Hellboy: Pekelná knižnice - Kniha první

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hellboy je poněkud svérázný vyšetřovatel Úřadu paranormálního výzkumu a obrany. Řešení jeho případů ho přivádí na prapodivná místa a vede k setkáním s prazvláštními tvory. Zároveň ho neustále pronásleduje jeho původ a to, proč byl přiveden na tenhle svět. Hellboyův duchovní otec Mike Mignola míchá pro čtenáře naprosto neodolatelnou směs bájí a legend, přidává skvělou atmosféru, akci a humor a to všechno jim pak podává v neobyčejně atraktivní kresbě. Není tedy divu, že si naši čtenáři již vychutnávají Hellboyovi příběhy již neuvěřitelných sedmnáct let a dychtivě čekají na každý nový díl jeho dobrodružství. Nyní mají možnost si přečíst první čtyři Hellboyovi knihy ve dvojnásobném formátu a dozvědět se spoustu dalších zajímavostí přímo od Mika Mignoly....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/224995/hellboy-pekelna-kniznice-kniha-prvn-KDs-224995.jpg 4.628
Série:

Hellboy

Žánr:
Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Comics Centrum
Orig. název:

Hellboy Library Edition, Volume 1

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Hellboy: Pekelná knižnice - Kniha první

Přidat komentář
bob0795
05.10.2017

Tady se sluší hodnotit asi především zpracování téhle obří knihy a to je jednoduše fenomenální! Jediné negativum je to, že už nikdy nebudete chtít číst komiksy jinak... Samotný příběh mi zatím perfektně sedne, cítím zde velikou inspiraci H.P.Lovecraftem a Poem, přitom se nejedná o čistokrevný horor a příběhy rozhodně nejsou nějakým vykrádáním starých klasiků. Hellboy je sympaťák, kresba ve své zdánlivé jednoduchosti perfektní a příběhy povětšinou správně ulítlé. Už se těším, až se dám do dvojky.

Metal Messiah
11.12.2015

...jak se oblíká? Totiž, jak tu pravou ruku protáhne rukávem???
Dlouho jsem Hellboyovi odolával. Někde jsem snad i zahlédl část filmu s Ronem Perlmanem - nelíbilo, ale neviděl jsem celé. Kresba mi nesedla napoprvé, ona je dost osobitá. Jenže právě kresba je jedna z věcí, která mě nakonec při čtení velice rychle dostihla. Už po přečtení Sémě jsem věděl že jsem v osidlech pekelníka a že se s ním jen tak nerozloučím. Probuzení ďábla mě v tom přesvědčení utvrdilo, ale to jsem ještě nemohl tušit co mě čeká u povídek. Až v povídkách se plně projevuje humor a syrovost této série a právě povídky jsou tím, co Hellboyovi sluší nejvíc.
Nebudu tu chválit provedení knihy po stránce vydavatelské, protože to by byla obsáhlá snůška superlativů a jen řeknu, že se těším na Pekelnou knižnici 2.
Třeba má ten rukáv nějak šikovně schovaný rozepínání...


Štítky

komiksy mytologie Hellboy

Autor a jeho další knihy

Mike Mignola
americká, 1960

všechny knihy autora

Kniha Hellboy: Pekelná knižnice - Kniha první je:

v Přečtených35x
v Doporučených2x
v Knihotéce34x
v Chystám se číst13x
v Chci si koupit3x
v dalších seznamech1x