Sága 2

Maličká Hazel už za těch pár týdnů života prožila kdeco: unikla nájemným zabijákům, několika větším i menším armádám, nočním přízrakům i aristokratickým robotům s televizorem místo hlavy, ale teď ji čeká to nejpodivnější setkání vůbec… setkání s dědečkem a s babičkou! Je to fantasy? Je to SF? Kdo vlastně ví… a koho to vlastně zajímá! Je to Sága, jedna z nejlepších původních komiksových sérií nového tisíciletí. Spolu s davy fanoušků po celém světě sledujte osudy Marka a Alany, milenců a čerstvých rodičů, kteří přestali být vojáky v dlouhé válce, jež zachvátila skoro celý vesmír, a stali se dezertéry, které nemilosrdně pronásledují obě strany konfliktu. Protože pro mocipány by nebylo moc příjemné, kdyby se svět dozvěděl, že zástupci dvou nesmiřitelných ras se mohou nejen milovat, ale také plodit potomky…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288176/saga-2-m1U-288176.jpg 4.6189

Sága 2.

Literatura světová, Komiksy
Vydáno, BB art

Saga, Volume 2, 2013

Kniha Sága 2

INCOGNITOREADER

Jak napsat recenzi na druhý díl, když vlastně skoro stačí překopírovat text z recenze na první díl? Opět skvělé. V druhém díle se jede hodně na vlně flashbacků. Návratů do minulosti je tu hodně a většina pomáha dovytvářet hlubší charaktery postav, nebo vysvětluje události, které předhází prvnímu dílu. Jen kdyby ty díly byly delší! :-)

Terva

Marko, nikdy nezapomeň na ten nespočet
hrdinů, kteří toho tolik obětovali.
A co ještě důležitějšího, nikdy nezapomeň
na ty zlé okřídlené hajzly.....
Ahoj mami a tati – tohle je moje žena....

Ano, setkání se svými rodiči Marko celkem zvládnul, hlavně když jim představil tu „okřídlenou bestii“, co se stala jeho ženou a má s ní dítě. Co lepšího a humornějšího by jste chtěli mít na začátku dalšího dobrodružství Marka a Alany... Sankta fek. Jenom jsem chtěl, aby všichni byli v obraze, než pokročíme dál.

Citát: Tak moment, ta mrcha, co rozprášila Izabel na atomy, je tvoje matka?

Ano, i Alana má k tomu co říci.
Víte, už jsem si v prvním svazku začal zvykat na výstřednosti a obličeje a tvary některých příchozích tvorů, ale obr Fard mě překvapil. Musím si zvykat, že v tomto příběhu je možné vše a čtenář na to musí být připraven. Fard mě dostal do kolen. A to není jediná výstřední postava v této knize. Kanadská kreslířka Fiona Staplesová se tu pořádně vyřádila. Myslím, že ona a scénárista Brian K. Vaughan se opravdu našli.

Malá ochutnávka:
Vůbec to není milostný příběh, že ne? Je to o nás, o válce mezi pevninou a Girlandem. Ale proč ty „jinotaje“? Proč autor rovnou neřekl, o co mu jde? Co když autor naznačuje, že válka nikdy neskončí, že to je perpetum mobile, cyklus zbytečných surovostí, který se dá „zastavit“ jedině dalším válčením?

Obsahově jsem se moc daleko nedostali. Je tu spousty flashbacků do dní souloží a pomalého vniknutí spermatu (ty ses udělal ve mně!) do Alany, čímž vznikalo podhoubí pro narození Hazel. Té Hazel, která vlastně tento příběh vypráví. Pár skoků do minulosti ještě nikoho nezabilo. Vím, že to nebude hračka, ale co může být lepší symbol, pro ten mír, než je dítě dvou znepřátelených stran? A abych citoval sexy Alanu: „Prosím, prosím, nastříkej to do mě“. Inu, ještě bude sranda.

Citát: Nojo, máma a táta spolu kdysi souložili. Co jako myslíte, že vás rodiče vyrobili silou vůle?

PS – Možná bych i uvítal, kdyby nám někdo do Češtiny přeložil řeč Girlandu. Nějak se o to nikdo nestará, že jo pane Richarde Podaný. Nojo, víte, jak se to říká: Čtenář náš poslední spolupracovník.

KubaHanzelin
12.12.2019

Nemám slov..skvělé!

Jass
04.10.2018

Mohutně si vyčítám, že jsem si v knihovně vzala jen první dva díly... No, vážně, co to bylo za neprozřetelný záchvat skromnosti?! A nezajímá mě, že bych měla taky číst něco do školy... Druhý díl je zkrátka stejně návykový jako ten první. Veškerá chvála, kterou jsem napsala k tomu prvnímu se dá aplikovat i tady.

blazkoma
28.07.2018

Opravdu jsem nečekala, že by se mi Sága tolik zalíbila, je značně návyková.

Alethea_k
18.07.2018

Tohle je ještě lepší než první díl! Pomalu ale jistě se ze mě stává milovník Ságy. Musela bych se ale opakovat. Dokonalé postavy, propracovaný svět, humor,... Ráda bych viděla filmové zpracování. Celý svět mě fascinuje a nemůžu se dočkat dalších dílů.

Wojta777
05.07.2018

Vůbec nevím, jak mám odlišit tuto recenzi od mé minulé u prvního dílu. Tento komiks má takový potenciál, že i totální nečtenář fantasy či sci-fi komiksů, by jsi to měl přečíst. Opět zde sledujeme příběh malé rodinky, která se teď rozrostla o jednoho člena, poté tu je zase lovec odměn Vůle a jeho kočka + nový záhadný člen s rohama. A naposledy tu máme prince Robota IV., který také hledá rodinku, jinak se nemůže vrátit ke své zaslíbené. Doporučuji a dávám 5 hvězdiček.

memphisz
24.06.2018

V čem je druhá Sága jiná než první? Asi v ničem. Pocity jsou podobné jako při čtení komiksu Živí mrví, jednotlivé díly se v zásadě příliš neliší (maximálně podílem akce), protože o to nejde. Podstatné je prohlubování vztahů mezi protagonisty a postupné odhalování jejich minulosti a tím objevování motivů jejich činů. A jelikož Sága má celou řadu zajímavých postav, tento přístup vydrží na hodně dlouho.

Kulisa vesmírného fantasy románu, shakesperovská zápletka a vkusně začleňované společenské problémy jsou jen doplňky, které ovšem fungují na jedničku.

Sojčák
Sojčák