Nový svět

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Výjimečné komiksové album beze slov. Co dokáže tolik lidí přimět k tomu, aby vše opustili a sami bez rodiny a přátel se vydali na cestu do tajemné země, v níž je vše bezejmenné a budoucnost nejistá? Grafický román zachycuje příběh každého přistěhovalce, uprchlíka či vysídlence a zároveň je poctou všem, kdo takovou cestu podnikli. Jedna z těch vzácných knih, které oslovují čtenáře od 10 do 100 let....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137017/big_novy-svet-Cx2-137017.jpg 4.7275
Žánr:
Literatura světová, Komiksy, Sci-fi

Vydáno: , Labyrint
Originální název:

The Arrival, 2006


více info...
Nahrávám...

Komentáře (48)

Kniha Nový svět

Marki019
11.10.2021

Na komiks moc nejsem, ale toto je opravdu výjmečná kniha. Můžete ji číst kdykoli i děti dokážou pěkně rozvinout fantazii při povídání o obrázcích. Za mě určitě kniha zůstana v knihovně na stálo.

oladnb
22.04.2021

Jedná se o mistrovské dilo od první do poslední strany. Zachycuje intimní a citlivý příběh muže, který se odloučí od své rodiny a chce poznat Nový svět. Co čeká jeho a další lidi s podobným osudem a touhou na cestě za novým světem nikdo neví...
Obrazy, portréty, kresby můžete jen preletnout očima a knihu beze slov "přečíst" během třiceti minut.
Nebo vás to nepustí a budete si každý nebo třeba jen jeden obrázek prohlížet neskutečně dlouho a přemýšlet, jak jen je toto možné, co nám příběh vypráví a jak úžasně citlivě a detailně je zachycený.
Věřte, že pochopíte a třeba každý jinak - a to je zřejmě to, oč tu autorovi kráčí.
Jeho příběh vychází ze skutečné minulosti do neznámé a tajuplné budoucnosti.....


alef
11.01.2021

Komiks – grafický román beze slov - příběh vyprávěný čistě obrazy – já jsem prostě nadšená!
Výtvarné zpracování je naprosto dokonalé, v rukou držíte jakoby starou knihu se vzpomínkami, častým používáním lehce odřené staré rodinné album … „píšící“ svůj vlastní příběh.

První dvě stránky šokují – spousta tváří – lidí různého věku, rasy, vyznání – rast inspirovaný reálnými fotografiemi přistěhovalců (z archivu newyorského Muzea imigrace na Ellis Island) – fakt spousta tváří … a podobný osud.

Číst příběh „němého putování za novým životem“ bylo pro mě dokonale niterní záležitostí – „vyprávěl“ se přímo před očima sám, máte pocit, že sledujete realisticky (skoro jako sledovat emočně laděný dokumentární film) provedené obrazy, které zároveň působí nesmírně poeticky a uvnitř vaší mysli pracuje imaginace a fantazie na plné obrátky.
Příběh, který vypráví, je totiž opravdu působivý!

EvaXxX
17.09.2020

Krásná kniha..
Slova nejsou potřeba.. Je zde krásně všechno zachyceno v obrázcích, všechny emoce..
Kniha ukazuje jak je těžké začít žít někde od začátku, sám, bez rodiny..
Tento příběh je mi blízký, proto plný počet.. I když ty ilustrace jsou vážně hodně povedené..

Tritvaetna
14.09.2020

Naprosto úžasné, tajemné, surrealistické, slova vůbec nechybí, upřímě si nedokážu představit, kolik si s tím autor musel dát práce.

Ajinka79
16.07.2020

Shaun Tan je prostě genius...A taky trochu magor.. A proto je tak dobrý!

Majah68
30.11.2019

Nádhera!
Fantazie, preciznost, měkkost, dokonalost, trpělivost.

Zenky
04.09.2019

Na knihu jsem narazila náhodou v knihovně. Ležela v nejnižší poličce a ani se mi pro ni nechtělo shýbat. Jsem ale ráda, že jsem to udělala.
Jedním slovem úžasná bomba. Komixi nemusím. Vadí mi u nich sekaný a nedodělaný pohyb postav mezi jednotlivými snímky (nenavázanost pohybů). Zde ale žádný není.

Obyčejný příběh dokázal Shaun Tan přetvořit v neuvěřitelnou knihu. Jeho fantazie je nepřeberná. Mísí se s nápaditostí surrealismu, jež vás nenechá chladnými. Musíte jednotlivá ,,okýnka" zkoumat do nejmenšího detailu, abyste našli veškeré znaky tamějšího světa.
Nedokáži si představit, že by Tan zpracoval svou knihu ,,typickým stylem" komixů. Nefungovalo by to... A v tom je ono skryté kouzlo... Bez jeho stylu kresby by byla kniha mrtvá.

Myslím, že si Nový svět musím koupit a porozhlédnout se i po dalších titulech Shauna Tana.

1

Doporučujeme

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova