Muži hněvu

Samostatná komiksová kniha z pera jednoho z nejúspěšnějších autorů současnosti, Jasona Aarona (Skalpy). Rodina Rathů má násilí v genech – a Ira Rath je toho přímo ukázkový příklad. Vyrostl z něj krutý a nelítostný zabiják, který se nezastaví před ničím, nejbrutálnější chlap, který se kdy procházel po pláních Alabamy. Jenže teď dostal zakázku, nad kterou by možná mohl zaváhat i on. Zabít svého vlastního syna. Nikdo nepíše líp drsné antihrdiny z jižanských zapadákovů než Jason Aaron. Na to vemte jed....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291542/muzi-hnevu-ND2-291542.jpg 3.855

Men of Wrath (2015)

Komiksy
Vydáno:, Crew

gaspoda
26.11.2017

taková ňamka než vyjdou další skalpy.

Ivan Kučera
03.07.2017

„Povedal by som, že každý chlap má občas slabú chvíľku.“ Spoilery. Príbeh je strašný. Vlastne to, svojím spôsobom, ani nie je príbeh. Iba nejaký náčrtok alebo čo. Postáv je minimum a okrem Rathovcov sú všetky nezaujímaví štatisti (snáď s výnimkou manželky, ktorá má na konci silný preslov). Pozoruhodných bolo viacero momentov, kedy obidva objekty mali dokonalú príležitosť konkurenčný objekt odstrániť, no neurobili to a o dve scény neskôr to zasa chceli urobiť. Wtf? Pripadal som si ako v nevydarenej paródii. To však ešte nebolo takmer nič oproti momentu, kedy brutálny zabijak bezdôvodne precitol a svoju obeť nielenže nezabil, ale ju rovno aj pustil na slobodu a ako bonus jej dal prachy na útek. Veľká nechápačka. Fandiť brutálnemu mafiánskemu zabijakovi sa mi nechce a jeho syn je nudný a nesympatický. Zápletka je hrozne povrchná a skratkovitá. O žiadnu hlbokú sondu do generačného pokolenia prekliatej rodiny rozhodne nejde, hoci to autori asi vidia inak. O čo kontroverznejšie obrázky Jason vytvoril (bábätko v močiari, krvavý fľusanec na Ježiša), o to výraznejšie podcenil príbeh. Netvrdím, že k šťastiu potrebujem komplikované zápletky, ale toto bolo vážne až moc jednoduché. Kebyže mám hodnotiť príbeh, asi by som nad 40% nešiel. Lenže Muži hnevu sú dielom autora kultových Skalpov. A ja Skalpy milujem. Reč Jasona Aarona, hlasná, drsná, nekompromisná, je jasne počuť aj v – inak dejovo slabučkých - Mužoch hnevu. Takže to, čo by si za bežných okolností zaslúžilo 40%, „musí“ ísť na 70%. Pretože je to jazyk, ktorý sa mne osobne veľmi páči. Pretože Jason Aaron je drsný. A ja mám drsné veci rád. K tomu krásna, výnimočná kresba. Temné postavy a ešte temnejšie posolstvo o dedení hriechov po predkoch. Otázka, či sa tomu dá vzoprieť alebo je krvavosť už vrodená a treba sa s ňou len zmieriť, pretože bojovať sa s ňou nedá, nemá to najmenší zmysel. K tomu strhujúce a výnimočné Jasonovo úvodné slovo (a na konci bonus v podobe galérie). Je to proste taká jednohubka. Odporná, desivá, obludná a príbehovo podpriemerná, druhé Skalpy to skutočne nie sú. Napriek tomu sa teším, čo ďalšie nám Jason Aaron prinesie, pretože je to muž, ktorý má čo povedať.

OldaB
22.05.2017

Drsné jižanské drama, které sází především na atmosféru. Scénař mi přišel spíše jednodušší, ale možná by větší překombinovanost atmosféře body ubrala.

jarynek
23.12.2016

Rychlovka, která nezklame. Zmar a beznaděj je prodchnuta dějem od počátku do konce. Oproti Skalpům ale něco chybí - možná větší prostor na prokreslení charakterů jednotlivých postav. Takto je změna postojů některých postav méně přirozená.

Disease
28.11.2016

Solidní jednohubka, která se dá po čase přečíst znovu.

Gordson
27.05.2016

Málokdo píše o hnusném, zkaženém Jihu tak dobře jako Jason Aaron.

ondra8929
15.05.2016

Svižná akční jednohubka. Recenze na: http://bit.ly/1TUA6sX

martinstefko
13.05.2016

Jason Aaron je dobrý scénárista a i z malého příběhu udělal něco, co dovede zaujmout.

Covenant
10.05.2016

Tohle byla opravdu krvavá jednohubka. Rychlý slet událostí, bleskové flashbacky a hlavně se tam nikdo s ničím nesral. To byla, ale zároveň jediná věc, co mi trochu vadila. Nebyl čas "přilnout" k nějaké postavě, takže co se s kým stane mi bylo tak trochu u prdele.

borknagar
08.05.2016

Drsný příběh od drsňáka Aarona. Svižný děj plný krve, násilí, jedné rodině a jedné zpackané zakázce. Ano, mohlo by to být delší, mohlo by to být propracovanější, ale na mě to zafungovalo. Muži Hněvu mi připomněli knihu Sedm Katů z Mnichova od Puza, ale proč, to netuším. Kresba povedená a hodící se k tomuto žánru komiksu. Pro fandy Aarona povinnost, pro ostatní dobrý tip na drsný komiks od talentovaného scénáristy......

3DD!3
28.04.2016

Výborné, ale ne strhující jako Skalpy nebo Southern Bastards. Aaron o rodině, o ovcích a zabíjení. Ira patří k těm parchantům co se vám vetřou pod kůži, ale jinak jsou všechny postavy zcela zaměnitelné, Aaron je nijak neprofiluje, prostě banda zmrdů co umře, syn, jeho buchta a děcko, kterým to všechno končí.

memphisz
24.04.2016

Klasická venkovská gangsterka ze špinavého amerického jihu. Stárnoucí Ira Rath jako profesionální zabiják obdrží od rodiny alabamské balíkovské mafie zakázku, aby zabil vlastního syna, který zpackal kšeft a nyní je na útěku. Výsledkem je poctivá jižanská gangsterka plná traumat vztahů mezi otci a syny. Kresba je super a skvěle dokresluje atmosféru. Děj však mohl být propracovanější, takto se děje vše moc rychle.

evickakyticka
19.04.2016

Těžké hodnotit. Je to spíš takové chlapské čtení, příběh mi nic moc neříkal. Ale kresba je parádní. Na té nevidím chybu, ta se mi líbí. Asi jsem věkem vyměkla, už mě nebaví příběhy postavené na cákancích krve...

Hanzman
07.04.2016

Parádní badass jednohubka, plná antihrdinů, brutálních scén, na které budu dlouho vzpomínat. Jason Aaron je magor. Ale magor, který mi imponuje. NIkdo neumí jižanské antihrdiny jako on. Klobouk dolů.