Časohrátky

Tyler a Kinsey Zámkovi nemají ani tušení o tom, že se zabitý protivník Lucas „Finta“ Caravaggio převtělil do jejich mladšího bratra Bódi. Finta tím získal možnost neomezeně se pohybovat po Klíčově. Tím je jeho bezohledná snaha nalézt klíč Omega a otevřít černé dveře téměř dovršena. Ale Tyler a Kinsey vlastní velmi mocný klíč, který dokáže odhalit všechna skrytá tajemství Klíčova otevřením průchodu do minulosti. Pro Zámkovy nastává čas přihlásit se k rodinnému odkazu a postavit se temnotě, číhající za černými dveřmi. Nepoučí-li se z rodinné historie, budou odsouzeni k jejímu opakování, a čas se krátí!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/286319/casohratky-mLH-286319.jpg 4.8135

Zámek a klíč (5.)

Horory, Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Comics Centrum

Clockworks (2012)

Kniha Časohrátky

Arwen777

Nevím, co jiného napsat, předchozí komentáře jsou trefné a výstižné. Já sama po přečtení tohoto dílu ještě víc žasnu, co dvojice Hill - Rodrigues dokázala vytvořit. Pro mě je to dokonalé dílo, spojení úžasného tajemného a napínavého příběhu a neuvěřitelně sugestivní kresby. Výrazy tváří a hlavně oči... neskutečné!
Tento díl opravdu hodně vysvětluje a zároveň, jak již jiný čtenář přede mnou podotkl, je poměrně smutný. Jak už to tak v životě bývá, některé nápady vedou k tragickým koncům, s jejichž následky se pak musí aktéři potýkat po celý život.
Těším se na poslední díl a zároveň mám chuť jeho přečtení oddálit. Nechci se rozloučit s tímto světem fantazie a krásných kreseb. A také se trochu bojím. Zvolil Hill happyend nebo zvítězí zlo?

Wojta777

Už zbývá jen jeden díl a to finále! Jak já miluji tuto hexalogii. Předposlední díl se hlavně odehrával v minulosti, což nám doplňovalo a zacelovalo příběh. Vše teď do sebe zapadá a už mám všechny potřebné znalosti na přečtení posledního dílu. Tato série má vše, co by každý výborný komiks měl mít a mnohem více. Upřímně se mi do finále moc nechce, jelikož nechci skončit s touto skvělou komiksovou sérií. Zcela zasloužených 5 zamčených hvězdiček.

trudoš
24.11.2018

Tak se nám události konečně daly do souvislostí a historie rodiny Zámkových nabývá jasných obrysů. Vysvětlí se účel magických klíčů i jejich tajemný původ, včetně toho, co na Klíčově vůbec dělají a proč průběžně mizí a zase se objevují. Celé to přitom okouzlí nebývalou tvůrčí fantazií - a to jsem si myslel, že mě Joe Hill už nemůže ničím překvapit. Navíc si tím nepřímo otevřel vrátka pro nespočet dalších historek, které by jednou mohly v budoucnu přijít.
Ústřední dějová linka se ovšem posune jen nepatrně, jenže vzhledem k tomu, že k okraji útesu zbývá jen posledních pár krůčků, člověk ani nic jiného od předposledního dílu nečekal. Neznamená to však, že by vyprávění ztratilo prvek napětí, spíš naopak, a tak finále bude podle všeho skvělou hostinou pro hororové fanoušky.
Mrzí mě jen zásah českého nakladatele, který již podruhé přejmenoval jednu z hlavních postav, aby to celé ladilo do kontextu větných frází. Chápu úmysl, ale nic to nemění na faktu, že jsou mi podobné „opravy“ proti srsti.

Diabel
30.08.2018

Pátej díl v sobě nese napětí, vzrušení, zatajení dechu, ale i smutek. Celou tu sérii chcete vědět, co se stalo a proč. A tady se to konečně dozvíme... Není to sice úplný konec, ale z části už ano. Padl z toho na mě smutek, protože to, co se stalo, vzniklo úplně nevinně. Přiznám se, že tak blbej nápad jsem nečekal a už vůbec by mě nenapadlo, že přijde z rovna z téhle hlavy. Kromě toho hlavního je ale kniha plná i jiných zjištění a všechno konečně do sebe krásně zapadlo. Hill to vymyslel dobře. Ne dobře ne, přímo geniálně.
Kresba je stále úchvatná a všude vás doprovází prokleté pohledy... Dalo by se říct, že jeden pohled nestačí, je zapotřebí víc a víc... Chce nechtě tomu nakonec propadnete tak jako já a troufám si říct, že jako každej, kdo to četl.
Ještě bych dodal, že v sérii nebyl ani jeden díl pro mě ničím výrazně slabší. Něco třeba mělo pomalejší děj, ale nemůžu říct, že bych se nudil. To tady nepřipadá v úvahu. Spíš mě mrzí, že ty poslední tři díly jdou tak hopem a je tam toho až moc.
Jsem rád, že mám knihy doma a mohu se k nim vracet, protože to nejsou komiksy na jedno přečtení a jsem si jistej, že v tom hltaní stránky za stránkou, jsem určitě něco přeskočil. Nicméně - vzhůru za šestým dílem.

Moje hodnocení 9/10

evickakyticka
21.12.2017

Pecka díl. Minulost spojuje přítomnost, vše do sebe začíná zapadat. Nemůžu odtrhnout oči a už se třesu na závěr.

jarynek
16.11.2017

Po zběsilém tempu čtrtého dílu přichází zklidnění před předpokládanou bouří dílu finálního. Časohrátky ukazují historii vzniku klíčů (která nám dosud po kouscích byla servírována v přehledech klíčů na konci každého dílu) a dále vyprávějí příběh, jak a proč se z Finty stalo to, co se z něj stalo a jakou úlohu v tomto hrály jednotlivé postavy. Ačkoliv tempo polevilo, neznamená to, že by tento díl postrádal syrovost, krev, napětí, lásku. Zajímavé jsou některé paralely mezi současností a dřívější historií. Ačkoliv se zde setkáváme s tajemnem a kouzelnými klíči, připadá mi chování a vztahy hlavních hrdinů velmi uvěřitelné. A poslední díl? Nevím na koho si vsadit - Rufus, Duncan, Bóďův duch, ...?

Ingenír
21.11.2016

Nebudu nic měnit. Tato komiksová série je jedna z nejlepších, co jsem kdy četl a prohlížel. Některé kresby jsou skoro démonické a vždy v nich najdu další a další detail, umně schované někde v pozadí. Perfektní dialogy, temná atmosféra, láska sem tam trochu humoru - prostě paráda.

memphisz
15.11.2016

Díl, ve kterém se vysvětlí celá historie Klíčova a postav. Zvláště druhá polovina knihy je super, napínavá a temná.