Probuzení ďábla

kniha od:

Probuzení ďábla https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/7040/hellboy-hellboy-prob.jpg 4.4 167
Koupit Koupit eknihu Bazar

Sbírka, kterou právě držíte v ruce, dokázala předestilovat to nejlepší z comicsových knih do temného, opojného, rubínového vína. Sedněte si, vypijte tu dávku na jeden zátah a pak čekejte. Zjistíte, že vaše čtenářská zkušenost prodělala změnu. Hellboy je vstupenka do nebe zábavných knih, do onoho kouta, který možná nebudete chtít opustit. Vejděte a užijte si. Alan Moore Vázaná B5, barevný, 2 druhy obálek: 1, papírová, cena 599 Kč 2, kožená, cena 666 Kč Ocenění: International Horror Critics' Guild Award 1996: Best Graphic Novel... celý text

Série:

Hellboy 2.


Žánr:
Literatura světová , Komiksy , Fantasy

Vydáno: , Comics Centrum
Originální název:

Hellboy: Wake the Devil , 1996


více info...

Komentáře (23)

Komentáře 23 Recenze 5

mpb1913
mpb1913
18.06.2023 4 z 5

Dvojka lepší jedničky. Pár nových postav, za mě OK. Doufám, že série bude mít i nadále vzrůstající tendenci, od Hellboye čekám přece jen ještě víc.

Hor89
Hor89
15.02.2023 4 z 5

Druhý díl se mi líbil o něco víc než úvodní díl. Kresba Mika Mignoly je hodně povedená (ikdyž nemusí sednout každému). Po příběhové stránce je Probuzení ďábla lepší než jednička, ikdyž stále nejde o nic originálního. To nejlepší na komiksu je propracovaný svět, zajimavé a zapamatovatelné postavy a povedené hlášky hlavního hrdiny.


MCGinger
MCGinger
19.12.2022 4 z 5

První díl mě zaujal víc, ale stále jde o dobrý kousek a hodlám v sérii pokračovat.

jan14s
jan14s
30.06.2021 5 z 5

První díl se mi moc líbil, proto jsem se okamžitě vrhnul na další. Již teď je mi jasné, že Hellboy bude jeden z mých nejoblíbenějších komiksů. Nebyl sice tak dobrý jako ten první, který měl víc prvků z Lovecrafta, což mě osobně nadchlo asi nejvíce, pokud nepočítám vložku s mimozemskými strážci Ogdru Jahada, ta příběh posunula pro mně do další úrovně. Přesto byl skvělý. Znovu nacisté, teď nově s upíry, do toho Hekaté a jako třešnička na dortu baba Jaga. Jedním slovem, bomba.

Kaik
Kaik
13.05.2021 4 z 5

Šeredná obluda uprostřed temných kobek Hellboyovi: "Hezký den."
Hellboy: "Až s tebou skončím, nebude ti tak připadat."

Vánoční dárek pro syna se nakonec krásně hodil do čtenářské výzvy. Obecně komiks moc rád nemám, dávám přednost vlastní imaginaci nad klasickou knihou. Mignolova výtvarná stylizace je ale fajn - mnoho věcí zůstávalo skryto ve stínech a byl tak prostor rozvinout představivost. Potěšil samozřejmě překlad Jana Kantůrka i postavy z evropské mytologie. Jednou za čas OK.

