Probuzení ďábla

Sbírka, kterou právě držíte v ruce, dokázala předestilovat to nejlepší z comicsových knih do temného, opojného, rubínového vína. Sedněte si, vypijte tu dávku na jeden zátah a pak čekejte. Zjistíte, že vaše čtenářská zkušenost prodělala změnu. Hellboy je vstupenka do nebe zábavných knih, do onoho kouta, který možná nebudete chtít opustit. Vejděte a užijte si. Alan Moore Vázaná B5, barevný, 2 druhy obálek: 1, papírová, cena 599 Kč 2, kožená, cena 666 Kč Ocenění: International Horror Critics' Guild Award 1996: Best Graphic Novel...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/7040/hellboy-hellboy-prob.jpg 4.4143

Hellboy 2.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Comics Centrum

Hellboy: Wake the Devil, 1996

Kniha Probuzení ďábla

jan14s

První díl se mi moc líbil, proto jsem se okamžitě vrhnul na další. Již teď je mi jasné, že Hellboy bude jeden z mých nejoblíbenějších komiksů. Nebyl sice tak dobrý jako ten první, který měl víc prvků z Lovecrafta, což mě osobně nadchlo asi nejvíce, pokud nepočítám vložku s mimozemskými strážci Ogdru Jahada, ta příběh posunula pro mně do další úrovně. Přesto byl skvělý. Znovu nacisté, teď nově s upíry, do toho Hekaté a jako třešnička na dortu baba Jaga. Jedním slovem, bomba.

Kaik

Šeredná obluda uprostřed temných kobek Hellboyovi: "Hezký den."
Hellboy: "Až s tebou skončím, nebude ti tak připadat."

Vánoční dárek pro syna se nakonec krásně hodil do čtenářské výzvy. Obecně komiks moc rád nemám, dávám přednost vlastní imaginaci nad klasickou knihou. Mignolova výtvarná stylizace je ale fajn - mnoho věcí zůstávalo skryto ve stínech a byl tak prostor rozvinout představivost. Potěšil samozřejmě překlad Jana Kantůrka i postavy z evropské mytologie. Jednou za čas OK.

Dvořmen

HellBoy a agenti z Ú.P.V.O. - úřad paranormálního výzkumu a obrany bojují proti nacistům, kteří chtějí ovládnout svět.
Hellboy, Abe a Liz se rozdělili do tří týmů, aby prozkoumali místa, kde by se mohl nacházet hrad Giuresců, protože z New
Yorku zmizelo tělo upíra Vladimíra Giuresca. Musejí najít hrad, kde by mohlo být jeho tělo ukryto a o úplňku oživeno
což by znamenalo velké nebezpečí pro lidstvo.
Tato komiksová kniha byla moje první, kterou jsem kdy četl. O Hellboje jsem nikdy neměl zájem, jen jsem věděl, že
existují tři filmy. V knížce byli reference na ty filmy, ale protože jsem je neviděl, tak jsem je nepochopil. Knížka měla nádherné
ilustrace a řekl bych, že měla zatím nejlepší příběh, ze všech knih, co jsem kdy četl. Knížku rozhodně doporučuji všem, co mají rádi
Hellboje, ale i těm, co ho třeba neznají (ale nejdřív se podívejte na filmy).

jirincz
30.12.2020

V podstatě po prvním díle, který mě moc nenadchnul jsem pokračoval k druhému. Který mě zklamal ještě více:( Ten děj mi celkově nepřijde nějak uchvátný. Opět druhý den, jsem musel z Wiki dočítat, co tam vlastně bylo. Je to příliš jednotvárné, přijde Hellboy, někoho pomlátí, něco se stane a pak zase. Přijde mi že nějak moc často propadávájí do různých hlubin, furt se někdo oživuje, takové "scénáristické kličky". A taky mi přijdou hodně nepřehledné bitvy a někdy to jde moc rychle za sebou, že se musím vracet, abych pochopil o co jde...

Čteno jako součást Pekelné knižnice.

Ikkju
14.02.2020

K Hellboyovi mám celkem intenzívní vztah, od dob, kdy moje sousedka, stará příjemná paní, nedopatřením dostala do schránky můj letáček vydavatelství Crew, na kterém H. šlapal holínkou do hlavy nějakého démonického fašisty :o, přes předpremiéru prvního filmu na konu v Brandýse, nezklamaly mě ani filmy, přestože "řadám" z jednoho univerza se jinak vyhýbám obloukem.

Hrdina se drží při zemi, eventuálně kousek pod ní, euforie do moiry oblečených superhrdinů je mu cizí, a přesto je dokáže bez mrknutí oka strčit do kapsy a je tak svůj, jak jen je to možné.

Kate18
01.11.2019

Nádhera. Tentokrát se Hellboy, Abe a Liz musí rozdělit do tří týmů, aby zvládli prozkoumat vytipovaná místa, kde by mohl být hrad Giuresců. V New Yorku se ztratilo tělo Giuresca, domnělého upíra. Agenti Ú. P. V. O. mají za úkol najít hrad, kam mohlo být jeho tělo převezeno, protože podle legend tam může za úplňku znovu ožít. A úplněk je už zítra. Jak to všechno souvisí s projektem Ragna Rok?

sgjoli
15.09.2019

I druhý svazek o Hellboyovi jsem si velmi užila. Skvělý příběh, kde se zase dozvídáme něco víc o hlavním hrdinovi. Opět tu jsou padouši se zvrácenými plány, výborně vedené rozhovory, Hellboyovy sarkastické hlášky... A to vše podtržené úžasnou kresbou, která je temná a ponurá, což jen umocňuje ten samotný temný příběh. Tenhle komiks mne zatím dost baví.

Terva
16.05.2019

Vítejte
na konci
dvacátého století....
...na začátku
konce světa.

Okamžitě mě praštil do očí změněný styl bublin v komiksu. Zatím co „Sémě zkázy“ mělo velkou část textů na levé straně v obdélnících, zde už figurují klasické bubliny vložené do obrázků. Myslím si, že to je obrovská škoda. Texty měly zůstat bokem, bylo to přehlednější a z obrázků toho bylo víc vidět.

Malá ochutnávka:
Jsem tady proto, abych vám dal všechno, co mám....
peníze, lidi, vybavení, majetek a pozemky, které vlastním po celé Americe i Evropě.
Politické známosti....
Všechno, co mám, je tu teď pro vás.....
Naprosto všechno.

Druhá věc, která vás hned napadne, je zlepšený slovník Hellboye. Konečně se tu objevují ve větší míře jeho ironické narážky a komentáře k postavám. Ano, tohle je ten pravej držkohubej chlapec z Pekla. Jeho souboj z čarodějkama z Thesálie je tomu příkladem. Slez sakra ze mě! Nejsem žádný žrádlo pro nějaký ptačí ženštiny! Blam, blam......click.

Citát: Trochu silný slova na chlapa bez gatí.

Ale i tak bez těch vedlejších dialogů s klasickými bublinami je tohle dobrej příběh. Při čtení jsem poslouchal skupinu Sabaton a jejich poslední dvě studiová alba Heores a The Last Stand. A také jsem vybral osm citátů a vepsal je do pekelného profilu mistra Mignoli.