Nový svět

Výjimečné komiksové album beze slov. Co dokáže tolik lidí přimět k tomu, aby vše opustili a sami bez rodiny a přátel se vydali na cestu do tajemné země, v níž je vše bezejmenné a budoucnost nejistá? Grafický román zachycuje příběh každého přistěhovalce, uprchlíka či vysídlence a zároveň je poctou všem, kdo takovou cestu podnikli. Jedna z těch vzácných knih, které oslovují čtenáře od 10 do 100 let....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/137017/novy-svet-Cx2-137017.jpg 4.8165

The Arrival (2006)

Komiksy, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Labyrint

Ildi

Mám ju :) a som nesmierne rada. Skvelá kniha od Shaun Tan, kde slová nie sú potrebné ...

meluzena
06.12.2017

A tohle je další bomba!
Shaun Tan nádherně metaforicky vyjádřil pocity člověka, který se ocitl v neznámém světě. K vyjádření velkých věcí - jak vidno - netřeba slov. Možná právě naopak. Každá píď téhle knížky je sama o sobě výtvarnou lahůdkou.

jarynek
02.07.2017

Skvělý příběh a vyjádření emocí. Ačkoliv je celá kniha beze slov, vůbec to nevadí, naopak nechává na každém "čtenáři", aby s pomocí vlastní fantazie si učinil vlastní interpretaci. Každý obrázek stojí za to pořádně si prohlédnout, jsou plné nálad a mnohé ukazují originální svět se spoustou zvláštních zvířecích bytostí.

Jarka 55
01.06.2017

Krásná kniha ,vlastně tuto knížku miluji . A autora také . Miluji jeho nádherné kresby ,které vyjadřují příběh ,většinou bez žádného textu . Tato kniha byla první od tohoto autora,kterou jsem měl v ruce a dodnes ji mám v knihovně a rád se k ní vracím.

Mercatino
29.04.2017

Jeden z mála komiksů, který by se dal číst opravdu ve velké skupině lidí a každý si to může vyložit úplně jiným způsobem. Velmi působivá atmosféra, kresba rezonující veškeré struny fantazie člověka. Kamarádka mi řekla, že kresby vypadají jako ze hry Dixit a vyjádřila to naprosto přesně.

evickakyticka
06.03.2017

Neuvěřitelně krásné zpracování. Jde vidět, že autor má cit vykreslit veškeré pocity. Oceňuji nápad, zpracování a taky ty podivné potvůrky, které se do příběhu a jeho prostředí hodily.
PS: Dlouho jsem knihu v knihovně hledala, netušila jsem, že je to formát takového rozměru a navíc komiks. Po Erikovi jsem hledala něco menšího:)

Hiragaen
04.03.2017

Nádherná věc dokazující, že příběh a fantazie ne vždy potřebují slov...

krabat
29.01.2017

Ojedinělé , fantastické zcela vyjímečné dilo . Pro mou osobu milovníka komiksu naprosto převratná záležitost , prostě láska na první pohled.

Hanka_Bohmova
26.11.2016

Krásná, tak srozumitelná a hluboce působivá kniha, mnoho naděje. Uprostřed hnusného listopadu mi udělala opravdu radost.

Update: provedla jsem experiment a prošla si knížku s šestiletou dcerou. Výborný nápad. Můj doprovod k pochopení příběhu téměř nepotřebovala a protože se s ní dá mluvit prakticky o všem, přizpůsobí-li člověk dostatečně slovní zásobu, vznikla z toho dlouhá a výživná diskuse. Kniha ji moc zaujala.

wiiolis6698
06.10.2016

Nádherný komiks! Bez jediného slova a i přes to všeříkající, a docela pochmurný. Půjčovala jsem si ho 2x v knihovně a vždycky obdivovala autora těch kreseb :)
Doporučuji, zabere to tak hoďku.

popeluška
10.08.2016

Luxusní kniha, nádherný zážitek :-) ...moc ráda se budu ke knize vracet.Velký poklad v knihovničce ...

Putnas
14.06.2016

Skvělý komiks, navíc velmi aktuální a lidský.

Podpovrchem
20.04.2016

Ač se autor za tvůrce komiksů nepovažuje, podmanil si jeho svět právě tímto výhradně grafickým románem. Je to němý příběh o loučení a naději, o odlišnosti a přizpůsobení, nádherná imaginace, fantastické kresby tužkou s jemným počítačovým kolorováním. Pro mou duši se jednalo o dar, od prvního spatření přebalu jsem si knihu zamilovala a bezdechu listovala.

