, ovšem děj trošku pokulhával oproti 1. dílu. 4,5*

FuriosoR
09.07.2017

Druhý díl a zase pecka ! :)

Hadati
03.03.2017

Pokračuje se v nastaveném kurzu, kdy se více dozvíme o rodičích Marca, něco málo o jeho dětství, ale hlavně o tom, jak se stalo, že se Marco a Alana do sebe zamilovali. Příběh jako takový se o moc dál neposune a kvalitativně je druhý díl o něco slabší než ten první. Jedinou nevýhodou tohoto komiksu je, že ho budete mít přečtený velmi rychle.

Schullerka
26.07.2016

Nehorázně mě baví ta rozmanitost postav, krásná kresba a poutavý příběh. Poslední stránky jsem obracela s pocitem, že prostě potřebuju pokračování a to hned.

Taklamakan
08.06.2016

Vcelku zábavná telenovela s nádhernou malbou, roztomilými vizuálními nápady, naprosto neoriginálním dějem a vesmírnými raketami! :-)

Covenant
27.05.2016

Určitě je to dobrý, ale úplně z toho odvázanej nejsem. Kresba je pěkná a některý okýnka jsou líp, než jen dobře provedený. Celkově mi, ale přijde, že je polovina z toho odfláknutá. Zjišťuju, že Fiona má "oblibu" v mužských pohlavních orgánech. Obr měl koule fakt velký a nechutný a moment, kterej mě opravdu rozesmál, když byl princ zraněn a na monitoru mu běželo homopéčko s orálem a následným bukkake. To byla absurdita na entou. Co se týče, ale příběhu, moc se děj neposunul. Je dost prošpikovanej romantickou linkou, ale tam to zachraňujou vtipný dialogy. Co mi vadí asi nejvíc, že jsem pořád "nepřilnul" k hlavním hrdinům. Tedy Alana je na přilnutí dobrá, ale Mark mě moc nebere. Kdo mě zajímá nejvíc, je Vůle s Prolhanou kočkou. Jenomže se bojím toho, že se akorát bude snažit páreček dostihnout a ty mu budou stále unikat. Takže z dobrýho charakteru se díky ději stane zbytečná postavička. No, uvidíme, doufám, že se mýlím. Škoda pavoučice Stopy, to byl charakter. Takže teď víme, jak to začalo, ale kromě nějakých úmrtí, jsme se moc daleko nedostali. Dost už, ale negace. Nejspíš jsem moc náročnej a hodně lidí se mnou nebude souhlasit, ale takhle to vidím já. Sága mi přijde dobrá a některý věci jsou opravdu zajímavý a originální, ale předchozí díl se mi prostě líbil víc.

3DD!3
19.05.2016

Ho hó. Čím dál tím lepší! Babička s dědečkem navozují příjemnou domácí atmosféru. Objevuje se obr s koulema velkýma jak mraky. Exmanželka už je na stopě (ne Stopě). A jeho veličenstvo Robot IV si jde pro autogram. Mohlo by to přestat končit tak nechutně otevřeně. Chci víc.

borknagar
07.05.2016

Sága je přesně ten druh komiksu, který si zamilujete. Ať po stránce příběhové (nic nového pod sluncem, ale vše zde zatraceně dobře funguje), tak po stránce výtvarné (kresba je úchvatná, zajímavá, plná nápadů). Tak si představuji moderní komiks se vším, co k tomuto médiu patří. Zatraceně dobře odvedená práce a obálka je naprosto dokonalá. P.S. Krve a prasárniček je tu opět dostatek a tak tento komiks nedoporučuji slabším povahám a dětem do cca. deseti let....

martinstefko
02.05.2016

Sága patří k těm sériím, jež se na první pohled tváří jako zjevení. A čím dál budete sérii číst, tím větší pocit toho, že se skutečně jedná o zjevení, budete mít.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

space opera Image Comics komiksy

Autoři knihy

Brian K. Vaughan

Brian K. Vaughan
americká, 1976

Fiona Staples

Fiona Staples
kanadská

Uživatelé mají knihu

v Přečtených157x
v Čtenářské výzvě5x
v Doporučených5x
v Knihotéce50x
v Chystám se číst8x
v Chci si koupit10x
v dalších seznamech1x