Časohrátky

Tyler a Kinsey Zámkovi nemají ani tušení o tom, že se zabitý protivník Lucas „Finta“ Caravaggio převtělil do jejich mladšího bratra Bódi. Finta tím získal možnost neomezeně se pohybovat po Klíčově. Tím je jeho bezohledná snaha nalézt klíč Omega a otevřít černé dveře téměř dovršena. Ale Tyler a Kinsey vlastní velmi mocný klíč, který dokáže odhalit všechna skrytá tajemství Klíčova otevřením průchodu do minulosti. Pro Zámkovy nastává čas přihlásit se k rodinnému odkazu a postavit se temnotě, číhající za černými dveřmi. Nepoučí-li se z rodinné historie, budou odsouzeni k jejímu opakování, a čas se krátí!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/286319/casohratky-mLH-286319.jpg 4.891

Zámek a klíč (5.)

Clockworks (2012)

Horory, Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Comics Centrum

evickakyticka
21.12.2017

Pecka díl. Minulost spojuje přítomnost, vše do sebe začíná zapadat. Nemůžu odtrhnout oči a už se třesu na závěr.

jarynek
16.11.2017

Po zběsilém tempu čtrtého dílu přichází zklidnění před předpokládanou bouří dílu finálního. Časohrátky ukazují historii vzniku klíčů (která nám dosud po kouscích byla servírována v přehledech klíčů na konci každého dílu) a dále vyprávějí příběh, jak a proč se z Finty stalo to, co se z něj stalo a jakou úlohu v tomto hrály jednotlivé postavy. Ačkoliv tempo polevilo, neznamená to, že by tento díl postrádal syrovost, krev, napětí, lásku. Zajímavé jsou některé paralely mezi současností a dřívější historií. Ačkoliv se zde setkáváme s tajemnem a kouzelnými klíči, připadá mi chování a vztahy hlavních hrdinů velmi uvěřitelné. A poslední díl? Nevím na koho si vsadit - Rufus, Duncan, Bóďův duch, ...?

Ingenír
21.11.2016

Nebudu nic měnit. Tato komiksová série je jedna z nejlepších, co jsem kdy četl a prohlížel. Některé kresby jsou skoro démonické a vždy v nich najdu další a další detail, umně schované někde v pozadí. Perfektní dialogy, temná atmosféra, láska sem tam trochu humoru - prostě paráda.

memphisz
15.11.2016

Díl, ve kterém se vysvětlí celá historie Klíčova a postav. Zvláště druhá polovina knihy je super, napínavá a temná.

kethy
05.10.2016

Sice jsem neměla moc času na čtení, ale když už jsem se do tohoto dílu pustila, nevěděla jsem, kdy to ukončit. Fascinující pohled do minulosti, nádherné prostředí, napětí, strach, láska a mnoho dalšího v tomto úchvatném příběhu. Monu jen vřele doporučit.

Pavo.Klima
09.07.2016

Časohrátky vysvětlující. Dost mne bavily dějinné paralely. Podobnost ve výrazech tváří hrdinů kdysi a dnes... Škoda však, že historie klíčů neukázala i další historické milníky, na které naráží soupis klíčů na konci téměř každého svazku. Děj během druhé světové války by jistě ukázal, proč dospělí nemají ke kouzlům přístup. A moje němčina je nevalná, tedy se mohu jen díky náznakům domnívat, co se stalo...

LordSnape
03.07.2016

Na Časohrátkách je příkladně vidět, že Joe Hill má vše moc hezky promyšlené. Rýpání se v minulosti, vysvětlení zásadních faktů ohledně klíčů a motivace hlavního záporáka mě moc bavila a dalo by se říct, že to v rámci celé série vůbec poprvé, co se mi tak líbily hned dva díly po sobě. Těším se na finále, ale kupovat si to nebudu, protože série jako celek až taková boma dle mě není i když je zatraceně hezky originální.

