Muži hněvu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Samostatná komiksová kniha z pera jednoho z nejúspěšnějších autorů současnosti, Jasona Aarona (Skalpy). Rodina Rathů má násilí v genech – a Ira Rath je toho přímo ukázkový příklad. Vyrostl z něj krutý a nelítostný zabiják, který se nezastaví před ničím, nejbrutálnější chlap, který se kdy procházel po pláních Alabamy. Jenže teď dostal zakázku, nad kterou by možná mohl zaváhat i on. Zabít svého vlastního syna. Nikdo nepíše líp drsné antihrdiny z jižanských zapadákovů než Jason Aaron. Na to vemte jed....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291542/muzi-hnevu-ND2-291542.jpg 3.866
Žánr
Literatura světová, Komiksy, Thrillery
Vydáno, Crew
Orig. název

Men of Wrath, 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (17)

Kniha Muži hněvu

Přidat komentář
trudoš
23.08.2020

Jižanský thriller podle mého gusta, nemilosrdný a strhující. Žádné velké řečičky ani komplikace v zápletce, ale drsná krvavá rubačka, v níž nejde o míň, než chlapské svědomí. Od Jasona Aarona jsem ostatně nic jiného nečekal.
Ovšem, jak literární kritici s oblibou říkají, že méně je někdy více, v případě Mužů hněvu bych se na nějaké „méně“ pěkně vykašlal. Tady by vůbec neškodilo, kdyby drama o třech figurách scenárista rozehrál v trochu velkopanštějším duchu. Přímočará zápletka by klidně mohla zůstat, ale psychologie postav a hlavně proměňování jejich osobností by si rozhodně zasloužily větší prostor. Takhle některé zvraty působí zbytečně uměle, lépe řečeno: přerody chytrých klučinů ve vražedné psychopaty moc uvěřitelné nejsou. Na druhou stranu, co já vím o výchově v Alabamě? Třeba je tohle běžný standard.
A ještě na okraj - kresba Rona Garneyho mi v mnohém připomněla Millerovo Sin City (v dobrém slova smyslu) a dost by mě zajímalo, jestli podobnost Iry Ratha s Marvem je čistě náhodná.

ludek.n
15.03.2020

Mužští příslušníci rodiny Rathů, kterou společně stvořili Jason Aaron a Ron Garney, jsou pěkně drsní chlapíci a můžete vsadit jed na to, že do postele lezou nejen s botami, ale i s nabitou pětačtyřicítkou. Kdo má koneckonců barák vyztužený osm centimetrů tlustou ocelí? A to přitom celý příběh začal tak nevinně a obyčejně - stádem zatoulaných ovcí. Aaron dává do vyprávění snad i duši a pere to tam hlava nehlava - žádné velké ciráty a dohadování, tady se střílí ostrýma. Jako málokde tady fungují i povedené introspekce do minulosti, dokreslující celkový obraz. Apropó kresba! Ron Garney parádně zachytil onu drsnou atmosféru amerického jihu. Jeho panely jsou i v těch nejdynamičtějších pasážích krásně přehledné, adrenalin z nich prýští na všechny strany. Snad jen tihle dva chlápci si mohou dovolit čistě černé stránky jen s několika textovými bublinami, aniž byste je proklínali. Muži hněvu jsou výborný komiks. Čtyři a půl hvězdy, a to jen proto, že to bylo tak krátké…


Lenka.Vílka
24.07.2019

Dostal mě už úvod. Já měla podezření, že Jason Aaron nemůže být úplně normální. Kdo četl Skalpy, potvrdí. Ale tenhle úvod vysvětlí všechno. Takže hned klikám autora do oblíbených (proč už nemám?!) a jdu na Muže hněvu. Protože už jenom ta obálka...

Muži hněvu jsou jednorázovka. A možná proto na mě o to zapůsobil příběh víc. Ona zápletka není zase taková hitparáda, ale jednotlivé kousky příběhu jsou jedinečné. Možná by se starej Rath zachoval jinak, kdyby mu rakovina neukusovala plíce. Možná by se zachoval úplně stejně, ale to se nedozvíme. V téhle rodině jsou muži křtěni hněvem a krví. Spoustou krve, spoustou šílenství, spoustou hněvu a spoustou mrtvých ovcí. Podaří se někomu zlomit řetěz?

