Sága

Magie válčí s vědou, měsíc s planetou – a široko daleko ve vesmíru není kam se před válkou ukrýt… Marko a Alana se o to přesto pokusí. Je to fantasy? Je to SF? Kdo vlastně ví... a koho to vlastně zajímá! Je to Sága, jedna z nejlepších původních komiksových sérií nového tisíciletí. Spolu s davy fanoušků po celém světě sledujte osudy Marka a Alany, milenců a čerstvých rodičů, kteří přestali být vojáky v dlouhé válce, jež zachvátila skoro celý vesmír, a stali se dezertéry, které nemilosrdně pronásledují obě strany konfliktu. Protože pro mocipány by nebylo moc příjemné, kdyby se svět dozvěděl, že zástupci dvou nesmiřitelných ras se mohou nejen milovat, ale také plodit potomky…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242330/big_saga-yoa-242330.jpg 4.5305

Sága 1.

Literatura světová, Komiksy, Sci-fi

Vydáno: , BB art

Saga: Volume One, 2012

Kniha Sága

zandu
30.12.2021

Nevím přesně, co jsem čekala. Vím jen to, že jsem čekala mnohem víc.
Bylo to divné? Jiné? Kresba je skvělá. Děj - uvidím, co bude v dalších dílech. Zatím mám rozporuplné pocity.

Ran
28.08.2021

Tento komiks je excelentně zpracovaný a styl psaní a vyprávění je výborný. Příběh byl vypointovaný a velmi čtivý.

špulo
11.02.2021

Rozjazd veľkej série. Predomnou už všetci všetko pekne rozpitvali, ja vypichnem len dve, pomerne často spomínané, veci: hrubá mluva a sex.
HRUBÁ MLUVA
Dej sa odohráva počas dlhodobého vojnového konfliktu. Postavy, ktoré sa nám tu potulujú sú vojaci, duchovia obetí oného konfliktu, tajní agenti, nájomní vrahovia a pod. Naozaj niekto očakáva, že v súčasnom komikse budú takéto postavy slušňáci dodržiavajúci jazykový bontón? Veru ťažko. A prehnané to určite nebolo.
SEX
Kniha má 168 strán rozdelených na cca 1-6 panelov. Našiel som AŽ dva, nech tri, panely so sexmotívom. Bez nejakých zásadných detajlov. Noooo, porno jak sviňa. Toto nekreslil Milo Manara, ani Paolo Serpieri. Naozaj, viac sexu si užijete na TV obrazovkách v nedeľu doobeda.
Tož, odomňa len toľko. Prvé dva diely som zvládol hneď za sebou. Prečo som si Ságu neobjednal naraz celú???

Sandor
05.02.2021

Wow, tak tohle jsem nečekal. Sága se mi válela na disku v elektronické verzi asi 3 roky, než jsem na ní nedávno omylem narazil a úplně mě to vtáhlo! Nádherná kresba a originalita zasazení příběhu z toho stříká do všech stran. Jdu hned na další díl.

ludek.n
22.08.2020

Slavná a vysoce oceňovaná Sága začíná. Rozkročena někde mezi science-fiction a fantasy, nabízí drsný humor, kvalitní příběh, vynikající scénář i vpravdě geniální nápady. Brian K. Vaughan vede dějovou linku přímočaře a neochvějně k cíli, s přehledem sobě vlastním balancuje na rozhraní poetiky, romantiky, dobrodružství a akce. Fiona Staples ho mistrně doplňuje, když přistupuje ke kreslení takovým tím tradičním staromilským způsobem, aniž by se však vzdávala prvků moderny. Základem jsou ostré, jasné a přehledné panely s dokonalým figurálním prokreslením a přiměřeným množstvím detailů. Člověk se v nich neutopí a nemá ani důvod stěžovat si na nějaké přílišné zjednodušování. Problém jsem měl snad jen se ztvárněním některých „monster“. Jestliže mi Izabel přišla kouzelná, Stopu či sextilionské krásky jsem rozdýchával opravdu těžce. První Sága mě bavila tak, že pátá hvězda celou dobu cinkala o okraj sklenice.

sgjoli
16.08.2020

Tak tenhle komiks mne velmi příjemně překvapil. Slyšela jsem o něm leccos, ale pořád jsem nevěděla, co vlastně čekat a jestli se mi to bude vůbec líbit. A nakonec se mi to líbilo dost.
Výborná kresba, řízné postavy, svižný děj, akce, skvělé dialogy - to všechno tu je. Někomu by možná nemusely vyhovovat vulgarismy a explicitní sexuální pasáže, ale mně to tu nějak extra nepohoršovalo a nevadilo mi to.
Tenhle komiks jsem si dost užila. Jednu hvězdu jsem ubrala, jelikož doufám, že další díly budou ještě lepší a že ten úvodní svazek byl skutečně "jen" rozjezd.

Katania
12.06.2020

Tak tohle mě baví !!!

INCOGNITOREADER
19.05.2020

Dnes mi přišel první díl, a tak jsem si řekl, že do něj jen nahlédnu jak kresba vypadá...
A už jsem ho nedokázal odložit a přečetl na jeden zátah!
Už jen první věta: Posrala jsem se!
To vás prostě nutí číst dál!
Kresba je zajímavá s málo detaily na pozadí, ale to vůbec nevadí.
Jedná se o mix fantasy a scifi s trochou erotiky a sem tam sprostým slovem.
Probíhá válka mezi rasou z planety, která používá hlavně technologii a rasou z měsíce, kteří zase používají hlavně magii. Protože obě tělesa na sebe vzájemně působí gravitační silou a jejich poškození by vedlo ke skáze se obě válčicí strany rozhodnou přesunout boje jinam. Kam? Do celé galaxie.
Sledujeme příběh dezertérů z obou táborů, kteří se do sebe zamilovali. Což se samozřejmě ani jedné straně nehodí do propagandy a ještě k tomu, že jsou schopní počít spolu dítě.
Opravu skvělé. Pokud bych měl po ruce druhý díl, už ho čtu taky.

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova