CharlesWard CharlesWard komentáře u knih

Pekelná síra Pekelná síra Lincoln Child

Asi do 3/4 opravdu zajímavé a geniální počteníčko. Pak bohužel tempo dojde. A nereálný závěr celého zakončení, bohužel knihu strhává zase o něco víc do hlubin knižního průměru.

28.06.2022 3 z 5

Dlouhý levandulový pohled Dlouhý levandulový pohled John D. MacDonald

Minimálně o 2 třídy lepší než Tmavší než jantar.

23.06.2022 5 z 5

Tmavší než jantar Tmavší než jantar John D. MacDonald

Chandler zůstává nepřekonán, ale tohle se mu docela přibližuje.

21.06.2022 3 z 5

Císařova past Císařova past Steve Berry

Bohužel mi to připomínalo spíše ty méně povedené díly ze série. Ono uber tajemství mě hned z začátku nezaujalo, záporák je klasicky slabý a nevýrazný. Kniha jen dokazuje, jak moc může, s kvantitou jeho knih, autor klesnout na kvalitě.

19.06.2022 2 z 5

Vražedná jáma Vražedná jáma Mick Finlay

Poctivá detektivka.

15.06.2022 3 z 5

Chamtivost Chamtivost Marc Elsberg (p)

Tohle se táhlo. Kniha má navíc naprosto zmršený font, kdybych četl ve fyzické podobě, budu k tomu nutně potřebovat lupu. Naštěstí je možné velikost písma na čtečce zvýšit, takže pomůcka Sherlocka Holmese nebyla nutná.

13.06.2022 1 z 5

Zátiší s vránami Zátiší s vránami Lincoln Child

Asi jsem objevil novou oblíbenou sérii.

09.06.2022 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tak Vám vlastně nevím. Kniha se četla dobře, pořád se něco dělo, ale závěrečný zvrat nepovažuju za úplně nejpovedenější. Asi zkusím i další díly, ale proložím to zase něčím jiným.

09.06.2022 3 z 5

Kill Creek Kill Creek Scott Thomas

To, čím jsem myslel že budou Elementálové.

02.06.2022 3 z 5

Kabinet kuriozit Kabinet kuriozit Lincoln Child

Škoda celkového rozuzlení, které trošku ubírá na, do té doby, pracně budované atmosféře.

29.05.2022 4 z 5

Elementálové Elementálové Michael McDowell

Pokud tohohle paspisovatele King někdy opravdu označil jako nejlepšího současného autora paperbacků své doby, docela se děsím, jak vypadali ti nejhorší. I přes relativní útlost knihy, se snad třetinu naprosto nic neděje, a my se tak dozvídáme podrobnosti z jedné epizody seriálu Dallas. Když už nám tedy následně Dowell vše předá a kniha se pomalu přehoupne do druhé poloviny, je potřeba náhle honem a nahned vyrukovat s nějakým tím strašením. A tak nevíme co, nevíme proč, jen že je. A najednou už ani to, jen konec. Kniha budiž nakladatelství Fobos výstrahou, že některé staré škváry by měly zůstat naprosto účelově zapomenuty!

26.05.2022 2 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Na knihu jsem se neskutečně těšil. A první polovina taky ubíhala bleskovým tempem. Pak tepešžel přišel první nevhodný zvrat a celé to korunoval nepravděpodobný závěr.

24.05.2022 3 z 5

Lepší být mrtvý Lepší být mrtvý Lee Child

O ždibíček čtivější než předchozí díl.

19.05.2022 3 z 5

Dvanáctá oběť Dvanáctá oběť Michael Connelly

Asi o chlup čtivější, než předchozí kousek. Části ze soudního přelíčení se ale i tak bohužel neskutečně táhly a zdržovaly od dalšího pátrání.

18.05.2022 3 z 5

Ochránce Ochránce Lee Child

Je to Reacher, ale zároveň vlastně není. Nemůžu se zbavit dojmu, že tomu prostě něco chybí/přebývá.

14.05.2022 3 z 5

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

Nudná a nezáživná kniha.

02.05.2022 1 z 5

Umění zabíjet Umění zabíjet Daniel Silva

Klasický problém prvních dílů. Podobně jako třeba Rollinsova Písečná bouře se kniha táhla a byla docela jalová.

27.04.2022

Oko světa Oko světa Robert Jordan (p)

Tohle se bohužel táhlo. Na knize je taky ohromně vidět doba jejího vzniku. Dnes je (díkybohu) současné fantasy někde úplně jinde. Hlavní hrdinové, na mně bohužel většinu času působili, jako usmrkaní fracci, kterým někdo sebral jejich oblíbené chrastítko a tak jen řvou a řvou a řvou.

22.04.2022 2 z 5

Zrádce Zrádce Jonathan De Shalit

Upřímně? Tohle se vleklo jako svlékání hadích šupin. Jedna hvězda navíc za celkem zdařilé ukončení.

15.04.2022 2 z 5

Plukovník Sun Plukovník Sun Robert Markham (p)

Asi je na čase oprášit originál.

09.04.2022 2 z 5