Ocelový alchymista 1

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když si dva bratři, Edward a Alphonse Elricovi, zahrávali s mocnými silami, aby si splnili své největší přání, přišel jeden z nich o ruku a nohu a z druhého nezůstalo nic jiného než duše, uvězněná v mohutném brnění. A teď je Edward ve službách vlády - slouží vojensko-alchymistické organizaci, která jeho síly používá na řešení nebezpečných problémů... a občas i zabíjení. Jenže není sám, kdo má tyto schopnosti. Díky zneužívání alchymie je svět v troskách a všichni, jak hrdinové, tak jejich nelítostní protivníci, hledají ten největší poklad - mýtický Kámen mudrců....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347795/big_fullmetal-alchemist-1-ocelovy-alchy-zOc-347795.jpg 4.5155
Série:

Fullmetal Alchemist 1.


Žánr:
Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Crew
Originální název:

Hagane no Renkinjutsushi, 2001


více info...
Nahrávám...

Komentáře (24)

Kniha Ocelový alchymista 1

fvalek
06. ledna

Přečteno tak trošku z donucení, protože mi nepřišlo, že je to můj žánr a bohužel se podezření stalo pravdou. Příběh se sice týká alchymistů, ale moc mě neoslovil a byla to tak trošku nuda. Ani jedna z hlavních postav mě nezaujala, nemám potřebu se s nimi identifikovat nebo jim snad fandit. A nejde ani tak o nepřehlednost nebo nepochopení, myslím, že je to vcelku snadno pochopitelná manga.

Všechny čtyři kapitoly se nesou v duchu těžké atmosféry, která je taková napůl vojenská, zchudlá, vypadá to jak "v režimu" a úplně to na mě nepůsobí dobře, i když tam jsou náznaky humoru. Ani jedna mě příliš neoslovila - náboženský diktátor, havířské město, únos vlaku a ani ta poslední, teď už ani nevím jaká, což je jen důkazem, jak málo mě to zaujalo...

Jako samo o sobě to není špatné, ale ta směs atmosféry, postav, akce... Vážně nic pro mě.

Dalšími díly pokračovat nebudu a na anime seriály nekoukám, takže se s Ocelovým alchymistou rozloučím, minimálně na hodně dlouhou dobu a budu se věnovat jiným mangám a jiným komiksům. :)

katallinka
10.06.2020

Velká spokojenost. Nejlepší manga, kterou jsem četla.


Claudius
22.01.2020

Seriál jsem viděl, což je možná důvod, proč mi děj připadal přehlednější, než u jiných černobílých manga komiksů. Příběh je dobře udělaný, představí hlavní hrdiny a jejich charakter, motivaci a směr, stejně tak základní zákonitosti jejich světa a magie, tedy pardon, alchymie. Krátce se tam mihnou i padouši, aby dali najevo, že půjde i o něco většího, než na co to zatím vypadá. Přestože je manga černobílá, je překvapivě přehledná i v akčnějších pasážích, což nebývá zvykem ani u celobarevných komiksů. Za mě spokojenost.

Nel-ly
12.06.2019

Přiznám se, že kdybych předem neviděla seriál, tak to asi odložím, ale už dávno vím, že manga není zrovna něco, co by bylo vyloženě pro mě. Člověk co má rád popisy v knihách prostě nedokáže ocenit komix...

Sorrow
04.05.2019

No tak, o kus lepší než mnou první čtená manga - Čarodějova nevěsta - to je, ale zřejmě to prostě není formát pro mě. Nevyhovovala mi epizodnost, v každé kapitole bojují hlavní hrdinové proti někomu, porazí ho, a tak pořád dokola. Naštěstí se v knize našlo pár vtipných momentů a některé dynamické pasáže mě zaujaly kresbou. Toť vše.

Yoh
26.03.2019

Srdcová záležitost. Neviděl jsem seriál, o to víc si užívám čtení mangy :)

NemmamSlov
21.03.2019

" Základné pravidlo alchýmie znie - aby ste niečo získali,musíte najprv obätovať niečo takej istej hodnoty."

Po dlhej dobe opäť manga v mojích rukách, ktorá sa ku mne dostala vďaka časopisu Pevnosť. Anime som nevidel, čo bolo pre mňa o to príjemnešie čítanie. Kniha sa skladá zo 4 kapitol a najlepšia časť bola prestrelka vo vlaku, pri ktorej som skoro nedýchal, ale nie od napínavého príbehu, ale v dôsledku skvelého humoru. Určite nekončím pri prvom diele a dúfam, že sa dopracujem ku kúpe ďaľších pokračovaní. Jo a kresbu schvalujem, milujem Ázijský štýl .

davidurban1973
17.03.2019

Nezaujalo. Čtyři krátké samostatné příběhy, ničím výjimečné. Kresba klasická manga.

1