Kolosální Conan

Velkoformátová kniha o 1264 stranách, obsahuje celou sérii 51 sešitů velmi úspěšné a překrásně kreslené série Conan. Kolosální Conan vychází přímo z původních povídek tvůrce Conana spisovatele Roberta E. Howarda (Dcera pána mrazu, Bůh v míse, Věž slona, Síň mrtvých, Darebáci v domě, Nergalova paže) a každou si bere za základ vlastního románu. Na Howarda je velmi obtížné navazovat, ale Kurtu Busiekovi, který nad celou sérií držel dohled, se to skvěle podařilo a všichni příznivci slavného barbara budou určitě víc než spokojeni. Knihu přeložil Jan Kantůrek, který Conana pro nás v České republice a na Slovensku objevil. Výjimečnost této knihy podtrhuje obálka legendárního malíře fantaskních světů Franka Frazetty. Svazek obsahuje: - 51 sešitů série Conan - předmluvu Kurta Busieka - doslov Timothyho Trumana - 1264 barevných stran O knize „Mezi okamžikem, kdy oceány pohltily pyšnou Atlantidu, a vzestupem synů Aryových, bylo údobí o němž se dnešním lidem ani nesní. Do něj se zapsal Conan, černovlasý, se zasmušilým pohledem a mečem v pěsti, zloděj, nájezdník a zabiják, plný velkých zármutků i bezuzdného veselí, aby srazil drahokamy zdobené trůny Země pod podrážky svých kožených sandálů.“ Nechte se pohltit příběhy plnými odvážných mužů a krásných žen. Přeneste se do světa ve kterém prastarým říším vládne tajemná magie a krutá božstva. Do světa ve kterém je na každém kroku cítit vzduch dobrodružstvím....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245767/kolosalni-conan-245767.jpg 4.836

Kolosální Conan 1.

Komiksy, Povídky, Fantasy
Vydáno, Comics Centrum

The Colossal Conan, 2013

Kniha Kolosální Conan

Chidlink
13.08.2020

Neustupujte vy městští psi !

Klarenc
07.02.2020

Opravdu kolosální a opět skvělý Cimrman, pardon Cimeřan

Fuckenbrau
10.09.2019

Nejzajímavějšího bylo tohle sehnat. Když jsem viděl inzeráty, že to někdo nabízí za 50 000, orosil mě studný pot.. ale nakonec jsem sehnal za příjemnou cenu (člověk se musí ptát) a byl jsem z toho nadšten. Skvělé čtení na dlouhé zimní večery ke skleničce whiskey.
Kurt Busiek se snaží vzdát hold původnímu legendárnímu scénaristovi Roy Thomasovi a dost se mu to daří.

BarryBlack
31.03.2019

U Croma!

špulo
03.06.2018

Už tu bolo povedané všetko. Kto nevlastní, nech ľutuje...

RyonMathrin
18.02.2018

Slovo bichle v případě tohoto mazlíka získává nový význam (kniha váží 5 kg).
Ještěže odebírám časopis Pevnost a všiml jsem si upoutávky na toto skvostné dílo, které bylo k dostání pouze na předobjednávku.
Jedná se o jedinečnou věc, o které věřím, že se stane legendou. Takovou knihu hned tak někdo doma nemá a doufám, že mé děti nebo časem vnoučata se budou ke mně vracet i kvůli tomuto pokladu (protože půjčovat tento skvost nehodlám).
Ale jen proto jsem ji neobjednával. Tušil jsem, že obsah bude dobrý, ale svazek předčil očekávání.
Kdo miluje komiksy, přijde si na své. Kdo miluje Conanovy příběhy, bude uchvácen.
Překrásné kresby či spíše umělecká díla přesahující okénka a někdy i stránky, k tomu perfektně vykreslená syrovost, drsnost a zároveň kouzlo Conanova světa...
Je to skutečně kolosální dílo!

CONAN78
26.06.2017

Kdo zbožnuje fantazy, bude nadšen, kdo zbožnuje Conana bude nadšen. Naprosto dech beroucí zpracování Conanovských příběhů a že už jsem jich pár přečetl. Nádherné kresby nebo spíše malby v podání ústřední dvojice Nord&Yeates, skvěle doplnují ostatní kreslíři, v čele s Gregem Ruthem. Rozhodně zde ale nehledejte klasickou mainstreamovou superhrdinskou kresbu. Ano není pro každého ovšem je originální a je svá a dokonale komiksu sedí. Jinak ComicsCentrum odvedlo parádní práci, a názory typu že je komiks příliš velký, nedá se s ním cestovat a kdo ví co ještě, mi přijdou naprosto dementní, na druhou stranu ukazuje v jak krásné komiksové době u nás dnes žijeme, před X lety jsme si mohli o takovýchto knihách nechat jenom zdát. Tohle je sběratelská věc, kde máte kompletní příběh od Kurta Busieka pohromadě v luxusním podání a ten kdo viděl původní svazek v malém formátu mi dá jistě za pravdu jak tenhle kolosální formát, umožnil kresbám a příběhu rozkvést do krásy.

Hadati
03.03.2017

Jedná se téměř o 1300 stránek příběhů o barbaru Conanovi, které jsou propojeny tím, že tyto příběhy předčítá vezír svému princi ze zápisků, které posháněl, kde se dalo. Příběhy tak nejsou poskládány chronologicky, ale různě se přeskakuje v životě Conana. Většina z příběhů je o zloději Conanovi, na druhém místě pak jsou příběhy vyprávějící o dětství Conana, než se vydal ze své rodné Cimerie do světa. Pár příběhů je pak o králi Conanovi.
Promísení všech těchto příběhů této komiksové sbírce více než prospělo, protože čtenář nemusí čekat až přeskočí jednu z kapitol života o Conanovi na druhou, ale jednou si přečte něco o zloději, jindy o králi, jindy o dítěti... A přestože se jedná o ten nejobsáhlejší komiks, jaký jsem měl možnost kdy číst, tak je zřejmé, že se bude toto kompendium pokračovat. Nedočkáte se totiž dokončení příběhů prince, který poslouchá příběhy o Conanovi, a přestože se zde objeví pár příběhů o králi Conanovi, cesta k trůnu Aquilonie je zde jen lehce načrtnuta.

Příběhy jako takové byly skvělé, i když bych uvítal o něco méně magie a více meče. Jen na několika místech jsem se nudil, ale v tom množství stránek nuda snadno zapadla. Také zde nelze očekávat nějaké úžasné zvraty. Conan, jak je pro jeho postavu přirozené, používá častěji svůj meč a pěsti, než mozek, a nijak se neohlíží na důsledky svého jednání. Pro někoho to musí být osvěžující změna po těch mnoha moralistických hrdinech poslední doby, pro jiné to může být nedostatečné. Tu druhou skupinu však nechápu, protože pokud někdo od Conana očekává nějaké vychytralosti, tak pak tuto postavu vůbec nezná, a tedy ani nechápu, jak se k tomuhle dílu vůbec dostal.

Kromě toho, že jsem toho názoru, že komiksy by měly být takového formátu, aby se daly číst na cestách, mám však jednu závažnou výtku. Nevadí mi, že se jedná o kresby, které nejsou kresleny pomocí počítačové techniky nebo počítačově kolorovány, i když pro mladší generaci, která nevyrostla na komiksech z časopisů ABC nebo Kometa, by to problém být mohl. Problém ale mám s první pětinou tohoto komiksu, kterou měli na starosti kreslíři Nord a Yeates. Jejich kresby jsou totiž dost často odfláknuté. Nejčastěji se jedná o obličeje postav, kdy když se kreslíři nepovedl obličej, prostě to tak nechal a nesnažil se obrázek lépe překreslit. Postavy tak na některých kresbách vypadaly jako retardi, přestože tak vypadat neměly. Možná to byl jejich kreslířský styl nebo umělecký záměr, ale každopádně se mi to nelíbilo a jen to zkazilo celý dojem z komiksu. A to tak moc, že to nakonec rozhodlo o hodnocení 4/5.