CharlesWard CharlesWard komentáře u knih

61 hodin 61 hodin Lee Child

Napínavá kniha, která místy bohužel trpí jistou šablonovitostí.

23.07.2017 3 z 5

Seznam smrti Seznam smrti Chris Ryan (p)

Čtenářsky dokonalá kniha. Děj odsýpá, stále se posouvá někam dál až je čtenáři líto, že má kniha jen 300 stran.

21.07.2017 5 z 5

Miko Miko Eric Van Lustbader

Tam, kde Nindža představoval jen historický a akční prolog, se Miko teprve rozjíždí. Tak má vypadat správná kniha o Azii.

09.07.2017 3 z 5

Zběsilá bezmoc Zběsilá bezmoc Jan Žáček

Knihu jsem otevřel na náhodné stránce, uviděl jména Radek a Týna a zase ji rychle zavřel.

05.07.2017 odpad!

Bouře Bouře Boris Starling

Klasický šablonovitý thriller. Jenže tenhle pro změnu doplňuje alespoň zpočátku nesmyslné vyšetřování nesouvisející události. A samozřejmě nesmí chybět ani klasický vrah, zdánlivý vrah a možný vrah. Zív...

05.07.2017 2 z 5

Neviditelný Neviditelný Roger Hobbs

Dva akčňáky v jednom. Nic extra, ale v rámci žánru příjemné počtení.

28.06.2017 3 z 5

Skrytý prorok Skrytý prorok Richard A. Knaak

Od závěru série, jsem asi čekal podstatně promyšlenější vyústění. Autor hned na začátek rozjel asi 4 dějové linie a tak nějak zřejmě sloužili jen jako vata, pro zaplnění rozsahu. To, že závěr v konečném důsledku stojí za starou belu, asi netřeba zdůrazňovat. Co jiného ale taky čekat od low fantasy, podle počítačové hry, že...

24.06.2017 2 z 5

Bosambo Bosambo Edgar Wallace

Čekal jsem něco jako je Gauner, jen v africkém prostředí. Dostal jsem cosi, co není ani detektivka, ani dobrodružný příběh.

15.06.2017 2 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Sorry Galbraitko, ale tohle fakt nejde ohodnotit jinak. Když už si vyšablonuju detektivní příběh, jehož zápletka by vyšla všeho všudy na 200-250 stran, napíšu detektivku na 200-250 stran. Ale to by to nebyla Galbraitka, takže se dočkáte pěti set stránkového kolosu, který vypadá nějak takhle: Ahá mám 4 linie vyšetřování, tak vyšetřuju linku A, hm nic jsem nezjistil, přesouvám se k lince B, ahá průlom v lince A, jé z jahody spadl přběhový zvrat a vyšetřuju linku C, jů průlom v lince D, hm dějivá berlička z linky A.... A s tím domrveným zakončením emociální linky 2 hlavních postav, mě ms. Galbraith taky naštval. Upřímně doufám, že další díl už nebude...

13.06.2017 1 z 5

Hadí šupiny Hadí šupiny Richard A. Knaak

Není to nejhorší. Jistá stereotypičnost a plochost hlavních postav tu sice je, ale co by jeden taky chtěl od románu podle počítačové hry.

07.06.2017 3 z 5

Konečné zúčtování Konečné zúčtování Jonathan Freedland

Další z řady těch poválečných thrillerů, který tak nějak nedokázal překonat pomyslnou čáru mezi průměrným a výjimečným. Pobavil mě alespoň ten humoristický zvrat na konci a sem tam jsem hodil očko po historických zápiscích. Kniha jako celek ale bohužel nepředstavuje nic převratného.

03.06.2017 2 z 5

Strážci z hlubin času Strážci z hlubin času Howard Phillips Lovecraft

Důstojné pokračování původního kánonu, které bohužel trpí závěrečnou, kvůli smrti nedokončenou, povídkou. Pro fanoušky H. P. L. čtenářská povinnost.

30.05.2017 3 z 5

Klub podivných živností / Anarchista Čtvrtek Klub podivných živností / Anarchista Čtvrtek Gilbert Keith Chesterton

Klub podivných činností představuje bezesporu zvláštní četbu.

PS: Anarchistu nehodnotím, toho jsem četl a hodnotil jinde.

28.05.2017 3 z 5

Vražedná čísla Vražedná čísla John Verdon

Prvotina autora mě kupodivu zaujala mnohem víc, než její pokračování. Jen si nemůžu pomoct, že by si spisovatel měl někam zajít s tou fixací na uřezané části lidského těla... Kde já už jsem to jenom??? No v druhém díle přece.

27.05.2017 3 z 5

Nindža Nindža Eric Van Lustbader

Ne tak dokonalé jako série s Jakem Marockem, což je očividné, protože kniha vznikla dříve. Co mi ale na rozdíl od výše zmíněného Marocka tentokrát nesedělo, byly ony historické pasáže. Přišlo mi, že jejich vzdělávací funkce je nulová a v knize slouží pouze jako vata k prodloužení děje. V konečném důsledku tak uděluji 2.5 hvězdičky. Kniha má u mě taky jedno z dalších prvenství, je moji nejdéle rozečtenou knihou, asi proto, že jsem se do ní místy musel nutit.

20.05.2017 2 z 5

Kněz Kněz Ken Bruen

Nudná dvousetstránková metoda automatického psaní. Ačkoliv se kniha zdánlivě tváří jako detektivka, někde v polovině knihy čtenář jen zděšeně zjišťuje, že se zatím vyšetřování vůbec nikam nepohnulo a že se místo něj, řeší bezpředmětné chujoviny!

13.05.2017 1 z 5

Skládačka Skládačka Ed McBain

Povedená detektivka.

10.05.2017

Nevím, třikráte opakovaná variace na jeden a ten samý vtip už začíná být vtipná leda tím, jak je to zjevně opětovaně vykradená šablona stoletého staříka, tentokráte násilně naroubovaná na zabijácký námět.

07.05.2017 2 z 5

Muž, který byl Čtvrtek Muž, který byl Čtvrtek Gilbert Keith Chesterton

Škoda toho meta konce.

26.04.2017 4 z 5

Seznam sedmi Seznam sedmi Mark Frost

Největší problém tohoto románu jsou jeho četné nudné části. Od přečtení mě málem odradily hned na začátku, a i se zatnutými zuby nehty, mi kvůli tomuto nešvaru, jeho přečtení trvalo něco málo přes dva měsíce. Situaci bohužel nic nepomáhá ani závěr románu, který naprosto staví na hlavu celou, do té doby vybudovanou, a svým způsobem i zajímavou zápletku. Knihu tedy beru jako jednu velkou čtenářskou výzvu. Jen tak docela nevím, zda mám být rád, že jsem u knihy s přestávkami vydržel, zakousl se a knihu zdárně dočetl. Nejsem si tak docela jist, že to stálo za to.

22.04.2017 3 z 5