Bitevní mág

kniha od:

Bitevní mág https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431386/bmid_bitevni-mag-19k-431386.jpg 4.6 108

Svět podléhá spalujícímu stínu Posedlých a pouze moc bitevního mága ho může zachránit. Ale prastaré pouto mezi mágy a draky selhává. Příliš mnoho draků je černých. Černí draci jsou nepřáteli lidstva. Černí draci jsou šílení. Falco Danté je churavý kluk ve světě válečníků, a co hůř, je synem vraha. Hnán touhou porozumět svému otci se odhodlá k činu, který ho dožene na pokraj beznaděje. Najde způsob, jak spasit svou duši před věčnými plameny pekla?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Fantasy

Vydáno: , Triton
Originální název:

Battle Mage , 2017


více info...

Komentáře (31)

Komentáře 31 Recenze 4

Grohlinka
Grohlinka
24.08.2023 5 z 5

,,Svět nezná pocit srovnatelný s dračím žalem.
Vyjma snad dračího hněvu.

Pro milovníky Dragon Age povinnost. Pro ty, kterým se líbil Eragon a Tetovaný, tohle je lepší. Pravda, že já nepatřím mezi velké obdivovatele Dračích jezdců a Brettův Tetovaný, u mě ztrácel sympatie každým dalším dílem.

Kniha má pomalejší rozjezd, ale kdo má rád patřičný vývoj postav, vztahů mezi nimi, výcvik na akademii a strategické plánování nejen v žáru bitvy, ale i u stolu, bude nadšen. A to já mám.

Postavy jsou sympatické, procházejí si utrpením, čelí různým protivenstvím, ale také prožívají šťastné okamžiky plné přátelství a lásky. Mužské postavy jsou skvělé, snadno se v nich orientuje, jejich osobnosti jsou uvěřitelné, povětšinou jednají logicky. A co víc, najdeme zde i skvělé hrdinky, silné ženy.

A draci, draků je tu plno. Vlastně se jedná o jednu z nejlepších fantasy s draky, na kterou jsem narazila. Mnoho času je věnováno jejich vzhledu, osobnostem a zejména poutu se svým jezdcem.

Přála bych knize, aby byla víc vidět, aby si ji přečetlo, co nejvíce čtenářů, protože si to bezesporu zaslouží. Já se bavila od začátku do konce a přála si zůstat ve Wrathu ještě o chvíli déle.

Flo2
Flo2
11.03.2023 5 z 5

Tahle kniha je naprosto skvělá. Spoustu zapletek a nečekaných zvratů z ní dělají opravdové umělecké dílo. Nevěřte lidem, kteří o ní píšou, že je nebaví a že je to nuda, není to pravda. Pokud milujete fantasy o dracích a tlusté, propracované knihy, rozhodně si tuhle nenechte ujít. Od první chvíle jsem si ji zamilovala. Ale tahle je hodně složitá, takže byste ji měli číst detailně, jinak vám hodně věcí unikne. Je to podobné, jako třeba Eragon, takže pokud se vám líbí, určitě si přečtěte i tuhle knihu. Deset hvězdiček z pěti :)


Chidlink
Chidlink
01.08.2022 5 z 5

Tak tohle byla jízda :) Hodně mě bavily nejrůznější bitvy a souboje. Začátek byl takový ušmudlaný, ale tak to se dá odpustit. Kniha byla rovněž malinko předvídatelná. Je to takových pět hvězd s odřenýma ušima :) Ty dva komentáře pode mnou ignorujte, píšou nesmysli. Např. draci jsou v knize jedna z hlavních věcí a potkáváme je na každém kroku atd.

