Seznam sedmi

Dobrodružný román s mystickými prvky vypráví o pokusu černých mágů získat nadvládu nad materiálním světem pomocí okultních praktik. Děj se odehrává v roce 1884, kdy se spisovatel Arthur Conan Doyle zabývá studiem theosofických spisů ruské mystičky Blavatské a na jejich základě napíše působivý dobrodružný román. Neúmyslně tak odhalí skupinu černých mágů, která chce pomocí mystiky ovládnout svět, a ta pak pronásleduje spisovatele a lidi kolem něho....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17613/seznam-sedmi-V45-17613.jpg 4.3109

Arthur Conan Doyle 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Jota

The List of Seven, 1993

Kniha Seznam sedmi

TreborDor
21.06.2020

Jako novinku v 90's (navíc pod vlivem "sov, které se nezdají být, čím jsou" ; ) jsem hltal a byl uchvácen. Zuby času román mírně "zestředněproudařily", nicméně je (až na ca poslední pětinu, kde je nějaké studené, profesorské) pořád báječně čtivé, záhadné a zábavné...historií (byť AH) mi objevné a dohledávajíc prameny stav vědění rozšiřující....no a pointa, heil, par excellence....

lugh
12.02.2020

Nebylo to špatné, ale na druhou stranu od člověka, který se podílel na TWIN PEAKS bych čekal propracovanější zápletu do které bude víc zakomponována H.P. Blavatská. Přesto se příběh čte velmi dobře, často jsem jej podvědomě porovnával s dílem A.C. Doyla ze kterého bezesporu vycházel. Někdy jsem si musel připomínat, že nečtu S. Holmese. Jsem zvědavý na druhou knihu Šest mesiášů.

Seabeast
03.09.2019

TWIN PEAKS jakožto kultovní seriál první poloviny 90. let zná asi dost lidí - minimálně o něm slyšela (poslední třetí řada je z roku 2017). O čem ví málokdo, že vedle režiséra Davida Lynche (mého nejoblíbenějšího vůbec) je spolutvůrce Mark Frost, který má na svém kontě i několik knižních počinů. U nás jich vyšlo celkem 8 a Seznam sedmi je jeden z nich. A jde o mimořádně zapeklitý, tajemný a dobrodružný příběh. Hlavní postavou je historicky reálný spisovatel Arthur Conan Doyle, který je autorem proslulého Sherlocka Holmese. I v této knize Mark Frost na detektivní prvky nezapomněl a snoubí je spolu s okultismem, Viktoriánským obdobím Britského impéria a nějakého toho světového spiknutí. Zatraceně mě to bavilo, i když je pravda, že pár míst se nevyhne více podrobnějšímu popisu, který lehce odbočuje od hlavní dějové linky. Možná by tam nemusely být, ale pro hlubší pochopení knihy mají funkci doplňujících informací. Jako třešnička jsou na konci dva zalepené listy, které se mají odtrhnout až po přečtení poslední kapitoly - epilog příběhu. Má pointu, kterou nehodlám vyzradit. Kniha se dokonce dočkala volného pokračování s názvem Šest mesiášů na kterou se brzo s chutí vrhnu, protože Seznam sedmi mě dostatečně namlsal. Parádní mysteriózní čtivo!

MaxQ
24.01.2019

Poprvé jsem četl snad před 20 lety. Tehdy to pro mě byla bomba. I dnes jde o velmi čtivou a napínavou knížku, ale to kouzlo se vytratilo. Ale to je asi můj problém. Jinak samozřejmě doporučuji všem, kdo má rád mystiku, tajemství, historii, krev a samozřejmě Sherlocka Holmese.

Toffee
04.06.2018

Kdyby to psal A. C. Doyle v roce 1884 a ne Mark Frost v roce 1993, bylo by to dramatičtější a tajuplnější a dostálo by označení "dobrodružný román". Nevím, nakolik k mému dojmu z knihy přispěl fakt, že jsem ji četla hodně dlouho a rozkouskovaně, ale bylo to úporné a po většinu času nudné. Zbytek byla jen béčková duchařina.

endyelis
29.01.2018

Pravda je, že jsem se ze začátku nemohla vůbec začíst a už chtěla knihu odložit, ale vyplatilo se vydržet!
Je to výborná kniha, napínavá a plná životních úvah a pravd, se kterými se ztotožňuji :-)

milan1315
07.07.2017

Nádhera.

frenger
22.05.2017

Jedna z nejlepších knížek co jsem četl...včetně pointy ve slepených stránkách..

Mark Frost
americká, 1953