Sémě zkázy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hellboy je skvělý příklad, jak povýšit comicsový příběh z blízké budoucnosti na vyšší literární úroveň a současně u něj zvýšit míru napětí. Jeho příběhová linie kombinuje tradiční postupy s novějšími rámečky obsahujícími doplňující komentáře a obojí je unášeno proudem doslova virtuózně využitých, skvělých uměleckých efektů. Hellboy je ve svém výsledku skutečným uměleckým dílem - původním, novým a vzrušujícím. Znovu a znovu nacházíme samostatné obrázky i celé stránky, předvádějící podrobnou a někdy úmyslně ironizující znalost klasických forem a postupů. Mnohé jednotlivé rámečky, které jsou výtvorem výjimečného talentu, by se daly zarámovat a použít jako grafické dílo samy o sobě. Překvapující použití barev ještě násobí jejich účinek a zesiluje dopad zápletky a děje. A kromě toho všeho je to ďábelsky dobré čtení! Robert Bloch Vázaná B5, barevný, 128 stran, 3 druhy obálek: 1, papírová, cena 599 Kč 2, látková, cena 599 Kč 3, kožená, cena 999 Kč...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/70_/7038/hellboy-hellboy-seme.jpg 4.5118
Série:

Hellboy (1.)

Žánr:
Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Calibre Publishing
Orig. název:

Hellboy: Seed of Destruction #1 - #4 (1994)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Sémě zkázy

Přidat komentář
jarynek
17. června

Hellboye jsme znal dosud jen z filmového plátna a tam se mi hodně líbil. A přestože ani Mignola až na pár výjimek nezklamal a třeba v případě Baltimoru přímo nadchnul, tak jsem se knižnímu Hellboyovi a trochu se bál možnému zklamání. A to byla chyba. Nad očekávání dobrá kniha, a to jak kresbou, tak i samotným příběhem, který má dostatek, napětí, akce, tradičních záporných postav (upíři, nacisti, Rasputin), ale i vtipu, plus několik nakousnutých dějových linií, abyste se těšili na další pokračování.

RaggamuffinSVK
28. května

K Hellboyovi mám špeciálny vzťah. Je prvým "dospelým" komiksom, ku ktorému som sa dostal ešte ako tinédžer a viem, že sa mi veľmi páčil, rovnako ako prvý Del Torov film. Pri vydaní špeciálnej edície k 25 rokom som sa k nemu s nadšením vrátil a neľutujem. Aj keď príbeh je ešte len taký rozbeh a cítiť z neho počiatočné smerovanie, atmosféra je výborná a postavy perfektné. O kresbe ani nemusím hovoriť. To je love/hate vzťah a ja si túto lásku veru užívam.

Terva
12. dubna

Ti skopčáci jsou ve skutečnosti
skupinou specialistů na strašidla.
Jsou tady proto, aby udělali nějaký zlý kouzlo nebo tak něco.
Přivolali obludy. Probudili mrtvý.
Ty bláho!

Musím přiznat, že to je můj úplně první komiks s tímto červeným chlapíkem. Do této doby jsem jen viděl filmové zpracování s Ronem Perlmanem. A to se mi dost líbilo. Byl jsem tedy zvědav na komiks. Ale ke koupi této knihy mě vedla jiná věc. A tou je, že Hellboy slaví v roce 2019 své pětadvacátiny a Comics centrum v Praze pořádalo menší oslavu. A na této oslavě jsem si koupil vydání Sémě zkázy s přebalem v tomuto výročí.

Malá ochutnávka:
Připouštím, že zrovna netrpím nedostatkem chyb.
A kdybych si měl vybrat tu, která mě v minulosti dostala do největších malérů....
….tak by to byla ta, že se sem tam naštvu..
A když se naštvu, dělám někdy pitomosti.....

Je to snad první komiks u kterého mám dojem, že byl nakreslený na černém papíře. Temnota z něho jen vyzařuje a sem tam probleskne červený démon. Sice tam není tolik ironie a černého humoru, jak jsem očekával, ale je to velmi povedený příběh. Kniha ještě obsahuje dvě úplně prvotní povídky, které nakreslil mistr Mike Mignola. A také zde najdeme pár slušných jednostránkových kreseb v části nazvané Galerie.

Citát: Já nejsem tak zlej, jak vypadám.

Vybral jsem sedm citátů a Mike Mignola už je má ve svém profilu v sekci „citáty“. Při čtení tohoto příběhu jsem poslouchal temnou blacmetalovou skupinu Behemoth a mix jejich songů ze všech CD, co kdy vydali.

Vaceda
10. dubna

Obvykle komiksy nečtu, ale Hellboy, po hereckých výkonech Rona Perlmana mi sedl natolik, že jsem tomu podlehl a nelituji ani na vteřinu.

Mijagi
23.08.2018

„Dávám mu ochutnat svoji pravačku. Tu ruku, kterou poslední půlstoletí zkoumali nejlepší vědci. Nedokázali na nic přijít, ale jedno o ní vím. Necejtí bolest.“ Textem a kresbami zasloužená komiksová kultovka. Postava z pekla, kterou si nelze neoblíbit. O hvězdu lepší než filmové zpracování z roku 2004.

Stellia
07.07.2018

Je ozaj zvláštne končiť sériu o Hellboyovi jeho úplne prvým dobrodružstvom :) Srdce mám smutné, ale stálo to za to! Do pekla jedine s Hellboyom ;)

Covenant
11.01.2018

Bavilo mě to, ale čekal jsem víc. Naštěstí jsou další díly zábavnější...

madonna6956
06.11.2017

Hellboy, týpek, který je z pekla.
Pracuje pro Úřad paranormálního výzkumu a ochrany. Je to dobrej chlapík. Ovšem k němu temnota promlouvá, neustále. Kdo je vlastně Hellboy a proč tu je?
Co je důležitější? Hellboyovo rozhodnutí o jeho životě, či otázky ohledně jeho předurčení vypustit armádu pekel?
Miluju Hellboye, postavy sympatické.