LiLLu
LiLLu
23.07.2022 2 z 5

Tak tohle mam rozectene uz rok a neco! A nejsem schopna to dočíst...
Bohuzel jsem mela pocit ze autor tak tlacil na pilu v kazde vete az to bylo moc.
Podobnost s hranicarovo ucnem mi hodne vadila..Ja nevim, lidi nemaji vlastni napady?
Některe veci byly tak prekombinovane az nelogicke, byli bitevni magove pak normalni magove a kazdy umel neco jineho ale museli bojovat spolu? no zklamani velike...jestli to nekdy doctu nevim

Neinka
Neinka
03.05.2022 1 z 5

Tesila jsem se na draky...ti byli az skoro na konci a nic moc.
Tesila jsem se na dobrou zapletku....ta byla jedno velke klise.
Tesila jsem se na bitvy, ale ty byly po vetsinu casu velice nelogicke.
Postavy jsou nemastne neslane. Uz jsem to cetla pred nejakou dobou a recenzi jsem puvodne nechtela psat. Ale kdyz vidim, jak velke to ma score, tak musim pridat i druhou stranu mince. Knizka je velmi jednoducha, necekejte zadne prekvapeni. Mozna bych ji spise zaradila do young adult. Jediny bonus je, ze je to ukonceny pribeh a nemusite cekat dlouha leta na pokracovani ;) 99% knize ktere jsem si kdy koupila jsem nikdy neprodala....tahle sla okamzite do antikvariatu.

orson
orson
20.03.2022 5 z 5

Možná je to pro trochu mladší publikum, ale mě se tahhle fantasy hodně líbila - originální nápady, zápletky také měly zajímavé nepředvídatelné rozuzlení a hlavně to bylo napsané tak čtivě, že jsem kniku odkládal až dlouho po půlnoci. Jen ke konci už autorovi trochu docházel dech. V každém případě se těším na další jeho přeložené knihy.

derikm
derikm
24.11.2021 4 z 5

Taková spíše dětská fantasy, ale neurazila.

Tenebris_Draco
Tenebris_Draco
26.08.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Je sice delší, přesto na čtivosti jí to neubere. Svět i postavy jsem si hned zamilovala a to dokonce i samotného vládce Posedlých. Ráda si to přečtu znovu.
Těším se na další knihy autora, pokud nějaké další vyjdou.

NarcisSamec
NarcisSamec
16.08.2021 3 z 5

Kniha je dlouhá a poskytuje kompletní celiství příběh což je rozhodně plus, vzhledem k tomu, že každý druhý autor dneska píše serii. Dostatečné množství postav je plus a autor vyniká v popisu krajiny. Tady moje klady končí, neboť některé rozhodnutí co hlavní hrdina i jeho přátelé dělají naprosto nedávjí smysl... Taky chci upozornit, že pokud se těšíte na draky, tak je potkáte až na konci knihy, což mi přijde takové nešťastné.

Krišot
Krišot
09.07.2021 5 z 5

Bitevní mág je pro mě jedná z nejlepších knih žánru. A vysvětlění je až prostince jednoduché. Miluji, když hrdina během jeho putování prochází progresem a tady byl zmiňovaný progres až kulervoucí. Záporáci ve formě démonů jsou brutální a každy střet s nimi byl napínavý až k prasknutí. Navíc, když je hlavní hrdina mág a disponuje kouzly je to good. Když je bitevní mág a umí to i s mečem, je to very good. Pokud k tomu všemu ještě líta na drakovi...není co víc bych k tomu dodal.

Gibis
Gibis
14.04.2021 5 z 5

Skvělé čtení! Hned po první kapitole jsem věděla, že se mi to bude líbit a líbilo se mi to moc. Svět plný mágů, draků a opravdu děsivých démonů, bitevní scény jsou popisovány tak sugestivně a jsou tak napínavé a nervy drásající, že mi oči běžely po řádcích rychlostí blesku a se zatajeným dechem jsem čekala, jak to dopadne. Téměř 800 stran mi zmizelo pod rukama ani nevím jak a na konci mi bylo líto, že už není co dál číst :)