Možná je dobře, že to je rychlé a na žádný hluboký rozbor postav není čas. Potom by vám zbytečně došlo, že to jsou vlastně všechno magoři a ani Ruben možná nemá dost síly cokoliv zvrátit. Rodinné prokletí? Osudovost? Blbý místo k životu, které si Rathovi vybrali (bylo jim vybráno)? Nebo jenom prostě špatná krev? A existuje něco jako "špatná krev"?

Možná knihu přečtete rychle, ale zůstane v hlavě dlouho. Zkuste jenom trochu popřemýšlet o té druhé vrstvě, kterou nedostanete na zlatém podnose, a musíte o ní trochu přemýšlet. Jinak to bude jenom další tupé "sejmi je všechny" a jenom tohle tím autor (jako vždycky) nechtěl říct.

Kresba byla nádherná. A k tomu všemu se moc hodila. Prostě drsná špína...

gaspoda
26.11.2017

taková ňamka než vyjdou další skalpy.

Ivan Kučera
03.07.2017

„Povedal by som, že každý chlap má občas slabú chvíľku.“ Spoilery. Príbeh je strašný. Vlastne to, svojím spôsobom, ani nie je príbeh. Iba nejaký náčrtok alebo čo. Postáv je minimum a okrem Rathovcov sú všetky nezaujímaví štatisti (snáď s výnimkou manželky, ktorá má na konci silný preslov). Pozoruhodných bolo viacero momentov, kedy obidva objekty mali dokonalú príležitosť konkurenčný objekt odstrániť, no neurobili to a o dve scény neskôr to zasa chceli urobiť. Wtf? Pripadal som si ako v nevydarenej paródii. To však ešte nebolo takmer nič oproti momentu, kedy brutálny zabijak bezdôvodne precitol a svoju obeť nielenže nezabil, ale ju rovno aj pustil na slobodu a ako bonus jej dal prachy na útek. Veľká nechápačka. Fandiť brutálnemu mafiánskemu zabijakovi sa mi nechce a jeho syn je nudný a nesympatický. Zápletka je hrozne povrchná a skratkovitá. O žiadnu hlbokú sondu do generačného pokolenia prekliatej rodiny rozhodne nejde, hoci to autori asi vidia inak. O čo kontroverznejšie obrázky Jason vytvoril (bábätko v močiari, krvavý fľusanec na Ježiša), o to výraznejšie podcenil príbeh. Netvrdím, že k šťastiu potrebujem komplikované zápletky, ale toto bolo vážne až moc jednoduché. Kebyže mám hodnotiť príbeh, asi by som nad 40% nešiel. Lenže Muži hnevu sú dielom autora kultových Skalpov. A ja Skalpy milujem. Reč Jasona Aarona, hlasná, drsná, nekompromisná, je jasne počuť aj v – inak dejovo slabučkých - Mužoch hnevu. Takže to, čo by si za bežných okolností zaslúžilo 40%, „musí“ ísť na 70%. Pretože je to jazyk, ktorý sa mne osobne veľmi páči. Pretože Jason Aaron je drsný. A ja mám drsné veci rád. K tomu krásna, výnimočná kresba. Temné postavy a ešte temnejšie posolstvo o dedení hriechov po predkoch. Otázka, či sa tomu dá vzoprieť alebo je krvavosť už vrodená a treba sa s ňou len zmieriť, pretože bojovať sa s ňou nedá, nemá to najmenší zmysel. K tomu strhujúce a výnimočné Jasonovo úvodné slovo (a na konci bonus v podobe galérie). Je to proste taká jednohubka. Odporná, desivá, obludná a príbehovo podpriemerná, druhé Skalpy to skutočne nie sú. Napriek tomu sa teším, čo ďalšie nám Jason Aaron prinesie, pretože je to muž, ktorý má čo povedať.

OldaB
22.05.2017

Drsné jižanské drama, které sází především na atmosféru. Scénař mi přišel spíše jednodušší, ale možná by větší překombinovanost atmosféře body ubrala.

jarynek
23.12.2016

Rychlovka, která nezklame. Zmar a beznaděj je prodchnuta dějem od počátku do konce. Oproti Skalpům ale něco chybí - možná větší prostor na prokreslení charakterů jednotlivých postav. Takto je změna postojů některých postav méně přirozená.

Disease
28.11.2016

Solidní jednohubka, která se dá po čase přečíst znovu.

1