Nový svět

Výjimečné komiksové album beze slov. Co dokáže tolik lidí přimět k tomu, aby vše opustili a sami bez rodiny a přátel se vydali na cestu do tajemné země, v níž je vše bezejmenné a budoucnost nejistá? Grafický román zachycuje příběh každého přistěhovalce, uprchlíka či vysídlence a zároveň je poctou všem, kdo takovou cestu podnikli. Jedna z těch vzácných knih, které oslovují čtenáře od 10 do 100 let....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/137017/novy-svet-Cx2-137017.jpg 4.8195
Komiksy, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Labyrint

The Arrival (2006)

Kniha Nový svět

jxr

naprostá bomba...!!!

Norri

Krásná kniha. Už delší dobu jsem po ní pokukoval na zahraničním eshopu a že vyšla i česky jsem zjistil čistě náhodou tady na comicsdb. Autor perfektně využil potenciál "němého" komiksu a skrze stránky plné fantastických výjevů nechává pracovat čtenářovu fantazii. Jeho kresba je tak precizní a silně evokuje staré černobílé fotografie, zrovna takové, jaké jsou ty z New Yorku z 19. století. Tenkrát to muselo být hodně drsné. To v Tanově Novém světě není. Jeho Nový svět je utopistický, plný přátelských, usměvavých lidí a zcela prostý jakéhokoliv zla. V příběhu o emigraci bych očekával spoustu deprese, hladu a ztrát iluzí. Tanova kniha je ale plná naděje a je příjemným pohlazením na duši.

LuckyVagabond

Kniha, která komiks povyšuje na umění. Prostě nádhera pro vnímavé.

Jass
08.10.2018

Nádherná, skutečně nádherná ilustrace, už kvůli ní jsem se snažila knížku neprolistovat rychlostí blesku, ale... já to zkrátka asi neumím. I se silným krocením jsem ji "přečetla" asi za čtvrt hodiny. Je neuvěřitelné, jak silný dojem v nás tyhle obrázky mohou vyvolat. Několikrát jsem měla slzy na krajíčku.

Tomas@S
30.05.2018

Prochazet timto komiksem bylo velmi prijemne. Kazde okynko je krasny obraz. Pribeh je okouzlujici. Zejmena mne zaujalo jak je uprchlicky pribeh univerzalni i pres zasazeni do fantastickeho sveta, kde vse funguje tak trochu jinak nez zname. Podobne zazitky musi mit kazdy kdo putuje do dalav i v nasem svete a snazi se zit nejakou dobu nekde jinde nez jen za humny. Zaroven je pribeh podivuhodne aktualni v soucasne dobe globalni uprchlicke vlny. Kez by to vsem utikajicim dopadlo stejne tak dobre jako hlavnimu hrdinovi.

sporran
03.04.2018

Velmi netradiční knížka... Nečte se. VNÍMÁ SE!

Covenant
10.03.2018

No comment

mirektrubak
26.02.2018

Jak příběh samotný (beze slov, ale nikoli němý), tak jeho černobílé provedení, vyvolávalo místy pocity úzkosti, odcizení, stísněnosti. Ale naděje a víra v lidskost nikdy nebyla příliš hluboko pod povrchem, takže celkové vyznění nepůsobilo přehnaně depresivně. Naopak - nabízí pořádnou injekci optimismu.
Když se kniha blížila ke konci, začal jsem mít přesnou představu, čím by měla skončit – a Shaun Tan mě vyslyšel. A úplně ten poslední obrázek byl úplně ten nejkrásnější a nejdojemnější.

Kéž by tyto ilustrace dokázaly proniknout očima až k srdcím tam, kde se to slovům nedaří. Kéž by.