Covenant Covenant komentáře u knih

Míle a míle Míle a míle Robert Kirkman

Ach ne! Proč to nekreslí Tony Moore? Příběh dobrej. Jo, farma. Jo, mrtvoly. Jo, Hershell. Jo Maggie....... Ale fakt si nemůžu pomoct a musim si postěžovat za tu změnu!

10.05.2018 4 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Dlouho jsem se komiksu vyhýbal. Seriál už vídám jen zřídka, protože už to dost natahujou. Tak jsem se pustil do prvního dílu komiksového a co mě na první pohled uchvátilo - kresba Tonyho Moorea. Je to přesně ten styl, který mi vyhovuje. Zombíci krásně detailně propracovaní a detaily jsou vidět všude. Co se týče příběhu, tak je stručnější, než v seriálu a je zcela vyhovující. Z druhého dílu mám trochu strach, protože to kreslí někdo jinej.

10.05.2018 5 z 5

Macanudo 9 Macanudo 9 Liniers (p)

Kapitán Deja vu, byl dobrej. Ten mě dostal! Kapitán Deja vu, byl dobrej. Ten mě dostal!

05.05.2018 3 z 5

Macanudo 5 Macanudo 5 Liniers (p)

V tomhle díle převažovalo více těch "zbytečných" stripů. Jako najde se pár dobrých, jako třeba o inteligentní střele, ale takové, jako jsou např. skutečné autorovo příběhy, prostě jenom znuděně projdu...

05.05.2018 2 z 5

Macanudo 3 Macanudo 3 Liniers (p)

Moje druhé přečtené Macanudo. Když si to shrnu, tak se moc nesměji, ale mám z toho takový milý pocit. Některé stripy jsou o ničem, až tak moc, že jsou vlastně o něčem mnohem víc. Je to o celkové pohodě pročítání. Říkám si, už ty blbosti nebudu číst a pak vemu další do ruky a tlemím se. Je to záhadné.

05.05.2018 3 z 5

Bezceler - život bez zeleniny Bezceler - život bez zeleniny Fagi

Čekal jsem bohužel, že mě to pobaví. Slovní hříčky byly k uzoufání kostrbaté a většinou o NIETZSCHEm.

24.04.2018 2 z 5

Nebojím se tmy Nebojím se tmy Helena Haraštová

Díky této knize, už se nebojím tmy. Teď už vím, že zloděj, co mě v parku chce přepadnout a okrást, je jen sova, co sedí vlkovi na zádech a vrah, co se mi vloupává do bytu, jen ožralý soused, co si spletl dveře. Stačí jen rozsvítit baterku. Zhasnout. Rozsvítit. Zhasnout. Rozsvítit.... Ty malý děti to fakt baví

23.04.2018 5 z 5

Oskar Ed. 1. díl Oskar Ed. 1. díl Branko Jelinek

Líbila se mi scéna v dětství a to hodně. Postupem čtení, jsem, ale vychládal a ač se mi kresba líbila a příběh byl originální, už to nebyla taková pecka. Ale to vůbec neznamená, že to není dobrý komiks. Několikrát se objevili i scény, které byly vážně k sežrání a také jde přeci o první díl, tak se podíváme na další a snad budeme moudřejší.

23.04.2018 4 z 5

Tajemství původu Tajemství původu Geoff Johns

Začátek dobrý a vlastně také to, co mě na komiksu bavilo nejvíc. Po získání prstenu mi však přišlo, že té zelené je až příliš a tak jsem přehlcen byl vždy rád, když si Jordan, prsten zase sundal. Na druhou stranu, jsem od Zelené Lucerny čekal jen, že bude směšná a o ničem a ono to nebylo zas tak špatný.

23.04.2018 3 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Toto dílo mě nadchlo a pohltilo. Právem je tak vysoce hodnoceno. Jen opravdu dobré knihy ve mně dokáží vyvolat tolik emocí, že přestanu vnímat okolí a v závěru, jako bych se sám loučil s dobrými přáteli, které už nikdy neuvidím. Na knize jde poznat, že to psal člověk, co to opravdu prožil a nevycucal si to z prstu. Atmosféra tábora je popsána tak dokonale, že má člověk pocit, jakoby byl uvnitř. Silný a opravdový příběh!

23.03.2018 5 z 5

Chlupatý a nebezpečný Chlupatý a nebezpečný Skottie Young

Docela mě to překvapilo a nebylo to vůbec špatné. Ale taky to nebylo úplně něco extra. Vtipy tam byly dobré, ale většinou příliš natáhlé. Když Groot začal vyprávět, vyprskl jsem smíchy, ale postupně jsem vychladl a ke konci už jsem znuděně přejížděl očima po stránkách. Tak takhle to bylo asi se vším.

