Goon #5: Zvrhlé choutky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zombie, cikáni a navíc i armáda krvežíznivých zrůd zalehnou na matrace a vytáhnou proti Goonovi. Zásadní obrat v boji proti nemrtvým hordám z Lonely Street způsobí Goonův spojenec Krkavec, když zjistí pravé jméno pátera Monstera, kterého začínají dohánět zločiny z minulosti a nemůže už nadále získávat čerstvé mrtvoly z místního hřbitova. Je proto nucen vytvořit si zcela nový druh přisluhovačů – takový, který bude nad Goonovy síly. Páter pak využije bitvu soupeřících mafiánských rodin, aby zakryl pohyb svých nových služebníků po Goonově území. Ve městě tak od doků až po Lonely Street vypukne otevřená válka. Goon musí být ještě nemilosrdnější než kdy jindy, aby zarazil nepřátelům jejich zvrhlé choutky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282336/big_goon-5-zvrhle-choutky-ra5-282336.jpg 4.449
Série:

Goon 5.


Žánr:
Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , Comics Centrum
Originální název:

The Goon, Volume 5: Wicked Inclinations, 2006


více info...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Goon #5: Zvrhlé choutky

trudoš
17.10.2019

Nějak se vytratil vtip i nápaditost. Protože kromě prvního příběhu s odbory pro duchy toho páté album moc nepředvede. Jistě, hlavní dějová linka celé série se trochu hne, ale v podstatě jen proto, aby se jedni zombíci zaměnili za druhé zombíky. A komika? Prcka Frankyho je čím dál tím míň, šmelinář Nagel je přijat mezi klaďase a smysl pro humor kmotra Goona spočívá v tom, že svým nepřátelům vyhrožuje. Navíc zde dochází ke zvratům, kterým příliš nerozumím a které mi přijdou, že hrají spíš do karet autorovi, než logice - snad další díly osvětlí více a při opětovném čtení všechno zaklapne na své místo. Zajímavé jsou pak závěrečné kraťasy, minimálně tím, jak si s Goonem poradili jiní výtvarníci.
Kresba ovšem parádní, v tomhle ohledu je Eric Powell naprosto fenomenální, díky čemuž se u mě i ty slabší kousky stále drží na předních příčkách oblíbenosti. Jen těch přitroublých fórků o dementech, důchodcích a fekáliích by klidně mohlo být méně. Už mi přeci jen není dvanáct, abych se jim smál.

Covenant
10.04.2017

Spadla lžička do kafíčka, udělala BÁC! Aneb morbidní humor pana Powella v tomto díle rozhodně nechybí. Přiznám se, že jsem se u této scény dosti zarazil, ale pak mi došlo, že to je přepálený schválně, protože Powell nezná hranice a může si ve svém díle dělat, co si zamane. A to se mi na Goonovi líbí. Nikdy nevím, co mám v dalším díle čekat. Tedy kromě toho, že Goon rozdává rány, opravdu tvrdě.


Kapis
16.05.2016

Baví mě to, líbí se mi to, zajímá mě co bude dál, ale nemohu si pomoct, že tentokráte jsem za své peníze nedostal plnou porci. Nevím, jestli je to záměr, ale mám pocit, že Eric Powell začal trochu flákat pozadí, už nejsou tak pečlivě a zajímavě vykreslená, panely jsou větší a na tři stránky roztáhnout přestřelku s obyčejnými gangstry je trestuhodné. No a ten poslední sešit je až moc mimo - a teda že Franky zabije mimino, to je dost podivné...
Takže rozhodně nepřestanu kupovat a podpořím i další díl, ale snad nebudu zklamán.

3DD!3
07.04.2016

Pátý Goon je mnohem temnější než jeho čtyři předchůdci. Pořád jsou tu ujeté infantilní fórky o ňadrech a znásilňování krys, ale pomalu a jistě začíná být Goonova sága podobná černému tunelu bez světla na konci. Úvod naznačuje cosi osudového v budoucnosti, k čemu skrze hory nedochcíplin a mrňavých démonů Páter Monstera náš bijec směřuje. Pořád je to ale sranda.

martinstefko
06.04.2016

Tohle je v rámci kresby tak všestranný a kvalitní autor, že je to až s podivem, jak dobrý ve všech stylech je. A že vám to předvádí měrou vrchovatou.

DennisMoore
03.04.2016

Šílené nápady Erica Powella, které mu z hlavy vytékají rovnou na stránky Goonových komiksů, jsou prosté prima a dělají mi už pět knih radost. Ve zvrhlých choutkách je všechno, díky čemu jsem si mlátiče s hasákem zamiloval, dokonce i neodolatelný Willy Nagel tu je a zdá se, že do budoucna se s ním ještě počítá. Trochu mě sice mrzí, že jsem se nedočkal rvačky se zakrslými zombie klauny, ale až vyjde Satanův sodomitní zplozenec, přátelé, to bude něco!

borknagar
02.04.2016

Jak většina lidí v mém okolí ví, mám slabost pro komiksy. Goon je můj velký oblíbenec a při jeho čtení se báječně bavím. Již pátý díl, který vyšel v edici na přání (a opět s odřeným hasákem), má zatím nejhezčí obálku a i příběhově mi zatím sedl nejvíce. Páter Monster opět kuje pikle, navrací se i starý známý Krkavec a Goon s Frankiem řeší nejednu zapeklitou situaci. Kresba je úchvatná, atmosféra ujetě ujetá a vše je prostě takové, jaké lze od Goona očekávat. Potěší i čtyři kraťasy na konci knihy, zvláště Pod umyvadlem a Bác! jsou prďácké. Zvrhlé choutky se povedly a velké díky patří fanouškům Goona, bez nich by tento skvost nemohl vyjít a to by byla věčná škoda......