CharlesWard CharlesWard komentáře u knih

Möbiovské vraždy Möbiovské vraždy Brian Lumley

Mistr Lumley se už po patnácti knihách očividně vypsal a tak jeho poslední zoufalé zmobilizovaní sil dopadlo tak, jak dopadnout muselo. Jako průser. Upír je spíš směšný, strach nenahánějící, ona doprovodná povídka je také víc než průměrná a celé dílko tak nějak vypadá jako pokus, naposledy ze čtenářů vytáhnout prachy a svést se na úspěchu kdysi geniálního díla. Styď se Briane!!!

20.09.2016 1 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Michael Crichton

Autor vzal šablonu z Jurského parku a udělal ctrl+c a ctrl+v a ztracený svět byl na světě. Včetně otravných dospělých, otravných dětí, otravné zlotřilé korporace a aby se neřeklo, přidal do tohoto smtícího koktejlu i pár nových druhů dinosaurů. O dost slabší než první díl.

19.09.2016 2 z 5

Peklo pro zvané Peklo pro zvané Sebastian Faulks

Flemming musí rotovat v hrobě.

16.09.2016 odpad!

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Bohužel, Brownova zatím nejhorší kniha. Začátek a konec by ještě šel, ale satanžel zbytek knihy tvoří autorova snaha, unudit nás otupujícím politikařením.

14.09.2016 1 z 5

Dotek zla – Exalticon speciál Dotek zla – Exalticon speciál * antologie

Kromě parádních, nicméně již jinde čtených povídek (Lumley, Lovecraft) je ke čtení vhodná snad jen povídka Hrobník. Ostatní odpad.

12.09.2016 1 z 5

Stín Kondora Stín Kondora James Grady

Na rozdíl od vynikajícího prvního dílu, neskutečně zmatené, vedlejšími postavami překypující, logiku nedávající a politikou unavující dílko. To ostatně vysvětluje, proč byl tento paskvil přeložen do češtiny až roku 2012. Docela by mě zajímalo, jestli ten člověk, který celý překlad schválil, vůbec tento politicko-špionážní průjem četl.

08.09.2016 2 z 5

Město strachu Město strachu Serge Brussolo

Po prvotním rychlém seznámení se s hromadou postav, se autor soustředí spíše na ty vedlejší. Zklamalo mě vyústění linky s Učitelem a onen na obálce tolik proklamovaný hon na diamanty, 3/4 knihy jako by na něj autor úplně zapomněl, a když si na něj v závěru zase vzpomene, snaží se jej ukončit co nejrychleji to jde. Kniha, plně odpovídající ceně kterou jsou za ni dal. Za těch 50,- Kć to stálo, koupit to za víc, tak si asi rvu vlasy z hlavy...

05.09.2016 2 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

I mistr spisovatel se někdy utne. Na rozdíl od ostatních Nesbových čtivých severských detektivek, tahle postrádá jakoukoliv šťávu, děj se vleče, vedlejší postavy jsou značně neprokreslené, a samotné vyústění zápletky je víc než neuspokojivé. Takhle teda NE Nesbo! PS: V pořadí má 7 nesbovka a ostatní se mi víceméně líbily, to jen aby si případný čtenář nemyslel, že jde o cílený hejt směrem k Nesbově osobě...

02.09.2016 2 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Když se ve 2/3 knihy, konečně na ostrově spousta věcí podělala, dostal příběh spád a zbývající stránky utíkaly jedna radost. Problém ovšem představuje třetina první, kde se, kromě zajímavého úvodu, neděje vůbec nic důležitého a ony všemožné právní problémy a neprokreslené postavy, mě od dočtení málem odradily.

27.08.2016 3 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Kniha nezklamala, jen ji doporučuji nečíst na jeden zátah. Mohl by se dostavit stereotyp. A teď už jen počkat na filmové zpracování, které si rozhodně užiju.

20.08.2016 3 z 5

Nekros a jiné noční můry Nekros a jiné noční můry Brian Lumley

Pro všechny fanoušky horroru MUST HAVE kousek.

21.07.2016 5 z 5

Temný rytíř povstal Temný rytíř povstal Greg Cox

Kniha je věrná své filmové předloze. fanoušci Nolana by neměli být zklamáni.

20.07.2016 4 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Na začátku napínavé, v prostředku poměrně nudné a na konci se místy vrací napětí z první poloviny. Kniha se dobře četla, ale asi jsem očekával trochu víc.

20.07.2016 3 z 5