CharlesWard CharlesWard komentáře u knih

Solomon Kane Solomon Kane Robert Ervin Howard

Kniha se četla dobře, potěší i předmluva a také dokončené fragmenty těch povídek, které Howard dokončit nestihnul. Conanovi nebo sbírce Tygří moře se ale tato sbírka nerovná ani zdaleka...

12.01.2017 3 z 5

Sémě mrtvých Sémě mrtvých Brian Lumley

Nejsem ani zdaleka tak nadšen jako ostatní. Klasická linie ze současnosti, je v tomto případě, částečně narušena podivnými záblesky z minulosti, které se odehrávají úplně jinde. Navíc se závěr knihy, se děje právě "jinde" a tak nějak mi připadalo, jako by byl celkově násilně useknut. Brian se asi chtěl hlavní postavy už jen rychle zbavit, a tak šla logika stranou. Zatím u mně z 3. dílů pentalogie stále vede ten 2.

10.01.2017 3 z 5

Vampýři Vampýři Brian Lumley

Od prvního nemastného neslaného dílu udělal Lumley neskutečné pokroky. Konečně se dozvídáme i něco z historie upírů, a na svět e dostává i nový poloupír. Tohle je ta stará dobrá esence Nekoskopu!

08.01.2017 4 z 5

Nekroskop Nekroskop Brian Lumley

Začátek epické upíří ságy, který paradoxně trpí hlavně popisem Keoghových začátků. Rozumím, že se autor v prvním díle chtěl nějak uvést, ale srovnávat suchoparná školní léta, se světem upírů, upířích pijavic, ruské tajné služby a čtením ze střev mrtvol nějak nebyl ten úplně nejlepší nápad. Doufám, že další díly, půjdou co do kvality jedině nahoru!

05.01.2017 3 z 5

Dotek Dotek Brian Lumley

Pecka. Tak má vypadat správný nekroskopický koktejl!

30.12.2016 5 z 5

Šiřitel moru Šiřitel moru Brian Lumley

Krátké, slabé a bez znalosti původní duologie se čtenář nebude chytat. Jasně je na tom vidět, že to spíš než samostatná kniha mělo být součástí původního kanonu.

26.12.2016 2 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Autor pěkně vyskytl atmosféru tehdejšího režimu. Pracovní tábor, výslechy, povstání, pád režimu. Bohužel všechny tyto vyjímečné aspekty, trpí poněkud slabším příběhem o další pomstě.

22.12.2016 3 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Na rozdíl od prvního, 3/4 knihy nudícího dílu, se tady už jen pokračuje v zavedeném kánonu. Děj díky tomu poměrně rychle ubíhá, a čtenář se tak ani nestihne začít nudit. Uvidíme, jak to autor zakončí.

14.12.2016 3 z 5

Jeden svět nestačí Jeden svět nestačí Raymond Benson

Škoda, že milostné scény se zde odehrávají tak chladně a odbytě. V rámci neoriginálního kánonu jde o lepší průměr.

09.12.2016 2 z 5

Království stínu Království stínu Richard A. Knaak

Příjemné fantasy, které jako celek splňuje účel ale při podrobnějším průzkumu, působí poněkud lacině.

06.12.2016 3 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Nezvládnul jsem dočíst. Kniha asi navždy zůstane mezi rozečtenými.

02.12.2016

Dítě moru Dítě moru Peter Ransley

Autor měl víc ubrat na politice a přidat na zvratech v příběhu. Bohužel tak neučinil, a tak jde po všech stránkách o průměrný dobrodružný příběh, zkažený nudnou politikou.

30.11.2016 2 z 5

Rukopis Karla Velikého Rukopis Karla Velikého Steve Berry

Čím začít? Třeba naprosto zaměnitelnými jmény, začínajícími pro jistotu na stejné písmeno, pokračujíc generickou mystery zápletkou provázenou logickými dírami v ději a toto všechno je zakončeno nepříliš uspokojivým závěrem. Spíše nuda, než zábava.

22.11.2016 2 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Paradoxně čteno až po posledním (10.) dílu, takže jsem už znal širší souvislosti a celkový kontext některých, teprve představených, postav. Bohužel zamrzí, že v této nesbovce mi přijde, jako by se vražda řešila jen velmi okrajově, snad jen proto, aby měl HH co vyšetřovat. Tento neduh je naštěstí vykoupen tím, že se čtenáři dostane širšího nadhledu do stoky norské společnosti. Holeovky jsou určitě zajímavé čtení a stojí za jedno přečtení, ale nějak to není ta kniha, ke které by se člověk někdy vracel.

11.11.2016 3 z 5

Pulz Pulz John Lutz

Kniha se sice čte relativně dobře, ale pokud od Lutze už máte něco načteno, bude Vám to brzo připadat, jako pořád to samé. Kniha má satanžel navíc i nepříliš uspokojivý závěr.

09.11.2016 3 z 5

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Slovy tehdejšího filmového kritika na adresu Lerouxe: ,,Je princem v panství, jehož králem je Edgar Allan Poe". Bohužel se ale, jako správné rozmazlené princátko, často nudí a staví romantickou složku nad úroveň tajemna, což je po čertech škoda.

04.11.2016 3 z 5

Tajemná řeka Tajemná řeka Robert Crais

Šedý průměr. Kdybych to měl popsat 2 slovy: Špatná detektivka.

02.11.2016 2 z 5

Čteno po viděném filmu, díky čemuž jsem byl schopen rozklíčovat odlišnosti a změny oproti stříbrnému plátnu. Čtenáře potěší naprosto rozdílné pohlaví některých postav, a vlastně i celý závěr. A to je dobře. Alespoň se tak kniha v něčem odlišuje od své filmové podoby.

30.10.2016 2 z 5

Baltimore aneb Statečný cínový vojáček a vampýr Baltimore aneb Statečný cínový vojáček a vampýr Mike Mignola

Slabota. Golden se jednoho krásného večera ožral pod obraz a vytvořil patvar, který by se, i s přimhouřením třetího oka, nedal označit jinak než novelová povídka. Průser byl v tom, že to celé mělo jen asi 50 stránek. A tak Chris nelenil a nabalil na to tunu sraček, v podobě vzájemně naprosto nesouvisejících vedlejších příběhů, (jen ještě prázdnějších a blbějších než onen hlavní motiv novely), a korunu tomu všemu nasadil tím, že toto padílo nazval románem. Nedoporučuji.

27.10.2016 1 z 5

Dávný příběh Dávný příběh Robert B. Parker

Beletristický odpad, který do hlubších vod neúspěchu sráží špatný český překlad a nejméně tucetkrát použitý výraz pravil, za který bych překladatele neváhal popravit.

20.10.2016 1 z 5