Probuzení ďábla

Sbírka, kterou právě držíte v ruce, dokázala předestilovat to nejlepší z comicsových knih do temného, opojného, rubínového vína. Sedněte si, vypijte tu dávku na jeden zátah a pak čekejte. Zjistíte, že vaše čtenářská zkušenost prodělala změnu. Hellboy je vstupenka do nebe zábavných knih, do onoho kouta, který možná nebudete chtít opustit. Vejděte a užijte si. Alan Moore Vázaná B5, barevný, 2 druhy obálek: 1, papírová, cena 599 Kč 2, kožená, cena 666 Kč Ocenění: International Horror Critics' Guild Award 1996: Best Graphic Novel...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/7040/hellboy-hellboy-prob.jpg 4.4131

Hellboy 2.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno, Comics Centrum

Hellboy: Wake the Devil, 1996

Kniha Probuzení ďábla

Ikkju

K Hellboyovi mám celkem intenzívní vztah, od dob, kdy moje sousedka, stará příjemná paní, nedopatřením dostala do schránky můj letáček vydavatelství Crew, na kterém H. šlapal holínkou do hlavy nějakého démonického fašisty :o, přes předpremiéru prvního filmu na konu v Brandýse, nezklamaly mě ani filmy, přestože "řadám" z jednoho univerza se jinak vyhýbám obloukem.

Hrdina se drží při zemi, eventuálně kousek pod ní, euforie do moiry oblečených superhrdinů je mu cizí, a přesto je dokáže bez mrknutí oka strčit do kapsy a je tak svůj, jak jen je to možné.

Kate18
01.11.2019

Nádhera. Tentokrát se Hellboy, Abe a Liz musí rozdělit do tří týmů, aby zvládli prozkoumat vytipovaná místa, kde by mohl být hrad Giuresců. V New Yorku se ztratilo tělo Giuresca, domnělého upíra. Agenti Ú. P. V. O. mají za úkol najít hrad, kam mohlo být jeho tělo převezeno, protože podle legend tam může za úplňku znovu ožít. A úplněk je už zítra. Jak to všechno souvisí s projektem Ragna Rok?

sgjoli
15.09.2019

I druhý svazek o Hellboyovi jsem si velmi užila. Skvělý příběh, kde se zase dozvídáme něco víc o hlavním hrdinovi. Opět tu jsou padouši se zvrácenými plány, výborně vedené rozhovory, Hellboyovy sarkastické hlášky... A to vše podtržené úžasnou kresbou, která je temná a ponurá, což jen umocňuje ten samotný temný příběh. Tenhle komiks mne zatím dost baví.

Terva
16.05.2019

Vítejte
na konci
dvacátého století....
...na začátku
konce světa.

Okamžitě mě praštil do očí změněný styl bublin v komiksu. Zatím co „Sémě zkázy“ mělo velkou část textů na levé straně v obdélnících, zde už figurují klasické bubliny vložené do obrázků. Myslím si, že to je obrovská škoda. Texty měly zůstat bokem, bylo to přehlednější a z obrázků toho bylo víc vidět.

Malá ochutnávka:
Jsem tady proto, abych vám dal všechno, co mám....
peníze, lidi, vybavení, majetek a pozemky, které vlastním po celé Americe i Evropě.
Politické známosti....
Všechno, co mám, je tu teď pro vás.....
Naprosto všechno.

Druhá věc, která vás hned napadne, je zlepšený slovník Hellboye. Konečně se tu objevují ve větší míře jeho ironické narážky a komentáře k postavám. Ano, tohle je ten pravej držkohubej chlapec z Pekla. Jeho souboj z čarodějkama z Thesálie je tomu příkladem. Slez sakra ze mě! Nejsem žádný žrádlo pro nějaký ptačí ženštiny! Blam, blam......click.

Citát: Trochu silný slova na chlapa bez gatí.

Ale i tak bez těch vedlejších dialogů s klasickými bublinami je tohle dobrej příběh. Při čtení jsem poslouchal skupinu Sabaton a jejich poslední dvě studiová alba Heores a The Last Stand. A také jsem vybral osm citátů a vepsal je do pekelného profilu mistra Mignoli.

Vaceda
12.04.2019

Opět velmi osvěžující komplexní čtení, ačkoliv musím říct že to míšení jednotlivých mytologií je místy trochu rušivé.

viridiana
03.02.2019

Rasputin a Baba Jaga se pokoušejí zničit civilizaci.

Mijagi
20.09.2018

„Je to homunkulus. Viděl jsem jednoho v Praze v dvaaosmdesátém. Nikdy jsem ale neslyšel o tak velkém. Většinou jsou to malí mužíčkové.“
„Homunku… co?“
„Umělá bytost, vytvořená z krve a bylin, které zavařili do sklenice a potom dali do inkubátoru z koňského trusu… takové středověké dítě ze zkumavky.“

Ú.P.V.O. (Úřad paranormálního výzkumu a obrany) včetně Hellboye opět v akci a je to ještě větší jízda než v prvním sešitu. Duše čtenáře-superhrdiny se nad kresbami a hláškami zatetelí blahem.

madonna6956
06.11.2017

Hellboy, týpek, který je z pekla.
Pracuje pro Úřad paranormálního výzkumu a ochrany. Je to dobrej chlapík. Ovšem k němu temnota promlouvá, neustále. Kdo je vlastně Hellboy a proč tu je?
Co je důležitější? Hellboyovo rozhodnutí o jeho životě, či otázky ohledně jeho předurčení vypustit armádu pekel?
Miluju Hellboye, postavy sympatické.

Watchmen: Strážci
Watchmen: Strážci