Sága 2

Maličká Hazel už za těch pár týdnů života prožila kdeco: unikla nájemným zabijákům, několika větším i menším armádám, nočním přízrakům i aristokratickým robotům s televizorem místo hlavy, ale teď ji čeká to nejpodivnější setkání vůbec… setkání s dědečkem a s babičkou! Je to fantasy? Je to SF? Kdo vlastně ví… a koho to vlastně zajímá! Je to Sága, jedna z nejlepších původních komiksových sérií nového tisíciletí. Spolu s davy fanoušků po celém světě sledujte osudy Marka a Alany, milenců a čerstvých rodičů, kteří přestali být vojáky v dlouhé válce, jež zachvátila skoro celý vesmír, a stali se dezertéry, které nemilosrdně pronásledují obě strany konfliktu. Protože pro mocipány by nebylo moc příjemné, kdyby se svět dozvěděl, že zástupci dvou nesmiřitelných ras se mohou nejen milovat, ale také plodit potomky…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288176/saga-2-m1U-288176.jpg 4.6209

Sága 2.

Literatura světová, Komiksy
Vydáno, BB art

Saga, Volume 2, 2013

Kniha Sága 2

špulo

Parádne pokračovanie. Dnes ráno som vstal a bez váhania si objednal zvyšok série komplet...

ludek.n
22.08.2020

O druhém pokračování Vaughanovy Ságy se dá říct v podstatě to samé, co jsem už prohlásil o jeho předchůdci. Opět je to komplexně uchopený příběh, promyšlený do všech detailů se zápletkou, která strhává a baví. Na scéně se objevuje už v prvním díle zmíněná Gwendolyn a hned se pouští ostře do akce. Žádné váhání, žádný sentiment, žádné ohledy. Staří známí se nám připomínají slovy i činy, přičemž někteří z nich dostávají i širší prostor k vyjádření svých pocitů a myšlenek. Zabrousíme také do minulosti, abychom odkryli něco z pozadí současných událostí. Ani jeden z autorů nijak neubral na imaginaci a představivosti, spíše naopak. Dočkáme se proto ještě nahuštěnějšího a sevřenějšího děje, v němž je stále co objevovat a hlavně na co koukat. Je to zábavné, zatraceně nápadité, neokoukané a originální představení.

sgjoli
18.08.2020

I druhé setkání se Ságou mne dost bavilo - ještě víc než to první. Děj se svižně vyvíjí kupředu, zároveň se čtenář dozví něco z minulosti hlavních postav. Nestojí to na místě, žádná hluchá místa, pořád se něco děje. Děj působí navíc komplexně a je patrné, že autoři přesně vědí, kterým směrem se chtějí ubírat. To je paráda! No a samozřejmě kresba opět vynikající.
Autoři opět nešetří vulgarismy a ani graficky explicitní sexuální scény nechybí, i když ty se tu vyskytují v menší míře než v prvním svazku. Ale očividně je to bráno jako přirozená součást téhle série a čtenář s tím musí počítat.
Opět je tu dost akce, krev tu teče velmi často. Nechybí zajímavé dějové zvraty.
Baví mne, jak jsou ty hlavní postavy propracované. Autoři nemusí používat nějaké zdlouhavé popisy. Stačí trefné hlášky a skvěle propracované grafické vyjádření, aby se tu dobře poodkryl charakter, postoje, nálady, emoce...
Jo, tohle je komiks podle mého gusta.

INCOGNITOREADER
25.05.2020

Jak napsat recenzi na druhý díl, když vlastně skoro stačí překopírovat text z recenze na první díl? Opět skvělé. V druhém díle se jede hodně na vlně flashbacků. Návratů do minulosti je tu hodně a většina pomáha dovytvářet hlubší charaktery postav, nebo vysvětluje události, které předhází prvnímu dílu. Jen kdyby ty díly byly delší! :-)

Terva
29.04.2020

Marko, nikdy nezapomeň na ten nespočet
hrdinů, kteří toho tolik obětovali.
A co ještě důležitějšího, nikdy nezapomeň
na ty zlé okřídlené hajzly.....
Ahoj mami a tati – tohle je moje žena....

Ano, setkání se svými rodiči Marko celkem zvládnul, hlavně když jim představil tu „okřídlenou bestii“, co se stala jeho ženou a má s ní dítě. Co lepšího a humornějšího by jste chtěli mít na začátku dalšího dobrodružství Marka a Alany... Sankta fek. Jenom jsem chtěl, aby všichni byli v obraze, než pokročíme dál.

Citát: Tak moment, ta mrcha, co rozprášila Izabel na atomy, je tvoje matka?

Ano, i Alana má k tomu co říci.
Víte, už jsem si v prvním svazku začal zvykat na výstřednosti a obličeje a tvary některých příchozích tvorů, ale obr Fard mě překvapil. Musím si zvykat, že v tomto příběhu je možné vše a čtenář na to musí být připraven. Fard mě dostal do kolen. A to není jediná výstřední postava v této knize. Kanadská kreslířka Fiona Staplesová se tu pořádně vyřádila. Myslím, že ona a scénárista Brian K. Vaughan se opravdu našli.

Malá ochutnávka:
Vůbec to není milostný příběh, že ne? Je to o nás, o válce mezi pevninou a Girlandem. Ale proč ty „jinotaje“? Proč autor rovnou neřekl, o co mu jde? Co když autor naznačuje, že válka nikdy neskončí, že to je perpetum mobile, cyklus zbytečných surovostí, který se dá „zastavit“ jedině dalším válčením?

Obsahově jsem se moc daleko nedostali. Je tu spousty flashbacků do dní souloží a pomalého vniknutí spermatu (ty ses udělal ve mně!) do Alany, čímž vznikalo podhoubí pro narození Hazel. Té Hazel, která vlastně tento příběh vypráví. Pár skoků do minulosti ještě nikoho nezabilo. Vím, že to nebude hračka, ale co může být lepší symbol, pro ten mír, než je dítě dvou znepřátelených stran? A abych citoval sexy Alanu: „Prosím, prosím, nastříkej to do mě“. Inu, ještě bude sranda.

Citát: Nojo, máma a táta spolu kdysi souložili. Co jako myslíte, že vás rodiče vyrobili silou vůle?

PS – Možná bych i uvítal, kdyby nám někdo do Češtiny přeložil řeč Girlandu. Nějak se o to nikdo nestará, že jo pane Richarde Podaný. Nojo, víte, jak se to říká: Čtenář náš poslední spolupracovník.

KubaHanzelin
12.12.2019

Nemám slov..skvělé!

Jass
04.10.2018

Mohutně si vyčítám, že jsem si v knihovně vzala jen první dva díly... No, vážně, co to bylo za neprozřetelný záchvat skromnosti?! A nezajímá mě, že bych měla taky číst něco do školy... Druhý díl je zkrátka stejně návykový jako ten první. Veškerá chvála, kterou jsem napsala k tomu prvnímu se dá aplikovat i tady.

blazkoma
28.07.2018

Opravdu jsem nečekala, že by se mi Sága tolik zalíbila, je značně návyková.