Morové lodě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První světová válka je náhle ukončena podivnou morovou ranou. Evropa se z ní těžce vzpamatovává, je však vzápětí zaplavena hordami upírů. Na scénu vstupuje válečný veterán, lord Henry Baltimore. Poháněn pomstou, pronásleduje jednoho z oněch netvorů. Na cestě vedoucí skrze krvavá kolbiště, vraky morových lodí, vybuchující vzducholodi i hřbitovy ponorek nemilosrdně potírá všudypřítomné zlo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359463/baltimore-01-morove-lode-U6S-359463.jpg 4.389
Série

Baltimore 1.

Žánr
Horory, Komiksy, Fantasy
Vydáno, Comics Centrum
Orig. název

Baltimore vol. 1: The Plague Ships, 2011

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (22)

Kniha Morové lodě

Přidat komentář
MartyManCZ
23. února

Vlastně trochu naslepo, jen podle anotací jsem nakoupil celou řadu a když se začínala finišovat, tak ji začal číst, abych měl ucelený zážitek. No, jsem rád že mě můj feeling nezklamal. Morové lodě jsou úvodní částí velkého příběhu lorda Baltimora, který se vydává za pomstou a musí projít nelítostným válečným světem, který navíc křižují fantastické obludy, kouzla a kletby všeho druhu, se kterými se bude muset popasovat. Krásně namalovaný a děsivý fantasy horor, s nádhernou atmosférou i velice kvalitním scénářem. okamžitě jsem propadl, to je přesně podle mého gusta. Pokud je tohle jen začátek...tak to beru :)

Kate18
04.10.2020

Skvělá jízda, od Mignoly už ani nic jiného nečekám!

Lord Baltimore se roku 1916 dostane do jedné vesničky, která je jako většina světa sužovaná morem. A nejenom morem, také zde řádí upíři, krvesajové, zrůdy. Baltimore narazí na mladou dívku, která mu chce pomoci výměnou za cestu pryč z tohoto zapadlého místa. Baltimore je nakonec nucen přijmout její požadavky a vydají se spolu na cestu lodí. Dostihne je hrozná bouře a oni ztroskotají na ostrově, u kterého je spousta vraků ponorek a morových lodí.


sgjoli
28.08.2020

Uff, tak s tímto komiksem jsem se teda pěkně trápila a přitom to nebylo kdovíjak dlouhé čtení. Líbila se mi ta kresba, skvěle temná a propracovaná - dobře to podtrhovalo tu temnou a neutěšenou atmosféru temného a neutěšeného děje. Námět samotný také nezněl vůbec špatně, samotný námět mi zněl velmi lákavě. Ale když jsem se pustla do čtení, přistihla jsem se, že se u toho dost nudím a že mne vlastně ani nezajímá, co se bude s hlavním hrdiny dít. Takže bohužel hodnotím nízko. Dvě hvězdy za tu kresbu a z úcty k M. Mignolovi, který na tomto komiksu spolupracoval a jehož Hellboye mám fakt ráda. Bohužel asi nejsem cílový čtenář této komiksové série a neumím to správně ocenit, i když teda očividně půjdu dost proti proudu. Co se dá dělat...

r0st4
07.08.2020

Ačkoliv tu nejspíš budu za pohana, Mignolův Hellboy mě vlastně nikdy moc nebavil, což se logicky podepsalo i na mém přístupu k Lordu Baltimorovi. Po dočtení první knihy ale musím naštěstí konstatovat, že jsem se obával zbytečně. Tahle upírská jízda z první poloviny 20. století se mi neuvěřitelně trefila do vkusu, na čemž má lví podíl Stenbeckova kresba, jež si bere to nejlepší z Mignoly a návdavkem přidává ještě něco málo navíc.

Celou knihou jsem se tak prokousal během cca hodiny a půl a nutno podotknout, že už se nemůžu dočkat, až mi přijde dvojka. Celkové tři hvězdy nicméně dávám hlavně kvůli příběh, který je poplatně rozjezdový. Hodně se představuje, vysvětluje, ale reálně se vlastně nic moc nestane...

raidmnoid
11.01.2020

Úžasná kniha. Hlavně závěr, kdy bojují na pláži proti nemrtvým je úchvatně nakreslen a myšlenka mě připoměla mou oblíbenou hru - nádherně jsem se bál.

jan14s
31.07.2019

S komiksy teprve začínám, ale pokud všechny, které si vyberu, budou na podobné úrovni jako Blatimore, tak budu spokojen. Krásné kresby, příběh klasické cesty za pomstou, sice nic nového, ale prostředí do kterého je děj zasazen mi přijde strašně zajímavé. Kombinace první světové války, upírů a "stampunku?" spolu překvapivě dobře funguje.

Jipe01
05.06.2019

Upíři,zombíci, sekání všech částí těla, zombie houby, dost ponurej příběh lorda Baltimore a chuť po pomstě větší než smrt. První kniha celkem dobrý, těším se na další.

Voliarty
26.01.2019

Povedal som si, že skúsim obohatiť svoju knihovníčku aj o ne-superhrdinský komiks. A Mignola je všade vychvaľovaný, tak som si povedal, že siahnem po nejakom jeho diele. Bohužiaľ, jeho Hellboy universe je strašne rozsiahly a je toho veľa a tak som teda siahol po sérií stojacej mimo ,,pekelného chlapca". A ako dopadlo moje prvé stretnutie s pánom Mignolom? Vynikajúco. Lord Henry Baltimor je celkom sympatický hrdina s tragickým príbehom, kresba je pochmúrna a k príbehu sedí, koniec navnadil na pokračovanie. A ja po ňom určite siahnem. A ak bude tiež také dobré, tak siahnem aj po iných Mignolových počinoch. Som spokojný.

1