špulo
špulo
25.02.2021 3 z 5

Nemienim nikoho vkus uraziť, ale toto sa teda moc nepodarilo. A to mám rád klasickú fantasy, aj happyendy. Tu však autor napchal do jedného vreca toľko klišé až vreco pretieklo. Čož by ani až tak nevadilo, keby to bolo lepšie napísané, keby sa postavy nechovali často neuveriteľne a keby pán spisovateľ nezabudol, že aj rozprávka musí mať istú logiku deja. Pár kapitol všetko šlapalo a potom prišlo niekoľko strán, ktoré to poslali do sr....k. A takto dokola. Ide o oddychovku a ja som si musel od nej pravidelne oddýchnuť a preložiť niečim iným.
Stále si kladiem otázku, či by bolo lepšie knihu skrátiť alebo naopak rozpísať na aspoň ešte jednu takúto bichlu. Pretože, potenciál tam je. Posledných cca 250 strán letí celkom fajn a bez zásadných kotrmelcov. Až posledná kapitola... Nebudem prudiť ;)).
Výsledok: hra Dragon Age nakombinovaná s Eragonom a s malým počtom rás. Len, bohužiaľ, napísaná dosť neumětelsky. Škoda :((

J.J.
J.J.
13.11.2020 4 z 5

pěkné počtení, nic složitého, ale fajn čtení po dobu karantény

hanaseidl
hanaseidl
16.10.2020 5 z 5

Prostě úžasná kniha. Hned mě chytla. Napínavé, plné zvratů... prostě kde je další díl???

Anjin
Anjin
07.10.2020 5 z 5

Konečně zase nějaká pořádná klasika. Už mám dost těch šedých charakterů, kterých jsou ty "surové, špinavé a drsné" postmoderní příběhy plné. Flannery si na nic takového nehraje. Jeho příběh na navenek typická pohádka, jak se z zneuznaného a slabého kluka stala poslední naděje světa. Ale jaká pohádka. Emoce z ní přímo čiší. Hněv, strach (povýšený téměř na zbraň hromadného ničení), smutek, zlost. Ale také ta světlá strana, jako přátelství, odpuštění, soucit, láska. To všechno je tady vyšperkované do nejmenších detailů, a hraje to v příběhu mimořádnou roli. Poklonu musím složit zejména zobrazení Zla, které není jen jakýmsi neurčitým nepřítelem (stanou se hrozné věci, když vyhraje), ale nabývá velmi konkrétní a naturalistickou podobu. A tím příběh paradoxně dostává dospělejší nádech, protože na rozdíl od těch, které jsem zmiňoval na začátku, a které jakoby ustrnuly v dětinské krutosti (nakonec, vše je dovoleno, že?), tohle nám ukazuje, že jsou chvíle, kdy stojí za to se postavit k Nepříteli čelem a bojovat.
Příběh je do značné míry ukončený. Ale přesto si myslím, že by byl pokračování hodný.

Turlogh
Turlogh
02.10.2020 5 z 5

Vskutku pořádná bichle, to je nutno říci. Trvalo mi celý den čtení, než jsem knihu dočetl. Zpočátku mě děj občas štval, místy tam byly trošku nesrovnalosti a nelogičnosti, ale nakonec se příběh skvěle rozvinul a nemohl jsem se vůbec od knížky odtrhnout, dokud jsem ji nepřečetl. A když povedená fantasy, tak může mít klidně nejen 800 stran, ale i třikrát tolik, jen houšť. Doufám, že bude ještě příběh pokračovat. Za mě znamenité, doporučuji k přečtení a plný počet hvězd! Howgh.

luculi
luculi
29.09.2020 3 z 5

Hodně výpravná a popisná fantasy s magií, démony a draky. Bylo to ale pro mě příliš pomalé a nudné. A na můj vkus je výcviku věnováno až moc prostoru. Nedivím se, že spousta lidí knihu považuje za YA fantasy, protože to působí opravdu trochu dětsky. Za mě hodně slabé, nesmírně dlouhé a nedostatečné... Ale na druhou stranu to nebylo na první čin špatně psané, takže slabé 3*...

stanislav0373
stanislav0373
02.09.2020 5 z 5

Tato kniha na mě jednu dobu koukala snad i z mrazáku...a jelikož v drtivé většině nejdu po žhavých, populárních věcech, tady jsem se rozhodl jinak. Bez čtení recenzí, názorů, dojmů a prost jakýchkoliv informací (krom toho, že je fakt super) jsem se do ní pustil...A?
------------------------------------------------------------------------------------
SPOILER:
Jo, je to parádní fantasy, jsou tam draci, hrdinové, boje a magie...ale už od začátku jsem tak nějak tušil, kam to spěje. Udělat z hovna pomeranč (pro dámy: z trusu citrus) a zabalit to do 800 stran plných písmenek.

