Sémě zkázy

První kniha o pekelném chlapci – Hellboyovi nám ukáže jeho příchod na náš svět, staneme se svědkem vraždy jeho adoptivního otce a poznáme jeho největší Nemesis – mnicha Rasputina. Zároveň poznáme i zbytek zásahového týmu Úřadu paranormálního výzkumu a obrany – rybího muže Abe Sapiena a pyrokinetičku Liz Shermanovou. Společně se postaví proti žabolidem z rodiny Cavendishů a prastarému bohovi Ogdru Džahadovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/7038/hellboy-hellboy-seme.jpg 4.5174

Hellboy 1.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Calibre Publishing

Hellboy: Seed of Destruction #1 - #4, 1994

Kniha Sémě zkázy

jan14s
29.06.2021

K Hellboyi jsem se dostal celkem oklikou, přes Baltimora, kterého má také na svědomí Mike Mignola. Zatím jsem ho znal pouze z filmů, o komiksech jsem věděl, nicméně až Baltimore mě přesvědčil ke koupi a určitě jsem udělal dobře. Kresba, ač jednoduchá, je skvělá, prostě i přes svoji jednoduchost má své kouzlo.
Příběh příjemně propojuje historické události, okultismus a prvky Lovecrafta. Dohromady to skvěle funguje. Nebudeme si lhát, není to bůhví jak duchaplné, jde prostě o další klasický příběh, zlo chce ovládnout svět, náš hrdina je jediný kdo tomu může zabránit, samozřejmě jen s pomocí svých přátel. Nic hlubokého, ale vadí to?

jirincz
30.12.2020

Hellboye jsem někdy před patnácti lety viděl v TV, ale nijak moc mě neupoutal. Po nějakém čase Comics Centrum vydalo Pekelnou knižnici, zaujalo mě to a tak jsem postupně nakoupil všechyn díly. k tomu všechna ÚPVO a několik let to leželo v knihovně, jak je u mě dobrým zvykem:-)

Včera jsem si říkal, musím se do toho vrhnout, když to všichni chválí a začetl jsem se. Bohužel nejsem z toho tak odvařený, jako ostatní.... Líbí se mi kresba, přitom není zrovna nejsložitější a pestrobarevná, co mám jindy rád, ale tady mě nějak zaujala (možná je to díky tomu velkému formátu). Jinak mě obecně baví mytologie, náboženství, alternativní historie apod. Prostě něco pro mě, ale... Knížka uběhla rychle a druhý den jsem si pořádně nepamatoval o co šlo. Nic to ve mně nezanechalo. A to že jsou žáby nějvětším nepřitelem je takový až dětinský... Nevím uvidíme dál...

Kopta
30.11.2020

Atmosféra funguje perfektně. Hellboy se představuje v té verzi v jaké je i dedikován a to jako nějaký fantasy a sci-fi moderní Lovecraft příběh, který na papíře vpadá excelentně. A i v rámci příběhu to je něco velmi neotřelého, působivého a příjemného. Možná jenom člověku občas trochu zavadí okem, že Hellboy se jakoby setkává s ultimátním nemesis hned v prvním sboru, takže ani tolik nepocítíte, že mu vskutku teče do bot a jde to tuhého. To je asi jediné, co bych mohl vytknout. Odvyprávění, zpracování a všechno bylo perfektní. Hellboy tak svým prvním sešitem strčil pro mě do kapsy většinu dosud přečtených DC komiksů.

B-artX
18.07.2020

Sémě zkázy nebylo vůbec špatný, ale dost tomu chybělo. Nedokázal jsem se do příběhu tolik dostat jako třeba u filmu, protože se všechno děje tak rychle, že si na to člověk pořádně nepřivykne a nevybuduje si k tomu vztah. Děj jako takový těží jen z toho, že má fakt super námět, protagonistu a lore, jinak to vlastně není nic moc extrémního. Rozhodně nejzajímavější a nejvíc zapamatovatelný je vizuál díla, nebýt jej, rozhodně by nebyl Hellboy tolik známý.
Když v knihovně uvidím dvojku, určo po ní sáhnu, ale že bych byl z Hellboye nadšený jako třeba z Sin City nebo jiných klasik, to rozhodně říct nemohu.

Ma-ra
13.05.2020

K Hellboyovi jsem se dostal dost pozdě (pokud nepočítám filmy a krátké one shoty v magazinu Crew). No a čekal mě jak příběhový, tak i obrazkový/kontrastní nářez. Skvělý příklad kreseb a dokonalého kontrastu barev je např. u některých obyčejných momentek, kdy Hellboy prohodí jednu ze svých hlášek. Ja otočím stránku a uvidím jeho výstřel z bouchačky, vše je vyzobrazeno naprosto dokonale. Autor přesně zachytil co chtěl říct, čeho chtěl dosáhnout a kam chce, aby se čtenář díval hned po otočení stránky. Přečetl jsem poprvé a rozhodně né naposledy.

Mercatino
27.02.2020

Můj první díl, ale cítím, že potřebuji znalost celého Hellboyova světa. Věřím, že se k tomuto dílů vrátím ještě jednou a bude pro mě zajímavější. Na mě v tomto komiksu bylo otevřeno velké množství témat a já je nestihl zpracovávat. Myslím si, že s tímhle pekelníkem budeme jako bratři. Cítím, že to bude má oblíbená komiksová postava.

sgjoli
31.08.2019

K Hellboyovi mne přivedly filmy se skvělým Ronem Perlmanem a jsem za to ráda, protože tenhle komiks mne bavil. Jakože hodně bavil. Fascinuje mne ta kresba - temná, ponurá, atmosferická. Skvělé hlášky, skvělé dialogy, skvělé postavy. Já se u toho bavím. Na další díly se vrhnu při nejbližší příležitosti!

Kate18
21.07.2019

Hezké seznámení s hlavními hrdiny, Hellboyem, Liz a Abem. Hellboy se musí utkat s tím, co napadlo jeho otce.