Sorrow
31.05.2016

Je až fascinující, jak má Hill všecko do detailu promyšlené. V tomto díle se konečně objasnila spousta věcí a všechno dává jasný smysl. Rodrigueze považuji za boha, opravdu se zlepšuje s každým dílem. V kresbách lze nalézt spoustu jemných, a přesto velmi důležitých detailů a jeho celostránkové kresby jsou opravdu nepřekonatelné. Obzvláště ta z Lukovo hlavy! Je to zkrátka komiks jak má být - nestačí jen číst, musíte se i dívat; a že ten pohled za to stojí!

Nýdnol
24.05.2016

Tenhle díl je pěkné maso, které se nebojí vrtat v minulosti.

Predator666
23.05.2016

Dle mého skromného názoru je tato pátá kniha nejlepší v celé sérii. Spousty hlášek, mouder a černého humoru s trochou hororové příměsi a napětí. Děj se posouvá a čtenář tuší, že bude hůř, ale na druhé straně, co dokáží klíče Alfy & Omega. Zhorší situaci, nebo z ní naopak udělají dětskou pohádku ze šťastným koncem? Věřím, že Joe Hill bude stále tak tvrdý, jak doposud.

borknagar
22.05.2016

Díl, který spíše vysvětluje, než by se posunoval v příběhu dále. Hill si s příběhem pohrává, má vše dokonale promyšleno a tímto svazkem nás neskutečně nabudil na velké finále, které věřím, bude jízda od začátku do konce. Je až neskutečné, kolik různých detailů Hill do příběhu vložil, jak vše dokonale navazuje. Užívám si příběh, užívám si kresbu. Čtení má být zábava a já se u tohoto díla bavím nadmíru dobře. Beru do rukou poslední díl této série a vím, že něco velkého pomalu končí (naposledy jsem něco podobného prožíval u románu TO - náhoda?), ale těch posledních 200 stránek si užiji.......

Kapis
05.05.2016

Ai Ai Nig Shiburath!! Fiktivní městečko Lovecraft v Massachusetts - v Nové Anglii, kde velký mistr stejného jména žil a stvořil svůj úžasný svět a jemuž je tato série jistě poctou - vydává další dávná tajemství! A není to nic příjemného. Finta, Kulišák, či Démon zpoza Černých dveří se s tím nepáral(a) v žádné době a systematicky, bezohledně a krutě si jde pořád za svým cílem. Spousta věcí se dovysvětlilo a samotný popis prvních klíčů od Benjamina Zámka teď dotváří první příběh knihy z občanské války - což jsem zjistil zcela náhodou, když jsem si nakonec listoval seznamem klíčů. Je to stále psáno a kresleno ve velkém stylu a odpoutat se od toho rektorvoucího čtení jde jen s velkým sebezapřením, napětí se dá krájet a stránky jsem otáčel se zatajeným dechem, pln nervozity. Hluboce smekám a nedalo mi, abych včera před spaním už nenačal poslední díl! O čem se mi tak asi zdálo....uffff.

DennisMoore
04.05.2016

Jeden velký - a skvělý - pohled do minulosti a v něm hodně odpovědí na hodně otázek. Jsem trochu v rozpacích z toho, že z Kulišáka (který se v první knize jmenoval Dodge) je najednou Finta, ale samozřejmě chápu, že se to tak hodí víc a že pan Kantůrek nemohl při překládání prvních Zámků a klíčů tušit, co a jak bude. Finále bude velké, hned jdu na ně.

Terva
01.05.2016

Příběh v této knize je rozdělen do pěti kapitol. První nese název „Kovářův syn“, druhá kapitola se jmenuje „Zničit!“, třetí pak zove se „Krotitelé bouře“, čtvrtá se jmenuje „Šeptající železo“, kapitola pátá „Dospěláci“, poslední kapitola nese název „Opona padá“

V páté knize ze série Zámek a klíč se na počátku vracíme trochu do minulosti. Spisovatel Joseph Hillstrom King a chilský malíř Gabriel Rodriguez nás ve svém příběhu zavedou až do Lovecraftu roku 1775. Zámkovi to v té době neměli vůbec lehké. Vlastně je to šíleně smutné.
Oko asi nezůstane suché.