20.03.2018 3 z 5

Pšššt! Pšššt! Jason (p)

Půjčil jsem si to v knihovně, pro svojí dceru. Raději jsem si to, ale projel a udělal jsem dobře. Takový depresárium, by asi nebylo zrovna pro její začínající pubertu, to pravé :-)
Nicméně já se pobavil. Vůbec to zpočátku nevypadalo, ale jak jsem se zakoukal na okýnka, odvíjel se mi před očima jeden tragikomický kraťas, za druhým a neodtrhl jsem se, dokud jsem nebyl na konci. Vskutku vydařený počin!

20.03.2018 4 z 5

Baltimore aneb Statečný cínový vojáček a vampýr Baltimore aneb Statečný cínový vojáček a vampýr Mike Mignola

Sbírka povídek, co se tváří jako román. Je to takové to americké vyprávění u táborového ohně, kdy záleží na tom, kdo zrovna vypráví. Příběhy byly tedy lepší i horší. Jeden se mi líbil hodně a to ten s loutkami, druhý s podvodní potvorou, ale ostatní už bylo klišé, snažící se prodat v originálním obalu. A tak zajímavě to začalo s Baltimorem ve válce. No, alespoň znám historii pro komiksy, do kterých jsem se pustil...

16.03.2018 3 z 5

Ocelový alchymista 1 Ocelový alchymista 1 Hiromu Arakawa (p)

Tak tady to bylo jasné. Jedno z mých nejoblíbenějších anime, vychází jako manga i u nás. Nemohl jsem to nemít a v zápětí jsem si musel objednat i druhý díl a budu s tím pokračovat, dokud budou další vycházet. I když musím říct, že první příběh mě nenadchl, jelikož byl plný doslovného vysvětlování všeho a bylo to až trapné. Matně si, ale vzpomínám, že tak to bylo i v anime a pak se to rozjelo v lepší příběh. Jelikož je manga, samozřejmě předlohou pro anime, je tomu tak i zde a sága bratrů Elriců se odvíjí v tom pravém duchu...

16.03.2018 4 z 5

Anna chce skočit Anna chce skočit Lucie Lomová

Pěkně kreslené. Občas dobré i vtipné momenty, ale celkově hloupá zápletka. Když už jsem ke konci příběhu skomíral, přišla v závěru perlička, co pobavila.

15.03.2018 3 z 5

Nový svět Nový svět Shaun Tan

No comment

10.03.2018 5 z 5

Temná věž 1: Zrození pistolníka Temná věž 1: Zrození pistolníka Peter David

Líbí se mi tu jeden komentář, kde se píše, že komiks byl zdlouhavý. Když si vzpomenu na Čaroděje a sklo, jak jsem byl sice dobře vtáhnutý do děje, ale otrávený jeho délkou, musím se nad tímto výrokem pousmát. Zde mi to přijde tak zkratkovité, že je to dělané jen pro nás, co máme celou ságu za sebou, abychom si to znovu vychutnali v jiném formátu. Myslím si, že kdybych četl nejprve komiks, asi by mi dost věcí unikalo a příběh by byl pak o ně ochuzen. Ale nemůžu hodnotit. V každém případě, jsem se uklidnil, že komiks dopadl dobře a ne jako ten nešťastný film. Líbilo se mi i ztvárnění, ale ne tolik. Nelíbí se mi v komiksech ta "hladkost a čistota". Zůstat jen u těch krásných skic, jaké jsou na konci v galerii...no, ale to je jen malá vyčištěná skvrnka v tomto podařeném díle.

09.03.2018 4 z 5

Exit Exit Thomas Ott

Mám jen pár výhrad, ale jsou zanedbatelné. Tento komiks je téměř dokonalý. Zpracování fantastické a povídky úžasné. Nejvíc se mi líbila ta s kouzelníkem a s členem Ku Klux Klanu...

23.02.2018 5 z 5

Liberty Meadows - Ráj Liberty Meadows - Ráj Frank Cho

Kresba a skici vzadu pěkné. Humor a zvířátka, trapné.

22.02.2018 2 z 5

Namakaný od klikání myší Namakaný od klikání myší Scott Adams

Omlouvám se příznivcům, ale za mě velmi slabé, velice málo vtipné, až nudné. Stránky jsem nedokázal přečíst všechny, jak otravné mi to přišlo. A jestli nejvtipnéjší hláška má být ta ze strany 91, tak nemá smysl číst zbytek.

22.02.2018 1 z 5