Dvořmen
Dvořmen
13.02.2021

HellBoy a agenti z Ú.P.V.O. - úřad paranormálního výzkumu a obrany bojují proti nacistům, kteří chtějí ovládnout svět.
Hellboy, Abe a Liz se rozdělili do tří týmů, aby prozkoumali místa, kde by se mohl nacházet hrad Giuresců, protože z New
Yorku zmizelo tělo upíra Vladimíra Giuresca. Musejí najít hrad, kde by mohlo být jeho tělo ukryto a o úplňku oživeno
což by znamenalo velké nebezpečí pro lidstvo.
Tato komiksová kniha byla moje první, kterou jsem kdy četl. O Hellboje jsem nikdy neměl zájem, jen jsem věděl, že
existují tři filmy. V knížce byli reference na ty filmy, ale protože jsem je neviděl, tak jsem je nepochopil. Knížka měla nádherné
ilustrace a řekl bych, že měla zatím nejlepší příběh, ze všech knih, co jsem kdy četl. Knížku rozhodně doporučuji všem, co mají rádi
Hellboje, ale i těm, co ho třeba neznají (ale nejdřív se podívejte na filmy).

jirincz
jirincz
30.12.2020 2 z 5

V podstatě po prvním díle, který mě moc nenadchnul jsem pokračoval k druhému. Který mě zklamal ještě více:( Ten děj mi celkově nepřijde nějak uchvátný. Opět druhý den, jsem musel z Wiki dočítat, co tam vlastně bylo. Je to příliš jednotvárné, přijde Hellboy, někoho pomlátí, něco se stane a pak zase. Přijde mi že nějak moc často propadávájí do různých hlubin, furt se někdo oživuje, takové "scénáristické kličky". A taky mi přijdou hodně nepřehledné bitvy a někdy to jde moc rychle za sebou, že se musím vracet, abych pochopil o co jde...

Čteno jako součást Pekelné knižnice.

Ikkju
Ikkju
14.02.2020

K Hellboyovi mám celkem intenzívní vztah, od dob, kdy moje sousedka, stará příjemná paní, nedopatřením dostala do schránky můj letáček vydavatelství Crew, na kterém H. šlapal holínkou do hlavy nějakého démonického fašisty :o, přes předpremiéru prvního filmu na konu v Brandýse, nezklamaly mě ani filmy, přestože "řadám" z jednoho univerza se jinak vyhýbám obloukem.

Hrdina se drží při zemi, eventuálně kousek pod ní, euforie do moiry oblečených superhrdinů je mu cizí, a přesto je dokáže bez mrknutí oka strčit do kapsy a je tak svůj, jak jen je to možné.

Kate18
Kate18
01.11.2019 5 z 5

Nádhera. Tentokrát se Hellboy, Abe a Liz musí rozdělit do tří týmů, aby zvládli prozkoumat vytipovaná místa, kde by mohl být hrad Giuresců. V New Yorku se ztratilo tělo Giuresca, domnělého upíra. Agenti Ú. P. V. O. mají za úkol najít hrad, kam mohlo být jeho tělo převezeno, protože podle legend tam může za úplňku znovu ožít. A úplněk je už zítra. Jak to všechno souvisí s projektem Ragna Rok?

sgjoli
sgjoli
15.09.2019 5 z 5

I druhý svazek o Hellboyovi jsem si velmi užila. Skvělý příběh, kde se zase dozvídáme něco víc o hlavním hrdinovi. Opět tu jsou padouši se zvrácenými plány, výborně vedené rozhovory, Hellboyovy sarkastické hlášky... A to vše podtržené úžasnou kresbou, která je temná a ponurá, což jen umocňuje ten samotný temný příběh. Tenhle komiks mne zatím dost baví.

Terva
Terva
16.05.2019 5 z 5

Vítejte
na konci
dvacátého století....
...na začátku
konce světa.

Okamžitě mě praštil do očí změněný styl bublin v komiksu. Zatím co „Sémě zkázy“ mělo velkou část textů na levé straně v obdélnících, zde už figurují klasické bubliny vložené do obrázků. Myslím si, že to je obrovská škoda. Texty měly zůstat bokem, bylo to přehlednější a z obrázků toho bylo víc vidět.

Malá ochutnávka:
Jsem tady proto, abych vám dal všechno, co mám....
peníze, lidi, vybavení, majetek a pozemky, které vlastním po celé Americe i Evropě.
Politické známosti....
Všechno, co mám, je tu teď pro vás.....
Naprosto všechno.

