Alfa a omega

Stíny ještě nikdy nebyly tak temné a smrt ještě nikdy tak blízko. Otočte klíčem a otevřete poslední dveře – je čas se rozloučit. Nenechte si ujít poslední dvě části Omega a Alfa série bestselerů Zámek a klíč, přinášející Vám v jednom svazku ohromující a působivý závěr! Trvalo celé dva životy a stálo nespočet obětí, než Lucas „Finta“ Caravaggio konečně dosáhl svého cíle – najít klíč, který otevírá černé dveře. Finta se v podobě malého Bódi Zámka vrací k černým dveřím v hlubinách zatopených jeskyní pod Klíčovem a chystá se vypustit zlo, které se za nimi skrývá. Tyler, Kinsey, Scot, Nina, Rufus i všichni ostatní, kteří po celý čas stáli proti Fintovi, zaujali svá místa a finále tragédie může začít. Souboj lásky a nenávisti se odehraje hluboko v jeskyních pod Klíčovem, na prahu místa, kde bylo ono zlo celé generace drženo pod zámkem!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/286320/alfa-a-omega-4Ea-286320.jpg 4.7131

Zámek a klíč (6.)

Horory, Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Comics Centrum

Alpha & Omega (2014)

Kniha Alfa a omega

ejerabko

Přestože komiksy nejsou můj oblíbený typ knih, tak v případě série Zámek a klíč musím změnit názor. Knihy byly od pvního dílu napínavé a vůbec jsem se od čtení nedokázala odtrhnout :-) Tak, jako už psal někdo přede mnou, je škoda, že se klíčům v pozdějších dílech nevěnovala taková pozornost. S přibývajícím množstvím klíčů jsem se začala ztrácet v jejich vlastnostech a schopnostech. Ale celkově jsem ze série naprosto nadšená a ke knihám, ač to nemám ve zvyku, se určitě vrátím ;-)

Arwen777

Tak je tu konec. Stejně jako mnoho čtenářů přede mnou je mi z toho trochu smutno, ráda bych v příběhu zůstala déle a užívala si nádherné kresby. Ale všechno jednou končí. Mě tento závěrečný díl přišel stejně skvělý a napínavý jako ty ostatní, možná o trošku méně strašidelný. Happyend mě nezklamal, ostatně byl vydlážděný mnoha zlovolně zmařenými životy. Ocenila jsem sílu přátelství a lásky. Abych pravdu řekla, tak mě Hill dostal úplným koncem. Nechci předesílat pro ty, kteří ještě nečetli. Ale pro mě to bylo nečekané a naprosto geniální.
Takže děkuji autorské dvojici Hill a Rodriguez za dokonalý zážitek. Díky nim jsem se na komiksy začala dívat jinýma očima a přestala jsem je podceňovat. A jsem si jistá, že se k této sérii ještě mnohokrát vrátím.

Wojta777

Já.... nemám vůbec co dodat. Tak krásné ukončení této výborné hexalogie. Vůbec se nechci srovnat s tím, že to skončilo, ale musím. Takhle mají vypadat správná finále.
Děj byl opět úžasný. Konečná velká bitva dobra proti zlu. Všichni na pokraji svých sil. Velké ztráty na životech. A tolik zvratů. A ten finální, ten je teda.
Kresba byla nádherná jako vždycky. Velká chvála Gabrielovi, který kreslil celou tuhle sérii a nikdy neměl slabou chvilku, která by šla vidět na jeho kresbě.
Postavy ukázali své nejtemnější chvilky, ale také nejstatečnější. Obzlášť hlavní postavy, které se zachovaly, jakožto opravdoví hrdinové.
Všichni si prošli peklem. Spousta z nich to nezvládla, ale někteří ano.
Dále už nevím, co dodat. S těžkým srdcem se loučím s touto sérií, která toho ve mně nechala spoustu.
Sbohem Zámku a klíči. Nechť se někdy znovu setkáme. Dávám 5 zamčených hvězdiček.

anishta
05.12.2018

Ouč, tak to mě rozsekalo... Skvělé srdcervoucí zakončení. Líbí se mi, že to nemá stoprocentní "hepyjend", ale prostě ... Dokonalost... Nemám slov...

Diabel
31.08.2018

Tady úplně nevim, jak začít. Je toho tolik, co bych chtěl říct. Dost jsem se na závěr těšil a zároveň mě obestřela mlha smutku, protože jsem věděl, že něco skvělého právě končí. Takže se mi do čtení vlastně ani moc nechtělo.
Ale začal jsem.
Všiml jsem si, že máma Zámkovic dětí zůstala trochu v pozadí a že mezi ní a dětmi roste trochu propast, i když ji mají rádi. Dalo by se říct, že její misto nahradil Tyler a do určité míry i Kinsey. Z Tylera se stal muž. Hodně se změnil. Z Kinsey je taky kus slečny a když chce, tak jí to sluší. Nakonec se ukázalo, že ani postava Rufuse nebyla zbytečná, i když neměl moc prostoru... Dost mi chyběla původní postava Finty. Ať už to byl Zack či záhadná žena v černém obklopena hordou stínů...
Dalo by se říct, že pravý masakr nastal, když už neměl Finta co ztratit. Když už není co tajit, proč to nerozjet ve velkém, že. To, co na nás chystal, mě trochu překvapilo. Čekal jsem něco jiného, ale jeho nápad byl logický a neměl chybu. Jenže to by tu nesměl být ještě jeden klíč, kterej mě třeba mile překvapil.

Závěr byl hodně dojemný... Stalo se toho tolik, že jsem si vlastně poprvé od celé série tak nějak oddechl. Napětí opadlo a dostal jsem šanci se s hrdiny rozloučit. Za tu krátkou dobu to vlastně byli spíš přátelé, ale tak je to vždycky, když vám postavy přirostou k srdci.

Co se týká kresby, tak na mě zapůsobily poslední obrazy, přestože na nich byly pouze dveře... Dveře, ke kterým už bohužel nemám žádný klíč...

P.S. Přesto všechno jsem dal o hvězdu níž a to proto, protože jsem byl malilinko zklamanej. Ono totiž to podstatný se už událo v pětce, což je asi největší slabina tohohle dílu.

Moje hodnocení 8/10

jockjock
30.08.2018

Ale já musím dát o hvezdičku méně kvůli tomu přecukrovanýmu americkýmu konci...

jarynek
28.12.2017

Nějak jsem se ke čtení závěrečného dílu nemohl odhodlat. Ne, že bych se nětěšil. Naopak jsem se bál, že skončí něco, co nechci, aby skončilo. Nakonec jsem přeci jen nevydržel a pak už jen dychtivě otáčel stránku za stránkou. Ačkoliv byl závěrečný děj poměrně předvídatelný, autoři jej naservírovali tradičně takovým způsobem, že mě každou stránku udivovali se svou imaginací a skvělou kresbou. Výborně vystavěný příběh od prvního do posledního dílu, kde zdánlivé maličkosti do sebe zapadnou s přesností hodinářského stroje až po dočtění celé série. Určitě jsem nečetl tuto sérii naposledy.

evickakyticka
21.12.2017

Přidávám se k ostatním, že tato série komiksů je geniální. Určitě budu mít touhu si ji zase přečíst. První díl mám už dlouho v knihovně, ale asi budu muset dlouho krmit prasátko než je všechny seženu dohromady. Rozhodně by to za to stálo... Jediné, co mě v tomto díle štvalo, byly typické americké kecy o hrdosti, lásky k bližním apod. Ale už jsme si my, evropani, snad zvykli.