To je ale asi i to, co jsem chtěl. Když koukáte na Spidermana, taky počítáte s tím, že se z toho brejlatýho joudy stane nabušenej týpek, co i přes pár dojemných zaškobrtnutí dostane tu zrzavou holku odvedle...
------------------------------------------------------------------------------------

Sakum prdum, jedná se o skvělé fantasy, které mě svým dějem, popisem světa, dialogy, stylem psaní a skladbou různých postav úplně pohltilo. Potřeboval jsem hltat strany, neboť i když jsem tušil, co se stane, netušil jsem kdy a jak... Takže zasloužených 5* a příslib znovupřečtení.

vlad77sk
vlad77sk
28.07.2020

Nie je to zle ...Dnes som si ju kupil ,som v polovicke a furt cakam že hlavní hrdina sa nejako dostane k drakovi.Čo sa stalo no praveze nic.Zajtra docitam

Corpy
Corpy
29.06.2020 5 z 5

Musím se s Vámi podělit o tuto 786 stran tlustou knihu. Dnes jsem jí šťastně dočetl a zanechala ve mne veliké pocity a emoce.
Prozatím jsem četl hodně fantasy knih, ve kterých se objevují draci, ale žádné z nich nebylo tak "dospělé" a tvrdé, jaký život ve skutečnosti je.

Bez spoileru: Příběh, který nalezneme v tomto díle, se odehrává ve světě sžíraném démony. Ve světě, kde bitevní mágové a draci, kteří se staví po jejich boku, jsou jediní, kteří dokáží odolávat strachu a bezmoci sálající z démonů, a jako jediní s nimi dokáží bojovat. Je to příběh o churavém hubeném klukovi, kterého nikdo nemá rád a každý mu vyčítá chybu jeho otce, bitevního mága. Náš mladý hrdina se dostane na úplné dno svého bytí, ale postupně si začne budovat pověst ve válce lidí proti démonům.
Je to klasický fantasy příběh, kde v hlavní roli hrají meče a magie, draci, rytíři, odvaha, láska a mnoho dalších silných emocí, na které se kniha zaměřuje.

Pro mne se stala tato kniha naprostou TOPovkou, především na poli fantasy, ve kterém se objevují draci. Ovšem není pro děti ani mladistvé, v příběhu se objevuje mnoho drastických a brutálních scén především ve spojení s démony, nebo ve scénách bitev, které jsou opravdu barvité. Ale to jenom dodává na kvalitě celkově pojatého příběhu (i když někomu by mohl připadat příběh založený na jednoduchých základech).
V knize nalezneme mnoho postav, ke kterým si brzy vybudujeme vztah, ale vidíme, jak se v průběhu knihy postavy pilují a brousí tím, co vše se ve válce děje.
Jak už jsem zmínil, příběh si zakládá hodně na popisu pocitů a emocí jednotlivých postav. Četl jsem už několik recenzí, kde to čtenáři odsuzují. Ale opak je pravdou, nebýt těchto popisků, boj s démony by najednou ztrácel veškerý význam a smysl. Příběh by se zdál plytký a nezáživný.

Za mne kniha dostává devadesát devět draků ze sta. :-)

Spoiler: Draků je v příběhu hned několik a k některým z nich si stihneme také vybudovat vztah. Jen je mi trochu líto, že autor více nepracoval s tím, jak hlavní hrdina buduje vztah ke svému vlastnímu drakovi Sidiánovi. Ale rozumím, průběh války si vyžadoval rychlost jednání a rozhodování.

nipaaaa
nipaaaa
19.05.2020 5 z 5

Naprosto úžasný zážitek od začátku do konce

czroak
czroak
18.05.2020 5 z 5

Tohle se četlo samo a to si od dobré fantasy představuji.

Maedros
Maedros
17.05.2020

Klasická fantasy která mi přišla jako mix Eragona a Tetovaného, kde ale člověk horko těžko získává orientaci v postavách, nějaký vztah k nim atd.
Souboje pořád na jedno brdo a konec jsem absolutně nepochopil. :(

lefo
lefo
15.05.2020

"Klasicka" fantasy s patosom je fantasy pre muzov. Moderna "dospela" fantasy je literatura pre zeny.