Druhá věc, která vás hned napadne, je zlepšený slovník Hellboye. Konečně se tu objevují ve větší míře jeho ironické narážky a komentáře k postavám. Ano, tohle je ten pravej držkohubej chlapec z Pekla. Jeho souboj z čarodějkama z Thesálie je tomu příkladem. Slez sakra ze mě! Nejsem žádný žrádlo pro nějaký ptačí ženštiny! Blam, blam......click.

Citát: Trochu silný slova na chlapa bez gatí.

Ale i tak bez těch vedlejších dialogů s klasickými bublinami je tohle dobrej příběh. Při čtení jsem poslouchal skupinu Sabaton a jejich poslední dvě studiová alba Heores a The Last Stand. A také jsem vybral osm citátů a vepsal je do pekelného profilu mistra Mignoli.

Vaceda
Vaceda
12.04.2019 5 z 5

Opět velmi osvěžující komplexní čtení, ačkoliv musím říct že to míšení jednotlivých mytologií je místy trochu rušivé.

viridiana
viridiana
03.02.2019 3 z 5

Rasputin a Baba Jaga se pokoušejí zničit civilizaci.

Mijagi
Mijagi
20.09.2018 5 z 5

„Je to homunkulus. Viděl jsem jednoho v Praze v dvaaosmdesátém. Nikdy jsem ale neslyšel o tak velkém. Většinou jsou to malí mužíčkové.“
„Homunku… co?“
„Umělá bytost, vytvořená z krve a bylin, které zavařili do sklenice a potom dali do inkubátoru z koňského trusu… takové středověké dítě ze zkumavky.“

Ú.P.V.O. (Úřad paranormálního výzkumu a obrany) včetně Hellboye opět v akci a je to ještě větší jízda než v prvním sešitu. Duše čtenáře-superhrdiny se nad kresbami a hláškami zatetelí blahem.

madonna6956
madonna6956
06.11.2017 5 z 5

Hellboy, týpek, který je z pekla.
Pracuje pro Úřad paranormálního výzkumu a ochrany. Je to dobrej chlapík. Ovšem k němu temnota promlouvá, neustále. Kdo je vlastně Hellboy a proč tu je?
Co je důležitější? Hellboyovo rozhodnutí o jeho životě, či otázky ohledně jeho předurčení vypustit armádu pekel?
Miluju Hellboye, postavy sympatické.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
02.06.2017 5 z 5

Vau! Teď by totiž mohl následovat konec komentáře, protože nejen že jsem si na konci ukousla jazyk, taky jsem oněmněla. Hellboy je superhrdina a ani nemusí mít pláštěnku a vytvarované věčně stojící bradavky. Proč? Je borec i bez toho, na to každej nemá...a tak ho mám ráda. Jenom škoda, že nemám hned po ruce další díl.

martinstefko
martinstefko
15.03.2016 5 z 5

Mike Mignola vytvořil něco neskutečného. Je viditelně očarován mýty, pohádkami, starými mistry literatury a nacisty. Ale kdo by nechtěl ve fantastické knize bojovat proti nacistům? Jeho kresba, která je tak specifická, že si jí nespletete, oplývá panely, které na první pohled nic neřeknou, ale na druhý jsou to právě ony, které vytváří až téměř gotickou hororovou atmosféru, která se vznáší všude kolem. Hellboy není komiks, který by se četl snadno, respektive tak, abyste pochopili všechny detaily, ale pokud se do něj začtete, je to jedna z věcí, která si vás získá. Hellboy je ale neskutečný svět, tolik jiný od klasického mainstreamu, že je snad nejvhodnější alternativou pro ty, kteří už jsou Marvelem a DC a jejich častou neoriginalitou a vyčpělostí unaveni.

