Chidlink Chidlink komentáře u knih

Atlasova šestka Atlasova šestka Olivie Blake (p)

Sladká limonáda pro puberťáky. Odloženo na straně 200. Myslel jsem, že v knize bude více o knihovně o tom co tam např. najdeme za tajemství, ale autorka se jen zabývá vztahy mezi hlavními postavami, kdo koho pomlouvá atd. Alexandrijská knihovna tam hraje jen malou roli. Nic se tam neděje, jen se řeší drby. Naprosto šílený magický svět, který nemá absolutně žádná pravidla. Výsledkem je úplná hovadina. To jsem se zas nechal jednou napálit.

30.09.2022 odpad!

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Ten chlap musí mít v hlavě hotový peklo, jinak to snad není možný :D

14.01.2021 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

(SPOILER) Naprosto strhující byl závěr, kdy se Frodo a Sam dostávají do Doupěte Oduly. Užíval jsem si každé slovo. Teprve po přečtení pochopíte, proč se bát tmy. Následný souboj Sama a obřího pavouka, představujícího tu nejčernější temnotu a zlo, bylo vlastně něco jako zrození hrdiny.
Hodně lidem se druhá polovina knihy moc nelíbí, ale mě se právě líbila druhá polovina knihy více. Možná to někteří pochopí až budou starší.

28.04.2023 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Takže tady máme opatství plné náboženských fanatiků. Kniha krásně ukazuje kam slepá víra, bez jakékoli kritiky může zajít. Detektivní zápletka je zde vedlejší. Ano některé teologické debaty byli zajímavé, zvláště pak zajímavé bylo sledovat, jak se lidé vraždí a mučí kvůli tomu, jestli byl Ježíš žebrák a všichni ostatní by se tedy měli chovat podle něj. Nicméně ty filozofické debaty by to chtělo udělat přístupnější pro obyčejného smrtelníka. Souvětí na celou stránku se nečtou snadno. Navíc je celá kniha psaná takovou lámanou češtinou. Každou druhou stránku zde máme latinský citát. V knize je také docela dost postav a než jsem se v nich zorientoval, tak byl konec. Díky tomuhle guláši se kniha nečte vůbec snadno a musel jsem se občas vracet v textu, abych pochopil co nám chtěl pan Eco vlastně sdělit a to se mi u ostatních knih stává velmi málo, ne-li skoro vůbec. Tady se mi to stávalo každou pátou stránku a trvalo mi měsíc než jsem se knihou prokousal. Při druhém čtení si myslím, že bych si knihu užil mnohem více a možná na druhé čtení ještě dojde. Byl jsem naprosto fascinován knihovnou a tím jak si ji Eco vymyslel. Zatím čtyři hvězdy, možná jestli přečtu ještě jednou, zvednu počet na pět hvězd :)

01.01.2022 4 z 5

Hradba západu Hradba západu Juraj Červenák

Právě jsem dočetl pátý díl a je to opravdu epické :) Nechci toho psát víc, abych neprozradil náhodou něco z děje, jen chci říct Nitraaa !!!

01.06.2020 5 z 5

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

Příběh a děj byl dobrý a zajímavý. Originální nápady. Ale proč autor musí vyjmenovávat stovky jmen osob a míst, co pro děj nemají žádný význam a hned je zapomenete. Proč nejsou přeloženy latinské citáty např. v závorce a nebo na konci stránky pomocí hvězdičky ? Čekal jsem něco ve stylu Juraje Červenáka a to jsem skoro i dostal. Jenže Červenák se zabývá většinou jen jmény co jsou pro příběh důležité. Třicet procent knihy pro mě byla tedy jen neužitečná vata, možná dobrá pro nějaké historiky. Nemůžu si pomoct, ale mám prostě jen pocit, že autor jen machroval, co všechno ví a zahltil čtenáře telefonním seznamem.

11.07.2023 2 z 5

Život válečníka Život válečníka Tomáš Němec

No bylo to takové nemastné, neslané. Lehký nadprůměr a 60% tomu myslím dokonale pasuje. Dost mi vadilo to, že jsem nebyl přesvědčen o tom, že by některé postavy v některých situacích opravdu takto jednali. Občas mi to přišlo dost nepřehledné a nad některými věcmi jsem zas jen nevěřícně kroutil hlavou.

22.10.2022 3 z 5

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Čistý průměr, nic víc od toho nečekejte. Možná poslední povídka s přivřenýma očima by stála za čtyři hvězdy (nebýt posledního příběhu, dal bych dvě hvězdy)
Nemá to prostě hloubku.

29.10.2020 3 z 5

Brána Irkally Brána Irkally Juraj Červenák

No bylo by to na pět hvězd, ovšem vůbec jsem nepochopil proč se Báthory nezbavil Kirmiziho už dávno před tím než došli k bráně ? Tohle tam vůbec nesedělo. Navíc Báthory Kirmiziho několikrát udeří pěstí do obličeje a on mu za to nic neudělá ? Na začátku knihy ho chtěl zabít jen za to, že se na něj křivě podíval.
Jinak to bylo super dobrodružství a jedna z nejlepších knih co jsem četl :)
PS: V téhle knížce tečou doslova potoky krve, není pro slabší povahy :D

28.03.2020 4 z 5

Zimní král Zimní král Bernard Cornwell

Kniha je naprosto úžasná a jestli obsahuje kouzla či fantasy, tak jak to mnozí z nás znají ? Odpověď je: fakt jen minimálně, ale to vůbec nevadí, příběh o Artušově legendě je i tak epický :) Mám všechny díly a těším se až přečtu další ...

