Časohrátky

Tyler a Kinsey Zámkovi nemají ani tušení o tom, že se zabitý protivník Lucas „Finta“ Caravaggio převtělil do jejich mladšího bratra Bódi. Finta tím získal možnost neomezeně se pohybovat po Klíčově. Tím je jeho bezohledná snaha nalézt klíč Omega a otevřít černé dveře téměř dovršena. Ale Tyler a Kinsey vlastní velmi mocný klíč, který dokáže odhalit všechna skrytá tajemství Klíčova otevřením průchodu do minulosti. Pro Zámkovy nastává čas přihlásit se k rodinnému odkazu a postavit se temnotě, číhající za černými dveřmi. Nepoučí-li se z rodinné historie, budou odsouzeni k jejímu opakování, a čas se krátí!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286319/casohratky-mLH-286319.jpg 4.8190

Zámek a klíč 5.

Horory, Komiksy, Fantasy
Vydáno, Comics Centrum

Clockworks, 2012

Kniha Časohrátky

Delphín

Tento díl je vlastně takový výlet do minulosti. A je to boží! Zapadne do sebe vše, co zde Hill v tom svém skvěle vytvořené světě plánoval, tudíž se nemusí nic vysvětlovat, ale může se jít rovnou do akce. Konečně i detailněji poznáváme i onu partu Randella, jak oni využívali všechny klíče až do jednoho osudného dne. Parta navíc funguje skvěle, protože každý má svůj osobní příběh nebo trable.
Celý komiks je boží, ten pocit když vám v průběhu děje docvaknou všechny ty narážky je opravdu úžasný. A i když je vám jasné, co se bude dít dál, stejně děj stále graduje a vás více a více překvapí. Lepší předehra pro velké finále snad být ani nemohla!

Miro.slav

Čakal som príbeh, kde sa budú prelínať rôzne časové línie a budú prebiehať časové zvraty a paradoxy. Nestalo sa tak! No to nie je dôvod na smútok. Práve naopak. Dozvedáme sa veľa o histórii Lovecraftu, o vzniku kľúčov, o Rendellovi, Fintovi a ich skupine.

A konečne viem ako to bolo s Lukom Fintom Caravaggiom a jeho obratom ku zlu!

medvídě

Možný spoiler
V tomto díle poznáváme historie Klíčova a původ zámků, který sahá do konce 18. století, kdy jsou popraveni rodiče našeho klíčotvůrce za zradu a napomáhání nepřátelům.
V jeskyni objevujeme tajemné dveře a nebezpečí, které za nimi číhá - démony, kteří se nešťastníků, jenž jsou k nim nalákáni, přisají k duši a ovládají tak celu lidskou bytost, nebo když se ijm nepovede získat člověka a pokouší se sami prchnout, proměňují se ve zvláštní kov. Takto posedlí lidé touží po krvi. A tak vzniká první zámek a klíč Omega, aby zjistili tyto nebezpečné dveře. Vše z toho zvláštního kovu.
Pak se dostáváme do doby mládí otce našich 3 hrdinů a zjišťujeme, co se tehdy stalo. Jako využívali klíče a díky touze po výrobě nového pootevření zakázané dveře a ztratili tak Fintu.

fvalek

I když po dramatických událostech konce Klíčů království je děj ohledně hlavní zápletky trošku slabší, tak mám tyhle vysvětlovací díly rád. Užíval jsme si pohled do historie a odhalení řady tajemství, která tenhle díl přinesl. Nicméně spousta záhad ještě zůstala a krásně se nám nakročilo na finále, které si teď dám o to raději.

Jsem moc rád, že se Kinsey zase vrátila do starých kolejí. Tyler se drží v příjemné rovině, kdy mi nevadí a oběma jim fandím. No a Bóďa, to je kapitola, těším se, co vyvede. V minulosti, jak jsem již psal, se mi líbí vysvětlené ohledně vzniku klíčů a Rendellovy party, ale pobavila mě i minulost Duncana... :D

Jak už jsem psal u minulého dílu, pokud někdo klíče vyrábí cíleně, proč proboha vznikají takové blbosti... ale to je prost takové pro zajímavost no. :)

jejda.majda

Po rozvleklejším čtvrtém dílu jsem se vrhla na nadupaný pátý díl. Opět skvěle vymyšlený příběh, krásné ilustrace a zajímavý děj s nečekanými zvraty. Jsem maximálně natěšená, jak celý příběh dopadne a těším se na jeho dokončení v šestém dílu.

Mercatino

Z celé série tento díl vyčnívá. Je to proto, že v tomto dílu čtenáři vyjde na světlo mnoho věcí, které byly nejasné a nerozpletené. S tímto dílem Zámek a Klíč dostává nový rozměr a posunuje tuto sérii ke hvězdám.

Morbidus

V této části příběhu zapadnou střípky minulosti na to správné místo. Konečně se ukáže, odkud se klíče vzaly a jak díky jednomu blbému rozhodnutí Zlo proniklo na tento svět. Člověk by řekl, že tento díl série je takové ticho před bouří - ale opak je pravdou. Ve skutečnosti je smutnější a brutálnější než ty předchozí.
Přítomnosti si tentokrát tolik neužijeme, ale na druhou stranu - věci, které se v ní odehrají, jsou vpravdě zásadní. Damien hadra. Věci jsou dořešeny a se čtenář může v dalším svazku plně soustředit na Konec.

Lenka.Vílka

"Our Legacy - While She Sleeps"

Vskutku svižné Časohrátky. A nejenom minulost byla zajímavá. Přítomnost mě bavila taky. Protože...

...malý Satan junior. Konečně se hezky ukázalo, že i v Bóďově těle si jde Finta drsně za svým. Au. Líbilo se mi, že konečně Kinsey našla odvahu udělat to, co měla udělat už dávno. A už jsem jenom doufala, že najdou skutečnou odvahu a vážně se přihlásí k rodinnému odkazu. Protože tik tak...klíč Omega.

A co se stalo v minulosti, jak to do sebe perfektně zapadlo. Všechno bylo prostě dokonalé.

SPOILER Mám takhle napsané postavy ráda. Div mi Luka nebylo líto! Tleskám! SPOILER

Představa, že u sebe nemám další díl je šílená. Mám... :)

Koruna stínů
Koruna stínů