Chlapec ve stínu ekniha

Je léto 1970. Ve stanici stockholmského metra vezme malého chlapce za ruku neznámá žena a od té doby ho už nikdo nespatří. Chlapec nenávratně zmizí. O mnoho let později zmizí i chlapcův bratr Joel Klingberg. Zoufalá manželka poprosí o pomoc Dannyho Katze, jazykového génia s pochybnou minulostí, s nímž Joel kdysi studoval na vojenské tlumočnické škole. Katz se jen velmi neochotně pustí do pátrání, ale brzy zjistí, že mocná rodina Klingbergových skrývá nejedno tajemství. A když se na něj pokusí kdosi hodit vraždu, stává se z Katzova hledání boj o přežití......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/277939/chlapec-ve-stinu-wC0-277939.jpg 3.776

Danny Katz 1.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno (ekniha), MOBA (Moravská bastei)

Skuggpojken

Kniha Chlapec ve stínu

Kerberos
08.09.2019

Na severskou detektivku překvapivé spojení woodo a drog.Děj se proplétá obdobím třiceti let a překvapuje mě,kam až se můžou dostat bývalí feťáci.Určitě se pustím i do dalšího dílu.

Enny06
13.03.2019

Kniha se mi moc líbila, hlavně díky originálnímu námětu.

konicekbily
25.01.2019

Vítám novou sérii severské krimi. U této knížky jsem se nenudil a i "Svině" stála zapřečtení.

BarboraVolstat
09.01.2019

Velmi chytlava knížka. Doporučuji

Madelisi
06.01.2019

Originální příběh s velmi slibným začátkem. Minulost hlavního hrdiny Katze je dobře popsaná, i když jsem přemýšlela, jak to, že je se svým životním stylem stále na živu.
Woodoo a exotická Dominikánská republika mi chvilku připomněla Cizinku, což je hodně nečekané ve švédském románu.
Nicméně mi připadalo, že jsem vždy pí několika kapitolách měla jistý brzdič ve čtení a musela knihu odložit. Alespoň vydržela delší dobu :-)
Kniha ale je napínavá a zajímalo mě, co se stane dál. Jenom tu na můj vkus bylo až moc šílenců, z nichž dva na začátku vypadali jako vzorní občané.

čef
14.09.2018

Překvapilo mne zdejší poměrně nízké hodnocení na tak dobrý příběh. Samozřejmě jde to trochu za hranici našich snů, ale koho zajímá nějaká nudírna? Kniha dobře udržuje tempo i napětí, vyšperkované vúdú a exotikou, takže je stále co probírat. Závěr nechává vrátka pootevřená, takže si Svini určitě někdy rád přečtu.

SilvieSisinka
28.06.2018

Kniha mě velmi překvapila.Podle procent zde na databázi jsem se ji bála začít číst.Ještě že nedám na rady,jen na sebe :-)
Četlo se to opravdu sama.Místo alkoholu....který je skoro v každé knize švédů ;-) Zde tedy rovnou drogy a silné woodoo.Zombi atd.Někde to bylo silné scifi,ale co už.Hlavně že jsem se začetla :-) Jdu číst další knihu autora...Svině.

KlariN
18.03.2018

Velmi dobrý temporytmus vyprávění, nicméně poněkud plytké. Ale jako rozjezd odpočinkové série celkem sliné.

Carl-Johan Vallgren
švédská, 1964

Kniha Chlapec ve stínu je v

Právě čtených1x