CharlesWard CharlesWard komentáře u knih

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Ćíst se to dalo, ale chvílemi jsem si prostě musel říkat: "Hm, tak už došlo i na ......, co přijde dál??"

07.11.2017 3 z 5

Chlapec ve stínu Chlapec ve stínu Carl-Johan Vallgren

Po všech stránkách veškrze nudná kniha. Autor se zřejmě neúspěšně pokusil o svezení na vlně švédského krimirománu. No nevyšlo mu to.

01.11.2017 1 z 5

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

Něco mezi Kriminálkou Miami a Ordinací v růžové zahradě.

28.10.2017 2 z 5

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

Průměrný historický román, o zvláštní osobě z historie.

24.10.2017 2 z 5

Skandální odhalení Skandální odhalení Michael Crichton

Tak trochu jiný Crichton.

22.10.2017 3 z 5

Démonolog Démonolog Andrew Pyper

Piper satanžel dokáže psát o značně zajímavých tématech, naprosto nezajímavým způsobem. Ústřední linka, je pro tentokrát i o něco napínavější, než tomu bylo u Zloděje, ale nakonec je kvalita knihy, ubita právě prapodivným posouváním příběhu a nevhodnou kombinací nedůvěryhodných ústředních postav.

19.10.2017 2 z 5

Psychiatr Psychiatr Caleb Carr

Nechápu proč je tento paskvil mezi tolika čtenáři tolik oblíbený. Vražedný koktejl vrah, mafie a prapodivné politikaření, na mně totiž naprosto nezaůčinkoval. Chápu to dobře, že kniha měla být mix Mentalisty a Monka ve 20. století?

14.10.2017 1 z 5

Okultace a jiné povídky Okultace a jiné povídky Laird Barron

Upřímně? Nekupujte si to. O anotaci na obalu proklamující, že antologii tvoří příspěvky bez jediného slabého kusu značně pochybuji. Skoro bych až řekl, že je tomu právě naopak.

04.10.2017 1 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Po JEDENÁCTÉ stále znovu jedno a to samé. Nevím jak ostatní, ale mně už to začíná docela unavovat.

28.09.2017 3 z 5

Čtyři klíče: Velká vlaková loupež Čtyři klíče: Velká vlaková loupež Michael Crichton

Na románu oceňuji hlavně časté odbíhání a vysvětlení dobového historického pozadí. Čtenář s tak dozvídá mnoho zajímavých perliček z historie Anglie. Ústřední motiv je spíše průměrný ale nakonec do sebe vše pěkně zapadá a tvoří se tak ucelený celek.

22.09.2017 3 z 5

Argo Argo Matt Baglio

Má druhá nejdále rozečtená kniha. Spíš než o čtenářsky atraktivní knihu, jde v tomto případě o suchopárnou literaturu faktu.

19.09.2017 3 z 5

Zloděj příběhů Zloděj příběhů Andrew Pyper

Něco na pomezí hororu a románu. Vlastně už ani nevím, kdy mě naposledy nějaký horror tak chytil. Dokonce se k tomu všemu hodil, i přesně ten typ konce, na který si tu tolik lidí stěžuje. Já se tedy bavil.

12.09.2017 3 z 5

Atentátník Atentátník Tom Cain (p)

Dobrodružná a čtivá kniha, které ale chybí to něco, co by ji odlišilo od ostatních kolegyní v oboru.

07.09.2017 3 z 5

Opravdová kuráž Opravdová kuráž Charles Portis

Tak trochu jiný western.

27.08.2017 3 z 5

Vyšinutí Vyšinutí Michael Katz Krefeld

Pohodové čtení, které ale místy skřípe, díky neuspokojivému vyústění děje...

25.08.2017 3 z 5

Zjizvená tvář Zjizvená tvář Stuart MacBride

Napínavá a čtivá kniha, kterou poněkud sráží, množství dalších simultánně vyšetřovaných případů.

18.08.2017 3 z 5

Vraždy v norimberských ulicích Vraždy v norimberských ulicích J. Sydney Jones

Průměrná válečná detektivka.

13.08.2017 2 z 5

Pravidla pomsty Pravidla pomsty Christopher Reich

Nadprůměrný špionský román, který v závěru jednu dějovou linku vyřeší, jen proto, aby ta druhá zůstala nevyřešená. Škoda.

11.08.2017 4 z 5

Testament Testament Jonathan Freedland

Další historický semitsky zaměřený thriller. Autor zřejmě píše podle jedné šablony. Tak nějak to jednoho po čase už začne unavovat.

06.08.2017 2 z 5

Otcové prstenu Otcové prstenu * antologie

Příchod Teroru a Výbušnina Baumoff se kvalitou značně vymykají zbytku sborníku, a představují perly sbírky (a to ani jedna není fantasy v pravém slova smyslu, spíše originální pokusy o horror). Zbytek sbírky bohužel tvoří fantasy průměr na některých místech namíchaný s podprůměrem.

30.07.2017 2 z 5