CharlesWard CharlesWard komentáře u knih

Plukovník Sun Plukovník Sun Robert Markham (p)

Asi je na čase oprášit originál.

09.04.2022 2 z 5

Poslední polibek, co za něco stál Poslední polibek, co za něco stál James Crumley

Co se stane, když se rádoby pisálek pokusí zkřížit Bukowského s Chandlerem? Tenhle provar. S radostí srážím do hlubin modrých čísel!

30.03.2022 odpad!

Katedrála hrůzy Katedrála hrůzy Jeffery Deaver

Příjemná jednohubka.

09.03.2022 3 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Na styl knihy je potřeba si chvíli zvykat. Potom se už jen vezete na vlně. Po přečtení mě napadlo, co by se stalo, kdyby tímto stylem začal Déčko psát například romány o LR, případně Robert Jordan sérii Kolo Času :D :D :D

05.03.2022

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Lepší než poslední 3 rhymeovky, které jsem četl? Rozhodně! Ke konci už poněkud překombinované a "roztahané"? Bohužel ano! Uzavírá se nám tady už konečně ta jedná jediná otevřená linka z x předchozích rhymeovek? Pro odpověď si knihu budet muset přečíst xD!

17.02.2022 3 z 5

Ten zabiják Ten zabiják Andrew Britton

Trošku mě to místy štvalo. Nakonec jasem si ale zvyknul a z knihy se vyklubala docela solidní akční jízda.

14.02.2022 3 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Jen další divná rhymeovka. Škoda, čekal jsem podstatně víc.

08.02.2022 2 z 5

Písně mrtvého snivce Písně mrtvého snivce Thomas Ligotti

Srovnávat Ligottiho a Lovecrafta, je zboštěním toho prvního a podle mně i urážkou toho druhého. Z celého souboru, mě zaujaly snad jen 2 povídky, zbytek jako by se podobal těm snovým od H.P.L. Jenže když dva dělají totéž, není to totéž. Tam, kde se u Lovecrafta můžeme opřít o jeho vynikající epické povídky, Ligotti většinou naznačuje, a to ještě jen útržkovitě. Kde Vás Lovecraft spolehlivě uzemní poslední větou, tam Ligotti prostě povídku utne, zdánlivě v tom nejlepším a šlus.

05.02.2022 2 z 5

Nespasitelní Nespasitelní Michael R. Fletcher

Úchylné? Velmi. Zvrácené? Nepochybně. Promyšlené? Ne tak docela. Autor uvádí do pohybu další imaginární svět, kde se rádoby na každé stránce něco děje, až na to, že ne tak docela. Některé postavy (jistá pyromanka a špekoun) jsou v knize naprosto do počtu, jiné (velekněz a jeho okolí) jen proto, aby je autor představil, pak na ně polovinu knihy zapomněl a najednou zjistil, že by bylo dobré linku s nimi nějakým způsobem ukončit. Meh. Jestli mi někoho v knize bylo líto, pak ústřední trojice (pseudo)hrdinů.

05.02.2022 3 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Roztahané, dlouh éjak týden před výplatou a opravdu nesmírně nudné.

22.01.2022 1 z 5

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

Bohužel zase jedna z těch slabších. Nemám rád, když autor čtenáře tahá za fusakli.

15.01.2022 2 z 5

Pátá čtvrtina (11 povídek) Pátá čtvrtina (11 povídek) Stephen King

Crounch End, Desátníci, Pátá čtvrtina, Dům v Javorové ulici. Někdy tajně doufám, jaké by to bylo, kdyby vyšly v některé sbírce všechny povídky jako výjimečné, ne jen 3-4 na vydání, jako obvykle.

12.01.2022 3 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Ano, dá se říct, že se jedná spíš o thriller, než čistokrevný horror. Ano, je to jiné, než klasické kingovky. Ano, jiné, neznamená v tomto případě horší.

08.01.2022 3 z 5

Dolanův cadillac Dolanův cadillac Stephen King

Stejně jako i v jiných unikátních sbírkách i zde vyniká několik povídek, jmenovitě pak Dolanův Cadilac, Prst, Tenisky či Zuby.

07.01.2022 4 z 5

Rozbité okno Rozbité okno Jeffery Deaver

Po docela dementní Dvanácté kartě, si to u mně Jeffery zase trochu vylepšil.

27.12.2021 3 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Mlha, Prám, Muž který nepodával pravici, Babička, Opice to jsou nezapomenutelné klenoty této sbírky.

21.12.2021 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Opravdu smutná kingovka.

18.12.2021 4 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank byla dokonalá. Zbytek jsem už bohužel četl jinde.

12.12.2021 3 z 5

Komunita truchlících Komunita truchlících Jeffery Deaver

Klasický výplňovitý díl v sekci prostřední v řadě. Hlavní příběhová linka byla tentokrát ještě o kousek nudnější, než u prvního dílu. Bonusové body dávám za těch pár stránek, posunujících linku vedlejší linie z minula. Tak snad bude ten 3. díl stát za to!

11.12.2021 1 z 5

V duchu Edgara Allana Poea V duchu Edgara Allana Poea * antologie

Divná sbírka. Některé povídky bez vyjímek výborné (Grabinski), ale valná většina spíš fantasy než horror. Jsem docela rád, že už je to za mnou.

10.12.2021 2 z 5