KatnissLavender
22.03.2016

Překrásné ilustrace a nádherný příběh... Co víc si přát?

trudoš
22.02.2016

Sto dvaceti osmi stránkový komiks beze slov oslavuje všechny ty, kteří se s odvahou a jistou dávkou sebezapření vrhli vstříc novým zítřkům v zemích neznámých.
Parafráze na evropské přistěhovalce v pustinách amerických je více než zjevná a poetické fantaskní koření dělá ze čtení (lépe řečeno prohlížení) skutečně kouzelný zážitek. Shaun Tan umí naprosto mistrovským způsobem vystihnout stavy osamělosti uprostřed davu či poukázat na nešvary a zvrácenosti totalitních režimů, ovšem v základu je příběh prostinký - máte-li odhodlání a cíl, dobří lidé vám vždy pomohou. Jako by odvrácená strana ani neexistovala. Při srovnání s podobně bezeslovným Thomasem Ottem či Jasonem tak sice dokážu obdivovat nonšalantní poetiku a propracovanou kresbu, ale jinak nic víc. Na to jsem bohužel příliš velký pesimista, díky čemuž mě trochu zklamala autorova tendence vyprávět jen to dobré. To však nic nemění na faktu, že jde o publikaci nádherně melancholickou a chvílemi zcela odzbrojující.

Dera
22.02.2016

Je to kniha na velmi krátký čas. Ten lze o něco prodloužit, pokud chce být čtenář puntičkář a pozorně prozkoumávat jednotlivé detaily obrázků. Příběh je reálný, jen je zde bizarně neurčité prostředí, v něm se vyskytují prapodivná zvířata a neznámé technologie. Začátek a konec byl silně dojemný a donutil mě k rozjímání...

Mr.Elmo
31.01.2016

Pěkná kniha. Na každého asi jistě působí tak, že se ho nutí vžít se do toho, jak se každý imigrant cítí. I když souhlasím s tím, že je to asi trochu přikreslené, že každý nebude takový "perfektní" imigrant a že se většinou nemusí setkávat s až tak neznámými věcmi, nemůžu souhlasit s komentářem od Widow Embalmer, že je to příručka pro uprchlíky... Co by to asi uprchlíkům dalo? Když už, tak příručka pro ty, kteří je přijímají... Pro mě je to ale především spíš umělecké úžasné dílo. :)

lentilka_007
28.01.2016

Jedna z nehezčích knih, kterou jsem četla, během krátké doby mnohokrát. Mám pocit, že se v ní najde snad každý, každý je občas někde cizí. Tolik emocí beze slov, nádhera!

Clara del Valle
21.09.2015

Skvostné, naprosto skvostné!!! Více slov netřeba!

HAL
28.07.2015

Velice pěkný příběh, svou "bezeslovností" a fantaskním světem silně připomínající kultovního Arzacha http://www.databazeknih.cz/knihy/arzach-124325
Vyprávění obrazem tu funguje vynikajícím způsobem, a série detailů následované obrovskými celky s nádherně bizarními světy budují výbornou atmosféru. Tim Burton u tohoto nepochybně smutně brečí, kam se poděl jeho talent na roztomile temné psychedelično.

Widow Embalmer
21.05.2015

Imigrantská příručka pro začátečníky. Příběh vůbec nevypráví o běžném přistěhovalci a jeho trampotách, jak si zřejmě většina čtenářů mylně myslí, ale líčí ho takového, jakého by si "západní" společnost přála mít. Hlavně aby bylo vše korektní.

LordSnape
15.02.2015

Fantastická kresba! I ty detaily a stínování obyčejnou tužkou jsou pro někoho, kdo nedokáže nakreslit ani kruh něco naprosto nadpřirozeného. Osobně se mi ten nový svět velmi líbil a připadal mi trochu steampunkově.

Sandruše
09.09.2014

Beze slov a přesto má tolik co říct...Jeden z nejvzácnějších kousků,které v knihovně mám.

Jiřík Rak
02.06.2014

Skutečné umělecké dílo

Locika
25.05.2014

Skvost!

lazenskaveverka
04.05.2014

Překrásná knížka, která mluví z duše všem, kteří někdy opustili domov... (a to celé beze slov)

spdb
04.12.2013

Nádhera. Rozjede střihový běh děje a pak to rozseká fantastickou dvoustránkou. Celý album je jako film, němej film. Zatim jedna * mínus za ten sentiment, kterej z knihy někdy moc leze, ale po několika dalších prohlédnutích to třeba upravim.

mjmoonwalker
26.09.2013

Jedním slovem - nádhera. Škoda, že se od Shauna zatím na český trh nedostaly další jeho díla.

fog
03.02.2013

Ačkoliv by se zdálo, že kniha beze slov bude přečtená velmi rychle, paradoxně ji už „čtu“ poměrně dlouho, a to z toho důvodu, že je prostě úžasná. Nádherné sépiově tónované obrazy plynou hladce jako scény z němého filmu a naprostá absence textu dává prostor pro fantazii, vlastní emoce a interpretaci. Pro mě je to prostě vizuální lahůdka.

Wampi333
17.01.2013

Kniha je nádherná. Není možné popsat slovy , to co napsané není. Byť bez jediného slova, vypráví krásný příběh.Pokud si knihu koupíte , vzpomeňte si , že až jí ,, dočtete,, teprve vám dojde krása kresby na obálce. A propó obálka knihy , to je luxus už na první ,druhý , stopadesátý ..pohled .

přistěhovalci, imigranti uprchlíci komiksy

Shaun Tan