Malá ochutnávka:
Benjamine, u Ježíška na nočníčku, nemůžeš alespoň na chvíli odložit ten zámek a bavit se se mnou?
Už dál nedokážu snášet ten můj nářek. Dohání mě to k šílenství..............

CITÁT – Proti stvořením, které přicházejí těmito dveřmi, jsou všechny lidské války jen dětskými šarvátkami.

Druhá kapitola má několik odnoží a asi nejkrásnější a nejtemnější je ta nazvaná PŘEDEVČÍREM. Její druhá stránka obsahuje jednu z nejkrásnějších kreseb v této knize. Ne, není jediná, ale jedna z těch nejhezčích. Kinsley to tam opravdu sluší. A jako supr bonus je tu opět ten suchý, tvrdý a černý humor.

Malá ochutnávka:
Přemejšlím, jaký to asi je bejt v rakvi dole ve tmě, pod vší tou hlínou, úplně sám...strčenej v díře a nikde nikdo, s kým bych si mohl popovídat. Já bych se asi zbláznil.

Příběh třetí začíná citací mistra Shakespeareho. A hlavně v této části začínají ty správné Časohrátky, původně avizované s Českým názvem „Hodinové strojky“. Ale ruku na srdce, kdo četl, pochopí, že Časohrátky jsou velmi výstižným názvem.

CITÁT – Do prdele, do prdele, kurva, co to......proč!!!

Čtvrtá odnož Časohrátek nás vrací do školních let některých důležitých aktérů. Víc nebudu psát, mohl by to být spoiler.
To jsem nebyl já, to ta věc, co mi vnikla do těla.

Pátá část odkrývá nádhernou dvojstránkovou kresbu, která zachytává pohled do Lukovo hlavy. Nejbrutálnější a nejfantastičtější kresba celé série. Join or Die.

Takto bych mohl pokračovat do nekonečna. Dá se klidně napsat, že na každé straně této knihy je nějaká hláška, která stojí za zapamatování. A vlastně celá ta série stojí za přečtení.

Příběh je opět velmi nádherně nakreslený, skoro až brutálními barvami, krev je tu opravdu krví, smrt je opravdu smrtí. Vše je prošpikováno ironickým až černým humorem, spoustou klení, temnoty, smutku, sexu, málo používaných slov (sprostých), zajímavých citací i situací, ale i lásky, nadějí a překvapením.

Mám strach, že se mi teď bude celý měsíce zdávat o dveřích a démonech a o zámcích a klíčích.

Konec je otevřený, ale šestá část už je poslední a tak se těším, jak to všechno dopadne.
Tato kniha neobsahuje ObraZárnu, které byla skoro tradicí v předcházejících čtyřech knihách. Na konci tohoto příběhu je jen seznam již známých klíčů.

Tuto sérii vřele doporučuji.

Covenant
29.04.2016

Blížíme se do finále a já pořád nechápu, jak tahle dvojka slídilů dokáže zaujmout na tolik stránek, bez nějakého hluchého místa. Bál jsem se, že půjde o prequel, ale bylo to trochu jinak a vlastně jsem za to i hrozně rád. Nejde totiž jen o nějakou naroubovanou pasáž, před velkým finálem, ale o promyšlený tah, který dává smysl a parádně do sebe zapadá. Na konci všeho jste připraveni už na všechno, ale tak napjatí, že jste zároveň nadšení z toho, jak nám to vydavatelé usnadnili a vydali oba poslední díly najednou. Právě v tuto chvíli mám rozečtený díl poslední a musím říct, že odlepit se od stránek, kvůli blbý práci, šlo hodně ztuha. Na druhou stranu se tak alespoň protáhne konec, ke kterému se nerad v této velkolepé sérii blížím.

martinstefko
29.04.2016

Zámek a klíč 5: Časohrátky je opět skvělá kniha.