Pod kočičími hlavami

Město je prostředím pro specifický způsob života. Řídi se vlastními zákonitostmi, ovlivňuje své obyvatele a je živnou půdou příběhů, s nimiž se jinde setkat nemůžete. A stejně jako bují města, rozvíjejí se i jejich příběhy, legendy a mýty. Antologie Pod kočičími hlavami takové příběhy přináší. Za zdmi, přes které jste nikdy nepřelezli, za vraty, kterými se bojíte projít, za nárožími utopenými v nekonečných stínech, pod víky kanálů… tam všude můžete zažít, co zůstává skrytě před zraky ostatních. Město vám může být pomocníkem i překážkou. Je páteří kouzelných osudů, dýchá plícemi vlastních obyvatel a v jeho srdci vzniká cosi nové, nám tak blízké i odpudivé. Třináct povídek českých autorů, třináct rozličných městských příběhů. Celek je tak pestrý, jak jen může být pestré samo město. Každý autor uchopil urbánní archetyp po svém a vytvořil dobrodružnou, hororovou, humornou, akční, detektivní či surreálnou povídku. Všechny ale mají něco společného. Chytnou vás. Sestavil Ondřej Jireš a Antonín K. K. Kudláč....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28043/pod-kocicimi-hlavami-28043.jpg 3.919
Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Triton

misantroop

Bohužel zklamání, jako výběr z českých autorů mě tato sbírka bohužel moc nepotěšila.

Covenant
31.01.2016

Tak u mě je to lepší průměr. Povídku "Ukolébavka pro město krys", jsem četl už v Renčínově sbírce povídek a protože se mi hodně líbila, přivedla mě konkrétně k této knize. Zde se mi líbila povídka od Žambocha "Oběti a vrahové", jelikož mám pro něj a fantasy detektivky slabost. Objevem byla pro mě autorka Františka Vrbenská, se svojí povídkou "Hra na tiché léto", ale i Petra Neomillnerová, která je v těsném závěsu s povídkou "Všude je voda". Ta už měla, ale své chybky a tím už bych načínal povídky, které se mi líbily, ALE... Co se týče povídek, které mě opravdu nijak zvlášť neoslovily, tak to byla jedna krátká "Muž bez medových koláčků" a jedna delší "Ostří času", u které jsem se nudil. Je to právě jedna z těch plytkých, lehce podprůměrných, bezobsažných fantasy, které kazí celkový pohled a dojem lidí nezasvěcených.

kolodze
15.12.2012

Česká městská fantasy se tu ukazuje v celkem dobrém světle.Nejvíc mě bavila úletová povídka Michala Špačka Bitva o Anděl která pro mě objevila dalšího s antihrdinů Vosáka. Do mé TOP 5tky bych zařadil ještě - Můj dům, můj hrad - Hra na tiché léto - Voda je všude a Druhou protisměrnou.Naopak mě vůbec nebavila Ta, která chodí třikrát ale i ta se může jinému čtenáři zalíbit. Zkrátka všem milovníkům Urban fantasy mohu jen doporučit.

cori
13.02.2012

Sbírka 13 povídek v žánru městské fantasy. Nejvíce se mi líbila Hra na tiché léto, Ukolébavka pro město krys, Bitva o Anděl (plná třeskutého humoru) a Druhá protisměrná. Vůbec mě neoslovila povídka Ta, která chodí třikrát a Všude je voda. Myslím si, že každý si svou povídku vybere. Jsou melancholické i akční, humorné i filozofické.