Wheelcrusher
Wheelcrusher
21.02.2016 5 z 5

Už jen Mooreova předmluva je naprosto úžasná a i ten konec se mi líbil víc, než eventuelní filmovej. Takže ve výsledku bych si jako zapálenej parapsycholog přál jednou vlastnit všechny díly týhle okultní série, snad do tý doby nezpůsobím ragnarok:)

3DD!3
3DD!3
26.01.2016 4 z 5

Asi mám raději povídky než ucelený příběh. Mignola ovšem skvěle představuje podstatu rudého rváče s kamenou rukou. Rasputin a babička s chaloupkou na kuří nožce jsou ve finále dokonalí.

memphisz
memphisz
01.04.2015 4 z 5

V podstatě jakési pokračování první knihy, které pomáhalo stavět základy hellboyovského světa. Nechybí akce ani dobrodružství, ale osobně mám raději jiné díly.

Kee
Kee
20.08.2014 5 z 5

Hellboy není superhrdina. Hellboy není ani antihrdina. Hellboy je totiž jenom jeden.
Vřele doporučuju všem, kteří ví, do čeho jdou. :-)

Tahle postava - shodou okolností jedna z mých nejoblíbenějších z komiksů - si jednoduše zasloužila své vlastní jeviště v podobě neuvěřitelně vymazlené série knih, které jsou opojnou směsicí mytologie, folklóru, akce, vybroušených dialogů a silných postav. Kreslířské podání je skvělé, osobité a výrazné.

Přemýšlela jsem nad tím, proč mě tenhle rohatý, červený a hlášky chrlící týpek tolik přitahuje. Možná proto, že si na nic nehraje. Ví, co je jeho podstatou, kvůli čemu byl stvořen, s čím vržen do našeho světa, a přijímá to. Jeho síla tkví v jeho odlišnosti, která mu poskytuje určitý odstup od všech, v jejichž obklopení žije - těžko říct, zda jde o prokletí nebo výhodu. Má specifické chápání, a přestože je vnímavý, sám zůstává nepochopen.

Na superhrdinech mi vadí jejich dokonalost, určitá účelovost. I když má někdo (například Batman) jisté charakterové nedostatky, nebo (Superman) pochybnosti, či (Wolverine) se vyžívá v násilí, stále je to jen jedna strana mince. Čeká se od nich, že budou zachraňovat svět. Vždyť kvůli tomu byli stvořeni.

Hellboy je živoucí osobnost. Vyvíjí se, chybuje. Jeho tvůrce mu dal prostor, možnost výběru, aby se stal tím, čím chce.
A on zůstal sám sebou. :-)

OldaB
OldaB
11.08.2013 5 z 5

Pokračování ságy o pekelníkovi se mi líbilo ještě více, než díl první. Nejde ani tak o protivníka upíra, ale o samotný účel zrodu Hellboye.

Kapis
Kapis
05.02.2013 5 z 5

Ano, je to potřeba číst naráz, dlouhé časové odstupy tomu nedělají dobře. Proto vemte všechny Hellboye co máte (momentálně 8) a přečtěte je na jeden zátah! Moc věcí se spojí a dá smysl, je to hlubší zážítek než ostrůvky čtení po několika letech, když má člověk předchozí příběhy už časem sněhem zaváté;-) Hellboy je svou atmosférou a kresbou naprosto vtahující a člověk si - tedy aspoň já - občas zůstane jen tak prohlížející stránky i dlouhé minuty. Mignola má celkem povědomí o všemožných mýtech a pověstech, ale takové drobnosti jako Karlštejn v Rumunsku mu jako američanovi nedělají žádný problém. (malý SPOILER následuje). Taky mi přijde trochu nelogické, jak snadná a rychlá byla autodestrukce toho norského hradu - taková tlačítka se přece umisťuji pod několikanásobnou ochranu. Není to záchranná brzda. Ale odpusťmež autorovi takové maličkosti, zvedněmež hlavu z malicherných nepodstatností, zážitek ze čtení Hellboye je zkrátka obrovský, Mignola to fakt umí:-)