Lila94
Lila94
13.04.2020 4 z 5

Pro mě po delší době pekná, "klasická" fantasy. Jak už bylo i napsáno, v knize je sice občas více patosu, ale že by to bylo vyloženě rušivé, to se říct nedá. Délka knihy mi nevadila. Jinde je příběh rozdělen do více dílů, zde je spojen do jedné tlusté knihy. Pokud hledáte výpravnou fantasy na příjemné čtení, určitě po Bitevním mágovi sáhněte.

leganto1990
leganto1990
01.04.2020 3 z 5

kniha pěkná ale moc dlouhá chtělo by to o půlku méně ;)

Archie
Archie
26.03.2020 3 z 5

Od dětského fantasy nadšení ve skvěle napsaném úvodu (vyvolávání draka, hezky načrtnuté charaktery a mytologie), až po velké zklamání v druhé polovině knihy. Vše je najednou natahované, nudné jsou bitvy i přípravy na ně, mytologie se stává unylou a generickou, patos se násobí a samotný závěr už opravdu bolí. Kdyby se kniha rozdělila na dvě, hodnotil bych první díl na čtyři hvězdy a druhý na dvě.

trudoš
trudoš
10.03.2020 4 z 5

Skotský spisovatel Peter A. Flannery strávil nad Bitevním mágem bezmála šest let života. Na rozdíl od žánrové konkurence však neinvestoval všechen ten čas do několikadílného eposu, ale od začátku se soustředil na jeden komplexní román. Pravda, nakynulo mu to do úctyhodných osmi stovek stran, ale kdo kdy slyšel o epické fantasy trpící anorexií? Nehledě na to, že vyprávění obsahuje všechno, co poctivá sága potřebuje - uvedení do děje, představení postav, vývoj charakterů, zlom v osnově, smrtelné nebezpečí, emoční vypětí, zákulisní intriky, gradaci napětí a makabrózní finále za ocelového třeskotu bitvy.
Na rovinu, nejde o J. R. R. Tolkiena, Raymonda E. Feista či Davida Eddingse. Na to je autorova stylistika příliš nevyzrálá a zápletka na moderní poměry jednoduchá. Ovšem kdo kdy propadl kouzlu Hraničářova učně Johna Flanagana, případně trudné mytologii herního Warhammeru, neměl by být dobrodružstvím mladého dračího jezdce zklamán. A možná ke konci i slzu dojetí uroní, nemá-li srdce z žuly.

Peťa2110
Peťa2110
22.02.2020 5 z 5

Kniha sa mi páčila a i malé nedostatky prekryl fakt že kniha je proste úžasná. Preto si knihu radím medzi moje moje obľúbené a vrelo odporúčam. Kniha vás pohltí od prvej stránky a vy ju nedokážete odložiť kým ste neni na konci, i presto že má kniha kopu strán bude prečítaná v rekordnom čase lebo vám nedá pokoj kým nezistíte čo sa bude diať ďalej.

romison
romison
21.02.2020 2 z 5

tak prevazna cast knihy docela jde, i kdyz je to YA jak vysity, a ten svet je strasne nelogickej a neverohodnej, ale docela to odsejpa klasicky fantasy schema, dal bych i 60 procent, ale posledni petina je pro me desna uplne, ze jsem to mel problem docist. Objevi se tolik zbytecnyho überpatosu, az to bylo k smichu. Popis bitev na konci byl umornej a vcelku zbytecnej, kdyz uz slo jen o hlavniho hrdinu, u kteryho ani nespocitam kolikrat chtel spachat z nejakyho duvodu sebevrazdu, uplnej emokokot :) a ostatni postavy se chovaj taky jako naprosti kreteni, to je vseobecnej rys YA, musim se jim vyhnout priste, ale hodnoceni na goodreads jsou kolem 4,5 z 5ti, tak jsem to zkusil a litoval trpce na konci. Ale aspon je to jen jedna kniha a neni to rozestrkany do trilogie a prvni polovin odsypa dobre ;)