Bitevní mág

Svět podléhá spalujícímu stínu Posedlých a pouze moc bitevního mága ho může zachránit. Ale prastaré pouto mezi mágy a draky selhává. Příliš mnoho draků je černých. Černí draci jsou nepřáteli lidstva. Černí draci jsou šílení. Falco Danté je churavý kluk ve světě válečníků, a co hůř, je synem vraha. Hnán touhou porozumět svému otci se odhodlá k činu, který ho dožene na pokraj beznaděje. Najde způsob, jak spasit svou duši před věčnými plameny pekla?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431386/big_bitevni-mag-19k-431386.jpg 4.580
Literatura světová, Fantasy

Vydáno: , Triton

Battle Mage, 2017

Kniha Bitevní mág

Neinka

Tesila jsem se na draky...ti byli az skoro na konci a nic moc.
Tesila jsem se na dobrou zapletku....ta byla jedno velke klise.
Tesila jsem se na bitvy, ale ty byly po vetsinu casu velice nelogicke.
Postavy jsou nemastne neslane. Uz jsem to cetla pred nejakou dobou a recenzi jsem puvodne nechtela psat. Ale kdyz vidim, jak velke to ma score, tak musim pridat i druhou stranu mince. Knizka je velmi jednoducha, necekejte zadne prekvapeni. Mozna bych ji spise zaradila do young adult. Jediny bonus je, ze je to ukonceny pribeh a nemusite cekat dlouha leta na pokracovani ;) 99% knize ktere jsem si kdy koupila jsem nikdy neprodala....tahle sla okamzite do antikvariatu.

orson

Možná je to pro trochu mladší publikum, ale mě se tahhle fantasy hodně líbila - originální nápady, zápletky také měly zajímavé nepředvídatelné rozuzlení a hlavně to bylo napsané tak čtivě, že jsem kniku odkládal až dlouho po půlnoci. Jen ke konci už autorovi trochu docházel dech. V každém případě se těším na další jeho přeložené knihy.

derikm
24.11.2021

Taková spíše dětská fantasy, ale neurazila.

Tenebris_Draco
26.08.2021

Kniha se mi moc líbila. Je sice delší, přesto na čtivosti jí to neubere. Svět i postavy jsem si hned zamilovala a to dokonce i samotného vládce Posedlých. Ráda si to přečtu znovu.
Těším se na další knihy autora, pokud nějaké další vyjdou.

NarcisSamec
16.08.2021

Kniha je dlouhá a poskytuje kompletní celiství příběh což je rozhodně plus, vzhledem k tomu, že každý druhý autor dneska píše serii. Dostatečné množství postav je plus a autor vyniká v popisu krajiny. Tady moje klady končí, neboť některé rozhodnutí co hlavní hrdina i jeho přátelé dělají naprosto nedávjí smysl... Taky chci upozornit, že pokud se těšíte na draky, tak je potkáte až na konci knihy, což mi přijde takové nešťastné.

Krišot
09.07.2021

Bitevní mág je pro mě jedná z nejlepších knih žánru. A vysvětlění je až prostince jednoduché. Miluji, když hrdina během jeho putování prochází progresem a tady byl zmiňovaný progres až kulervoucí. Záporáci ve formě démonů jsou brutální a každy střet s nimi byl napínavý až k prasknutí. Navíc, když je hlavní hrdina mág a disponuje kouzly je to good. Když je bitevní mág a umí to i s mečem, je to very good. Pokud k tomu všemu ještě líta na drakovi...není co víc bych k tomu dodal.

Gibis
14.04.2021

Skvělé čtení! Hned po první kapitole jsem věděla, že se mi to bude líbit a líbilo se mi to moc. Svět plný mágů, draků a opravdu děsivých démonů, bitevní scény jsou popisovány tak sugestivně a jsou tak napínavé a nervy drásající, že mi oči běžely po řádcích rychlostí blesku a se zatajeným dechem jsem čekala, jak to dopadne. Téměř 800 stran mi zmizelo pod rukama ani nevím jak a na konci mi bylo líto, že už není co dál číst :)

špulo
25.02.2021

Nemienim nikoho vkus uraziť, ale toto sa teda moc nepodarilo. A to mám rád klasickú fantasy, aj happyendy. Tu však autor napchal do jedného vreca toľko klišé až vreco pretieklo. Čož by ani až tak nevadilo, keby to bolo lepšie napísané, keby sa postavy nechovali často neuveriteľne a keby pán spisovateľ nezabudol, že aj rozprávka musí mať istú logiku deja. Pár kapitol všetko šlapalo a potom prišlo niekoľko strán, ktoré to poslali do sr....k. A takto dokola. Ide o oddychovku a ja som si musel od nej pravidelne oddýchnuť a preložiť niečim iným.
Stále si kladiem otázku, či by bolo lepšie knihu skrátiť alebo naopak rozpísať na aspoň ešte jednu takúto bichlu. Pretože, potenciál tam je. Posledných cca 250 strán letí celkom fajn a bez zásadných kotrmelcov. Až posledná kapitola... Nebudem prudiť ;)).
Výsledok: hra Dragon Age nakombinovaná s Eragonom a s malým počtom rás. Len, bohužiaľ, napísaná dosť neumětelsky. Škoda :((