04.01.2019 5 z 5

Bílá věž Bílá věž Juraj Červenák

Tohle dílo je prostě perfektní, smekám před autorem a před tím jaké znalosti musel načerpat o popisované době.
Knihy se čtou jedním dechem a velmi dobře na sebe navazují, jako kdyby jste četli jednu obrovskou knihu. Skvělý úchvatný příběh. Uvěřitelnost fantasy prvků je díky historickým podkladům stoprocentní. Nejvíce mě bavili bitvy, které byli opravdu strhující.
Myslím že světová fantasy může jen tiše závidět. Troufám si říct, že tohle je zatím to nejlepší, co jsem četl.

20.04.2014 5 z 5

Třetí ucho Třetí ucho Jan Hamouz

Úžasné. Hodně se mi líbil vývoj postav, který je zde značný. Oldenik je pro mě naprosto fascinující postava a oblíbil jsem si ho víc, než Kaladina z Archivu bouřné záře, což je až neuvěřitelné :D Nevím jak přežiju čekání na další díl :(

21.11.2022 5 z 5

Poloviční král Poloviční král Jan Hamouz

Tak tohle bylo naprosto vynikající ! Díky perfektnímu slohu se čte kniha jak víno.
Postavy jsou skvělé a svět také. Kniha má kvalitu zahraničních autorů jako je např. Brandon Sanderson nebo Joe Abercrombie. Úchvatné, syrové a strhující ...

11.11.2022 5 z 5

Bitevní mág Bitevní mág Peter A. Flannery

Tak tohle byla jízda :) Hodně mě bavily nejrůznější bitvy a souboje. Začátek byl takový ušmudlaný, ale tak to se dá odpustit. Kniha byla rovněž malinko předvídatelná. Je to takových pět hvězd s odřenýma ušima :) Ty dva komentáře pode mnou ignorujte, píšou nesmysli. Např. draci jsou v knize jedna z hlavních věcí a potkáváme je na každém kroku atd.

01.08.2022 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Skvělá kniha na čtení před spaním. Vždycky přečtete jeden příběh a hned usnete. Je to antistresová záležitost :)

13.10.2019 4 z 5

Vůbec mě to nebavilo. Kniha není ucelený román, ale každá kapitola je spíše povídka ve které tečou potoky krve. Občas zmatený děj, občas mi vůbec nebylo jasné, co se odehrává. V knize chybí přímá řeč. To k přehlednosti nikterak nepřispívá.
Sledujeme bandu pro mě neznámých hrdlořezů, co se potulují krajinou. Postavy nejsou nijak vykresleny, jen je prostě popisováno co se zrovna děje. V bandě je kolem asi 20 zabijáků a měl jsem zmatek kdo je kdo. Banda neznámých idiotů zabíjí jiné neznámé a tak je vám vlastně úplně jedno co se v knize děje. Pravděpodobně hlavní postava, takzvaný kluk není ani pojmenovaná. Možná někdo v Krvavém poledníku hledá nějaký hlubší přesah, pro mě to bylo jen nesmyslné násilí, které bylo každou kapitolu to samé. Tlupa někam přijela, pozabíjela vše co se dalo a odjela. Dobře beru kdyby se to stalo na ploše jedné kapitoly, ale tenhle scénář byl každou kapitolu a už mě to vůbec nebavilo. Dávám jednu hvězdu za opravdu krásné popisy krajiny, to se povedlo.

06.03.2023 1 z 5

Valhala Valhala František Novotný

No co k tomu říct, hrozně těžce se mě to četlo. Celou dobu mě připadalo že autor si to píše pro sebe a nikoliv pro čtenáře. Děj mě přišel zmatený a když přišlo cestování v čase, tak jsem se úplně ztratil. Hodně postav o kterých se moc nedozvíme, takže si je nezapamatujete. Třeba se tam někdo jen tak mihne a najednou se objeví zase o 100 stran dál. Naprosto pro mě otřesný sloh, nemohl jsem do toho vůbec začíst. Odloženo na straně 250 po prvním dílu. Možná se k tomu ještě někdy vrátím, ale spíš asi ne.

11.11.2018 1 z 5

Šógun Šógun James Clavell

Je mi líto snažil jsem se, jak jsem nejvíc mohl, ale knížka mě moc nebavila. Přečetl jsem celých 983 stran a do čtení jsem se vyloženě musel nutit, jelikož odhadem 75% procent knihy tvoří jen a pouze rozhovory. Nic se neděje, jen se mluví, pije se čaj a saké.

14.06.2018 3 z 5

Tenký led Tenký led Jan Hlávka

První díl byl dle mého názoru určitě lepší a obě hlavní linie byli stejně zajímavé.
Bohužel Newelská linie v druhém díle ztrácí značně dech a přišla mě uměle natahovaná. Naštěstí ta Algorská si stále drží kvality prvního dílu. Jinak stále skvělé čtení :)

25.06.2016 4 z 5

Hon na lovce Hon na lovce George R. R. Martin

Kniha mě neoslovila tak, jako jak se zdá oslovila ostatní. Příběh mi nepřišel ničím zvláštní a nenabídl nic moc originálního. Rozhovory s Maneckem byli zajímavé (občas), ale jinak jsem čekal mnohem více. Naprosto obyčejný nezajímavý vztah hlavního hrdiny skoro jak ze španělské tele-novely. Ramon Espejo mi pak nepřirostl k srdci vůbec, celou knihu jsem byl nucen sledovat zločince a opilce, který mi byl mi krajně nesympatický. Za mě 45 procent.

30.01.2016 2 z 5